Ochraňte svá data. Zablokujte přístup k USB portům

aktualizováno 
Možná jste se již někdy zabývali otázkou, jak zakázat kopírování dat z a do PC prostřednictvím USB portu. Máme pro vás účinné řešení v podobě jednoduché aplikace. Nechybí však ani vychytávka pro lepší práci s registrem Windows, či perfektní přehrávač flash animací a nebo oznamovač došlých e-mailů.

USB-Blocker Pro 2.1 – shareware
Slovenská společnost Secu-sys Slovakia, zabývající se bezpečnostní v oblasti informačních systémů, rozšířila své portfolio produktů o další zabezpečovací prvek. Tím je německý softwarový nástroj s výstižným názvem USB-Blocker. Jak je již z jeho názvu patrné, jde o aplikaci, která má blokovat přístup k USB portům v PC. A protože technologie USB se dnes již nachází prakticky na každém novém počítači, je v některých případech nutné vyřadit ji z provozu.

Firmy stále ignorují nebezpečí spojené nejen s USB (nabízí se i Wi-Fi) a tak je zapotřebí zabývat se řešením blokace míst, odkud by mohla proudit data jak směrem do PC, tak z něho. Nespornou výhodou klíčenek jsou miniaturní rozměry, díky nimž je možné je nosit neustále při sobě, třeba jako přívěšek ke klíčům. Z toho však také plynou různá nebezpečí. Kdokoliv, kdo má přístup k počítači si z něj potom může stáhnout nějaká citlivá či důvěrná data - a to dokonce i v případech, že k němu nezná přístupové jméno a heslo. Chcete-li tedy tomu předejít, nainstalujte si a začněte používat USB-Blocker. Ten jednoduchým způsobem a efektivně omezí používání nejen USB portu počítače, ale také hardwarové komponenty, jako je tiskárna či skener. K dispozici je zkušební, 30ti denní demoverze.

1. Po instalaci spusťte USB-Blocker Admin
2. V části Groupname for deviceid (pátý řádek) si zkopírujte název skupiny do schránky Windows
3. Vyvolejte okno Místní uživatele skupin (příkazem lusrmgr.msc ve Start menu -> Spustit)
4. Vytvořte skupinu pod stejným názvem (vložte ze schránky Windows), tím zablokujete konkrétní USB zařízení
5. Pokud není do této skupiny přiřazen žádný uživatel, zařízení je blokované pro přístup
6. Prokážete-li se administrátorským oprávněním, můžete PC kdykoliv odblokovat

 • Program stahujte na této adrese (8.8 MB).
 • USB-Blocker Pro

  Registry Jumper 2.0 – freeware
  Registry Jumper může být velmi šikovný a pro toho, kdo si na něj zvykne, tak i nepostradatelný pomocník. Tato jednoduchá a malá pomůcka totiž umožňuje uživateli, který pracuje se systémovým registrem Windows rychle skočit na určité místo, respektive k určitému klíči, bez nutnosti vyhledávat ho, nebo se k němu proklikávat. Pracuje tak, že po jeho spuštění si vyberete jednu z několika hlavních větví (HKEY_LOCAL_MACHINE atd.) a zadáte přesný název klíče. Například, jestli na Technet.cz čtete náš pravidelný seriál o tipech a tricích pro Windows, potom jistě víte, že v jeho druhé polovině naleznete tipy pro pokročilé uživatele, které se provádějí úpravou registru. Zde většinou naleznete název klíče, ve kterém se následná úprava registru bude odehrávat. Vy si ho zkopírujete do schránky Windows a potom z ní vložíte do Registry Jumperu. Tlačítkem Jump na tento klíč okamžitě skočíte bez dalšího vyhledávání. V programu je k dispozici i tlačítko Favorites, kam si můžete ukládat oblíbené klíče a naleznete zde i ty, co se používají nejvíce. Navíc podporuje i příkazovou řádku a to díky příkazu regjump:// (např. regjump:// HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced). Jde tedy o opravdu velmi šikovného pomocníka, který se může hodit nejen správci PC.

 • Program stahujte na této adrese (98.4 kB).
 • Registry Jumper

  Flash Movie Player 1.1 - freeware
  Pokud nechcete flashové animace přehrávat v internetovém prohlížeči, ale chcete pro přehrání použít samostatný přehrávač, nainstalujte si tuto aplikaci. Jde o samostatný přehrávač pro flash animace - ShockWave Flash (SWF) – který je založen na plug-inu Macromedia Flash Playeru. Obsahuje však několik vylepšení. Animace můžete libovolně „přetáčet“, používat full screen, lze měnit velikosti okna (program sám rozpozná velikost videa a podle toho upraví velikost okna, ale můžete ji měnit manuálně) a otevřít i flash soubory s koncovkou .EXE. Ovládat jde klávesovými zkratkami a ještě více. Velmi vítaná je i funkce pro vyhledávání flash animací v cache IE.

 • Program stahujte na této adrese (333 kB).
 • Flash Movie Player

  Centrum.cz notifikátor - Blonde a Bóbika Edition
  Společnost NetCentrum provozující portál Centrum.cz přidala ke svému notifikátoru pošty s blondýnkou i další edici. Jde o tzv. Bóbika Edition, který vzniknul z tolik oblíbené reklamy na inteligentní vyhledávání na Centrum.cz. Kdo by nevěděl, co je to Centrum.cz notifikátor - pomocník pro každého uživatele e-mailové schránky na Centrum.cz. Jeho úkolem je dát vám vědět vždy, když máte ve své schránce nové zprávy. Tím ale možnosti Notifikátoru nekončí, postará se například o přímý vstup do schránky bez nutnosti přihlašování. Dialog nastavení vyvoláte kliknutím pravým tlačítkem myši na ikony Notifikátoru a výběrem položky Nastavení. V něm si nastavte vaše uživatelské jméno a heslo, vyberte frekvenci obnovování informací - umožňuje nastavit frekvenci kontroly doručených zpráv v intervalu od 5 do 30 minut a vyberte e-mailovou aplikaci, ve které se mají e-maily otevírat. Nastavit si lze i zvukové upozornění.

 • Blonde Edition stahujte na této adrese (572 kB).
 • Bóbika Edition stahujte na této adrese (528 kB).

  Centrum.cz notifikátor - Blonde Edition

 •  

  Nejčtenější

  Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

  Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

  Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

  Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

  Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

  Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

  Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

  Intelino tým

  Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

  U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

  360 Reality Audio

  Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

  SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

  Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

  Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

  Další z rubriky

  Hackujte jako agenti. NSA uveřejní svůj nástroj pro reverzní inženýrství

  Tajná služba NSA (Národní bezpečnostní agentura) spadá pod ministerstvo obrany...

  GHIDRA, nástroj pro zpětnou analýzu programů z dílny americké tajné služby NSA, bude k dispozici veřejnosti. Zástupce...

  Aplikace: rychlý prohlížeč či hesla v bezpečí

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte nový internetový prohlížeč od Xiaomi, alternativní fotogalerii nebo třeba šikovného správce hesel, který...

  Stáhněte si zdarma: rychlé zakódování souborů či generátor fraktálů

  Fractal Zoomer

  Působivé barevné geometrické útvary vytvoří generátor Fractal Zoomer. Možnost zašifrovat data do samorozbalovacího...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz