Neskrývá se ve vašem počítači keylogger?

aktualizováno 
Dnes jsme pro vás připravili hned dva bezpečnostní produkty. Díky nim budete snadněji odrážet útoky PC virů, hackerů, ale také zamezíte sledování a zaznamenávání stisků kláves na klávesnici. Nebude chybět ani doplněk pro Firefox, který umožní číst informace EXIF a slavný kecálek.

Panda Platinum Internet Security 2005 – shareware
V pátečních článcích, které vám přinášejí zajímavé prográmky pro každý den, jsme vám představili již několik bezpečnostních produktů pro PC. Dnes jsme pro vás připravili další a tím je Panda Platinum Internet Security 2005. Jde o komplexní balík automaticky detekující a eliminující počítačové viry, spam, odrážející útoky hackerů a další škodlivé PC kódy. Toto bezpečnostní řešení obsahuje technologii TruPrevent, chránicí váš počítač před rostoucím rizikem infekce, která vzniká bezprostředně po objevení se a šíření nového viru. Pracuje tak, že neustále monitoruje činnost procesů v PC a jejich operace a v případě potřeby nebezpečný proces zablokuje. Chrání také systém před útoky přetečením vyrovnávací paměti (buffer overflow) a před zákeřnými síťovými pakety. Obsahuje i ochranu před podvodnými dialery, které přesměrovávají připojení k internetu na drahé telefonní linky ActiveX a automaticky blokuje nebezpečné skripty.

Panda se skládá z několika nástrojů: antivir, firewall, spam filter, ochrana před malware, filtrováním webového obsahu a tzv. live update. Chybět nemůže ani SmartClean, což je technologie, díky které obnovíte stav systému po virové infekci. Ke stažení vám nabízíme plně funkční verzi programu Panda Platinum Internet Security 2005, která po registraci přes internet (registrace je zdarma) umožňuje používat program i s aktualizacemi po dobu 3 měsíců. Produkt je navíc určen pro celou řadu Microsoft systémů - Windows XP/2000 Pro/NT Workstation 4.0 SP 6/Me/98.

 • Program stahujte na této adrese (32.3 MB).
 • Panda Platinum 2005

  Advanced Keylogger 3.4.2 - shareware
  I další program slouží k ochraně PC. Tentokrát jde však o odhalovače tzv. keyloggerů. To jsou programy monitorující stisknuté klávesy v operačním systému. Pokud tedy cokoliv v počítači napíšete, prográmek to zaznamená a poté může tyto informace odeslat svému tvůrci či je poskytnout třetím stranám. To je nebezpečné zejména v situacích, kdy zadáváte hesla, číslo bankovního účtu a podobné citlivé údaje. Otestovat operační systém Windows na výskyt tohoto nebezpečí lze tedy námi doporučovaným programem Advanced Keylogger. Ten je k dispozici hned ve dvou verzích. V plné a v Lite. Liší se nejen svojí cenou, ale i funkcemi. Plná verze umožňuje lepší a detailnější nastavování pravidel pro důvěryhodné programy. Druhá by měla blokovat všechny. Obě verze však poskytují stejnou úroveň ochrany. My vám nabízíme ke stažení zkušební verzi plné varianty. Při instalaci si aplikaci opatříte heslem, bez jehož znalosti nebude možné spustit žádný program.

 • Program stahujte na této adrese (718 kB).
 • Advanced Keylogger

  Opanda IExif 1.8 - freeware
  Opanda Studio si pro všechny uživatele připravilo vylepšení stále populárnějšího internetového prohlížeče Firfox. S jeho vylepšením můžete browserem nejen surfovat po celosvětové síti, prohlížet obrázky, ale nově dokonce načítat i informace EXIF GPS a ITC data. EXIF informace k pořízeným digitálním snímkům přidávají digitální fotoaparáty. Obsahují mnoho zajímavých, a pro další úpravu fotografie, důležitých dat. Produkt Opanda IExif podporuje standard EXIF 2.21. Práce s ním je velmi jednoduchá. Po instalaci plug-inu do Firefoxu (provedete kliknutím na link níže) si stačí načíst libovolný obrázek a poté na něj kliknout pravým tlačítkem myši. Zobrazí se dialogové okno, kde stačí vybrat volbu View Exif/GPS/ITC.

 • Program stahujte na této adrese (942 kB).
 • Opanda IExif

  Miranda 0.4 – freeware
  Miranda představuje univerzálního komunikačního klienta, který proslul především díky zanedbatelným systémovým požadavkům, vysoké rozšiřitelnosti a podpoře protokolů už ve standardní výbavě. Pracuje stejně jako např. ICQ, Yahoo! Messenger či Trilian. Rozhodujícím prvkem Mirandy je jádro, které bylo od začátku konstruováno k dosažení co nejvyšší stability, variability a formální „validity“ kódu kvůli početné vývojářské obci. Miranda sice nedisponuje vlastní sítí, ale to vůbec nevadí. Po stažení a instalaci totiž stačí provést přihlášení k jednomu z vašich účtů u konkurenčních „kecálků“. Aplikace podporuje i import kontaktů, přičemž u sítě ICQ k tomu dochází automaticky. Tato nová verze přináší nejen celou řadu oprav, ale i některé nové funkce. Např. kombinace kláves Ctrl+W nyní nově zavře okno se zprávou, lepší práce s barvami, možnost skrýt vertikální lištu, zlepšení databázové struktury a ještě více. U MSN došlo k přidání podpory zobrazování obrázků příjemce a odesílatele, u ICQ je nyní zobrazeno více informací o uživatelích + obrázky, u Yahoo! bylo vylepšeno vyhledávání kontaktů.

 • Program stahujte na této adrese (995 kB).

  Miranda

 •  

  Nejčtenější

  Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

  Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

  Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

  Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

  Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

  Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

  Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

  Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

  Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

  SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

  Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

  Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

  Jak ze soustruhu. Vypadá neuvěřitelně, ale ledový disk vznikl přirozeně

  V americké řece Presumpscot plave ledový disk

  Na řece Presumpscot v americkém státě Maine vznikl extrémně velký rotující ledový disk. Vypadá možná nepřirozeně, ale...

  Další z rubriky

  Tipy pro Windows 10: akční videa z fotografií a třeba i s 3D efekty

  Tipy a triky pro Windows 10

  Ve Windows 10 integrovaný dlaždicový program zvládne produkovat působivá videa třeba i z fotografií. Podíváme se také...

  Učiňte Start nabídku ve Windows odlišnou a efektivnější

  Ilustrační foto - notebook

  Tlačítko Start a nabídka ukrývající se pod ní může vypadat zcela jinak. Lze ji personifikovat a naučit novým funkcím,...

  Aplikace: turistický průvodce, odinstalátor balastu nebo tvoření memů

  Tablet vám pomůže na cestách i doma.

  Ze zajímavých aplikací jsme tento týden vybrali například šikovného turistického průvodce, nástroj na rychlé...

  Najdete na iDNES.cz