Ovládněte e-maily těmi správnými programy

aktualizováno 
V době webových poštovních schránek se může zdát, že jsou speciální programy na správu elektronické pošty již zastaralé. Umí však nabídnout mnohem větší komfort a řadu užitečných funkcí.

Speciální e-mailové programy vám usnadní práci

Windows Live Mail

S náhradou za dále nevyvíjenou aplikaci Outlook Express přišel Microsoft již v operačním systému Windows Vista, jehož součástí byl i e-mailový klient Windows Mail. Ještě zajímavější je ovšem poštovní aplikace Windows Live Mail, další generace bezplatného e-mailového klienta, doplňujícího výbavu Windows.

Windows Live Mail je pochopitelně nejlépe připraven na spolupráci s e-mailovou schránkou na serveru Hotmail, kde po jednoduché registraci získáte schránku se základní kapacitou 5 GB. Snadno jej ovšem propojíte i s jinými schránkami – ať už na serverech Gmail, Seznam či jinde.

Vedle funkcí na práci s elektronickou poštou, včetně například i účinného filtrování spamu, najdete v aplikaci Windows Live Mail také kalendář, přehlednou správu kontaktů, RSS čtečku nebo funkci na příjem zpráv ze sledovaných diskusních skupin.Zajímavostí je například zasílání e-mailů s fotografiemi ve formě efektní fotogalerie.

Windows Live Mail je součástí sady bezplatných aplikací Windows Live Essentials 2011, jejíž instalátor si můžete stáhnout ze Slunečnice zde.

Windows Live Mail umí odeslat fotky v podobě jednoduché, ale efektní fotogalerie

Windows Live Mail umí odeslat fotky v podobě jednoduché, ale efektní fotogalerie

Pimero 2011 Free Edition

Zajímavým e-mailovým řešením, které všem není určeno pouze na práci s elektronickou poštou, je aplikace Pimero. Vedle možnosti instalovat Pimero i v režimu serveru, ke kterému bude přistupovat více uživatelů pomocí samostatných klientů, zaujme program domácí uživatele především spoluprací se sociálními sítěmi Facebook, Twitter a LinkedIn, na kterých lze sledovat i publikovat nové zprávy.

Také Pimero pracuje s libovolnými poštovními účty jako je Hotmail, Gmail či Seznam, nabízí RSS čtečku, plánovací kalendář, seznam úkolů, prostor na poznámky i přehledný adresář kontaktů. I bez serverové instalace lze vybraný obsah aplikace sdílet s ostatními uživateli a domlouvat si tak třeba schůzky. Aplikace také nabízí více než dostatečné přizpůsobení svého prostředí i funkcí.

Pokud hledáte sofistikovanější e-mailovou aplikaci, zkuste některou z placených edic programu Pimero. K dispozici jsou například i funkce na hromadné, personalizované rozesílání e-mailů, pokročilá pravidla pro třídění příchozí pošty, synchronizaci se chytrými telefony iPhone, Android, Blackberry i Windows Mobile nebo přístup k poště prostřednictvím webového rozhraní.

E-mailového klienta Pimero 2011 stahujte ze Slunečnice zde, placená edice Professional se po uplynutí zkušební doby přepne na bezplatnou verzi.

Vedle dalších užitečných funkcí je zajímavostí poštovní aplikace Pimero i

Vedle dalších užitečných funkcí je zajímavostí poštovní aplikace Pimero i propojení se sociálními sítěmi Twitter, Facebook a LinkedIn

Zimbra Desktop

E-mailová aplikace ze stáje společnosti VMware zvládne propojení nejen se servery běžných poštovních služeb, ale také s Microsoft Exchange Serverem, používaným ve firmách. Pro připojení stačí jen zadat příslušný e-mail a heslo pro přístup ke schránce.

