Nenechte si unést titulní stránku prohlížeče

aktualizováno 
Chcete nástroj, který odstraní nedobrovolné přesměrování výchozí stránky v prohlížeči? Víte jak hlídat a měnit nadměrné vytížení procesoru jednou aplikací? A co možnost přímo z DOSu přistupovat, číst a zapisovat na disky formátované NTFS. V závěru se podíváme na slovenský produkt pro práci s obrázky.

NTFS4DOS 1.0 - freeware
Možná se vám již také někdy stalo, že jste potřebovali přistupovat z DOSu na pevný disk se systémem souborů NTFS (New Technology File System). NTFS je technologie,  která obsahuje funkce umožňující využívat službu Active Directory a další důležité funkce zabezpečení. Pokud si myslíte, že si stačí vytvořit spouštěcí disketu s DOSem a disky s NTFS vám budou otevřeny, pak vás musíme zklamat. To je velmi nemilé například v situacích, kdy vám Windows odmítají nabootovat. Máte-li totiž možnost přistoupit na pevný disk aniž byste museli startovat systém, potom můžete provádět celou řadu operací nezávisle na systému.

A právě pro tyto účely se může hodit malá, leč velmi šikovná utilitka NTFS4DOS. Ta totiž nabízí uživatelům plnohodnotný přístup k pevným svazkům v NTFS. Obsahuje i několik nástrojů, jakými jsou defrag či chkdsk, které mohou pomoci vyřešit problém při spouštění Windows. Menší nevýhoda produktu je v tom, že pro vytvoření této „záchranné“ diskety je nejprve nutné ji na nějaké PC nainstalovat. Po instalaci vložíte disketu, necháte ji naformátovat a zatrhnete volbu Vytvořit spouštěcí disketu (pod tlačítkem Format). Prostřednictvím tlačítek Next na ni zkopírujete všechny důležité soubory a to je vše. Disketu opatřete proti přepsání a můžete ji začít využívat. Jde tedy o nepostradatelného pomocníka v případech, kdy potřebujete pracovat s diskem v NTFS formátu ze starého dobrého DOSu. Pro nekomerční použití je navíc zcela zdarma.

 • Program stahujte na této adrese (1 MB).
 • NTFS4DOS

  AboutBuster 5.0 – freeware
  Zkusili jste již všechno možné a stále jste se nezbavili parazitů, kteří vám mění výchozí a vyhledávací stránku ve vašem internetovém prohlížeči? Potom ještě zkuste následující software. Jde sice „pouze“ o dalšího bojovníka proti únoscům prohlížečů, ale má za sebou již několik verzí a lidmi je hodnocen jako kvalitní produkt. Měl by vám pomoci bez větších námah odstranit nastavení škodlivých programů v IE a také odebrat vše, co vyvolává reklamy a přitahuje spyware do PC. Program spusťte a nechte ho provést prohledání operačního systému. Pokud vám bude na jeho konci sděleno, že vaše PC obsahuje některý zákeřný kód, nabídne vám software jeho odstranění.

 • Program stahujte na této adrese (33 kB).
 • AboutBuster

  Process Tamer 2.0 – freeware
  Process Tamer je další z celé řady malých utilitek pro vaše srdce PC - procesor. V reálném čase monitoruje jeho zatížení všemi běžícími procesy v operačním systému a průběžně mění jejich prioritu tak, aby bylo CPU co nejlépe využito a zároveň aby nedošlo k jeho přetížení. To může být užitečné zejména v situacích, kdy provádíte nějakou těžkou výpočetní operaci (např. střih videa, komprimace apod.) a přesto ještě potřebujete pracovat na něčem jiném (psát ve Wordu, brouzdat po internetu atd.). Ovládání je plně automatické, takže se o nic nemusíte starat. Stačí pouze nainstalovat a spustit. Pokud aplikace provede nějakou změnu, budete o tom ihned informováni prostřednictvím balónové nápovědy v systémové liště Windows. Kdo by chtěl přece jen kontrolovat její práci (zejména pokročilí uživatelé), může od druhé verze využít i oddělený samostatný nástroj pro konfiguraci a nastavování priorit některých procesů.

 • Program stahujte na této adrese (1.4 MB).
 • Process Tamer

  Realtime Picture Convertor 4.0 - shareware
  Program Realtime Picture Convertor slouží ke kompresi a také dekompresi obrázků ve formátech JPG, BMP, PNG a GIF do JPG s náhledem a výpočtem kompresního poměru. Potřebujete-li například rychle provést úpravu obrázků a chcete-li znát dopředu, jaký bude výsledek, možná se vám bude hodit. Ale i pokud pracujete s webovou grafikou a chcete, aby byly obrázky a grafické prvky co možná nejmenší, pak vám dobře poslouží. Program obsahuje několik kombinovatelných efektů, hromadnou kompresi obrázků, můžete obrázky odesílat e-mailem atd. Navíc pochází ze slovenských programátorských dílen, takže s vámi bude komunikovat v blízkém jazyce.

 • Program stahujte na této adrese (1.3 MB).
 • Realtime Picture Convertor

   

  Nejčtenější

  Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

  Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

  Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

  Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

  Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

  Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

  Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

  Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

  Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

  Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

  3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

  Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

  Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

  Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

  V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

  Další z rubriky

  Software zdarma: zůstaňte v kontaktu s kýmkoliv z celého světa

  Ilustrační foto - komunikace

  Komunikace nebyla nikdy snadnější a dostupnější. Umožňují to speciální klienty nové generace a navíc zdarma. Také umí...

  Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

  Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

  Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

  Software zdarma: obnovte pokažený systém do několika minut

  Ilustrační foto - data

  Přenést snadno všechna data v počítači na rychlejší či jiný HDD, případně do nového počítače. Na první pohled nesnadný...

  Najdete na iDNES.cz