Pomůže opravný balíček pro Windows XP?

aktualizováno 
Nový vir se smyslem pro velmi černý humor se tváří jako video obživlého Nicka Berga zatímco výrobce Viagry bojuje proti spammerům a encyklopedie se rozrůstají o nové termíny jako MP3 či MPEG. A navíc je tady ten druhý opravný balíček pro Windows XP...

Týdenní souhrn aktualit technet.cz

Tiscali pravděpodobně neodejde z České republiky
pátek, 6. srpna 2004 10:57 

Italská internetová společnost Tiscali se stáhne z České republiky, Rakouska, Dánska a Španělska, aby mohla prodat aktiva a získat prostředky pro splacení dluhopisů v hodnotě 250 milionů eur (zhruba osm miliard korun). Prohlásil to v pátek generální ředitel firmy Ruud Huisman v rozhovoru pro list Il Sole 24 Ore. Již v březnu přitom společnost oznámila, že se stáhne ze Švýcarska, Švédska, Norska a Jihoafrické republiky. Huisman v rozhovoru uvedl, že se firma zaměří na svých pět klíčových trhů, tedy Itálii, Británii, Francii, Benelux a Německo. "Společnost zůstává důležitým hráčem na evropském trhu s připojením k internetu," prohlásil Huisman. Tiscali v ČR nabízí širokopásmové připojení k internetu a hlasové i datové telekomunikační služby.

Společnost Tiscali, která je čtvrtým největším poskytovatelem internetových služeb v Evropě, již ve čtvrtek oznámila, že kvůli splacení dluhopisů připravuje prodej aktiv v hodnotě až 250 milionů eur. Dodala však, že zatím nevyloučila plánované zvýšení kapitálu, které mělo negativní dopad na její akcie. Společnost hodlala k uhrazení části dluhopisů splatných v příštím červenci zvýšit kapitál až o 130 milionů eur.

Zdroj: ČTK

(Aktualizováno v 14:02) - Spolupracovník redakce Martin Zikmund získal vyjádření Vladimíry Králíkové, tiskové mluvčí společnosti Tiscali Česká republika.

"Jak bylo oznámeno na začátku roku 2004, společnost Tiscali potvrdila seznam zemí, na které se zaměřuje, což je Itálie, Francie, Velká Británie, země Beneluxu a Německo, i seznam zemí, které budou ze seznamu klíčových oblastí vyřazeny, a to je: Švýcarsko, Norsko, Švédsko a JAR. Ve zbývajících zemích zahájí Tiscali proces hloubkového hodnocení veškerých aktivit s cílem zjistit, které nejsou nosné a které neodpovídají dnešním cílům společnosti, a které naopak jsou pro společnost významným přínosem,“ upřesňuje informaci Il Sole 24 Ore Králíková.

Podle důvěryhodných informací Česká republika nepatří k zemím, kde by měly být aktivity společnosti Tiscali zrušeny, a není tedy žádný důvod k panice mezi stávajícími či potenciálními klienty.


Mnichov (opět) nechce Linux, bojí se softwarových patentů
pátek, 6. srpna 2004 09:58 
Mnichovští radní v minulých dnech pozastavili migraci Linuxu na tamní počítače. Open source operační systém se měl objevit na více než 14 tisících PC. Projekt byl však zmrazen z důvodu obav radnice před softwarovými patenty.

Právě možné porušování patentů by mohlo ohrozit nasazení Linuxu Nejen v Německu, ale i v dalších zemích. O open source systému uvažuje například Francie a některé východní země. Linux by však mohl porušovat až 283 patentů.

Linux měl v Mnichově "nahnuto" již počátkem letošního roku. Tamní radnice přiznala, že údržba systému přijde do důsledku dráže, než správa počítačů s Windows.

Zdroj: The Register

Související odkazy:

 

Výrobce Viagry začal bojovat proti spammerům
pátek, 6. srpna 2004 08:42 
Pfizer, výrobce léku Viagra, odstartoval včera akci proti spammerům, kteří se zaměřují na prodej falzifikátů tohoto prášku. Snahou Pfizeru je rovněž zastavit provoz domén, které koupi Viagry nabízejí. Právě modrý prášek je na černém trhu velmi populární a stal se častým tématem nevyžádaných e-mailů.

Společnost již začala spolupracovat s organizacemi FBI a FDA na postižení spammerů a provozovatelů stránek nabízejících falešnou viagru.

