Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 01/2003

aktualizováno 
První letošní vydání přehledu nejnovějších programů ze světa počítačového audia opět přináší nové utility pro sdílení dat, CD rippery a konvertory, hudební přehrávače, vypalovací software, zvukové rekordéry, editory playlistů a nástroje pro počítačové hudebníky.
MP3, Audio CD, video přehrávače
 • Quintessential Player 3.40 build 37d - Shareware - Download 2,4 MB
  Velice pěkný (nejen) audio CD přehrávač s podporou změny vzhledu pomocí uživatelských skinů a funkcemi rozšiřitelnými pomocí plug-inů. Najdete zde například přehrávání CDDA stop bez pauzy mezi tracky a mixování souborů. Podporuje internetovou databázi hudebních titulů CDDBv2.
 • xmPlayer 1.0 build 290 - Beta - Download 3,3 MB
  DJská dvoukonzole navržená a v praxi vyzkoušená profesionálními diskžokeji! Oba přehrávače mohou být pohodlně ovládány klávesnicí, podporují většinu rozšířených zvukových formátů (MP3, WAV, RealAudio, WMA, AU, AIFF ad.), umožňuje nastavit libovolné body prolínání tracků, vlastní hlasitost a popis pro každý soubor, disponuje přesným BPM matchingem, smyčkováním, komfortními playlisty a v neposlední řadě také několika režimy přehrávání (postupně, náhodně, opakovaně...).
 • Synapse Media Player 1.01 - Freeware - Download 0,7 MB
  Zajímavý hudební přehrávač s velice příjemným designem, knihovnou souborů, v níž lze vyhledávat oblíbené skladby, editorem playlistů a vizualizačními plug-inů. Dále obsahuje unikátní systém Brain, který se dokáže naučit vaše návyky při práci se Synapse a pouštět hudbu doslova podle vašeho gusta, v určitou hodinu vybírá muziku podle vaší momentální nálady. Jak to ví? Zkuste a uvidíte.

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • Advanced Audio CD Ripper 1.048b - Shareware - Download 3,4 MB
  Konvertor stop z audio CD do WAV a komprimovaných formátů WMA9, MP3 a Ogg Vorbis s podporou zápisu a editace ID3 Tagů a přístupem na CDDB/FreeDB online databázi CD titulů. Program dále podporuje záznam z více drivů, obsahuje unikátní technologie SMART a FORCE z dílny XFilez pro korekci chyb při čtení a mezi soubory s národními lokalizacemi najdeme také češtinu.
 • Easy MP3 To WAV Maker 3.02 - Shareware - Download 1 MB
  Dávkový konvertor MP3 souborů do standardních WAVů pro vypálení na CD nebo dodatečnou editaci v některém audio editoru. Multi-threadový processing umožňuje v jeden okamžik dekódovat několik MP3 souborů a ušetřit tak čas díky maximálnímu využití výkonu počítače.
 • FreeWire 2.8.2  - Freeware - Download 0,1 MB
  Klon klienta P2P sítě Gnutella, zbavený všech neřestí podobných programů - bannerů, spyware, pop-up oken s reklamou... Nabízí rychlé vyhledávání, kde lze specifikovat i typ souboru (audio/video...), ale hledat lze i podle metadat, tj. interpreta, názvu skladby, alba atd. Stažená multimédialze ihned přehrávat a sestavovat playlisty v interním přehrávači. Disponuje technologií Ultrapeers pro maximálně efektivní využití sítě, umí stahovat jeden soubor z několika lokací současně a samozřejmostí je také pokračování přerušeného downloadu. Nechybí chat s ostatními uživateli, identifikace souborů podle HASH klíčů a řazení downloadů do fronty.
  Pouze webový installer, zbytek instalace se dotáhne online. Její objem se může pohybovat od 1,8 do 10 MB v závislosti na zvolených souborech.
 • Softdiv Audio Converter 1.5 - Shareware - Download 3,6 MB
  Konverzní nástroj pro stahování CDDA stop na harddisk ve formátech MP3 a WAV s podporou ID3 Tagů v2. Využívá rychlých kodeků a celé CD uloží během několika málo minut. Aplikace též slouží jako přehrávač kompaktních disků a podporovaných souborů.

  Ostatní MP3 utility
 • Professional Renamer 1.08 - Shareware - Download 0,5 MB
  Dedikovaná utilita pro rychlé hromadné přejmenování souborů s příjemným rozhraním. Ideální pro sběratele multimédií z internetu, uživatele digitálních fotoaparátů a vůbec pro všechny, kteří pracují s velkým počtem souborů. Práce je velmi jednoduchá - stačí označit zdrojové soubory myší nebo podle zvolené masky, zadat řetězec pro cílové jméno či použít libovolně nastavitelné počítadlo.
 • ShufflePlay 2.80 beta 1 - Shareware - Download 2,5 MB
  Univerzální nástroj, jenž v sobě kombinuje automatickou tvorbu ID3 tagů a jejich editaci, hromadné přejmenování, profesionální tvorbu (HTML) seznamů a playlistů, vyhledávač MP3 souborů mj. se specializací na duplikátní MP3ky... Současná verze přináší lepší orientaci, přepracované ikony a provedení některých povelů je nyní mnohem snazší.
 • UltraTagger 2.1b4 - Beta - Download 1,3 MB
  Nová verze uznávané aplikace pro (dávkové) vyplňování a editaci ID3 tagů v1/v2 a korektní přejmenování souborů. Aktuální změny přinášejí souborového průzkumníka, procházení adresářů, interní slovník, ikonu pro otevření adresáře, vylepšenou kompatibilitu s Windows XP a po výpadku v předchozích betách se vrací práce metodou drag'n'drop.

