Naučte zahraniční programy česky

aktualizováno 
Komunikuje s vámi nějaký oblíbený program v anglickém jazyce? Vy si s ním netykáte a spíše byste uvítali češtinu? Máme pro vás jednoduché prográmky, které dokáží aplikace během chvilky lokalizovat a vás to nebude stát nic.

V tomto vydání zajímavých programů se podíváme na zoubek ne klasickým aplikacím, ale tzv. updatům či patchům na některé z nich. Ty totiž dokáží přidat do vaší oblíbené aplikace češtinu, takže program je potom lokalizován a komunikuje s vámi v mateřštině. Snažili jsme se vyhledat a vybrat češtiny pro nejoblíbenější a zároveň nejpoužívanější aplikace. Jde však pouze o malý zlomek z toho, kolik jich existuje. Pokud by vám přece jen nějaká čeština chyběla, zkuste se obrátit na stránky www.cestiny.cz nebo zkuste štěstí ve vyhledávači Google.

Lokalizační balíčky pracují na jednoduchém principu. Většina z nich svým způsobem zaktualizuje program, pro který jsou určené. To znamená, že na pevném disku počítače vyhledá adresář s aplikací a provede jeho update (aktualizaci). Některé z nich pracují ještě jednodušeji a pouze jim stačí, když překopírujete určitý soubor(y) do adresáře, kde se nacházejí jazyky pro program. V samotném aplikaci potom v menu nastavení stačí zvolit volbu jazyk a přepnout na češtinu.

Autoři češtin přidávají ke svým „dílkům“ také informační soubor, kde se můžete dozvědět, jak češtinu aplikovat. Na závěr musíme upozornit, že v drtivé většině jde o amatérské překlady, takže některé popisky či menu nemusí být přeloženy zcela správně či úplně. Ale i tak přijdou neanglicky hovořícím jistě vhod.

Čeština - Ad-Aware 1.05 SE
Software Ad-Aware z dílen Lavasoftu slouží k odstraňování nežádoucích programů (tzv. spyware), jenž pracují ve vašem počítači a odesílají velké množství důvěrných informací třetím osobám prostřednictvím celosvětové sítě internet. Jde hlavně o programy, které do PC přinášejí reklamní systémy, jakými jsou GAIN, Gator atd.

 • Stahujte na této adrese (74.3 kB).

 • Čeština - ICQ Pro 2003 build #3916
  Kdo by neznal ICQ - program pro komunikaci přes internet. Oproti klasickému chatu má mnoho výhod. Je například vidět, kdo z vašich přátel je právě online, můžete odesílat i zprávy přátelům, kteří jsou offline, atd.

 • Stahujte na této adrese (520 kB).

 • Čeština - ICQ Lite 5.04.2321
  Nejnovější verze oblíbeného kecálka v reálném čase po internetu. Přeloženo je vše do plné češtiny.

 • Stahujte na této adrese (243 kB).

 • Čeština - CDex 1.51
  Čeština pro grabovací program (ukládá hudbu z Audio CD např. do MP3) CDex verze 1.0 a vyšší. Rozbalte soubor s češtinou do adresáře Lang, otevřete program CDex a v záložce Options vyberte Select language, Czech.

 • Stahujte na této adrese (12.5 kB).

 • Čeština - Winamp - 5.05
  Poslední generace jednoho z nejoblíbenějších softwarových multimediálních přehrávačů nese označení „5“. WinAmp se stal jednou z nejpopulárnějších aplikací na přehrávání multimediálních souborů. Zajisté tomu napomohla i skutečnost, že od verze 2.50 je program nabízen jako freeware, tedy zdarma.

 • Stahujte na této adrese (444 kB).

 • Čeština - IrfanView 3.97
  Malý, nenáročný, s množstvím funkcí. Jeden z nejlepších prohlížečů a editorů obrázků asi netřeba nikomu zvlášť představovat. Navíc je zcela zadarmo. Nyní si ho můžete konečně i počeštit.

 • Stahujte na této adrese (111 kB).

 • Čeština – Skype 1.2.0.48
  Skype je jednoduchý software, který vám umožní hlasovou komunikaci s kýmkoliv, kdekoliv  ve světě za pomocí vašeho počítače připojeného k internetu a je zcela zdarma. Byl vytvořen autory známého programu KaZaA. Pro spojení s jinými uživateli Skype program využívá inovované P2P technologie. Pokud vám vadí vysoké poplatky za telefon, pak je určen právě pro vás.

 • Stahujte na této adrese (112 kB).

 • Čeština - Nero Burning ROM 6.6.0.12
  Lokalizace pro jeden z nejlepších vypalovacích programů současné doby. Na svědomí ji má člověk, který se problematice vypalování věnuje a proto se nesnaží slepě a otrocky překládat zavedené technické termíny. Nejdříve ukončete program Nero, poté rozbalte soubory NEROCSY.NLS a NEROCSY.TXT z balíku do složky programu Nero (standardně C:\Program Files\ahead\Nero\). Soubor COVERED-CSY.NLS rozbalte do složky programu Cover Designer (standardně C:\Program Files\ahead\CoverDesigner).

 • Stahujte na této adrese (334 kB).

 • Čeština - Maxthon 1.2.00.1
  Překlad pro poslední veřejnou verzi internetového prohlížeče Maxthon. Jde o nadstavbu Internet Exploreru, která je však patřičně vybavena množstvím nástrojů a vylepšení. V lokalizaci je přeložena i RSS čtečka. Starší překlad funguje v nové verzi vždy bez problémů (neplatí pro přechod MyIE2 - Maxthon) a těch pár slov v angličtině do vydání nového překladu jistě překousnete.

 • Stahujte na této adrese (46.6 kB).

 • Čeština - DVD Shrink 3.2.0.15
  DVD Shrink jistě netřeba dlouze představovat. Tento špičkový program na zálohu DVD disků se stal velmi oblíbeným díky funkcím, které v sobě obsahuje. Proto si také můžete z DVD vybrat pouze to, co chcete zálohovat, můžete si i vytvořit zcela nové DVD, můžete vytvořit soubor ISO, což je celé DVD v jednom jediném souboru.

 • Stahujte na této adrese (747 kB).

 • Čeština - xp-AntiSpy 3.93
  Ačkoliv Windows XP obsahují mnoho užitečných programů, některé z nich vám vyhovovat zkrátka nemusí. Naštěstí je tu program XP-AntiSpy, který umožňuje z Windows XP odebrání mnoha aplikací či ovlivnění chování některých programů.

 • Stahujte na této adrese (51 kB).

 • Čeština - Opera 8.0x
  Čeština pro zcela novou verzi internetového prohlížeče Operu 8.0x. Dva týdny po uvolnění byla stažena dvou milionkrát. Opera je tzv. adware (či přesněji bannerware), tj. neregistrovaní uživatelé platí za její používání zobrazováním reklamního proužku, který lze odstranit až po registraci.

 • Stahujte na této adrese (250 kB).

 •  

  Nejčtenější

  Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

  Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

  Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

  Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

  GRAF

  Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

  Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

  Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

  V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

  V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

  Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

  Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

  Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

  Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

  Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

  Další z rubriky

  Software na nevratnou likvidaci dat na discích

  Ilustrační foto - disk

  Vybraná data, celé disky či jen jejich část umí nekompromisně odstranit digitální skartovačky. Neslouží k pouhému...

  Prohlížeče šifrují data, aplikace pomůže v matematice. Otestovali jsme

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si funkci hned dvou internetových prohlížečů, aplikaci na pořizování zvukových záznamů nebo třeba nové...

  Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

  Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

  Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

  Najdete na iDNES.cz