Výrobce Viagry zahájil rovněž osvětovou kampaň. Podle průzkumu, který si společnost nechala vypracovat, totiž věří čtvrtina všech dotazovaných mužů, že právě Pfizer může za odesílání spamu s tématikou Viagry.

Zdroj: BBC

Související odkazy:

Panasonic uvedl na český trh novou videokameru pro náročné amatéry
čtvrtek, 5. srpna 2004 22:16 

Společnost Panasonic uvedla na český trh high-endovou 3čipovou videokameru NV-GS400, která nabízí - při zachování jednoduché ovládání a rozměrů srovnatelných s amatérskými přístroji - celou řadu funkcí a parametrů, které ocení nejeden náročný amatér a které byste hledali spíše u profesionálních kamer.

Videokamera, která je osazena třemi CCD a kvalitním objektivem Leica Dicomar, umožňuje současný záznam videa a fotografování v 4megapixelové kvalitě. Na paměťovou kartu SD s kapacitou 1 GB lze uložit až 1 132 fotografií v rozlišení 2 288 x 1 728 nebo až 28 160 snímků v rozlišení 640 x 480. Uživatelé, kteří svoje filmařské pokusy chtějí vystavovat na internetu, určitě ocení možnost ukládat videozáznam ve formátu MPEG4, jehož kvalitu lze nastavit ve třech úrovních (Super Fine, Fine a Normal). Stejně tak je možné využít videokameru v režimu webové kamery.

Mezi další pokročilé funkce patří širokoúhlý režim nebo režim Pro-Cinema, díky němuž se vaše video bude podobat filmům, které se promítají v kině. Filmového efektu je dosaženo jednak použitím neprokládaného obrazu s frekvencí 25 snímků za vteřinu a dále zdůrazněním basů a potlačením šumu větru. Kromě toho disponuje NV-GS400 funkcemi, které umožňují nastavit videokameru přesně tak jak potřebujete. Prstencem na objektivu lze manuálně ostřit, ale také ovládat zoom, rychlost závěrky a nastavovat clonu včetně světelného zisku.

 • Snímač: 3x 1/4.7" CCD (3x 1070k)
 • Rozlišení (video/fotografie): 3x 690k/3x 990k efektivní
 • Optika: Leica Dicomar, 12x optický zoom, 24x/600x digitální zoom
 • Světelnost objektivu: F1.6/F2.8
 • Ohnisková vzdálenost: 3.3 - 39.6mm
 • Přepočet na 35mm film: 45_540 (páska)/37.6_451mm (karta)
 • Ostření: AF/manuální (w/kroužek)
 • Upravení bílé: automatické, interiér, exteriér, nastavení s pomocí IR senzoru
 • Závěrka: Páska:1/50 - 1/8000 sec. Karta:1/2 - 1/2000 sec.
 • Scénické režimy: Sport, Portrét, Nízké osvětlení, Bodové osvětlení, Pláž & sníh
 • Digitální efekty: Multi, Obraz v obraze, Mazání, Mix, Stroboskop, Trailing efekt, Negativ, ČB, Sépie, Zrcadlení, Mozaika, Zúžení, Roztažení, Solarizace
 • Formát: DVC-SD · Režim záznamu: SP/LP
 • Režim přehrávání: SP/LP
 • Variabilní rychlost hledání: Ano (maximální rychlost 20x)
 • Audio dabing: Ano
 • EVF hledáček: 0.3" barevný (123k pixelů)
 • LCD Displej: 3.5" LCD (200k pixelů)
 • Druh paměťové karty: SD
 • Statický obraz: JPEG, velikost obrazu: 2288 x 1728, 1600 x 1200, 1280 x 960, 640 x 480 · Kontinuální snímání: až 10 snímků v intervalu 0,7 sekund v rozlišení 640 x 480
 • Tisk: PictBridge
 • Rozhraní: S-Video (In/Out), AV (In/Out), mikrofon, sluchátka, USB 2.0, DV (In/Out), adaptér pro příslušenství (sáňky)
 • Rozměry: 81 x 80 x 178mm
 • Hmotnost: 700 g
 • Cena: 60.000 Kč
 • Panasonic NV-GS400

   

  Související odkazy:

 • Sekce digitální kamery
 • Kupujete kameru na dovolenou? Zastavte se u nás
 • QuickCam Pro 3000: Webcam se zvednutým hledím
 • Sony představilo nové výrobky
 • Jak se změní ceny elektroniky a v IT po vstupu do EU?


