Nové triky pro Windows 7 poradí, jak připojit SkyDrive jako jednotku

aktualizováno 
Začátečníci i zkušení uživatelé si mohou vyzkoušet, jak znovu otevřít posledně navštívené stránky v IE8. K tomu ale navíc i jak získat 25GB úložiště jako síťovou jednotku, jak si připojit internetové úložiště jako další disk, jak změnit písmeno jednotky a ještě víc.

Tipy a triky pro Windows 7 | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Tipy pro začátečníky:

213. - Jak otevřít posledně zavřená okna v IE8
Jestliže si například omylem uzavřete Internet Explorer 8 se všemi otevřenými stránkami a nepamatujete jakými a potřebujete je opět navštívit, zde je postup, jak je znovu načíst. Otevřete IE a použijte klávesovou zkratku Windows + T. Tím otevřete novou záložku. Zde je vlevo část Znovu otevřít zavřené záložky. Klikněte na ni a dole klikněte na odkaz Znovu otevřít poslední relaci procházení. Během chvilky se otevřou všechny záložky, které jste uzavřeli od spuštění aplikace Internet Explorer.

Tipy a triky pro Windows 7

208. - Jak připojit síťovou jednotku
Chcete-li síťové jednotky (například pokud máte vybudovanou domácí síť a do ní připojeno více PC či dalších zařízení) obsluhovat pohodlněji, pak si je namapujte přímo do Windows 7. Stiskněte klávesovou zkratku Windows + E. Objeví se Průzkumník Windows. Stiskněte klávesu F10 a poté v hlavní menu vyberte Nástroje -> Připojit síťovou jednotku. Klikněte na tlačítko Procházet a vyhledejte zařízení a konkrétní složku k namapování. Následně klikněte na Dokončit. Pro přístup se budete muset prokázat uživatelským jménem a heslem.

Tipy a triky pro Windows 7

209. - Jak připnout ikony ze Start menu do hlavní lišty
Na novou hlavní lištu si můžete připínat zástupce pro spouštění svých oblíbených aplikací. Můžete je tam buď přetáhnout myší, anebo "poslat" ze Start nabídky. Vyberete si nějakou ikonu ze Start nabídky, klikněte na ni pravým tlačítkem myši a vyberte volbu Připnout na hlavní lištu. Ale pozor, některé funkce Windows 7 na panel připnout nemůžete. Typicky sjou to ty z Ovládacích panelů a některé další součásti Windows 7.

Tipy a triky pro Windows 7

Tipy pro pokročilé:

210. - Jak přidat internetové úložiště SkyDrive jako další jednotku
Používáte-li služby Windows Live, pak jistě znáte funkci SkyDrive, která umožňuje nahrávat a sdílet data pomocí internetu. Aby byla manipulace s daty co možná nejsnadnější, můžete si toto úložiště do Windows 7 namapovat jako další jednotku. Stáhněte si SkyDrive Simple Viewer for WebDAV rozšíření k protokolu HTTP, rozbalte ho a spusťte.

Zadejte své Live ID do služby Windows Live a to včetně e-mailové adresy (např. ve tvaru jakub.dvorak@windowslive.com), dále se prokažte svým heslem a klikněte na tlačítko pro přihlášení. Vyberte myší jednu ze složek vlevo dole, kterou hodláte připojit jako jednotku. Na pravé straně označte a zkopírujte pomocí klávesové zkratky Ctrl + C adresu. Klávesovou zkratkou Windows + E otevřete Průzkumníka Windows a stiskněte klávesu F10. Vyberte volbu Nástroje -> Připojit síťovou jednotku. Vyberte písmeno jednotky dle libosti a do řádku Složka vložte zkopírovanou adresu (stiskněte Ctrl + V).

Chcete-li, aby se jednotka připojovala automaticky při každém startu Windows zatrhněte volbu Znovu připojit při přihlášení. Klikněte na tlačítko Dokončit. Zobrazí se dialogové okno pro přihlášení k službě Windows Live. Prokažte se jménem a heslem a klikněte na OK. Jednotka se objeví nejen v Průzkumníku Windows, ale samozřejmě i v jiných správcích souborů a můžete s ní pracovat jako s klasickou jednotkou (data kopírovat, mazat, přesouvat apod.).

Tipy a triky pro Windows 7

211. - Jak se dostat k uživatelským účtům
Ti z vás, kteří pro správu uživatelských účtů používali příkaz control userpasswords2 jistě zjistili, že tento příkaz ve Windows 7 nefunguje pokud do zadáte do Start -> Prohledat programy a soubory. To však neznamená, že ho nadále nemůžete používat. Stiskněte klávesovou zkratku Windows + R. Otevře se funkce Spustit. Nyní do ní zadejte příkaz control userpasswords2 a odešlete ho Entrem. Objeví se nastavení uživatelských účtů.

Tipy a triky pro Windows 7

212. - Jak změnit písmeno jednotky
Operační systém Windows pro identifikaci datových úložišť přiřazuje jednotkám písmena. To znamená, že trvale přiřazené písmeno jednotky k určitému oddílu je neměnné a systém s ním takto pracuje. Chcete-li změnit toto písmeno například u nové jednotky (u již používaných to nedoporučujeme z důvodu provázání statických odkazů v systému) postupujte takto.

Klikněte na Start a pravým tlačítkem myši klikněte na Počítač. Vyberte volbu Spravovat. Otevře se okno Správa počítače,  přepněte se na Úložiště -> Správa disků. Zde klikněte pravým tlačítkem myši na jednotku, u které chcete změnit písmeno a vyberte volbu Změnit písmeno jednotky a cestu. V novém okně klikněte na tlačítko Změnit a vyberte nové písmeno. Změny uložte kliknutím na OK.

Tipy a triky pro Windows 7

 

Nejčtenější

Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Další z rubriky

Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

Aplikace: Vyčistěte si úložiště nebo nahrajte vlastní kresby

Tablet pro práci i zábavu

Šikovný správce souborů vám roztřídí data. Další aplikace zase optimalizuje výkon. Vyzkoušet můžete i výborně vybavený...

Aplikace: Vytvořte si vlastní Lego příběh nebo se staňte malířem

Tablet jako malířské plátno

Pro tablety a Androidem a iPady vývojáři připravili šikovný kalendářový widget, aplikaci na sledování používání...

Najdete na iDNES.cz