Novinky na Invexu z oblasti multimédií

  5:00aktualizováno  5:00
Výrobci multimediálních produktů si své novinky "schovali" na veletrh Invex. Lingea představila své nové slovníky. Prezentována byla i nová verze populární encyklopedie Diderot, stejně jako produkt Language Teacher, jenž poslouží jako slovník, překladač textů i webových stránek.

Co nového u slovníků Lingea?

Produkty Lingea Lexicon jsou velmi populární především v řadách studentstva. Svými kvalitami a rozsahem však programy jistě nezklamou ani překladatele. Slovníky existují v několika verzích - studijní, velký, technický či hospodářský slovník jistě uspokojí nejednoho lingvistu.
Nová verze slovníků Lexicon 2002 s sebou přináší mnoho novinek. Mezi nejpodstatnější patří rozšíření množství nových příkladů a slovních spojení či možnost fulltextového vyhledávání. Také na 300 gramatických okruhů jistě přijde studentovi při psaní kompozice vhod.
Velký slovník je určen všem, kteří se s cizím jazykem setkávají denodenně. Poslouží i překladatelům.
Zde byla rozšířena především nejpoužívanější hesla. Přibyla možnost více pohledů na heslo či populární tezaurus, který si poradí se synonymy jednotlivých slov.
Do portfolia produktů zavítal i nováček - nejnovější verze anglického výkladového slovníku britského nakladatelství HarperCollins Publishers.
V hospodářském slovníku přibylo oboustranné fulltextové vyhledávání a nové tématické okruhy.
Ke všem slovníkům přibylo fonetické hledání. Nejste-li si jisti správnou psanou podobou slova, stačí jej napsat tak, jak se vyslovuje. Program si již poradí se správným vyhledáním za vás. Přibyla také automatická oprava chybného zadání slova. V minulých verzích programu chybně napsané slovo nebylo nalezeno. Nyní se již ke špatně napsaným výrazům přiřadí hesla, která program považuje za správná.
Programy z řady Lingea se staly populární především svou obsahovou stránkou. Ovšem také cena je v porovnání s kvalitou velice příjemná a produkt činí dostupným opravdu každému.

Opět nová verze encyklopedie Diderot

Populární encyklopedie Diderot má na letošním Invexu také své místo. Stále platí velmi přívětivá cenová politika při koupi tohoto produktu. Není nutné zaplatit cenu naráz. Zaplacením desetiny hodnoty encyklopedie získáte její pravidelnou aktualizaci po dobu deseti let. Stávající produkt bude každoročně nahrazován novější verzí.
V programu přibyly opět nové oblasti i výrazy a za roční cenu nepřesahující 300 korun obdržíte kvalitní produkt s pravidelnou aktualizací.

PC Translator - slovník, překladač textů i webu v jednom

Praktickým produktem, který sdružuje tři programy v jednom balení, se jeví PC Translator, tentokrát ve verzi 2002.
Cena produktu je však poměrně vysoká. Každá jazyková verze stojí bezmála 4000 korun. Za ně však uživatel obdrží poměrně kvalitní slovník, jenž je namluven rodilým mluvčím. V ceně je zahrnut také překladač textů. Překlad sice ve výsledné podobě povětšinou působí krkolomně, program však nabídne vždy několik slov jako náhradu ke stávajícím.
Chcete-li navštěvovat internetové stránky v jiném než českém jazyce a jste vlastníky tohoto produktu, jistě oceníte překladač webových stránek. Výsledná podoba není stoprocentní, chcete-li však alespoň trochu textu na stránkách uvedenému porozumět, s programem si vystačíte.

Landi - na jazyk jinak

Výukové multimediální kurzy v invexových stáncích prezentovala firma Landi. Nově představen byl produkt Angličtina/Němčina slovíčka efektivně. Spolu s trenérem výslovnosti, diktáty a poslechovými texty můžete vaši slovní zásobu během chvíle výrazně rozšířit.
CD-ROM obsahuje v každém jazyce na 5000 slovíček, která už čekají na to, až je uložíte do své paměti.

Terasoft - už i španělsky

Firma Terasoft na svém stánku prezentovala všechny své produkty, které jsou na Invexu k zakoupení za zvýhodněné ceny.
Novinkami v nabídce firmy je TS Angličtina pro nejmenší a již pátý díl populární Angličtiny. Pokud plánujete začít s výukou španělštiny, jistě pro vás bude dobrou zprávou, že i tento jazyk bude možné díky novému produktu TS Španělština trénovat i na počítači.
 

Nejčtenější

Ochranka prezidenta Putina mate GPS. Lodě se přemístily na pevninu

Obrázek ukazuje pozice rušených lodí na letišti ruského města Gelendžik, ležící...

Americká nezisková organizace C4ADS si všimla, že když se ruský prezident Vladimir Putin přiblíží k přístavu, satelitní...

„Převrat“ od Nikoly Tesly, který se v praxi nikdy neujal

Dobový snímek prototypu Teslovy turíbny s odhalenými disky rotoru.

Když se Nikoly Tesly na konci jeho života ptali, co považuje za svůj největší vynález, označil za něj údajně svou...

USA budují Vesmírné síly. Evropa ani Rusko nemají potřebné technologie

Nejsilnější raketou současnosti je Falcon Heavy od společností SpaceX. Motory...

K zahájení budování samostatných Vesmírných sil Spojených států zbývá už pouze jeden legislativní krůček. Základní...

Neuvěřitelné množství chyb! Jako zázrakem většina lidí havárii přežila

Pohled na kokpit, patrný je splasklý skluz. Boeing 707 společnosti BOAC...

Piloti letu BA712 společnosti BOAC udělali koncem šedesátých let jednu fatální chybu. Neaktivovali hasicí zařízení...

OBRAZEM: „Největší“ letadlo světa se vydalo na svůj první let

První let stroje Stratolaunch (13. duben 2019)

Speciální letadlo Stratolaunch, které bude sloužit jako platforma pro vypouštění kosmických raket, absolvovalo v sobotu...

Další z rubriky

Provozujete vlastní server? O2 nabízí ochranu proti DDoS útokům

„Chcete vyřadit z provozu konkurenční firmu?“ Společnost O2 si zaplatila...

Objednat si dnes na internetu DDoS útok například na server konkurence není nijak obtížné, ani nákladné. Naopak ubránit...

Software zdarma: učiňte svá data neviditelná nebo vytáhněte zvuk z videa

Ilustrační foto - tajné

Skrýt soubory, složky, ale třeba i celé USB flash disky umí SecretFolder a Wise Folder Hider. Extrahovat zvukovou...

Tipy a triky pro Windows 10: seznamte se s chytřejším Poznámkovým blokem

Windows 10

Po mnoha letech se Poznámkový blok naučil novým kouskům. Co vše umí, jak změnit formátování data a času, jak na lepší...

Najdete na iDNES.cz