 • Aukce akcií Googlu budí rozpaky, ještě než začala
  čtvrtek, 5. srpna 2004 12:00 

  Řada finančních poradců doporučuje svým klientům, aby se kvůli vysoké ceně a dalším nepříznivým faktorům vyhnuli připravované aukci prvních akcií americké internetové společnosti Google. Od napjatě očekávané první vydání akcií se tak mohou odvrátit právě ti investoři, které chtěl provozovatel předního internetového vyhledavače přilákat.

  Google nabídl ve speciální aukci své první akcie v objemu zhruba tří miliard dolarů, tedy asi devíti procent kapitálu, a v rozpětí od 108 do 135 dolarů za kus. Tisková agentura Reuters uvedla, že nebývalá internetová aukce, zaměřená na drobné investory, by se mohla uskutečnit již příští týden. Google již spustil speciální webovou stránku, na které mohou zájemci o nákup akcií firmy podávat předběžné nabídky. Finanční poradci proto říkají, že tato emise je vhodnější pro spekulativní nebo bohaté investory, kteří si mohou dovolit ztrátu, a kterým se chtěl Google vyhnout. Další analytici poukazují na rizika sektoru a narážejí především na to, že na technologii internetového vyhledávání se začíná zaměřovat softwarový gigant Microsoft. Ten by mohl s Googlem udělat totéž, co v 90. letech s firmou Netscape, která byla pionýrem internetových prohlížečů, kdy tuto společnost koupil.

  "Microsoft se chystá Google převálcovat a ten podle historické zkušenosti vždy vyhrává," řekl Percy Bolton, šéf firmy Percy E. Bolton Associates. Podle něho by tak investoři udělali lépe, kdyby místo do Googlu investovali rovnou do Microsoftu.

  Zdroj: ČTK

  Související odkazy:

 • Google vládne vyhledávání na webu, ale konkurence si na něj brousí zuby
 • Google pod palbou dalších gigantů
 • Google v boji o froogles.com zatím prohrává
 • Google chce dokončit primární nabídku akcií do konce měsíce


 • Soud rozhodl. Program DVD X COPY končí
  čtvrtek, 5. srpna 2004 11:45 
  Softwarová společnost 321Studios musí skončit s výrobou populárního programu DVD X COPY,který umožňuje uživateli vytvořit kopii z originálního DVD nosiče. Soud rozhodl o tom, že prodej této utility je nelegální.

  Celkem tři federální soudy v USA přijaly předběžná soudní opatření proti společnosti 321 Studios. Vinnou těchto opatření byl výrobce softwaru DVD X COPY nucen zastavit veškerý svůj provoz.

  Program DVD X COPY je schopen vytvořit kopii ze zdrojového DVD i pokud je disk vybaven ochranou proti kopírování. Právě možnost prolomení této ochrany byla trnem v oku amerického federálního soudu. Rozhodnutí o zákazu prodeje padlo i přesto, že každý vlastník originálního DVD (CD, VHS atd.) nosiče má právo vytvořit si z něj záložní kopii.

  Ačkoliv již program nelze koupit v běžných obchodech, po síti a zejména prostřednictvím peer-to- peer sítí je (a pravděpodobně stále bude) k sehnání.

  Zdroj: ZDNet News

  Související odkazy:

 • Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - kopírování a vypalování DVD médií


 • Nový vir se tváří jako video živého Nicka Berga
  čtvrtek, 5. srpna 2004 09:43 
  Nový trojský kůň, který se již několik dní šíří, láká uživatele na údajné video živého Nicka Berga. Ačkoliv byl Berg popraven iráckými teroristy v květnu, snaží se vir přesvědčit uživatele desítek tisíc skupin Usenet o tom, že je stále naživu.

  Tvůrce viru využil stejného triku jako u předchozích dvou červů. Ty se snažily nalákat na údajné fotografie oběšeného Arnolda Schwarzeneggera či Usámy bin Ládina.

  Zdroj: The Register

  Související odkazy:

 • Nový trojský kůň Hackarmy se maskuje za fotky Usámy
 • Autor viru Hackarmy "oběsil" také Schwarzeneggera
 • Je Usáma on-line? ptají se američtí agenti
 • Vyhrožoval Bushovi e-mailem a odsoudili jej za terorismus
 • DOPLNĚNO: RIAA vám již možná „hackla“ PC
 • Červ Deloder s dálkovým ovládáním láme hesla a maže disky
 •  

  Druhý opravný balíček pro Win XP o pár dnů odložen
  čtvrtek, 5. srpna 2004 09:39 
  V noci na dnešek měla být finální verze druhého opravného balíčku (SP2) pro Windows XP odeslána do výroby. Na poslední chvíli se však společnost Microsoft rozhodla provést ještě nějaké úpravy. Podle senior product managera Microsoftu Matta Pilla se dá vydání očekávat v nejbližších dnech. Důvodem, který donutil Microsoft dále zpozdit vydání SP2, zatím nebyl specifikovány, ale dá se předpokládat, že se těsně před vydáním objevily některé menší nedostatky. Více o SP2 pro Win XP v tomto článku.

