Papírové fotky si nechte pro babičku. Ostatním ukažte, jak se máte na dovolené, on-line

aktualizováno 
Abyste se pochlubili s fotografiemi pořízenými na letní dovolené nebo na výletech přátelům, nemusíte čekat až na návrat domů. Stačí vám počítač s připojením k internetu, třeba i v internetové kavárně nebo na hotelu. Okamžitě tak vystavíte svoje fotografické úlovky v internetové galerii.
Ani prarodiče nemusejí čekat až přijedete z dovolené

Ani prarodiče nemusejí čekat až přijedete z dovolené | foto: Profimedia.cz

Pak už stačí jen všechny obeslat s odkazem na vaši novou galerii. Z bohaté nabídky internetových galerií pro vystavení vašich fotek si představíme ty nejzajímavější.

rajče.net

Server rajče.net zdarma nabízí neomezený prostor pro publikování vašich fotografií. Nově přichází s možností vložit i video.

Po vytvoření uživatelského účtu můžete ihned začít vytvářet galerie a nahrávat do nich fotografie některým ze tří možných způsobů. Na cestách je nejjednodušší nahrávat snímky prostřednictvím internetového prohlížeče.

Také je ovšem možné nahrávat snímky pomocí e-mailu (vložením do přílohy) nebo pomocí klientské aplikace instalované v počítači. Alba i fotografie můžete samozřejmě doplňovat o popisky a řadit je do různých kategorií. Vaše fotografie lze vystavit buďto jako veřejné, přístupné komukoli, nebo je skrýt a ochránit heslem, tak aby se k nim dostali třeba jen vaši kamarádi.

Fotoalbum najdete na adrese www.rajce.net.

Rajce.net

albumfotek.cz

Neomezený prostor pro vystavení vašich fotografií nabízí také služba albumfotek.cz. Po jednoduché registraci můžete hned začít nahrávat fotografie, bohužel je ale třeba vybrat každý snímek zvlášť – hromadné nahrávání podporováno není.

Zajímavá je ovšem možnost ovlivnit podobu odkazu na vaši galerii a užitečné jsou také připravené šablony pro grafický styl galerie. Přístup ke galerii může být omezen jen pro návštěvníky kteří znají příslušné heslo. Jestliže to povolíte, mohou do vaší galerie vkládat fotky i ostatní návštěvníci. Internetová služba albumfotek.cz nabízí také možnost posílání vzkazů mezi uživateli nebo založení vlastního blogu.

Služba je připravena na adrese www.albumfotek.cz.

albumfotek.cz

Galerie.cz

Se službou Galerie.cz si můžete rychle založit vlastní uživatelský účet a hned začít nahrávat fotografie do internetové galerie. Oproti předchozím dvěma službám je velikost zdarma dostupného prostoru omezena na 5 GB. Nic vám ovšem nebrání, založit si více uživatelských účtů a získat tak dostatek prostoru pro vaše fotografické úlovky.

V jedné galerii také nemůže být více než 400 snímků. Fotografie se do galerie nahrávají prostřednictvím internetového prohlížeče s možností hromadného nahrávání celého obsahu složek se snímky v počítači. Galerie.cz nabízí příjemné prostředí pro prohlížení snímků s možností hodnocení i vkládání komentářů.

Z ovládacího prostředí galerie si můžete rovnou objednávat vytištění snímků ve fotolabu.

Fotogalerii najdete na adrese www.galerie.cz.

Galerie.cz

Fotoalbum.eu

Další internetovou fotogalerií s prostorem pro ukládání fotek je například i Fotoalbum.eu. Hned na titulní stránce si můžete založit uživatelský účet a pak rovnou začít vkládat fotografie. Nahrávání fotek přes internetový prohlížeč podporuje hromadný upload více souborů zároveň a samozřejmě i vkládání popisků.

Pro předvádění fotek je k dispozici i funkce prezentace s automatickým posunem snímků ve zvoleném intervalu. Bezplatná verze fotoalba je omezena na 40 obrázků a v každém albu a 25 alb celkem. Se zaplacením ročního poplatku necelých 350 Kč se tato omezení ruší.

Službu najdete na adrese www.fotoalbum.eu.

Fotoalbum.eu

Flickr

Pravděpodobně nejznámější zahraniční službou na vystavování fotografií v galeriích na internetu je Flickr. Na výběr máte z neplacených i placených služeb, které ruší většinu omezení. Bez placení můžete na Flickr nahrávat nejvýše 100 MB fotografií měsíčně, s maximální velikostí 10 MB pro jeden snímek.

Flickr také zobrazuje jen posledních 200 nahraných fotografií. Omezena je také velikost videa – na 90 sekund a nejvýše 150 MB. Návštěvníci vaší galerie budou mít v případě bezplatné služby přístup jen k fotografiím v nižším rozlišení, nikoli k originálům.

I při bezplatné registraci ovšem máte možnost využít všech způsobů pro nahrávání fotografií (přes internetový prohlížeč, e-mailem, z mobilu), funkce na úpravy snímků (ořezávání, otáčení, odstranění červených očí a další efekty) nebo přiřazování zeměpisné polohy k fotkám. Flickr má také velkou výhodu v propojení s mnoha různými aplikacemi pro instalaci do počítače i webovými službami. Roční poplatek za používání placeného přístupu je kolem 500 Kč.

Stránky galerie najdete na adrese www.flickr.com.

 Flickr.com

Picasa

Prostor pro vystavení vašich fotografií nabízí také Google se svojí službou Picasa. Pokud již máte uživatelský účet u další Google služby (například schránku na Gmailu), nemusíte se již znovu registrovat a hned můžete začít nahrávat a vystavovat fotky.

Bezplatná verze služby nabízí prostor 1 GB, dalších 20 si můžete dokoupit za stokorunu ročně. Nabízí se i další velikosti úložiště – až do 1 TB dat. Velikost jedné fotky je omezena na 20 MB. Internetová služba Picasa spolupracuje i s dalšími službami Googlu, typicky blogovacím systémem Blogger.

Do počítače si můžete také stáhnout bezplatně použitelný grafický editor Google Picasa ve kterém můžete fotografii nejdříve upravit a pak rovnou nahrát do internetové galerie.

Službu najdete na adrese www.picasaweb.google.com.

Picasa

Kde vystavujete svoje fotografické úlovky vy? Podělte se o svoje zkušenosti s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:
 

Nejčtenější

Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Další z rubriky

Vyzkoušejte multifunkční designové hodiny pro Windows

Ilustrační foto - hodiny

Hodiny jako spořič monitoru, nebo zobrazující aktuální stav počasí. Podívejte se po netradičních a designových...

Tipy pro Windows 10: objevte nové funkce velké aktualizace

Windows 10

Po původním pozdržení se již několik týdnů na počítače s Windows dostávají postupně výzvy k přechodu na nejnovější...

Software na nevratnou likvidaci dat na discích

Ilustrační foto - disk

Vybraná data, celé disky či jen jejich část umí nekompromisně odstranit digitální skartovačky. Neslouží k pouhému...

Najdete na iDNES.cz