  MIDI programy, softwarové nástroje
 • EzyTuner - Shareware - Download 0,6 MB
  Potřebujete naladit nástroj a nemáte po ruce ladičku? EzyTuner si s tímto problémem poradí rychle a přesně. Stačí ke zvukové kartě připojit mikrofon, jímž nasnímáte drnčení laděných strun. Tuner hned vypíše frekvenci a hranou notu. Můžete si takto vyzkoušet i svůj hlasový aparát a program poslouží hudebníkům i jako metronom.
 • FatSondo - Shareware - Download 3 MB
  MIDI syntezátor pro hudební aplikace kompatibilní s VSTi plug-iny se sytým basovým zvukem. Má vestavěny efekty chorus, flanger, stereo delay, uživateli nabízí 64 továrních předvoleb a 17stránkový manuál v PDF. K hlavním vlastnostem patří polyfonní mód, unikátní procesorový modul pro ovládání různých funkcí, low- a highpass filtry a tři oscilátory pro každý hlas.

  Audio editory, plug-iny, utility
 • Audio Notes Recorder 3.5 - Shareware - Download 2,9 MB
  Šikovný nejen poznámkový rekordér, simulující svým grafickým rozhraním staré kazetové diktafony. Umí nahrávat nejen z mikrofonu, ale prakticky jakéhokoliv vstupu a zařízení. Nahrávání může být aktivováno hlasem, záznamy lze exportovat do WAV nebo MP3, či do spustitelného EXE souboru s vlastním přehrávačem. Podporována je změna vzhledu pomocí skinů, opakované přehrávání zvolené smyčky, klávesové zkratky a přetáčení myším kolečkem, přímé zasílání nahrávek mailem a další.

  Ostatní
 • Feurio! 1.66 - Shareware - Download 2,4 MB
  Feurio!® is an integrated program for creating audio-CDs (especially samplers). It runs on PCs with Windows NT® or Windows 95/98/Millenium/2000/XP®. Feurio!® contains an "audio grabbing" (digital extraction of audio-data from an audio-cd) program, a CD-database (including CDDB-support), a CD- and wave-player, a sample wave-editor and (of course) a CD-burning program.
 • SureThing CD Labeller 3.1- Shareware - Download 7,2 MB
  Chcete se přesvědčit o kvalitách jednoho z nejpopulárnějších programů pro tvorbu potisků a obalů CD i DVD. SureThing CD Labeler umí načíst seznam stop z playlistů, získává informace o CD z internetu a uživateli nabízí spoustu předdefinovaných témat, do nichž už stačí jen dosadit data. Manažer playlistů se integruje s Windows Media Playerem, a tak lze přímo z tohoto programu odesílat údaje pro tisk. Podporovány jsou všechny nejrozšířenější typy samolepících labelů a krabiček na CD/DVD. Grafiku a text lze obohatit mnoha efekty, např. stínováním, obrysy, vybrat si můžeme ze stovek pozadí a tisícovek drobných clipartů.

  Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - silvestrovský nářez
  Do konce letošního roku zbývá pouze tento den. Proto se dnes nebudeme věnovat ničemu jinému než legraci a zábavě. Připravili jsme pro vás sadu zajímavých downloadů, které vám při čekání na dnešní půlnoc zajisté zkrátí nejednu dlouhou chvíli. Good Luck.

 •  

  Nejčtenější

  Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

  Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

  Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

  Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

  Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

  Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

  Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

  GRAF

  Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

  V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

  Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

  Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

  Severní magnetický pól se vydal na cesty. Co když doputuje až na jih?

  Posun severního magnetického pólu

  Naši planetu čeká přehození magnetických pólů. Nebude to zřejmě brzy, proč k tomu ovšem vůbec dojde a co může změna...

  Další z rubriky

  Software na nevratnou likvidaci dat na discích

  Ilustrační foto - disk

  Vybraná data, celé disky či jen jejich část umí nekompromisně odstranit digitální skartovačky. Neslouží k pouhému...

  Software zdarma: zůstaňte v kontaktu s kýmkoliv z celého světa

  Ilustrační foto - komunikace

  Komunikace nebyla nikdy snadnější a dostupnější. Umožňují to speciální klienty nové generace a navíc zdarma. Také umí...

  Stáhněte si zdarma: výuka morseovky a pohodlné screenshotování

  Ilustrační foto - kod

  Porozumět, ale také se naučit morseovku pomůže výukový program Moresovka. Vytvořit screenshot nebo animovaná videa...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Všechny akční letáky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz