Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 02/2003

aktualizováno 
V přehledu najdete: nové zvukové editory Audacity 1.1.2 a AudioEdit 1.8, univerzální utilitu MIDI Runner, dále spoustu přehrávačů, konvertorů komprimovaných formátů a CD grabberů. Najde se i šikovný BurnQuick pro pálení CD přímo v prostředí Windows.
MP3, Audio CD, video přehrávače
 • CDmax 2.0.2 - Shareware - Download 0,7 MB
  Malý přehrávač kompaktních disků se všemi klasickými funkcemi a ještě něčím navíc: Spolupracuje s internetovou databází FreeDB a uchovává údaje o vašich cédéčkách, dokáže pracovat s několika počítačovými CD mechanikami najednou a vytvářet libovolné playlisty, nabízí několik přehrávacích módů včetně intra, můžete jej ale také využít jako budík či nechat vypnout počítač po skončení desky.
 • FMOD Media Player 3.61 - Freeware - Download 0,2 MB
  Rychlý zvukový přehrávač s jednoduchým rozhraním, snadným ovládáním a velkým výkonem. Přehraje komprimované formáty WMA, MP3, Ogg Vorbis, dále audio CD, mnoho formátů hudebních modulů, MIDI soubory, internetové streamy... Podporuje prostorové podání hudby ve standardechd EAX, A3D a DMO FX, disponuje několika zajímavými DPS efekty a moduly pro vizualizaci zvuku.
 • MIX III XA V6 - Demo - Download 2,8 MB
  Profesionální MP3 mixér pro elektronické diskžokeje, stejně tak vhodný i pro rozhlasové stanice. Nabízí dva pracovní módy - manuální pro živá vystoupení a automatický s plně samočinným provozem. Využívá podrobný rozvrh pro načasování hudby, znělek a reklam, různé styly prolínání skladeb a mnoho dalších nástrojů.
 • Passion Audio Player 1.4 - Freeware - Download 1 MB
  Softwarový přehrávač MP3, WMA, OGG, MOD, CDDA a mnoha dalších populárních formátů, kompatibilní se skiny (vzhledovými schématy) WinAmpu včetně práce s playlisty. Hudební disky umí identifikovat ve FreeDB databázi. Využívá přehrávací engine BASS API s kvalitním dynamickým výstupem, podpořeným grafickým ekvalizérem a pestrými visualizacemi. Dále je kompatibilní s efektovými Winamp-kompatibilními plug-iny a visualizačními moduly přehrávače Sonique 1.x.
 • Vusic 2.3 - Demo - Download 1,1 MB
  Nadstavba k jakémukoliv hudebnímu přehrávači, která sampluje zvukový výstup z CD mechaniky a podle hudby generuje roztodivné obrazce, shluky barev a další příjemnou podívanou. Nabízí opravdu široké možnosti nastavení, uživatel dokonce může pro dění na monitoru vytvořit vlastní "choreografii", unikátní animaci pro každou skladbu a uložit ji do předvoleb.

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • Advanced CD Audio Ripper 1.4 - Shareware - Download 0,8 MB
  Nekomplikovaný dávkový konvertor stop z CD do formátu MP3. Spolupráce s online CD databází FreeDB zajištěna, stejně tak jako i možnost libovolného přejmenování stop a ukládání tagů.
 • AltoMP3 Maker 3.20 - Shareware - Download 1,4 MB
  Jednoduchý konvertor zvukových stop audio CD do formátu MP3 a Ogg Vorbis a dekodér komprimovaných MP3 a OGG souborů do standardního WAVu. Je provázán s internetovou databází CD titulů FreeDB, podporuje editaci informací ID3 tagů v1 i v2 a samozřejmě také samotné přehrávání CD.
 • Blaze MediaConvert 1.7 - Shareware - Download 10,6 MB
  Užitečný dávkový konvertor multimediálních souborů, který rozezná více než 70 formátů grafiky, audia a videa. Podporuje grabování CD, komprese MP3, WMA, OGG, konverzi mezi MPEG-1, MPEG-2, AVI, FLIC, dokáže vytvořit animaci ze statických obrázků.
 • Easy CD Ripper 1.53  - Shareware - Download 3,6 MB
  Nová verze populárního grabberu hudebních kompaktů na harddisk do formátů WAV, MP3, WMA, OGG a VQF. Program umí dále převádět WAV do ostatních kompresních formátů, pracuje s databází FreeDB, a to jak při získávání informací, tak i zasílání vlastních alb. Při zpracování WMA, OGG, MP3 a VQF podporuje zápis a editaci ID3 tagů. Uživatelské rozhraní lze libovolně skinovat.
 • Softdiv Audio Converter 1.6 - Shareware - Download 3,7 MB
  Konverzní nástroj pro stahování CDDA stop na harddisk ve formátech MP3 a WAV s podporou ID3 Tagů v2. Využívá rychlých kodeků a celé CD uloží během několika málo minut. Aplikace též slouží jako přehrávač kompaktních disků.

  MIDI programy, softwarové nástroje
 • MIDI Runner 1.36 - Shareware - Download 3,3 MB
  Nástroj určený především pro práci s hudebními MIDI soubory v sobě ukrývá kompaktní přehrávač a několik užitečných utilit. Umožňuje transponovat song v reálném čase o libovolný stupeň nahoru nebo dolů, rovněž i zvýšit či snížit tempo přehrávané skladby. Umí z MIDI souborů extrahovat texty písní, vypínat a zapínat jednotlivé stopy, konvertovat starší soubory do modernějšího formátu, sestavovat a editovat playlisty ad. Přehrávač poskytne kromě MIDI útočiště i audio CD, MP3, WAV a dalším zvukovým souborům.

  Audio editory, plug-iny, utility
 • Audacity 1.1.2 - Beta - Download 2,1 MB
  Open Source cross-platformní vícestopý zvukový editor. Umí nahrávat z některého vstupu zvukové karty nebo importovat WAV, Ogg Vorbis, MP3, AIFF a další formáty. Obsahuje velké množství vestavěných efektů, podporu VST plug-inů, nekonečné Undo/Redo... Umožňuje práci s 32bitovými samply, automatický resampling importovaného souboru na zvolenou frekvenci/rozlišení a pyšní se novým uživatelským rozhraním. Aktuální betaverze napravuje závažný problém s kontextovým menu po jeho vyvolání z okna s průběhem zvuku.
 • AudioEdit Deluxe 1.8 - Shareware - Download 5,7 MB
  Vizuální audio rekordér, editor a konvertor, umí grabovat i vypalovat CDDA a převádět zvuk mezi formáty MP3, MP2, WAV, WMA a Ogg Vorbis. Pohled na průběh zvuku (waveform) lze libovolně zoomovat, editační funkce umožňují kopírování, mazání či ořezání, na zvuk lze aplikovat pestrou paletu efektů (delay, ekvalizer, fade, phase, stretch, vibrato...) a také pásmové filtry. AudioEdit umožňuje též vložení dodatečných textových informací do souborů (titul, autor, žánr) a nabízí množství dalších funkcí.
 • BPM Wizard 2002 v3.4 - Freeware - Download 1,5 MB
  Utilita pro manipulaci se zvukovými soubory ve smyslu tvorby samplů pro použití při tvorbě hudby, remixování atd. Umí vypočítat a změnit BPM (tempo) WAV souborů, transponovat zvuk na novou základní výšku, rozřezat bicí smyčky na jednotlivé perkuse a sestavovat kompletní bicí kity pro softwarové samplery.

  Ostatní
 • Easy Video Splitter - Shareware - Download 1,2 MB
  S touto aplikací snadno rozdělíte velké AVI/DivX nebo MPEG video soubory na menší části - například kvůli přenosu přes internet, zálohování atd. Má vestavěné preview, s jehož pomocí snadno najdete ideální místo k režišérskému střihu. Filmy lze rozdělit na stejné části, nebo extrahovat libovolné segmenty zvolené délky.
 • BurnQuick 2.12 - Shareware - Download 0,6 MB
  Neviditelný vypalovací software, skrytý v kontextovém "right-click" menu systému Windows. Umožňuje přímo z prostředí Průzkumníka vypalovat zvuková i datová CD včetně multisession i disky s oběma typy oblastí. Podporuje technologii BURN-Proof, zabraňující zničení média. Aktualizovaná verze bez podrobného uvedení změn.

  Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - bezpečně na internet
  Jak bezpečně na internet? Touto otázkou se začíná zabývat stále více lidí - oprávněně. Tatam jsou doby, kdy jste na celosvětové síti byli v bezpečí. Útoky mohou přijít opravdu odkudkoli, ale existuje řada řešení, jak jim předcházet. Čtěte přehled firewallů a antivirů!

 •  

  Nejčtenější

  Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

  Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

  Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

  Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

  Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

  Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

  Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

  GRAF

  Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

  V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

  Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

  Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

  Severní magnetický pól se vydal na cesty. Co když doputuje až na jih?

  Posun severního magnetického pólu

  Naši planetu čeká přehození magnetických pólů. Nebude to zřejmě brzy, proč k tomu ovšem vůbec dojde a co může změna...

  Další z rubriky

  Aplikace: Vyčistěte si úložiště nebo nahrajte vlastní kresby

  Tablet pro práci i zábavu

  Šikovný správce souborů vám roztřídí data. Další aplikace zase optimalizuje výkon. Vyzkoušet můžete i výborně vybavený...

  Stáhněte si zdarma: výuka morseovky a pohodlné screenshotování

  Ilustrační foto - kod

  Porozumět, ale také se naučit morseovku pomůže výukový program Moresovka. Vytvořit screenshot nebo animovaná videa...

  Tipy pro Windows 10: aktivujte si bezpečné virtuální brouzdání v Edge

  Tipy a triky pro Windows 10

  Po spuštěním virtualizované verze browseru Edge se už nemusíte bát vstupovat na potenciálně nebezpečné stránky....

  Rodit bez lékaře? Bulovka otevřela centrum, kde to je možné
  Rodit bez lékaře? Bulovka otevřela centrum, kde to je možné

  Stále více žen touží rodit doma nebo alespoň v příjemném prostředí s pomocí porodní asistentky. Zatímco v zahraničí jsou takzvané porodní domy běžné, v ČR je tento systém porodnictví dosud v plenkách. Pražská Bulovka se to rozhodla změnit a přišla s řešením.

  Najdete na iDNES.cz