Navrhněte si interiér bytu ve 3D

aktualizováno 
Užitečný program vám pomůže vymodelovat byt v trojrozměrném zobrazení; pořídit si můžete i aplikaci pro zápis dat na CD, DVD či Blu-ray disk; otestovat byste si měli i zabezpečení portů v PC či připomenout vyjmenovaná slova.

Proměna bytu - Pohled do obývací části. | foto: vizualizace Kateřina Mlejnková

Sweet Home 3D 1.3 – open source
Nemusíte utrácet tisíce za architekta, a dokonce ani ničit svá záda, pokud potřebujete zařídit či předělat nějakou místnost v bytě či domě. Stačí vám stáhnout si volně šiřitelnou aplikaci a můžete si navrhnout vše, co jen budete potřebovat, hezky u počítače bez zbytečné námahy.

Sweet Home 3D umožňuje komplexně navrhnout rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech. Samotný návrh interiéru se provádí ve 2D okně s možností využití přehledného náhledu ve 3D prostoru. Aplikace obsahuje velkou knihovnu nábytku a v případě potřeby si lze další modely stáhnout z webových stránek autorů, případně si vytvořit modely vlastní. Silná stránka programu je i ovládání. Nejenže je intuitivní, ale vše je hezky rozděleno do různých sekcí. Dokonce nechybí čeština a česky jsou pojmenované i položky v jednotlivých pokojích. Ve 3D režimu se můžete podívat na pokoj ze všech stran a máte i možnost zoomovat. Návrh si můžete nejen vytisknout, ale třeba i exportovat do PDF souboru. Sweet Home 3D lze spustit jako Java Web Start aplikaci či klasicky po stažení a instalaci.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (25,5 MB).

  Sweet Home 3D

  Ashampoo Burning Studio Free 6.6 – freeware
  Na světě není mnoho vypalovacích programů, které nabízejí uživatelsky přívětivé rozhraní a možnost zapisovat na většinu typů disků, ať už jde o data, video, hudbu či fotografie, a navíc by byly zdarma. Ashampoo Burning Studio Free toto vše splňuje. Pojďte se s ním v krátkosti seznámit.

  Program zapisuje na CD, DVD a Blu-ray média (z přepisovatelných to jsou potom CD-RW, DVD+RW, DVD-RW, DVD-RAM a BD-RE). Umožňuje tak vytvářet datové, ale i VCD, SVCD, DVD-video a audio CD disky. Vytvářet a vypalovat lze i ISO soubory. Navíc umožňuje ukládat hudbu z audio CD do formátů MP3, Ogg, WMA a jiných. Pro uživatele, kteří nevládnou světovými jazyky, bude jistě dobrou zprávou, že aplikace je kompletně počeštěna. Díky speciálním průvodcům je přitom vypalování velmi snadné. Stačí zvolit, co chcete pálit, a po několika klicích budete mít disk vypálen. Po deseti dnech používání budete vyzváni k bezplatné registraci.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (5,6 MB).
  Ashampoo Burning Studio Free


  CurrPorts 1.3 – freeware

  Myslíte si, že je váš počítač dostatečně zabezpečen? Nevíte, které komunikační porty máte otevřené? Potom by vám mohla pomoci šikovná utilitka CurrPorts. Otevřené porty počítače jsou jako rámy bez oken. Kdokoliv může prostřednictvím sítě do PC a vy si toho nemusíte ani všimnout. Tyto vchody jsou často zneužívány počítačovými viry, hackery a další škodlivou havětí. Firewall slouží k jejich kompletnímu uzavření. Díky nim lze přesně definovat, které mají být otevřeny a jaká pravidla na nich mají být uplatněna. Pokud je však firewall špatně nakonfigurován, pak jako by vůbec v systému nebyl. Zajímá vás tedy, jaké porty máte otevřené?

  Pro jejich přehledné zobrazení stačí stáhnout a rozbalit tuto utlitiku, pocházející ze známých programátorských dílen NirSoft. CurrPort vám totiž řekne, jaké TCP/IP a UDP porty jsou na vašem počítači otevřené. Pro každý port v seznamu se zobrazí informace o procesu, který port otevřel, a zobrazí i procesové jméno, plnou cestu procesu, informace o verzi procesu (jméno produktu, popis souboru atd.), čas, kdy byl proces spuštěn, a uživatele, který ho spustil. Mezi pokročilé funkce patří uzavírání neoprávněně otevřených portů, uzavírání procesů (jež otevřely porty) a ukládání informací do HTML, XML a TXT souboru. CurrPorts také automaticky označuje (růžovou barvou) podezřelé TCP/UDP porty, vlastněné neidentifikovatelnými aplikacemi.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (50,5 KB).
  CurrPorts


  Vyjmenovaná slova 1.1 – freeware

  Ruku na srdce, vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova? Že ne a chcete si je připomenout? V tom případě si nainstalujte program Vyjmenovaná slova.

  Ten pomůže nejen vám připomenout si všechna vyjmenovaná slova, ale může jít o užitečného pomocníka pro školáky. Po zadání nějakého slova nebo části se zobrazí různé dostupné varianty. Jestliže tedy zadáte např. pouze "my", zobrazí se ve výsledku všechna slova, která tuto posloupnost písmen obsahují. Slovní zásobu je navíc možné doplňovat a upravovat. Otevřete požadovaný soubor z menu Data. Skupina slov se vždy nachází pod určujícím písmenem, které je v hranatých závorkách. Samotná skupina slov je ohraničena složenými závorkami. Jednotlivá slova jsou vymezena uvozovkami a oddělena čárkou. Za posledním slovem již čárku nepište. Slova si můžete seřadit za sebou dle vlastní potřeby a můžete si k nim přidat určující poznámku, ale dbejte, aby tato poznámka byla v rozsahu uvozovek ohraničujících dané slovo. Nakonec soubor uložte pomocí tlačítka Uložit. Vyhledávat lze i slova ve slovenském jazyce.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (411 KB).
  Vyjmenovaná slova
 •  

  Nejčtenější

  Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

  Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

  Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

  Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

  Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

  Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

  Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

  Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

  Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

  SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

  Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

  Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

  Jak ze soustruhu. Vypadá neuvěřitelně, ale ledový disk vznikl přirozeně

  V americké řece Presumpscot plave ledový disk

  Na řece Presumpscot v americkém státě Maine vznikl extrémně velký rotující ledový disk. Vypadá možná nepřirozeně, ale...

  Další z rubriky

  Vybavte nový počítač či notebook vhodnými aplikacemi

  Ilustrační foto - notebook

  Ať už jste pod vánočním stromečkem nalezli notebook či desktopový počítač, je vhodné probrat programy, které jste s ním...

  Stáhněte si zdarma: nový rok si žádá nové verze antivirů

  Ilustrační foto - bezpečnost

  Vstupte do roku 2019 s novým antivirovým programem. Kyberzločinci jsou stále chytřejší, a tak přední výrobci...

  Aplikace najde přátele na dopisování, jiná prodá a nakoupí bitcoiny

  Tablet vás zabaví i něco nového naučí.

  Nový nástroj na testování výkonu a výdrže mobilního zařízení vám pomůže zjistit, v jaké kondici je váš telefon....

  Najdete na iDNES.cz