  Zdroj: Associated Press

  Související odkazy:

 • Druhý opravný balíčku pro Windows XP je hotov. Obejdete se bez něj?
 • Service Pack pro Office 2003 vypuštěn
 • Zazáplatujte si nové i starší chyby v produktech Microsoftu - vyplatí se to
 • Windows XP SP2- nejen záplaty, ale i řada nových funkcí
 • The Inquirer: Protipirátská ochrana Windows XP SP2 překonána

 • HP uvádí na trh první notebook s Linuxem
  čtvrtek, 5. srpna 2004 08:20 
  Společnost Hewlett-Packard uvedla v úterý jako první velký výrobce počítačů na trh notebook s předinstalovaným operačním systémem Linux. Jedná se o stávající model HP Compaq nx5000, u kterého byla použita distribuce SuSE Linux 9.1 od Novelu.

  Kromě systému obsahuje notebook také kancelářský balík OpenOffice, DVD a Media Player. Cena počítače začíná na 1140 USD.

  Zdroj: LinuxWorld

  Související odkazy:

   

  Encyklopedie se rozrůstají o termíny jako MP3 či MPEG
  středa, 4. srpna 2004 14:55 
  Každý rok se encyklopedie a slovníky rozrůstají o množství nových výrazů. Obyčejně novému termínu, zkratce či frázi trvá dvacet let užívání, než se do stane do světových encyklopedií typu Webster. Počítačový svět ale svým rychlým rozvojem tuto lhůtu některých slov zkrátil.

  Například zkratka MP3, která se nyní stala součástí encyklopedie Webster, se poprvé objevila v roce 1996. Na druhou stranu si některé výrazy musely o své místo na slunci bít déle. Takové DSL (digital subscribe line) se poprvé objevilo již v roce 1982 a až teprve v poslední době se vžilo jako výraz pro vysokorychlostní připojení k internetu.

  Zdroj: New York Post

  Související odkazy:

 • Unikátní internetová encyklopedie COTO.JE právě spuštěna
 • Vykašlal se na vás Diderot? CHIP vám pomůže - převzal podporu encyklopedie
 • Yahoo! nabízí některým svým uživatelům 1GB freemail
  středa, 4. srpna 2004 09:56 
  Portál Yahoo! začal minulý týden s navyšováním kapacity svého freemailu čínským uživatelům. Gigabajtové schránky se dočkají jak stávající, tak noví majitelé účtů. Podmínkou je však rovněž používání Yahoo! Instant Messengeru. K tomu se uživatel toužící po navýšení velikosti schránky na jeden gigabajt připojí a ve svém kontakt listu musí mít dostatek uživatelů, případně přidat další.

  Uživatelé z ostatních zemí se budou muset spokojit se 100MB kontem, Yahoo! navyšování kapacity v dalších zemích neplánuje.

  Zdroj: News.com

  Související odkazy:

 • AKTUALIZOVÁNO: Google bude mít freemail s 1GB kapacitou
 • První screenshoty z gigabajtového freemailu Gmail
 • Faux Pas Googlu: Jméno Gmail je již obsazeno
 • Gigabajtový Gmail chtějí zakázat v Americe
 • Gigabajtový freemail Googlu se nelíbí některým aktivistům 
 • Google zarazil obchodování s Gmail konty 
 • Freemail Seznamu bude mít kapacitu 1GB 
 • Gigabajtový freemail z Indie
 • Freemail portálu Yahoo! navýšil kapacitu schránky až 25-násobně
 • Bug umožnil zařídit si 2GB e-mail na HotMailu zdarma
 •    Některé MP3 přehrávače od iRiveru mají problémy se šumem
  úterý, 3. srpna 2004 13:00 
  Problémy se týkají flashových MP3 přehrávačů iRiver z řady iFP 700, 800 a 1000. Korejská společnost ReignCom, která přístroje značky iRiver vyrábí, potvrdila, že část těchto přehrávačů je vadná a při přehrávání vydává takzvaný white noise (white noise je druh šumu. Přesnou definici naleznete zde).

  Korejská firma oznámila, že dotčení zákazníci si mohou poškozené kusy vyměnit, a zároveň uveřejnila videonahrávku s omluvou.

  ReignCom je čtvrtý nejvýznamnější výrobce MP3 přehrávačů na světě s celkovým tržním podílem 7 %.

  Zdroj: CNet News

  Související odkazy:

 • iRiver reloaded 2 (iFP 1090 - preview + fotogalerie)
 • Nový firmware od iRiveru naučí váš přehrávač OGG
 • iRiver reloaded (H 320 - preview + fotogalerie)


 • Američtí hackeři plánují největší útok v historii
  úterý, 3. srpna 2004 11:42 
  Více než tisíc hackerů hodlá v únoru příštího roku uspořádat největší útok napříč internetem. Nemá se však jednat o napadání webových serverů, ale o soutěž typu capture the flag. Hackeři si sami připraví počítače, které pak budou zkoušet napadnout a získat virtuální vlajku, která v každém PC bude.

  Ve třídenní bitvě se proti sobě postaví hackeři západního a východního amerického pobřeží.

  Zdroj: ZDNet

  Související odkazy:  Přehrávač Rio Carbon chce zatopit iPodu Mini
  úterý, 3. srpna 2004 10:28 
  Výrobce hudebních přenosných přehrávačů společnost Rio hodlá ještě tento měsíc uvést na trh zařízení Carbon, kterým hodlá zatopit konkurenčnímu iPodu Mini od Apple.

  Rio Carbon

  Carbon používá nové pevné disky Seagate. Dodávat se bude s 5GB variantou, což je o gigabajt více, než má iPod Mini. Oproti tomuto přehrávači má být Carbon lehčí o více než 10 gramů (90,7 vs 102 g). Vydržet přehrávat hudbu (MP3, WMA) by měl maximálně 20 hodin. Zařízení bude podporovat novou verzi Janus DRM ochrany od Microsoftu.

  Cena zařízení má činit 249 amerických dolarů. iPod mini se v současné době prodává přes e-shop Apple za stejnou cenu.

  Zdroj: The Register

  Související odkazy:

 • Sony Vaio Pocket jako konkurent iPodu
 • Ideální kapacita pro přenosný přehrávač je 1000 skladeb
 • Apple: Více prodaných přehrávačů iPod než Maců
 • Apple prošetřuje možný problém sluchátek iPod Mini
 • iPod mini beznadějně vyprodán
 • HP bude prodávat vlastní iPod
 • Linux už běží i na MP3 přehrávači Apple iPod
 • Francouzi nechtějí přehrávač Apple iPod, hraje prý moc hlasitě
 • Apple potvrdilo problémy se svými přehrávači MP3 iPod
 • Přehrávač iPod je po updatu neviditelný
 • Dell nabízí 15GB přenosný MP3 přehrávač za 99 USD - při odevzdání iPodu k likvidaci  
 •  

  Chcete 500 USD? Najděte chybu v programech Mozilla.org
  úterý, 3. srpna 2004 09:34 
  Mozilla Foundation spustila program Mozilla Security Bug Bounty Program (MSBBP), který má výrazně zvýšit kvalitu kódu programů vytvářených touto organizací. V rámci této akce bude oceněn částkou 500 amerických dolarů každý uživatel, který objeví v programech od Mozilly.org chybu, která bude shledána jako kritická.

  Celý program sponzoruje linuxový distributor Linspire, Inc. a Mark Shuttleworth, který je znám jako první vesmírný turista. MSBBP se zdá být reakcí poslední problémy, které se objevily v prohlížečích Mozilla a Firefox. První problém, který vznikal při nakládání s SSL certifikáty, byl již opraven a druhý problém s XUL rozhraním zcela zmizí s příchodem nových verzí těchto prohlížečů tedy Mozilla 1.7.2 a Firefox 1.0

  Zdroj: CZilla

  Související odkazy:

 • Lokalizovaný prohlížeč Mozilla 1.7 ke stažení
 • Jak si stojí v používání jednotlivé prohlížeče?
 • Mozilla se zřejmě spojí s Gnome proti operačnímu systému Longhorn
 • Internet Explorer má 93 procent trhu, ostatní prohlížeče jej dohánění
 • Prohlížeč Mozilla s novým jménem, Opera jde na burzu 
  • Microsoft bude rozdávat bity
   úterý, 3. srpna 2004 09:08 
   Protože Microsoft přesunul vydání 64-bitového operačního systému Windows z letošku až na první polovinu roku 2005, hodlá zpoždění svým zákazníkům kompenzovat. Každý, kdo si pořídí 32-bitový Windows Server 2003, obdrží dalších 32 bitů zdarma v momentě, kdy přijde 64-bitový systém na trh.

