Nové triky pro Windows 7 poradí, jak zobrazit Centrum nastavení mobilních zařízení

aktualizováno 
Pokročilí, ale i začínající uživatelé s PC si mohou vyzkoušet, jak odhalit Centrum nastavení mobilních zařízení, jak přesunout hlavní panel, jak otevřít další instanci programu z hlavního panelu, jak aktivovat další funkce v Ovládacích panelech a ještě více.

Tipy a triky pro Windows 7 | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Tipy pro začátečníky:

195. - Jak na Centrum nastavení mobilních zařízení
Pro majitele notebooků či netbooků máme užitečnou klávesovou zkratku. Pokud totiž na pracovní ploše stisknete klávesu Windows, podržíte ji a následně stisknete klávesu X, během chvilky se zobrazí dialogové okno Centrum nastavení mobilních zařízení.

Z jednoho menu najednou máte přístup k funkcím jako nastavení jasu LCD notebooku, bezdrátové síti, synchronizaci, výkonu atd. Tato klávesová zkratka funguje na přenosných počítačích.

Tipy a triky pro Windows 7

196. - Jak přesunout hlavní panel
Hlavní panel ve Windows nemusí být umístěn nutně jen ve spodní části okna. Můžete ho přesunout na levou, pravou stranu či dokonce zcela nahoru. Udělat to lze tak, že ho uchopíte levým tlačítkem myši kdekoliv na volném místě a tahem přesunete na kraj obrazovky.

Druhý způsob se ukrývá pokud na hlavní panel kliknete pravým tlačítkem myši a vyberete možnost Vlastnosti. Zde v části Vzhled hlavního panelu na řádku Umístění hlavního panelu na obrazovce vyberete v otevíracím menu vámi požadované. Klikněte na OK a změny se aplikují.

Tipy a triky pro Windows 7

197. - Jak otevřít další instanci programu
Chcete-li si některé aplikace otevřít vícekrát a máte umístěny jejich zástupce na hlavním panelu, pak jistě víte, že to klasickým kliknutím levého tlačítka myši jen tak nejde. Pokud však před kliknutím na ikonku stisknete a podržíte klávesu Shift, problém mít nebudete a aplikace se spustí jako další instance (tedy za předpokladu, že lze spustit ve více instancích).

Tipy a triky pro Windows 7

Tipy pro pokročilé:

198. - Jak na další položky v Ovládacích panelech
Programátoři Microsoftu před námi skryli některé položky v Ovládacích panelech. Chcete-li si tak například zpřístupnit nastavení Bluetotth, Tablet PC a další, zde je návod. Klikněte na Start a do řádku Prohledat programy a soubory zadejte příkaz regedit, který odešlete.

Zobrazí se editor registru a vy přejděte na klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Control Panel\don’t load. Klikněte na větev don’t load pravým tlačítkem myši a vyberte možnost Oprávnění -> Upřesnit. V novém okně se přepněte na kartu Vlastník. Zde v seznamu označte vás jako vlastníka účtu a klikněte na OK a pak ještě jednou. Znovu klikněte pravým tlačítkem myši na don’t load a zvolte Oprávnění. Vyberte svůj účet a dole mu zvolte Úplné řízení. Změny uložte kliknutím na OK.

Nyní na pravé straně smažte položky dle potřeby. Nemažte však všechny, ale jen tyto hdwwiz.cpl, appwiz.cpl, ncpa.cpl, sysdm.cpl, desk.cpl, joy.cpl, firewall.cpl, collab.cpl, irprops.cpl, tabletpc.cpl, bthprops.cpl, infocardcpl.cpl. V opačném případě by se totiž v Ovládacích panelech mohly položky objevit duplicitně.

Tipy a triky pro Windows 7

199. - Jak rychleji ukončit Windows 7
Při vypínání PC ukončuje Windows 7 postupně všechny otevřené aplikace a spuštěné služby. Doba pro jejich ukončení je standardně nastavena na 12 sekund (12 000 milisekund). Chcete-li tento proces urychlit, postupujte takto. Klikněte na Start a do řádku Prohledat programy a soubory zadejte příkaz regedit, který odešlete.

Zobrazí se editor registru a vy přejděte na klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control. Na pravé straně poklikejte na hodnotu WaitToKillServiceTimeout a zadejte nový údaj v milisekundách (doporučujeme 10 000 milisekund, nedoporučujeme však příliš nízký a už vůbec ne 0). Změny se projeví po restartu PC.

