Opravte zrychlené či zpomalené titulky k filmu

aktualizováno 
Oprava špatných titulků k filmu či seriálu nemusí být oříškem. Dostaňte se do zamčeného PDF dokumentu. Animovaný panáček rychle, zdarma a bez dalších znalostí. Zbavte se ručního vyplňování formulářů. To vše umí aplikace, se kterými vás seznámíme.

Filmy na DVD | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

SubMagic 0.7 – freeware
S příchodem videí v souboru AVI řada z nás přišla na chuť sledování filmů na počítači. Dokonce nám ani nevadilo, že snímek je v jiném než českém jazyce. Stačilo si totiž na internetu pořídit titulky a film jste si mohli vychutnat v originálním znění. Dost často se však mohlo stát, že ty pravé titulky jste našli, ale bohužel se buď předcházely, zpožďovaly, anebo obsahovaly hrubky, popřípadě jste v nich našli řadu jiných nedostatků.

Pro tento případ tu existují programy, které nazýváme editory titulků. Je jich celá řada. Jen některé však pracují spolehlivě a umí ty funkce, které potřebujete. Mezi takové se řadí program SubMagic. Ten dnes umí prakticky vše, co si jen při opravě titulků či jejich editaci můžete přát. Problém mu tak nečiní konvertování titulků mezi jednotlivými formáty, ruční editování, automatické vyhledávání problematických míst a jejich opravování, úprava časování, synchronizace rovnou s videem, a dokonce můžete titulky i vytvářet a ještě více. Nastavovat lze i font písma či si zvolit snímkovou frekvenci filmu (vhodné pro NTSC či PAL filmy). Aplikace je jednoduše použitelná. Naprogramována byla v C++ a Visual Studiu 2005 a nepotřebuje .NET Framework ani žádné jiné knihovny, pouze DirectX 9.0c na přehrávání filmů.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,3 MB).

  SubMagic

  PDF unlocker 1.0 – freeware
  Vytvořit dokument ve formátu PDF je dnes otázka okamžiku. Stačí mít instalovanou virtuální tiskárnu s výstupem do PDF a tyto soubory můžete tisknout téměř z každé aplikace. Avšak v případě, že dotyčnému chcete nějakým způsobem práci s PDF dokumentem omezit (např. chránit ho heslem, zakázat z něj tisknout, zakázat z něj kopírovat atd.), lze toto omezení lehce nastavit.

  Stejně lehce ho však lze povolit. Stačí vám k tomu jednoduchý nástroj. Všechny tyto restrikce umí odstranit program Freeware PDF Unlocker. S nástrojem se pracuje velmi snadno, stačí jen myší přetáhnout PDF dokument určený k odemčení na ikonu programu Freeware PDF Unlocker. Třešničkou na dortu je pak možnost konvertovat soubory PS nebo EPS do PNG.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (5,7 MB).
  PDF unlocker


  Pivot Stickfigure Animator 2.2 – freeware

  Ne každý z nás je natolik graficky zdatný, aby si dokázal vytvořit animovanou postavičku. Naštěstí pro speciální programy to není nic těžkého, nemusíte mít žádné grafické programy za desítky tisíc a zvládnete to i vy. Nevěříte? Pak vás o tom přesvědčí produkt Pivot Stickfigure Animator.

  Tento unikátní a jeden z nejstahovanějších softwarů na serveru FreewareFiles.com vám umožní vytvořit prostřednictvím speciálního editoru animace snadno a rychle, a to bez jakýchkoliv uměleckých zručností. Prostřednictvím myši můžete pohybovat panáčkovými končetinami, tělem, ale i hlavou v několika místech a snadno tak vytvořit jednotlivé animační kroky. Pracovat přitom lze i s několika postavičkami naráz a k dispozici jsou nejen ty. V knihovně tak lze nalézt třeba i zvířata, případně si vytvořit vlastní objekt. Nastavovat jde i animační rychlost či velikost podkladu. Výsledek je možné uložit jako animovaný GIF soubor. Zábavný a snadný software pro dlouhé zimní večery.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (484 KB).
  Pivot Stickfigure Animator


  DP2008 – trial

  Vyplňování formulářů je věc nezáživná a zdlouhavá. Lze ji však urychlit. Například program DP 2008 obsahuje více než 1 000 nejpoužívanějších formulářů, šablon, vzorů smluv, návrhů, žalob, odvolání a dalších dokumentů, které lze vyplňovat přímo od PC, dále téměř 100 nejžádanějších zákonů a 1 300 kontaktů na státní a jiné instituce.

  Všechny vzory jsou připraveny pro snadné použití. Program obsahuje vlastní textový a tabulkový editor pro okamžité úpravy. Vzory a šablony lze upravovat i v jakémkoliv externím textovém či tabulkovém editoru a následně automaticky uložit do pořadače souborů, který je součástí programu. Program obsahuje také modul pro umístění vlastních vzorů k následnému používání. Takže pokud potřebujete vyplňovat nějakou zatím elektronicky nevytvořenou šablonu, pak si ji vytvořte a uložte do tohoto programu. Všechny vzory a šablony jsou v obvyklých formátech (DOC, XLS), proto není problém s přenosem zpracovaných dokumentů. Program je vhodný pro každého, kdo pravidelně nebo i jen občas tvoří jakékoli dokumenty, zejména pro firmy, podnikatele, soukromé osoby a rovněž také pro právníky, školy, města a další subjekty.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (14,4 MB).
  DP2008
 •  

  Nejčtenější

  Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

  Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

  Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

  Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

  Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

  Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

  Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

  GRAF

  Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

  V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

  Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

  Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

  Severní magnetický pól se vydal na cesty. Co když doputuje až na jih?

  Posun severního magnetického pólu

  Naši planetu čeká přehození magnetických pólů. Nebude to zřejmě brzy, proč k tomu ovšem vůbec dojde a co může změna...

  Další z rubriky

  Software na nevratnou likvidaci dat na discích

  Ilustrační foto - disk

  Vybraná data, celé disky či jen jejich část umí nekompromisně odstranit digitální skartovačky. Neslouží k pouhému...

  Tipy pro Windows 10: objevte nové funkce velké aktualizace

  Windows 10

  Po původním pozdržení se již několik týdnů na počítače s Windows dostávají postupně výzvy k přechodu na nejnovější...

  Software zdarma: zůstaňte v kontaktu s kýmkoliv z celého světa

  Ilustrační foto - komunikace

  Komunikace nebyla nikdy snadnější a dostupnější. Umožňují to speciální klienty nové generace a navíc zdarma. Také umí...

  Najdete na iDNES.cz