   Nabídka je zatím jistá pouze pro uživatele systému na počítačích s procesory Opteron či Xeon.

   Zdroj: ZDNet

   Související odkazy:

   Linux porušuje 283 patentů
   pondělí, 2. srpna 2004 17:45 
   Vedoucí organizace Public Patent Foundation Dan Ravicher provedl pro společnost Open Source Risk Management (OSRM) audit problematických částí v jádrech 2.4 a 2.6 OS Linux. Z této analýzy vyplynulo, že Linux potenciálně porušuje 283 různých patentů.

   Celkem 98 těchto patentů přitom mají v držení společnosti, které na Linux podporují (např. 60 IBM, 20 Hewlett-Packard, 11 Intel), ale například 27 z těchto patentů náleží společnosti Microsoft.

   Organizace OSRM si tuto analýzu nechala vytvořit, protože hodlá od roku 2005 spustit program pro pojištění proti patentovým rizikům, který vyplývají z užívání OS Linux. Již od dubna přitom nabízí podobnou službu, která je však zaměřena na ochranu před copyrightovými kauzami.

   Zdroj: ZDNet

   Související odkazy:

  • Pojistěte si Linux
  • SCO: Linux již nebude zadarmo
  • SCO opouští další investor
  • SCO má problémy a propuští zaměstnance
  • SCO vs. IBM vs Linux : další dějství
  • SCO versus IBM versus Linux: Budou všichni platit?
  • Microsoft si koupil OS Unix
  • Open source má centrální databázi bezpečnostních nedostatků
  • SCO chce po IBM už 5 miliard dolarů
  • SCO dává 250 tisíc USD za hlavu autora červa MyDoom
  • SCO zaútočilo na Novell
  • Ochranná křídla linuxovým uživatelům před SCO nabízí stále více firem


  • Novell plánuje představení nové verze Linuxu
   pondělí, 2. srpna 2004 16:42 
   Podle dobře informovaných zdrojů se společnost Novell chystá tento týden představit novou verzi Linuxového serveru SuSE Linux Enterprise Server 9 založené na novém kernelu 2.6, jejíž uvedení bylo plánováno na LinuxWorld Conference a Expo v San Franciscu.

   Nový kernel 2.6 je největší změnou se kterou přichází SELS 9. Na rozdíl od svého předchůdce lépe pracuje s velkými multiprocesorovými systémy a umožní zlepšit a usnadnit správu a podporu databází.

   Novell, který letos koupil SuSE Linux za 210 milionů dolarů, odmítl tyto zprávy komentovat. Je ovšem pravda, že ve svých dřívějších prohlášeních uváděl jako plánované datum updatu SLES polovinu roku 2004, protože předcházející verze SLES 8 byla uvedena na trh již v listopadu 2002.

   Novell prodává několik edic Linuxu, ale SLES je jeho hlavním serverovým produktem a dá se bez váhání označit za jeho vlajkovou loď. Od SLES 9 si Novell slibuje posílení své pozice na trhu s Linuxem a postupné předstižení dosavadního dominantního distributora Linuxu společnosti Red Hat.

   Zdroj: ZDNet

   Související odkazy:

  • Finální Mandrakelinux 10.0
  • Mandrake nahrazuje závadný update svého Linuxu novým
  • Na světě je Mandrake Linux 9.1
  • Linuxový Knoppix běžící z CD s novými verzemi programů a podporou Centrina
  • Pojistěte si Linux
  • Linux je dražší než Windows, tvrdí studie sponzorovaná Microsoftem
  • Nová reklamní kampaň Microsoftu nabádá k přechodu na Windows
  • Linux v Mnichově má problémy, Microsoft se směje
  • SCO: Linux již nebude zadarmo
  • Novozélandská firma se stydí za spolupráci s Microsoftem
  • Linuxový Knoppix běžící z CD s novými verzemi programů a podporou Centrina
  • Pojistěte si Linux
  • Linux je dražší než Windows, tvrdí studie sponzorovaná Microsoftem
  • Nová reklamní kampaň Microsoftu nabádá k přechodu na Windows
  • Linux v Mnichově má problémy, Microsoft se směje
  • SCO: Linux již nebude zadarmo
  • Novozélandská firma se stydí za spolupráci s Microsoftem
  • Turbolinux umožní přehrávání Windows Media formátu
  • Linux dělá Windows lepším, tvrdí Microsoft
  • Asijská linuxová distribuce pokrtěna, první verze v červnu
  • Stránky RIAA po útoku již běží, pomohl Linux
  • HP sází na počítače s Linuxem
  • Pro Windows za 20 USD možná již nebudeme jezdit jen do Thajska 
  • Turbolinux umožní přehrávání Windows Media formátu
  • Linux dělá Windows lepším, tvrdí Microsoft
  • Asijská linuxová distribuce pokrtěna, první verze v červnu
  • Stránky RIAA po útoku již běží, pomohl Linux
  • HP sází na počítače s Linuxem
  • Pro Windows za 20 USD možná již nebudeme jezdit jen do Thajska 

