Pokud nechce platit předplatné, abyste si mohli vyzkoušet generátor videí od OpenAI, který se jmenuje Sora, ochutnávku vám nabídne aktualizace aplikace Bing Search, kterou si můžete stáhnou do svého mobilní zařízení s androidem, iPadOS nebo iOS. Právě do ní Microsoft nově zařadil funkci Tvůrce videí, kterou právě Sora pohání.
Firma slibuje, že brzy tuto funkci zařadí i do klasického vyhledávač Bing na stolních počítačích stejně, jako nyní nabízí v položce Vytvořit možnost vygenerovat si obrázek. Vyplývá z toho, že se Microsoft asi nyní snaží pomocí podobných funkcí a nabídek prosadit se svou aplikací i na konkurenčních platformách.
Použití nové funkce je velice jednoduché. V menu aplikace si najdete na spodní liště ikonku čtverce s čtyřmi vloženými čtverečky a v následné rozbalené nabídce pak kliknete na položku Tvůrce videa.
Pak se před vámi objeví textové pole, kam můžete zadat svůj prompt (zadání pro AI) a kliknout na položku vytvořit. Zde jsme narazili na jeden rozdíl mezi funkčností na Androidu a iPadOS. V prvním případě se totiž můžete dostat do skromného nastavení, druhý operační systém toto nenabízí.
V tomto nastavení nás Tvůrce videa informuje, že můžeme tvořit videa ve formátu 9:16 a s pevnou délkou 5 sekund. Je jasné, že u těchto položek se bude nabídka ještě rozšiřovat. Jediná možnost výběru tak na Androidu spočívá v tom, zda si necháte video vygenerovat rychle nebo pomalu.
V prvním případě bude video vytvořeno během několika minut, ale na to máte jen 10 pokusů. Další pokusy si můžete „vydělat“ pomocí odměn Rewards, které firma nabízí po přihlášení na základě využívání jejích služeb.
Pomalé generování není nijak omezeno, jen na výsledek můžete čekat i několik hodin. Patrně to bude souviset s optimalizací vytížení serverů Microsoftu, takže se čas „dodání“ může lišit.
Firma radí, jak vytvořit dobré zadání (prompt): „Pro dosažení nejlepších výsledků buďte velmi popisní a nápadití. Přidáním specifických detailů, jako jsou přídavná jména, místa, osvětlení, úhly kamery a mediální styly jako „digitální umění“ nebo „fotorealistické“, lze výrazně zvýšit kvalitu vygenerovaného obrázku nebo videa.“
Ve výsledku tak můžete třeba napsat, že chcete vytvořit „širokoúhlý záběr na astronauta ve svítícím skafandru z plazmy. Astronaut se třpytí v zářivkovém osvětlení. Kamera se pomalu otáčí a astronaut se vznáší po obloze.“ Fantazii se meze nekladou. Jen počítejte s pětisekundovým omezením.