Otestujte si, zda je váš počítač připraven na Windows 7

aktualizováno 
Zkuste i užitečný nástroj, který se postará o automatické zmenšování odesílaných fotografií. Nechybí ani program pro monitorování UPS a před případným nebezpečím na webech vás bude varovat novinka od AVG.

Windows 7 Beta - náhled na plochu

Windows 7 Upgrade Advisor – freeware
Nová verze operačního systému Windows se pomalu, ale jistě blíží. Jestliže o jeho nasazení na stávající počítač přemýšlíte již nyní, máme pro vás aplikaci, která ho otestuje a prozradí, zda hardware Windows 7 bude vyhovovat.

Podobně jako v minulých letech v programátorských dílnách Microsoftu vznikl nástroj pro otestování připravenosti PC pro Windows Vista, tak i nyní z nich vypustili novou verzi tohoto nástroje, tentokrát pro Windows 7. Windows 7 Upgrade Advisor provede analýzu kompatibility vašeho počítače s různými verzemi Windows 7. Za malou chvilku se tak dozvíte, zda hardwarové vybavení (procesor, paměti, grafika apod.) vašeho počítače na Windows 7 stačí, jestli jsou dostupné ovladače pro každý kus vašeho hardwaru i zda nehrozí kolize nového systému s instalovaným softwarem. Přitom nikde nic nenastavujete, jen nástroj spustíte a počkáte několik minut na dokončení jeho práce.

Windows 7 Upgrade Advisor
 
Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ stačí pouze spustit
+ poradí, jaký software a hardware nevyhovuje
+ zprávu lze uložit
- nezjištěno
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (6,3 MB).


Shrink Pic 1.8 – freeware

Do této situace jste se již dostali určitě nejednou. Potřebujete na webu vystavit fotografie, odeslat je e-mailem, ale máte je pořízené ve vysokém rozlišení, a tudíž zbytečně velké. Co s tím? Stačí je prohnat speciálním nástrojem.

Na úpravu fotografií jistě máte nějaký editační software, ale spouštět ho, měnit rozlišení fotografií a obrázků postupně a následně je vkládat do e-mailu, na web apod. se vám možná nechce. Vyzkoušejte tedy program Shrink Pic, který byl pro tyto účely přímo stvořen. Během chvilky na vybrané obrázky (podporuje JPEG, BMP, PNG, TIFF, GIF) aplikuje vybrané nastavení, takže je zmenší na požadovanou velikost anebo vybrané rozlišení.

Nemá žádná zbytečná dialogová okna a pracuje automaticky na pozadí sám. V případě poslání fotografií e-mailem totiž dokáže detekovat pokus o připojení velkých fotografií, uploadu přes browser, poslání v chatu a automaticky je zmenší dle nastavených kritérií. Vkládání obrázků detekuje z programů Internet Explorer, Firefox, Opera, Vista Mail, Outlook, Outlook Express, Thunderbird, Eudora, Poco Mail, Incredimail, Skype a MSN Messenger. Přijít o něj nemusíte ani na jiných PC, protože jedním kliknutím si z něj vytvoříte a uložíte verzi pro USB flash disk.

Shrink Pic

 
Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ sám zmenší obrázky při poslání e-mailem, browserem, při chatu
+ fotografie dokáže zkonvertovat do JPG
+ vede statistiku o kompresi fotografií
- nepodporuje dávkové zpracování
- zmenšuje při vkládání jen z některých aplikací
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,4 MB).


UPS Assistant 2.0 – freeware

Využíváte-li UPS, tedy zařízení sloužící k zálohování napájecího napětí, pak jste k němu jistě dostali i nějaký software pro monitorování. Možná s ním však nejste spokojeni, zkuste tedy alternativní řešení.

My jsme jedno takové našli. Jmenuje se UPS Assistant a jde o malý nástroj, který nevytěžuje systémové prostředky PC a přitom dokáže monitorovat řadu údajů z UPS. Celou dobu běží na pozadí systému s ikonou v oznamovací oblasti hlavní lišty. Díky tomu máte všechna potřebná data o záložním zdroji stále k dispozici. Zobrazit dokáže napětí, frekvenci, nabití baterií, teplotu, status UPSky, kolik minut na ní můžete ještě jet atd. Navíc si poradí s testováním baterií UPS.

UPS Assistant

 
Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ jednoduché na použití
+ řada informací o UPS
+ stavy UPS může posílat e-mailem
- nezjištěno
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (584 KB).


AVG LinkScanner 8.5 – freeware

Po vzoru jiných společností zabývajících se bezpečností PC a počítačových sítí i brněnské AVG vyvinulo nástroj pro informování o možných on-line hrozbách.

Podobný a zdarma dostupný produkt jistě znáte např. od McAfee v podobě SiteAdvisor. AVG LinkScanner, jak se jmenuje produkt od AVG, se snaží chránit před náhodnými, skrytými i krátkodobými hrozbami na internetu tím, že analyzuje odkazy v reálném čase. Používá cílenou analýzu pro všechny výsledky vyhledávání přes Google, Yahoo! a MSN. Při jejich použití zobrazí hodnocení bezpečnosti výsledků, a navíc kontroluje i záložky a linky v krátkých chatových zprávách i e-mailech. Určen je internetovým prohlížečům IE a Firefox.

AVG LinkScanner

 
Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ o bezpečnosti odkazů dává vědět i barevným semaforem
+ informace dialogovým oknem u výsledků
+ vede historii blokovaných stránek
- pracuje pouze v IE a Firefoxu
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (17,9 MB).

Nejčtenější

Na Měsíci je život. Pochází ze Země, zanesla jej tam izraelská havárie

Na Měsíci je nyní tisíce želvušek (Milnesium tardigradum), které přežijí...

Člověk na Měsíc nevkročil od roku 1972. Přesto lze říci, že na něm je pozemský život. Izraelská sonda Berešit totiž na...

Co zabilo turisty v Tatrách? Výboj, který urazí miliony metrů za sekundu

Ilustrační snímek

Pět lidí zemřelo a tři desítky jsou zraněny. To vše dokázal způsobit „jen obyčejný“ blesk. Změny, které jsou potřeba...

Na prahu objevu. Hledali středověký příkop, narazili na neznámé podzemí

Nejen na svatého Jiří vylézají hadi a štíři. Na snímku odhalený průhled do...

Mohla to být jen zavezená díra nebo bezcenné zbytky pobořeného zdiva. Na místě georadarem nalezené anomálie se však...

První test v ČR: Sennheiser Ambeo je soundbar z kategorie zázraků

Sennheiser Ambeo

Třináct reproduktorů, třináct zesilovačů, roky vývoje algoritmů a obvodů pro zpracování prostorového zvuku, reprodukce...

Silnice budoucnosti se stává minulostí. Proč solární projekt neuspěl

Solární silnice u obce Tourouvre-au-Perche v Normandii

Nejdelší úsek silnice osázené fotovoltaikou na světě, který se nachází ve Francii, má po pár letech provozu problémy....

Další z rubriky

Programy a aplikace pro editaci dokumentů ve formátu PDF

Ilustrační foto - PDF

Pro někoho jsou nedobytné, ale pouze do doby, než objeví užitečné pomocníky. I vy můžete částečně upravovat, kopírovat,...

Chyby ohrožují stovky milionů zařízení. Jsou v OS, který asi neznáte

Bezpečnostními chybami v operačním systému VxWorks mohou být postiženy i výtahy.

Bezpečnostní společnost objevila chyby v systému, který využívají například výtahy nebo tiskárny.

Software zdarma: správný čas udělat přestávku u PC

Ilustrační foto - pauza

Analýza programu SmartBreak upozorní na potřebnou přestávku při práci na počítači. Nástroj sloužící k hromadné úpravě...

Najdete na iDNES.cz