  • Test: Paměťové karty jsou prakticky nezničitelné
   pondělí, 2. srpna 2004 12:56 
   Většina paměťových karet je téměř nezničitelná, alespoň podle výsledků testu magazínu Digital Camera Shopper.

   Jeho redaktoři v minulých týdnech testovali celkem pět druhů paměťových karet - CompactFlash, Secure Digital, xD, Memory Stick a Smartmedia. Karty byly namáčeny v kávě či cole, šlapalo se, či jezdilo po nich skateboardem. Nakonec byly dány do rukou šestiletého dítěte, které je mělo zničit. A výsledek? Všechny karty výše zmíněné testy přežily.

   Následovalo pokračování, kdy byly do karet natloukány hřebíky. Tuto praktiku přežila data pouze na xD a Smartmedia kartě. Přesto jsou však výsledky více než uspokojivé.

   Více informací o neobvyklém testování naleznete ve článku zde (anglicky).

   Zdroj: BBC

   Související odkazy:   Microsoft nečekaně uvolnil záplaty pro IE
   pondělí, 2. srpna 2004 09:09 
   Společnost Microsoft připravila pro uživatele internetového prohlížeče Internet Explorer (IE) sadu záplat, které mají řešit nedávno zneužívaný problém v tomto systému. Nový kumulativní patch obsahuje všechny doposud uveřejněné záplaty a navíc opravuje nebezpečí, které vyplývá z toho jak systém nakládá s GIF soubory.

   Další doposud neuveřejněná oprava se týká možnosti napadení systému přes bezpečnostní zónu v Local Machine. Další podrobnosti a odkazy na záplaty naleznete v bezpečnostním bulletinu číslo MS04-025.

   Zdroj: ZDNet

   Související odkazy:

  • Bezpečnostní sekce Technet.cz
  • Microsoft opravuje čtyři nedostatky – tři kritické
  • Chyba v Outlooku 2002 - ještě závažnější, než jsme čekali
  • Březnové záplaty pro produkty Microsoftu a SP3 pro Office XP
  • Chystaný druhý opravný balíček pro WinXP odstaví některý SW
  • ZDARMA - CD se záplatami od Microsoftu také pro české uživatele
  • Doplněno: Microsoft testuje virový skener
  • Microsoft nabízí zdarma CD se záplatami, antivirem a firewallem
  • Microsoft záplatuje dvě kritické díry a jednu středně nebezpečnou
  • Opravte si Internet Exporer
  • První microsoftí záplaty letošního roku
  • Šest nových nezáplatovaných bezpečnostních děr v Internet Exploreru
  • Další čtyři záplaty pro produkty MS. Tři kritické
  • První záplata pro Office 2003
  • Microsoft opravuje předchozí záplaty
  • Sedmička nových záplat pro od Microsoftu. Pět z nich kritických
  • Kumulativní záplata pro IE s třemi novými opravami
  • Microsoft záplatuje díru po Blasterovi a další tři chyby
  • Oprava kritické chyby v IE nefunguje
  • Microsoft zveřejnil nové záplaty pro Office, Windows NT a server 2003
  • Instalujte si kumulativní záplatu po MS Internet Explorer
  • Další chyba v Sendmailu ohrožuje počítače uživatelů
  • Chyba v Sendmailu mohla ohrozit i vaši poštu
  • Nebezpečná chyba ve Windows XP může přivodit ztrátu dat na disku
  • Microsoft připravil záplatu pro Internet Explorer
  • Lepíme díry ve Windows, zabezpečujeme systém
  • Test: uživatelé zanedbávají zabezpečení počítačů připojených na internet!
  • Dlouhodobý test hardwarového firewallu RoBox - 1. díl: co se vlastně skrývá v té krabičce?
  • Bezpečnostní díra v Norton Security mazala lidem maily
  • Nová kumulativní záplata pro IE zacelí všechny dosud objevené díry
  • Dává Microsoft prohlížeči Internet Explorer výpověď?
  • Uživatelé přehrávače Media Player mají okna virům otevřená
  • Otestujte si bezpečnost svého browseru on-line (recenze)
  • Za diskriminaci konkurenčních prohlížečů zaplatí Microsoft v rámci vypořádání 750 miliónů USD
  • Shodit Internet Explorer nebylo nikdy jednodušší  • Windows XP Starter Edition se dostane do více zemí
   pondělí, 2. srpna 2004 08:09 
   Operační systém Windows XP Starter Edition, jehož prodej byl původně plánován jen v nejrozvojovějších zemích, se rozšíří i do dalších regionů. Ve čtrvtek to potvrdil senior vicepresident Microsoftu Will Poole. Pro server TechWeb však neupřesnil, o jaké další země se bude jednat. Systému by se měly dočkat ještě letos.

