Nové triky pro Windows 7 zobrazí třeba skryté složky

  0:10aktualizováno  0:10
Nový operační systém od Microsoftu lze upravit podobně, jako jeho předchůdce. Umožní pak například pomoci s vylepšením hran písma a kalibrovat barvy, nebo třeba jen zobrazit malé ikonky na pracovní ploše.

Tipy a triky pro Windows 7 | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Tipy pro začátečníky

Tip 9. – Jak zobrazit malé ikonky na hlavním panelu
Možná vám přijdou ikonky ve výchozím nastavení Windows 7 poněkud velké. Pro zobrazení malých ikonek na hlavním panelu stačí udělat následující. Klikněte pravým tlačítkem myši na hlavní panel a vyberte Vlastnosti. V dialogovém okně Vlastnosti hlavního panelu a nabídky Start v části Vzhled hlavního panelu zatrhněte volbu Použít malé ikony. Pak klikněte na Použít a OK.

Tipy a triky pro Windows 7

Tip 10. – Jak zobrazit malé ikonky na pracovní ploše
Chcete-li navíc zmenšit i ikonky na pracovní ploše, pak klikněte pravým tlačítkem myši kdekoliv na ploše a vyberte možnost Zobrazit -> Malé ikony.

Tipy a triky pro Windows 7

Tip 11. – Jak aktivovat miniaplikace
Miniaplikace jsou ve výchozím nastavení Windows 7 vypnuty. To však neznamená, že již v systému nejsou (poprvé se objevily ve Windows Vista). Zapnete je kliknutím pravého tlačítka myši kdekoliv na ploše a výběrem volby Miniaplikace. V novém okně si máte možnost poklikáním nebo přetažením na místo určení miniaplikaci aktivovat na ploše.

Tipy a triky pro Windows 7

Tip 12. – Jak vypalovat ISO soubory
Vypalování ISO obrazů je nyní snadnou záležitostí, a dokonce nemusíte mít žádné další programové vybavení typu vypalovací software. Stačí na soubor s koncovkou ISO dvakrát poklikat a zobrazí se dialogové okno, kterým máte možnost obraz zapsat na CD či DVD prázdný disk. Nechybí i verifikace po vypálení.

Tipy a triky pro Windows 7

Tipy pro pokročilé

Tip 13. – Jak zaznamenat kroky v PC pro někoho jiného
Jistě sami nejlépe víte, jak těžké je někdy vysvětlit někomu postup, po kterém se vám zhroutila nějaká aplikace, či naopak někoho navést na správné místo. Díky funkci Záznam postupu při potížích máte po ruce nástroj, který zachytí kroky, které provádíte v počítači. Přitom se zaznamená také textový popis ovládacích prvků, na které jste klikli, a obrázek obrazovky při každém kliknutí. Po zachycení můžete postup uložit do souboru, který využijí pracovníci podpory nebo jiné osoby, které vám budou pomáhat s řešením problému. Funkci aktivujete vepsáním příkazu psr.exe do řádku Prohledat programy a soubory ve Start menu.

Tipy a triky pro Windows 7

Tip 14. – Jak zobrazit skryté soubory a složky
Chcete-li zobrazit všechny soubory a složky na pevných discích, tedy včetně těch, u kterých je pomocí atributů nastaveno skrytí, pak postupujte následovně. Otevřete Průzkumníka Windows (Windows + E), stiskněte klávesu F10 a klikněte na Nástroje → Možnosti složky. Přepněte se na kartu Zobrazení. V části Upřesnit nastavení najděte volbu Zobrazit skryté soubory, složky a jednotky a zrušte její zatrhnutí. Klikněte na Použít a OK.

Tipy a triky pro Windows 7

Tip 15. – Jak na bootovací CD/DVD s Windows 7
Pokud systém selže, pak byste jistě ocenili jeho nabootování třeba z nějakého média, na kterém najdete řadu systémových utilit, či možnost dostat se na vaše data uložená na HDD. Speciální bootovací médium, které obsahuje příkazový řádek a sadu systémových nástrojů, vytvoříte takto. Ve Start menu klikněte na Všechny programy → Příslušenství → Údržba → Zálohování a obnovení. Otevře se funkce pro zálohování nebo obnovení systému Windows. Vy na levé straně klikněte na odkaz Vytvořit disk pro opravu systému a následně se řiďte zobrazenými příkazy.

Tipy a triky pro Windows 7

Tip 16. – Jak vylepšit hrany písma a kalibrovat barvy
Již Windows XP měly možnost vyhlazovat písmo pomocí metody ClearType. Ve Windows 7 samozřejmě nechybí. Chcete-li ho vypnout, či naopak zapnout, pak zadejte do řádku Prohledat programy a soubory ve Start menu příkaz cttune.exe. Druhý dccw.exe pak slouží ke kalibraci barev.

Tipy a triky pro Windows 7

Více na

Další tipy a triky pro Windows 7 naleznete na - Windowstipy.cz

 

Nejčtenější

Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: výuka morseovky a pohodlné screenshotování

Ilustrační foto - kod

Porozumět, ale také se naučit morseovku pomůže výukový program Moresovka. Vytvořit screenshot nebo animovaná videa...

Tipy pro Windows 10: objevte nové funkce velké aktualizace

Windows 10

Po původním pozdržení se již několik týdnů na počítače s Windows dostávají postupně výzvy k přechodu na nejnovější...

Software zdarma: zůstaňte v kontaktu s kýmkoliv z celého světa

Ilustrační foto - komunikace

Komunikace nebyla nikdy snadnější a dostupnější. Umožňují to speciální klienty nové generace a navíc zdarma. Také umí...

Najdete na iDNES.cz