Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 23/2003

aktualizováno 
Nový kompaktní přehrávač CoolPlayer, aktualizovaná multimediální centra VAMP a CD-Runner 2004 pro přehrávání hudby i videa, nepostradatelný nástroj pro kytaristy aGuitar, softwarové rekordéry a množství dalších zvukových utilit v aktuálním přehledu.
MP3, Audio CD, video přehrávače
 • CD-Runner 2004 - Shareware - Download 6,9 MB
  Multimediální přehrávač audio CD s provázáním na online databázi titulů FreeDB, zvukových souborů a digitálního videa včetně DVD. Další funkce zahrnují CD Ripper, editor ID3 Tagů, tvorbu a tisk labelů a bookletů CD, katalogizér a možnosti skinování uživatelského prostředí. Novinky této verze: spektrální analyzér, 15pásmový ekvalizér, podpora Ogg Vorbis, upraveno rozmístění zobrazovaných údajů o autorech a skladbách, okno s přehrávaným videem lze připnout k hlavní aplikaci.
 • CoolPlayer build 214 - Freeware - Download 0,3 MB
  Ultrakompaktní freewarový přehrávač. Do pouhých 309 kB se vměstnaly rutiny pro přehrávání souborů MP3 a OGG Vorbis, dekodér MP3 do WAVu, podpora internetového streamingu a osmipásmový ekvalizér. Program umožňuje editaci tagů a playlistů, vizuální podobu CoolPlayeru je možné měnit skiny. Opraven import pluginů z Winampu, režim shuffle, inteligentnější je používání ID3 tagů.
 • MuzicMan 4.4 build 531 - Shareware - Download 5 MB
  Kompletní počítačové audio centrum s integrovaným CD ripperem a souborovým konvertorem, jenž ve spolupráci s enkodérem LAME produkuje vysoce kvalitní MP3 soubory. MuzicMan disponuje šikovným přehrávačem, provázaným s detailní knihovnou o vaší hudební sbírce. Rozhraní programu je možné přizpůsobit náladě uživatele různobarevnými kabátky. Novinky: abecední seznam knihovny médií, podpora skinování pro rozlišení až 1280x1024, smyčkování A-B.
 • VAMP Media Center Beta 3.50 - Freeware - Download 6,1 MB
  Nová betaverze počítačového multimediálního centra. Přehrávač hudby a videa, prohlížeč obrázků, katalogizér všech druhů médií. Umožňuje též sestavit vlastní fotoalba a sdílet je na internetu, tvořit šetřiče obrazovky, kalendáře a podklady na plochu a hrát vestavěné hry online s ostatními uživateli.

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • Acoustica MP3 To Wave Converter PLUS 2.33 - Shareware - Download 1,2 MB
  Transkodér formátů WMA, MP3 a WAV. Není nic lehčího než zkonvertovat komprimované soubory do WAVu například pro mastering před vypálením na CD, přičemž software firmy Acoustica dokáže při procesu rozpoznat špatně stažené soubory a informovat o nich uživatele. Stejně snadno lze nastavit všechny parametry komprese WAVů do MP3 nebo WMA. Novinky verze zahrnují konverzi přímo z kontextového menu Exploreru a drobné bugfixy.
 • WAV to MP3 Encoder 2.1 - Freeware - Download 1,7 MB
  Enkodér souborů WAV do MP3 s pestrými předvolbami, které umožňují kompresi ve 40 bitratech, ve třech samplovacích frekvencích, mono nebo stereo módu. Program zvolí optimální nastavení podle zadané maximální délky výsledného souboru. Nabízí rychlou dávkovou konverzi velkého množství souborů najednou.
 • Power MP3 WMA Converter 1.14 - Shareware - Download 1,2 MB
  Konvertor určený k vzájemnému převodu souborů mezi formáty MP3, WMA a WAV. Provádět lze prostou konverzi bez změny parametrů, nebo vygenerovat cílový soubor např. s jinou bitrate. Nabízejí se možnosti pro rychlou dávkovou konverzi s automatickým vyplňováním/kopírováním údajů z ID3 tagů, inteligentní přejmenování souborů ad. Přidána podpora čtení i zápisu Ogg Vorbis.

  Ostatní MP3 utility
 • MP3 File Description Database v1.0 - Freeware - Download 3,5 MB
  Program, který udržuje přehled o audio souborech na počítači. Při prohledávání disku zapisuje do vlastního databáze umístění souborů a údaje z ID3 tagů - interpret, album, název skladby apod. Všechny soubory lze "spustit" přímo z prostřední aplikace a přehrát asociovaným přehrávačem. Analýzou ID3 tagů program zjistí, které popisky jsou správné a které je třeba upravit.
 • Tag&Rename 2.1.7.4 - Shareware - Download 2,1 MB
  Udělejte si pořádek ve své sbírce! Tag&Rename slouží k hromadné editaci ID3 tagů v1/v2 a dávkovému přejmenování souborů. Jednoduše lze editovat existující údaje v tagu, konvertovat tagy mezi jednotlivými verzemi, či vkládat informace ke skladbám, kde dosud chyběl podrobný popis. Program dokáže získat data ke skladbám z databází CDDB nebo webové služby Allmusic.com. Umí zapsat tag podle názvu adresáře a souborů i přejmenovat soubory podle ID3.

  MIDI nástroje, kompozice, utility
 • aGuitar Pro - Shareware - Download 0,9 MB
  Pomůcka pro všechny kytaristy: obsahuje trénink sluchu podle tónů hraných počítačem, prohlížeč a přehrávač existujících akordů, nahrávací MIDI set pro záznam a přehrávání basových a bicích stop, které mohou sloužit jako podkres k vaší sólové kytaře, zvukové generátory a mnoho dalšího.
 • capella-scan 200 - Shareware - Download 2,6 MB
  Jak převést do počítače notový zápis na papíře? Nejjednodušeji pomocí skeneru. Capella-scan funguje podobně jako OCR aplikace pro rozpoznání tištěného textu, hbitě převede záznam do notové osnovy na monitoru. Projekt je pak možné uložit jako standardní MIDI soubor. Program korektně rozpozná všechny noty a značky.
 • Vivaldi Gold - Shareware - Download 13,8 MB
  Profesionální notační software s intuitivním rozhraním a snadným ovládáním, které je uzpůsobeno tak, aby se v něm vyznal začátečník a jeho vlastnosti využil i zkušený skladatel.

  Audio programy a utility
 • Advanced MP3/WMA Recorder 3.7.8 - Shareware - Download 5,9 MB
  Kompletní studio pro záznam zvuku. Program dovoluje nahrávat signál z mikrofonu, streamované audio z internetu nebo hudbu přehrávanou libovolnou aplikací, včetně DVD přehrávače, her apod. Aplikace automaticky filtruje vstupní signál a redukuje šum nahrávky. Podporuje záznam do formátů MP3, WMA a WAV.
 • Focus MP3 Recorder 1.9 - Shareware - Download 7 MB
  Profesionální zvukový rekordér, který kromě výše uvedených formátů podporuje také Ogg Vorbis. Mezi zajímavé vlastnosti patří nahrání a odmailování hlasové zprávy, integrovaný přehrávač, konverze nástrojů a rozvrh s nelimitovaným načasováním záznamů.
 • i-Sound WMA MP3 Recorder Professional 5.71 - Shareware - Download 1,4 MB
  Harddiskový rekordér, který v reálném čase zaznamenává zvuk interně přehrávaný zvukovou kartou (streamované vysílání, výstup některého SW přehrávače) i signál z externích zdrojů (kazeta, LP, mikrofon) do formátu MP3. Aktualizovaná verze
 • SoundEdit Pro 1.3.634 - Shareware - Download 10 MB
  Updatovaná verze digitálního audio editoru s intuitivním rozhraním pro domácí nahrávání a úpravu zvuku. Podporuje mnoho rozšířených formátů včetně MP3, WMA, WAV a Ogg Vorbis, stejně tak dokáže přímo načítat CDDA stopy. Kromě klasických editačních funkcí disponuje také několika efekty, záložkami pro označení libovolného místa v souboru a samozřejmě také rekordérem.

  Ostatní utility
 • MMHotkey - Shareware - Download 0,7 MB
  Šikovná utilitka, umožňující ovládat a modifikovat zvukové a obrazové vlastnosti Windows pomocí klávesových zkratek. Jednoduše tak můžeme získat přístup k funkcím systémového mixeru, nastavení obrazovky (rozlišení, barvy, frekvence...) pouhou kombinací kláves.

 • Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - zbavte se nepotřebného software
  Potřebujete-li odstranit starý a již nepotřebný software, zcela jistě využijete jeho odinstalačního rozhraní. Ovšem ne vždy se daří instalované aplikace vytrhnout ze spáru operačního systému Windows. Pak vám nezbude nic jiného než pustit do PC speciální software.

  CES 2019

  Veletrh spotřební elektroniky CES se koná od 8. do 11. ledna. Tradičně se představí novinky ze světa smartphonů, televizí a ostatních IT odvětví. Sledujte dění z veletrhu CES 2019 online.

  Mezi žhavá témata letošního veletrhu patří sítě 5G a autonomní automobily. Samsung představil modulární microLED televizi, LG srolovatlenou OLED obrazovku do podstavce. Vyzkoušeli jsme také první smartphone s ohebným displejem.

  Nejčtenější

  Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

  Intelino tým

  Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

  Televizor jako roleta: nové LG se po vypnutí sroluje do podstavce

  LG Signature OLED TV R je prvním televizorem, který se po vypnutí sroluje do...

  Ve vypnutém stavu je to televizní stolek s vestavěným soundbarem, po zapnutí se z něj vyroluje 65" OLED obrazovka. Nový...

  U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

  360 Reality Audio

  Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

  SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

  Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

  Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

  Už brzy bude mít den „25 hodin“. Trendy, které vás potěší, ale i vyděsí

  Přímé přenosy jsou extrémně oblíbené od té chvíle, kdy Facebook funkci Live....

  V Česku jsou to zatím jen slova, která plní titulky technologických i zpravodajských webů. Letos se však řada z nich...

  Další z rubriky

  Hackujte jako agenti. NSA uveřejní svůj nástroj pro reverzní inženýrství

  Tajná služba NSA (Národní bezpečnostní agentura) spadá pod ministerstvo obrany...

  GHIDRA, nástroj pro zpětnou analýzu programů z dílny americké tajné služby NSA, bude k dispozici veřejnosti. Zástupce...

  Aplikace: rychlý prohlížeč či hesla v bezpečí

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte nový internetový prohlížeč od Xiaomi, alternativní fotogalerii nebo třeba šikovného správce hesel, který...

  Tipy pro Windows 10: akční videa z fotografií a třeba i s 3D efekty

  Tipy a triky pro Windows 10

  Ve Windows 10 integrovaný dlaždicový program zvládne produkovat působivá videa třeba i z fotografií. Podíváme se také...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Všechny akční letáky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz