Panoramatické fotografie z vašich snímků

aktualizováno 
Mezi obvyklou nadílkou grafických prohlížečů, kopírovacích programů na DVD nebo aplikací na vytváření digitálních fotoalb vyniká například program Panorama Perfect se kterým ze svých fotek z dovolené vytvoříte snadno a rychle působivé panoramatické fotografie.

Prohlížeče, přehrávače a editory

SuperDVD Player 4.0.5

trialware; download; 4,6 MB 

SuperDVD Player je výkonný softwarový přehrávač DVD, VideoCD a souborů AVI, MPEG, WAV a MP3. Kromě přehrávání multimediálních souborů umí i konvertovat DVD do DivX formátu, podporuje vícekanálový zvuk a samozřejmě také titulky. Vzhled přehrávače si můžete upravit pomocí skinů.

Multiple Image Resizer .NET 1.0.1980.21025

freeware; download; 2,6 MB

Multiple Image Resizer .NET je jednoduchý freeware nástroj pro hromadnou úpravu obrázků v různých formátech (BMP, JPG, TIFF, PNG, GIF a další). Program zvládne například změnu velikosti, ořezávání, otáčení, konverzi formátů, hromadné přejmenování a mnoho dalšího. Pro práci s programem je třeba mít nainstalovaný Microsoft .NET Framework, který je součástí rozsáhlejšího instalačního balíčku nebo je možné jej najít na webu Microsoftu.

ShellExtension

freeware; download; 0,9 MB 

Program ShellExtension se integruje do kontextového menu Průzkumníka Windows, slouží k prohlížení, konverzi a přímému tisku obrázků v dlouhé řadě formátů. ShellExtension pracuje s obrázky a fotografiemi ve formátech JPG, GIF, BMP, PNG, PSD, TIF, SGI či TGA.

PolyView 4.251

trialware; download; 3 MB

PolyView je jednoduchý prohlížeč obrázků ve formátech JPG, GIF, BMP, PNG, TIFF a mnoha dalších., který nabízí i základní možnosti úprav. Užitečná pro vás může být například konverze grafických formátů, vytváření animovaných GIFů nebo automatické vytváření HTML alb z vybraných obrázků. Nechybí ani různé filtry, funkce pro redukci červených očí nebo třeba korekce barevných úrovní.

Image Browser Arctic 5.0

freeware; download; 4,9 MB 

Image Browser Arctic je jednoduchý prohlížeč obrázků, který nabízí řadu zajímavých funkcí. Tou první je tvorba prezentací ze snímků, které kromě toho že obsahují různé přechodové efekty, mohou být vytvořeny jako samospustitelný soubor. K prezentaci těchto snímků pak již nepotřebujete žádný přehrávač či prohlížeč. Z dalších funkcí jmenujme například možnost zamknutí obrázků 128bitovým šifrováním, extrakci ikon z DLL a EXE souborů nebo funkce pro organizaci obrázků. Aplikace pracuje prakticky se všemi běžnými grafickými formáty, včetně jejich vzájemné konverze.

Fancy Movies Editor 4.0

trialware; download; 4,4 MB 

Potřebujete-li jednoduchý editor video souborů, vyzkoušejte Fancy Movies Editor. S programem můžete editovat nejrozšířenější videoformáty (AVI, MPEG, WMV, ASF, RM a další). Mezi základní funkce patří střih obrazové i zvukové stopy, spojování či rozdělování videosekvencí nebo export snímků do bitmapových obrázků a audio stopy do hudebních souborů. Upravené video můžete přímo v programu vypálit jako DVD nebo VideoCD.

Konverze obrázků a videa

Auto Gordian Knot 1.95

GPL; download; 7,1 MB 

Auto Gordian Knot vám velmi usnadní převod filmů z DVD do formátu DivX nebo XviD a to včetně titulků. Ke své činnosti používá Auto Gordian Knot externí nástroje, které jsou součásti instalace, nastavení je integrováno do jediné ovládací aplikace. Uživatelé mají k dispozici mnoho různých nastavení kvality výstupního videa a zvuku.

DVD to AVI Professional 4.0

trialware; download; 1,3 MB 

Převod filmu z DVD do komprimovaného formátu DivX je s programem DVD to AVI Professional hračkou. U výsledného souboru můžete zvolit zvukovou stopu, zkonvertovat lze také jen vybranou sekvenci filmu. Překážkou pro DVD to AVI Professional nejsou ani zašifrovaná DVD. Díky snadnému ovládání dosáhnou s DVD to AVI Professional výborných výsledků i málo zkušení uživatelé.

Nástroje pro DVD

CloneDVD 2.8.2.1

trialware; download; 4,8 MB

CloneDVD je mladším bratříčkem slavného programu CloneCD, který slouží ke kopírování CD s ochranou proti kopírování. CloneDVD vytváří věrné kopie filmů na DVD, pokud zálohujete dvouvrstvé DVD na jednovrstvý disk, můžete vynechat menu, nepotřebné zvukové stopy či bonusy. Nechybí ani možnost komprese filmu tak aby se na požadované médium vešel. Program neumí přímo kopírovat šifrované DVD tituly, zvládne to ovšem ve spolupráci s dalším produktem s dílny SlySoftu – programem AnyDVD.

Super Clone DVD 4.0

trialware; download; 2,1 MB 

S programem Super Clone DVD snadno a rychle vytvoříte záložní kopie disků z vaší DVD sbírky. Aplikace vytváří věrné kopie jednovrstvých disků, u těch dvou vrstvách komprimuje film tak aby se vešel na jednovrstvé DVD. Super Clone DVD kopíruje disky včetně všech menu, titulků, zvukových stop a bonusů. U vytvořených kopií je odstraněno regionální kódování, Super Clone DVD si poradí i s ochranou Macrovision.

Další utility

Panorama Perfect Lite 1.5

freeware; download; 1,8 MB 

Program Panorama Perfect Lite od českého autora slouží k vytváření panoramatických fotografií. Aplikace je k dispozici ve dvou verzích, přičemž v té neplacené je maximální výška výsledné fotografie omezena na 800 pixelů. Panorama Perfect vytvoří panorama i z fotografií, které k tomu nejsou úplně vhodné, přechod mezi snímky je přitom velmi málo znatelný. Perfektního výsledku docílíte nástrojem pro deformování libovolné části snímku.

SWiSHpix 1.5

trialware; download; 12,7 MB 

S programem SWiSHpix vytvoříte z vašich fotografií snadno a rychle multimediální fotoalbum. Jako doprovod při prohlížení fotografií mohou sloužit vaše oblíbené hudební skladby. Z fotoalba můžete vytvořit spořič obrazovky, samospustitelné CD nebo HTML album pro vaše webové stránky.

Album 5.1

shareware; download; 0,3 MB 

Český program Album slouží k archivaci digitálních fotografií a obrázků. U každé položky umožňuje nadefinovat popisné údaje (druh, typ, popis, místo, datum atd.). Uložené obrázky s zobrazují jako přehled miniatur, program umí také různé typy tištěných výstupů.

Kinofilm 1.0

freeware; download; 0,3 MB 

Program Kinofilm slouží k hromadné změně data vytvoření souborů. Původně vznikl za účelem roztřídění obrázků neskenovaných ze svitků kinofilmu. Aplikace nemění datum v EXIF ale ve vlastnostech souboru.

Autor:
 

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Ochutnali jsme hamburger z umělého masa. Ani masožrout se neušklíbne

… i po kousnutí.

Před stánkem „Impossible burger“ na lasvegaském výstavišti byla k vidění nevídaná věc. Vegetariáni i „masožrouti“ jedli...

Těšte se na bezdotykové ovládání, revoluční radar od Googlu má zelenou

Miniaturní radar v čipu Soli

Miniaturní radar s názvem Google Soli umí rozpoznávat jemná gesta lidské ruky. Hodí se jako vstupní zařízení pro...

Další z rubriky

Vybavte nový počítač či notebook vhodnými aplikacemi

Ilustrační foto - notebook

Ať už jste pod vánočním stromečkem nalezli notebook či desktopový počítač, je vhodné probrat programy, které jste s ním...

Aplikace: rychlý prohlížeč či hesla v bezpečí

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte nový internetový prohlížeč od Xiaomi, alternativní fotogalerii nebo třeba šikovného správce hesel, který...

Tipy pro Windows 10: akční videa z fotografií a třeba i s 3D efekty

Tipy a triky pro Windows 10

Ve Windows 10 integrovaný dlaždicový program zvládne produkovat působivá videa třeba i z fotografií. Podíváme se také...

Najdete na iDNES.cz