   Doposud se o WinXP Starter Edition, který je prodáván za cenu okolo 40 USD, uvažovalo pouze pro Thajsko, Malajsii a Indonesii.

   Zdroj: TechWeb

   Související odkazy:

       Údaje o průměrné známce, počtu známek a příspěvků v diskusi jsou platné k okamžiku vydání přehledu.
   Autor:

   Mohlo by vás zajímat: Černobyl

   Černobylská havárie se stala 26. dubna 1986 v černobylské jaderné elektrárně na Ukrajině (tehdy část Sovětského svazu). Vzpomínka na tragédii v těchto dnech oživila televizní minisérie Černobyl.

   Téma Černobyl v článcích Technet.cz:
   Brzda místo plynu a plyn místo brzdy. To byl Černobyl
   Havárie neskončí před rokem 2065. Černobyl polyká tuny vody a miliardy eur
   Výbuch roztavil beton a tisícitunový poklop létal vzduchem. Černobyl 1986

   Nejčtenější

   Neudělejte chybu jako Ovčáček. Ověřovací kód nikdy nikomu neposílejte

   Pro bezpečí na internetu je důležité nesdělovat soukromé ověřovací kódy, někdo...

   Pokud vám přijde zpráva s potvrzujícím kódem, zacházejte s ní jako s tajemstvím. Nepište ji nikam, kam nepatří. Nikomu...

   Jsou neskutečně levné a jedovaté. Čínské tonery do tiskáren obsazují trh

   Jak vybrat náplň do tiskárny, aby do ní padla jako ulitá? Ne každá je vhodná a...

   Především kvůli nízké ceně lidé riskují zdraví a kupují ultralevné tonery do laserových tiskáren od neznámých výrobců....

   „Zapomenutý“ tank z ČKD. Neozbrojený prototyp přišel Němce draho

   První prototyp tanku Praga V-8-H

   Ve druhé polovině třicátých let vznikl v Československu prototyp středního tanku srovnatelného s německými tanky stejné...

   Proč havarovaly Boeingy 737 Max? Firma spěchala a porušila vlastní zásady

   Jak vznikly problémy, které vedly k havárii nejnovějších letadel Boeing 737 MAX

   Nejnovější letadla Boeing 737 MAX 8 už tři měsíce nelétají. Při dvou jejich nehodách totiž zemřelo 346 lidí. Stopy...

   Astronomové po půl století objevili ztracený lunární modul z Apolla 10

   Lunární modul Apolla 10 nad Měsícem (foceno z velitelského modulu)

   První mise, která přivezla lidi na jiné kosmické těleso, byla ta s označením Apollo 11. Cestu jí však vyšlapaly...

   Další z rubriky

   Software zdarma: proměňte PC či smartphone v monitorovací centrum

   AtHome Video Streamer

   AtHome Video Streamer umí ke kontrole domácnosti využít i kameru smartphonu. Multimediální server Emby pošle data do...

   Americká bezpečnostní služba NSA varuje před chybou ve starých Windows

   Windows XP se zdála být věčná.

   Téměř měsíc starou vážnou chybu v operačním systému Windows XP, 2003, 7 a Server 2008 si stále nezáplatovala velká část...

   Správné programy vás naučí psaní všemi deseti

   Ilustrační foto - psaní

   Využít při psaní textů všech deset prstů, nebo stále datlovat? Chcete-li i vy dát sbohem druhé a neefektivní variantě,...

   Najdete na iDNES.cz