Nové triky pro Windows 7 poradí, jak vyladit text pro snadné čtení

aktualizováno 
Vyzkoušejte si jak správně zvolit nejvhodnější zobrazení písma tak, aby se dobře četlo. Pomocí jednoduchého triku si můžete nechat zobrazit i prázdné jednotky v počítači, Aero ve Virtual PC nebo vypnout hlášení Centra akcí.

Tipy a triky pro Windows 7 | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Tipy pro začátečníky:

165. - Jak pro vaše oči optimalizovat zobrazení textu na monitoru
Funkce ClearType umožňuje lepší čtení textu z obrazovky. Speciální optimalizační nástroj upraví text na obrazovce tak, aby odpovídal vašim nárokům. Klikněte na Start tlačítko a do řádku Prohledat programy a soubory vepište příkaz cttune a odešlete ho. Zobrazí se okno Optimalizace zobrazení textu ClearType. Zatrhněte možnost Zapnout technologii ClearType a klikněte na tlačítko Další. Zkontroluje se nativní rozlišení monitoru. Klikněte na Další a v celkem čtyřech krocích si vyberte ten text, který se vám čte nejlépe.

Tipy a triky pro Windows 7

166. - Jak zobrazovat i prázdné jednotky
Windows 7 ve výchozím nastavení skrývá prázdné jednotky. Takže pokud máte například v PC instalovanou čtečku paměťových karet a nemáte v ní kartu vloženou, pak se jednotka neobjeví v Průzkumníku Windows. Zde je návod, jak toto nastavení změnit a zobrazovat ji vždy.

Klávesovou zkratkou Windows + E spustíte Průzkumníka Windows. Stiskněte klávesu F10 a v menu nahoře vyberte volbu Nástroje → Možnosti složky. V okně se přepněte na kartu Zobrazení. Najděte boxík Skrýt prázdné jednotky ve složce Počítač a zrušte jeho zatržení. Změny uložte kliknutím na tlačítko OK.

Tipy a triky pro Windows 7

167. - Jak na rychlý náhled pracovní plochy
Zobrazit pracovní plochu pod spuštěními okny můžete dvěma způsoby. Buď kliknout na tlačítko zcela vpravo vedle hodin na hlavní liště, anebo použitím klávesové zkratky Windows + D. Chcete-li se však pouze podívat na pracovní plochu, tedy bez trvalého zobrazení, pak využijte klávesovou zkratku Windows + mezerník, anebo kurzor myši umístěte na tlačítko zcela vpravo.

Tipy a triky pro Windows 7


Tipy pro pokročilé:

168. - Jak aktivovat Aero ve Windows Virtual PC
Používáte-li pro virtualizaci operačního systému Windows 7 program Microsoft Virtual PC a máte naopak dostatečně výkonný hardware, pak i v něm můžete používat rozhraní Aero. Aktivujete ho pomocí dvou kroků. Nejprve v okně Virtual PC klikněte na Nástroje -> Nainstalovat integrační utility. Nyní virtuální počítač restartujte. Následně klikněte na Nástroje → Povolit integrační nástroje. Po přihlášení k systému Windows 7 by mělo být rozhraní Aero automaticky aktivováno.

Tipy a triky pro Windows 7


169. - Jak vypnout hlášení z Centra akcí

Chcete-li zcela deaktivovat hlášení Windows funkce Centrum akcí v systémové části hlavní lišty, pak to lehce uděláte v editoru místních zásad skupiny. Klikněte na Start a do řádku Prohledat programy a soubory vepište příkaz gpedit.msc a odešlete (k dispozici ve Windows 7 Professional, Ultimate a Enterprise).

Otevře se editor a vy přejděte na Konfigurace uživatele → Šablony pro správu → Nabídka Start a hlavní panel. Zde vpravo najděte volbu Odebrat ikonku Centrum akcí a poklikejte na ni. V okně zvolte Povoleno. Změny se projeví po restartu systému.

Tipy a triky pro Windows 7


170. - Jak přidat příkaz Spustit do nabídky Start

Funkce Prohledat programy a soubory může sloužit podobně jako funkce Spustit, ale ne vždy. Proto je někdy dobré spouštět příkazy právě přes ni. Nově ji najdete pod Start → Všechny programy → Příslušenství. Chcete ji mít přímo ve Start menu hned vedle tlačítka pro vypnutí PC? V tom případě klikněte na Start a do řádku Prohledat programy a soubory vepište příkaz gpedit.msc a odešlete (k dispozici ve Windows 7 Professional, Ultimate a Enterprise).

Otevře se editor a vy přejděte na Konfigurace uživatele → Šablony pro správu → Nabídka Start a hlavní panel. Zde vpravo najděte volbu Přidat příkaz Spustit do nabídky Start a poklikejte na ni. V okně zvolte Povoleno. Změny se projeví okamžitě.

Tipy a triky pro Windows 7

 

Nejčtenější

Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Severní magnetický pól se vydal na cesty. Co když doputuje až na jih?

Posun severního magnetického pólu

Naši planetu čeká přehození magnetických pólů. Nebude to zřejmě brzy, proč k tomu ovšem vůbec dojde a co může změna...

Další z rubriky

Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

Aplikace: Vyčistěte si úložiště nebo nahrajte vlastní kresby

Tablet pro práci i zábavu

Šikovný správce souborů vám roztřídí data. Další aplikace zase optimalizuje výkon. Vyzkoušet můžete i výborně vybavený...

Aplikace vám najde programy zdarma i zábavu na večer

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte si hned dvě aplikace pro zařízení s Androidem a iOS, které souvisí s filmy a seriály na internetu. Dále se...

Najdete na iDNES.cz