Tipy a triky pro Windows 7

200. - Jak upravit automatickou instalaci aktualizací
Přijít o data na PC jistě nikoho nepotěší. Stát se vám to však může raz dva. Stačí, když necháte přes noc zapnutý operační systém Windows a právě v ten den se objeví nové aktualizace. Ve výchozím nastavení jsou Windows 7 nastaveny tak, že je stáhnou, nainstalují a pak se mohu i restartovat. Vy však přijdete o všechnu rozdělanou práci. Zamezit tomu lze lehce.

V Ovládacích panelech zvolte Systém a vlevo dole klikněte na odkaz Windows Update. Vlevo klikněte na položku Změnit nastavení. V novém okně potom v otevíracím boxu zvolte buď druhou, anebo třetí možnost. Změny uložte kliknutím na OK. Po stažení aktualizací bude následně na vás, kdy si je necháte nainstalovat samotnou službou.

Tipy a triky pro Windows 7

50. výročí přistání na Měsící

Americký kosmický let Apollo 11 splnil svoji misi 20. července 1969. Na povrch Měsíce jako první člověk vstoupil velitel posádky Neil Armstrong. Doprovázel jej Edwin "Buzz" Aldrin, zatímco Michael Collins zůstal na palubě vesmírné lodi.

Téma Apollo 11 v článcích Technet.cz:
O čem si povídali kosmonauti Apolla 11. Poslechněte si tisíce hodin „ticha“
Co kdyby Apollo 11 zůstalo na Měsíci? Pohřbili by je přes rádio zaživa
Vlajky na Měsíci stále stojí. Podívejte se na důkaz ze sondy LRO

Nejčtenější

U Prochorovky to bylo jinak. Němci nám kradou tankovou bitvu, zuří Rusko

U Prochorovky se v červenci 1943 odehrála jedna z největších tankových bitev.

Nejslavnější tanková bitva u Prochorovky je ruská propaganda, napsal Die Welt s odkazem na zjištění německých a...

K síti se připojila největší solární elektrárna. Rekord dlouho nevydrží

Pohled na elektrárnu Nur Abú Zabí ze vzduchu

Ve Spojených arabských emirátech k začátku července spustili největší fotovoltaickou elektrárnu na světě. Má maximální...

Amatérský astronom vyfotografoval supertajný americký raketoplán X-37B

Americký raketoplán X-37B na orbitě

Nizozemský pozorovatel satelitů a vědecký novinář Ralf Vandebergh nejspíš udělal nejlepší fotku svého života. Podařilo...

Jeho formule chtěl každý. Autor slavných vystřihovánek slaví devadesátiny

Richard Vyškovský se svým modelem cisternové stříkačky CAS 32 na podvozku Tatra...

Richard Vyškovský je pro laickou veřejnost nepříliš známé jméno, v modelářské komunitě je však doslova celebritou. S...

Největší dobrodružství 20. století začalo o tři čtvrtě sekundy později

Tři Američané právě odstartovali na misi, kterou bedlivě sleduje celý svět.

Ani ostřílený hlasatel vesmírného střediska na Mysu Canaveral nedokáže zakrýt pohnutí. Je 16. července 1969, 9:32 ráno...

Další z rubriky

Facebook a spol. postihl velký výpadek. Problémy měli lidé v Evropě a USA

Logo Facebooku

Sociální síť Facebook postihl výpadek. Problémy měly tisíce uživatelů po celém světě. Nejvíce potíží hlásili uživatelé...

Tipy pro Windows 10: strojové učení řídí restart po aktualizacích

Windows 10

Instalaci aktualizací Windows lze nyní provést mnohem inteligentněji. Podíváme se i na to, jak se k lepšímu změnilo...

Software zdarma: Nejlepší alternativa ke kacelářskému balíku MS Office

Ilustrační foto - notebook

Sada kancelářských nástrojů LibreOffice je připravena plnit i náročné potřeby pro tvorbu a editaci dokumentů a je více...

Advantage Consulting, s.r.o.
VEDOUCÍ ODDĚLENÍ KVALITY

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj, Pardubický kraj
nabízený plat: 50 000 - 70 000 Kč

Najdete na iDNES.cz