Pomocníci se stahováním z internetu

aktualizováno 
Dokáží urychlit stahování souborů z internetu, obnovit přerušené spojení, či začít a přestat stahovat ve správný čas. Vyberte si download manager.

Stahovací pomocníci | foto: Profimedia.cz

Existuje mnoho šikovných aplikací, které usnadní a zrychlí stahování dat z internetu, ať již programů, dokumentů, filmů či hudby. Tyto programy umí zrychlit stahování dat pomocí vícenásobného připojení nebo nalezením optimální cesty ke stahovaným datům; přerušit a navázat stahování nebo načasovat stahování na zvolenou dobu. Užitečné programy pomohou také se stahováním z populárních serverů jako Rapidshare, FileFactory nebo i videí z YouTube atd. Stahovací aplikace které si představíme můžete používat zcela zdarma.

FlashGet

Manažer stahování FlashGet rozdělí soubory na několik částí, které se následně stahují současně, vyšší rychlostí. Aplikace umí také vyhledat nejlépe dostupné kopie stahovaných souborů a optimalizovat stahování. Nechybí funkce pro načasování stahování, navázání přerušeného stahování nebo třídění stažených souborů do kategorií a složek. Po ukončení stahování posledního souboru umí FlashGet odpojit počítač od internetu. Vedle běžných souborů je možné stahovat i BitTorrenty. Mezi mnoha jazyky, do kterých je program přeložen, nechybí ani čeština.
FlashGet 1.9.6 stahujte ze Slunečnice zde. (4,5 MB, freeware)
obr.1

Free Download Manager

Snadno použitelný program na usnadnění a zrychlení stahování dat z internetu Free Download Manager má přehledné uživatelské rozhraní a nenáročnou obsluhu. Program umí současně stahovat více souborů i jeden soubor z více serverů zároveň, navázat přerušená stahování a je v něm možné naplánovat stahování na určitou dobu. Podporováno je stahování BitTorrentů i Flash videí ze serverů jako YouTube, MySpace atd. Free Download Manager umí také stáhnout kompletní webové stránky k prohlížení bez připojení k internetu.
Free Download Manager 2.5 stahujte ze Slunečnice zde. (5,6 MB, open source)
obr.2

Download Accelerator Plus

Klasikou mezi urychlovači stahování z internetu je program Download Accelerator Plus, který je ve verzi s omezenými funkcemi a reklamním bannerem k dispozici i zdarma. Program využívá pro zrychlení stahování rozdělení souborů na menší části a vícenásobné připojení k serverům, vyhledává servery s rychlejším připojením a umí navázat přerušená stahování. Již během stahování zobrazuje Download Accelerator Plus náhledy multimediálních souborů.
Download Accelerator Plus 8.7 stahujte za Slubečnice zde. (6,9 MB, freeware)
obr.3

aTube Catcher

S programem aTube Catcher budete moci snadno stahovat videa ze serverů jako YouTube, MySpace, Google Video a dalších do svého počítače. Stažená videa umí aTube Catcher převádět do formátů, použitelných například v iPodech, Playstation Portable a dalších přenosných přehrávačích. Program se velmi snadno ovládá a nabízí velmi užitečné funkce.
aTube Catcher 1.0.236 stahujte ze Slunečnice zde
obr.4

VDownloader

Se stahováním videí ze serverů jako YouTube, Google Video, MySpace, Yahoo! Video a několika dalších vám pomůže také program VDownloader. Program umí video nejen stahovat, ale také jej převádět z formátu Flash (ve kterém je na internetu nejčastěji vystaveno) do formátů pro pohodlné přehrávání v počítači i přenosných zařízeních. VDownloader umí také uložit zvukovou stopu videa do formátu MP3. Videa ke stažení můžete na video serverech vyhledávat přímo v programu VDownloader.
VDownloader 0.72 stahujte ze Slunečnice zde. (3,4 MB, freeware)
obr.5

Ashampoo ClipFinder

S programem Ashampoo ClipFinder je možné vyhledávat videa na populárních video serverech (YouTube, MySpace atd.) podle klíčových slov a ukládat je do počítače. Aplikace zobrazuje náhledy nalezených videí a stažené soubory je možné přímo v Ashampoo ClipFinderu přehrávat. Ovládání je jednoduché, dostupné i v češtině. K použití programu je třeba provést bezplatnou registraci.
Ashampoo ClipFinder 1.46 stahujte ze Slunečnice zde. (2,7 MB, freeware)
obr.6

Universal Share Downloader

Program Universal Share Downloader slouží k usnadnění stahování dat ze serverů jako Rapidshare, FileFactory, Megaupload a mnoha dalších, kde jsou data často rozdělena na několik součástí, jenž je nutné stahovat postupně. Aplikace je použitelná jak pro placený, tak i bezplatný přístup ke stahování dat z těchto serverů.
Universal Share Downloader 1.3.5.1 stahujte ze Slunečnice zde. (5,8 MB, freeware)
obr.7

RapGet

Na zrychlení stahování ze serverů Rapidshare, Megaupload a desítek dalších lze použít také aplikaci RapGet. Program pomůže zrychlit a zpřehlednit stahování jednotlivých částí, na které jsou soubory na těchto serverech často rozděleny. RapGet se velmi snadno ovládá a je dostupný i v češtině.
RapGet 1.41 stahujte ze Slunečnice zde.  (0,3 MB, freeware)
obr.8

Orbit Downloader

Aplikace Orbit Downloader kombinuje funkce pro urychlení stahování běžných typů souborů a ukládání videa z video serverů (YouTube, MySpace aj.). Stejně tak je podporován i download dat ze serveru Rapidshare. Orbit Downloader umí navázat přerušené stahování a nabízí i další užitečné funkce.
Orbit Downloader 2.7.3 stahujte ze Slunečnice zde. (2,1 MB)

obr.9

Používáte i vy nějaký urychlovač stahování? Podělte se o své zkušenosti se čtenáři v diskusi.
Autor:
 

Nejčtenější

Dětem škodí obrazovky a displeje. Ale jinak, než si rodiče obvykle myslí

Jak všudypřítomné displeje ovlivňují výchovu dětí? (ilustrační fotografie)

Světová zdravotnická organizace vydala nová doporučení ohledně aktivit vhodných pro malé děti. Nejvíce pozornosti si...

Třímachový zabiják letadlových lodí Suchoj T-4 byl velkým žroutem rublů

Suchoj T-4

Historie letectví se pozoruhodnými stroji jenom hemží. Jedním takovým byl i sovětský bombardér Suchoj T-4. Vznikl pouze...

Poslední vrtulník. Začíná předehra zcela zapomenuté letecké tragédie

Reklama NYA zvoucí k cestování v proudové době.

Byla to budova, kterou by někteří obyvatelé New Yorku nejraději hned po dokončení nechali zdemolovat. Místní bar s...

Ryby vidí tmu jinak. Český objev z hloubi moří se dostane do učebnic

Beztrnovka stříbřitá má na poměry hlubokomořských tvorů poměrně nenápadný...

Bioložka Zuzana Musilová z Přírodovědecké fakulty se s kolegy „potopila“ do oblasti, která je Čechům obvykle vzdálená:...

Aktualizujte si WhatsApp. Kvůli chybě vás mohli útočníci odposlouchávat

Aplikace WhatsApp (ilustrační obrázek)

Nový trik využívající chybu v komunikační aplikaci WhatsApp umožnil na základě zmeškaného hovoru nainstalovat do...

Další z rubriky

Se správnou aplikací vás nezaskočí počasí ani rychlost internetu

Tablet oceníte doma, v práci i na pláži.

Mezi novými aplikacemi pro tablety s Androidem se objevila například aplikaci s předpovědí počasí, vylepšenou aplikaci...

Záplatujte hned, nabádá Microsoft. Opravil chybu, brzy ji někdo zneužije

Nebezpečná chyba se týká vzdáleného přístupu na pracovní plochu a postihuje...

Firma Microsoft našla ve starších operačních systémech Windows závažnou chybu umožňující útočníkům ovládnout počítač a...

Aktuální seriály ve vašem tabletu či ekologický život

Tablet pro práci i zábavu

Ze zajímavých aplikací pro tablety jsme tentokrát vybrali například jednu z těch, které se zaměřují na ekologický...

Najdete na iDNES.cz