Zimbra Desktop nabízí podobné funkce na třídění zpráv a vyhledávání v jejich obsahu jako placený Outlook, stejně tak i plánovací kalendář, seznam úkolů nebo přehledný adresář kontaktů. Stejně jako program Pimero se umí i Zimbra Desktop propojit s vašimi účty na oblíbených sociálních sítích a publikovat na nich zprávy.

Poštovní aplikaci Zimbra Desktop, dostupnou ve verzích pro Windows, Linux i Mac OS X stahujte ze Slunečnice zde.

Přehledný e-mailový klient Zimbra Desktop nabídne propojení se sociálními

Přehledný e-mailový klient Zimbra Desktop nabídne propojení se sociálními sítěmi a přehlednou správu e-mailu, kalendáře či kontaktů

EssentialPIM

E-mailový klient, dostupný v bezplatné i komerční edici, se soustředí na bezpečnost a jednoduché ovládání. Ve výbavě placené verze aplikace najdete především šifrování kompletního obsahu databáze s automatickým zálohováním, podporu propojení s neomezeným počtem e-mailových účtů, generátor a správce hesel nebo správu více uživatelů s různými stupni oprávnění pro přístup k obsahu e-mailového klienta.

I bezplatně použitelná verze EssentialPIM obsahuje plánovací kalendář, seznam úkolů, prostor na poznámky s možností vkládání obrázků, tabulek a dalšího obsahu a přehledný adresář kontaktů. Stejné funkce nabízí i přenosná verze aplikace EssentialPIM, i bez instalace použitelná na jakémkoli počítači s Windows.

E-mailového klienta EssentialPIM ve verzi pro instalaci do počítače nebo přenášení na USB klíčence stahujte ze Slunečnice zde.

V placené verzi nabídne EssentialPIM silné zabezpečení díky šifrování databáze

V placené verzi nabídne EssentialPIM silné zabezpečení díky šifrování databáze a pravidelnému zálohování

eM Client

E-mailový klient od českých autorů podporuje všechny běžné protokoly pro propojení s internetovými poštovními službami a ještě dále rozšiřuje možnosti spolupráce se sociálními a komunikačními sítěmi. Aplikaci eM Client totiž propojíte nejen s Facebookem, ale také s ICQ, Skype a dalšími komunikátory. Nechybí ani čtečka RSS kanálů nebo napojení na Google Maps pro vyhledávání adres z podpisů v e-mailech na internetové mapě.

Také eM Client je k dispozici v komerční i neplacené verzi, přičemž ta bezplatná bez problému pokryje běžné potřeby domácích uživatelů. Omezena je na propojení jen se dvěma e-mailovými účty.

Aplikaci eM Client si můžete zdarma stáhnout ze Slunečnice zde, instalátor je stejný pro placenou i bezplatně použitelnou edici.

Původem česká e-mailová aplikace je se svou bohatou výbavou zdatným konkurentem

Původem česká e-mailová aplikace je se svou bohatou výbavou zdatným konkurentem Outlooku

Jak pracujete s elektronickou poštou, kalendářem a kontakty nejraději vy? Podělte se o svoje zkušenosti a tipy s ostatními uživateli.

Autor:
 

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

Další z rubriky

Hackujte jako agenti. NSA uveřejní svůj nástroj pro reverzní inženýrství

Tajná služba NSA (Národní bezpečnostní agentura) spadá pod ministerstvo obrany...

GHIDRA, nástroj pro zpětnou analýzu programů z dílny americké tajné služby NSA, bude k dispozici veřejnosti. Zástupce...

Aplikace najde přátele na dopisování, jiná prodá a nakoupí bitcoiny

Tablet vás zabaví i něco nového naučí.

Nový nástroj na testování výkonu a výdrže mobilního zařízení vám pomůže zjistit, v jaké kondici je váš telefon....

Stáhněte si zdarma: nový rok si žádá nové verze antivirů

Ilustrační foto - bezpečnost

Vstupte do roku 2019 s novým antivirovým programem. Kyberzločinci jsou stále chytřejší, a tak přední výrobci...

Najdete na iDNES.cz