Obohaťte snímky o fantastické přechody a důmyslné animační efekty

aktualizováno 
Co byste řekli na program, který vytvoří na několik kliků myši zajímavý přechod či deformaci mezi obrázky? Máte poškozené MP3 soubory? Nevyhazujete je. Chcete zjistit datový tok, druh kodéru a další technické podrobnosti vašich hudebních formátů, nebo jen potřebujete změřit strávený čas na internetu?

Abrosoft FantaMorph 3.04 - shareware
Abrosoft FantaMorph je velmi zajímavý nástroj pro tvorbu plynulých přechodů a deformací z jednoho obrazového snímku na druhý tzv. morfing, respektive warping, a to vše v reálném čase. Program má přehlednou grafiku a navíc hned po instalaci si lze nastavit, aby s vámi komunikoval v češtině. Vyzkoušet můžete jak standardní, tak i profesionální verzi. Na testování máte 30 dnů od instalace.

Při prvním spuštění proběhnou dva testy, které zjistí, jak je váš počítač pro morfování výkonný. Díky průvodci je první vizuální přechod či deformace otázkou několika sekund. Vyberte tedy typ projektu a zadejte obrázky ke změně. Teď stačí nastavit velikost, vybrat zrcadlení, otáčení, směrování či vystřihnutí obrázku a také upravit intenzitu světla, kontrastu a přidat speciální efekty (změkčení, rozostření, zaostření, negativ atd.). Neméně důležitým krokem jsou vlastnosti animace. Dle potřeb tedy nastavte rozměry výsledné animace a především její délku v sekundách. Dobré je přidat i několik efektů (změna pozadí, maska, popředí atd.), čímž animaci ještě obohatíte.

Návrh je hotov, dílko uložíte přes menu Soubor a Exportovat animace. Vyberte typ výstupního souboru AVI, GIF, FLASH a další. Vytvořit tak lze pozoruhodné spořiče obrazovky, webovou grafiku, poutavá videa, reklamy, prezentace... Jde o silný a snadno použitelný morfovací a warpovací software pro tvorbu fantastických obrazových projektů, obsahující důmyslné animační efekty. Pracovat s ním je navíc opravdu legrační.

 • Program stahujte na této adrese (4 MB).
 • Abrosoft FantaMorph

  MP3RepairTool 1.5 – freeware
  Tak tento prográmek se může hodit v případech, že potřebujete opravit nějaký poškozený MP3 soubor. Pokud si stáhnete hudbu ve formátu MP3 a ta nehraje korektně, potom ho zkuste „protlačit“ nástrojem MP3RepairTool. MP3 soubory jsou totiž velmi citlivé. Jen jeden upravený bajt může mít za následek, že celý soubor je nečitelný pro některé MP3 přehrávače. To však neznamená, že soubor musíte nutně smazat. Stačí u něho pouze poškozený úsek vypustit. Pracuje tak, že odstraňuje zvolený počet úseků (jeden úsek je dlouhý 26 milisekund) a tím soubor opravuje. Nepoškozené nechá bez povšimnutí.

 • Program stahujte na této adrese (746 kB).
 • MP3RepairTool

  Audio Identifier 0.7 beta 2 - freeware
  I další náš tip je na aplikaci pro práci s hudebními soubory. Tentokrát však neopravuje MP3, ale podává detailní informace o nejrozšířenějších hudebních formátech. Audio Identifier je tedy něco jako zvukový inspektor. Vy v něm můžete procházet vaši audio sbírku a přitom se dozvíte mnoho informací, jako je průměr datového toku, použitý kodér a jeho nastavení, celková délka, kvalita, velikost souboru atd. Aplikace podporuje unikód a má možnost vytvářet výstupy ve formátu HTML. Mezi podporované formáty patří - MP3, MPC, WAV, VQF, Ogg Vorbis, WMA, AAC, SPX, WV, FLAC, TTA, OFR, AC3 a DTS. Navíc podporuje skiny a lze ho integrovat do kontextové nabídky Windows. Výhodné je použít filtry či vyhledávací mechanismus, kterým najdete všechny hudební formáty v PC. Díky filtrům ještě lépe vyhledáte soubory podle hlavních parametrů.

 • Program stahujte na této adrese (1.2 MB).
 • Audio Identifier

  Connection Meter 6.0.1 - freeware
  Společnost E+P Studio vypustila před několika dny novou verzi svého programu Connection Meter, který vyvíjí již od roku 1998. Aktuální, šestá verze se naučila novým funkcím, zjednodušuje a vylepšuje zabezpečení systému před podvodným přesměrováním na české žluté i ostatní zahraniční, draze placené telefonní linky. Ochranné funkce programu komplexně pokrývají ty části systému, na kterých se projevuje činnost podvodných dialerů. Doplňuje tak zabezpečení přítomné v předchozích verzích, jako je kontrola a sledování instalace ActiveX prvků a sledování telefonického připojení sítě a TAPI pro odhalení činnosti pokročilejších dialerů. Sleduje i konfiguraci modemu a dokáže blokovat porty (při připojování prostřednictvím Connection Meteru). Součástí programu je nyní i ovladač, který umožňuje sledování a ověřování vytáčených telefonních čísel nezávisle na tom, jaká aplikace tato čísla vytočila. Do verze 6 byly už zařazeny také nové tarify Českého Telecomu, platné od května 2005.

 • Program stahujte na této adrese (1.5 MB).
 • Connection Meter

   

  Nejčtenější

  Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

  Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

  Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

  Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

  Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

  Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

  Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

  GRAF

  Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

  V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

  Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

  Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

  Severní magnetický pól se vydal na cesty. Co když doputuje až na jih?

  Posun severního magnetického pólu

  Naši planetu čeká přehození magnetických pólů. Nebude to zřejmě brzy, proč k tomu ovšem vůbec dojde a co může změna...

  Další z rubriky

  Windows umožní přímý přístup k linuxovým souborům

  Nabídka linuxových distribucí pro Windows.

  Windows se stále více sbližují s Linuxem. Nejnovějším počinem v této oblasti bude možnost otevírat linuxové soubory...

  Stáhněte si zdarma: tvorba působivých videoklipů nebo sledování dat

  Ilustrační fotografie - film

  Domácí zábavná videostřižna Filmora nabízí několik automatických i poloautomatických režimů. Aktuální počasí včetně...

  Tipy pro Windows 10: aktivujte si bezpečné virtuální brouzdání v Edge

  Tipy a triky pro Windows 10

  Po spuštěním virtualizované verze browseru Edge se už nemusíte bát vstupovat na potenciálně nebezpečné stránky....

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz