Nehádejte zapomenuté heslo, nechte si ho odhalit

aktualizováno 
Tentokrát jsme si pro vás připravili čtyři aplikace od jedné společnosti, které úspěšně pomohou vypátrat hesla uložená v internetovém prohlížeči IE, v on-line komunikátorech typu ICQ, pro přístup k bezdrátovému připojení či v e-mailovém klientovi.
Nehádejte hesla

Nehádejte hesla

Možná jste již také někdy zapomněli heslo do některého z programů, kterého ho vyžadují. Pokud ano a nemohli jste si na něj vzpomenout, a tudíž jste si museli vytvořit nový uživatelský účet, máme pro vás užitečné aplikace, které se hodí nejen při reinstalaci PC. Ze softwarových dílen společnosti NirSoft již vzešlo mnoho užitečných utilitek. Dnes vám představíme sice pouze čtyři, ty však mají něco společného. Slouží pro odhalování hesel.

IE PassView 1.08 – freeware
A nemůžeme začít jinde, než u internetového prohlížeče. I přestože jistě víte, že byste si neměli ukládat hesla přímo do aplikací, jistě nám dáte za pravdu, že toto pravidlo ne zřídka porušujete. Pokud tomu opravdu tak je, pak ho porušujte alespoň tam, kde nehrozí velké nebezpečí (přístup k finančním účtům či osobní a citlivým informacím). Tak například při brouzdání internetem jste nejednou přinuceni zaregistrovat se k nějaké službě. Internetový prohlížeč vám při přihlášení nabídne, zda si přejte heslo uložit. Vy dáte ano. Co však dělat, pokud toto heslo zapomenete? Pak zkuste IE PassView.

Tento jednoduchý, ale geniální produkt totiž slouží jako odhalovač uložených hesel v Internet Exploreru. Ukáže nejen vybraná hesla, ale také přihlašovací jména. Takže pokud zapomenete přihlašovací údaje např. k diskusnímu fóru, webovým stránkám, internetovým obchodům apod. stačí použít tohoto pomocníka. Škoda jen, že něco takového NirSoft nemá i pro ostatní internetové prohlížeče.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (80 KB).

  IE PassView

  MessenPass 1.18 – freeware
  Už je tomu tři a půl roku, co společnost NirSoft vydala první verzi svého programu MessenPass. Od té doby tento produkt dospěl a dnes nabízí nejednomu z nás pomoc při zapomenutí hesla pro přístup do instant messagingu.

  Pokud jste si tedy zapomněli heslo k některé on-line komunikační službě, určitě ho zkuste a získejte heslo zpět. Aktuálně podporuje klienty – MSN Messenger, Windows Messenger (ve Windows XP), Windows Live Messenger (ve Windows XP And Vista), Yahoo Messenger (verze 5.x a 6.x), Google Talk, ICQ Lite (verze 4.x, 5.x, 2003),  AOL Instant Messenger (verze 4.6 a vyšší), AIM 6.x, Trillian, Miranda, GAIM/Pidgin a MySpace IM. Jak sami vidíte, výčet je opravdu slušný. Práce s ním je velmi jednoduchá. Stačí, když zmíněnou aplikaci spustíte na jakémkoliv PC a záhy se objeví celý seznam všech aktuálně uložených účtů (vč. uživatelského jména a hesla) instalovaných on-line komunikátorů v systému Windows. Seznam si můžete nechat exportovat do HTML nebo textového souboru. Jde sice o dobrou pomůcku pro notorické zapomnětlivce, ale pokud se dostane do rukou osoby, mající přístup k vašemu účtu na PC, která navíc pátrá po vašem soukromí, pak může znamenat slušnou hrozbu.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (100 KB).

  MessenPass

  WirelessKeyView 1.16 – freeware
  Nemůžeme zapomenout ani na ty z vás, kteří se k síti či internetu připojují bezdrátově. WirelessKeyView je totiž produkt určený k získávání klíčů pro WiFi sítě (chráněný přístup pomocí WPA či WEP klíče).

  V praxi to tedy znamená, že pokud se k síti připojujete například pomocí WiFi a již si nemůžete vzpomenout na klíč a nyní byste ho potřebovali, nemusíte ho například v routeru měnit. WirelessKeyView ho totiž z Windows XP i Vista dokáže vytáhnout. Získané klíče se dají uložit do souborů či schránky Windows. Program nevyžaduje instalaci. Po spuštění se v hlavním okně objeví všechny WEP a WPA klíče uložené v počítači.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (40 KB).

  WirelessKeyView

  Mail PassView 1.43 – freeware
  I tento poslední produkt pro odhalování zapomenutých hesel pochází z programátorských dílen NirSoftu. Tentokrát vám pomůže s odhalením hesla k poštovnímu klientovi a to během chvilky.

  Mail PassView je totiž odtajňovač hesel pro e-mailové klienty – Outlook Express, Microsoft Outlook 2000 (pouze protokoly POP3 a SMTP), Microsoft Outlook 2002/2003/2007 (protokoly POP3, IMAP, HTTP a SMTP), Windows Mail, IncrediMail, Eudora, Netscape 6.x/7.x (pokud není heslo zabezpečeno správcem hesel), Mozilla Thunderbird (pokud není heslo zabezpečeno správcem hesel), Group Mail Free, Yahoo! Mail (pokud je heslo uloženo v Yahoo! Messenger klientovi), Hotmail/MSN mail (pokud je heslo uloženo v MSN/Windows/Live Messenger klientovi) a Gmail (pokud je heslo uloženo v aplikaci Gmail Notifier, Google Desktop, anebo Google Talk). Pozor! Některé antivirové programy mohou tento software označit za škodný z důvodu toho, že program sleduje dění v systému, což dělají právě škodlivé programy. Ty však tyto údaje odesílají z vašeho PC, což Mail PassView nedělá.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (89 KB).

  Mail PassView

 •  

  Nejčtenější

  Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

  Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

  Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

  Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

  Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

  Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

  Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

  Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

  Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

  Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

  3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

  Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

  Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

  Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

  V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

  Další z rubriky

  Software zdarma: zůstaňte v kontaktu s kýmkoliv z celého světa

  Ilustrační foto - komunikace

  Komunikace nebyla nikdy snadnější a dostupnější. Umožňují to speciální klienty nové generace a navíc zdarma. Také umí...

  Stáhněte si zdarma: tvorba působivých videoklipů nebo sledování dat

  Ilustrační fotografie - film

  Domácí zábavná videostřižna Filmora nabízí několik automatických i poloautomatických režimů. Aktuální počasí včetně...

  Deset nejlepších stahovačů s nadstandardními funkcemi

  Ilustrační foto - počítač

  Video, audio, obrázky, torrenty, soubory z download serverů, a ještě mnohem více si lze snadno stáhnout prostřednictvím...

  Najdete na iDNES.cz