Nahraďte celý kancelářský balík aplikacemi zdarma

aktualizováno 
Aplikace na psaní textů, vytváření tabulek, grafů, prezentací i e-mailů lze stáhnout z internetu zdarma.

OpenOffice.org

Hledáte-li balík kancelářských aplikací a přitom se vám nechce investovat do placených produktů, zkuste jejich zdarma dostupné náhrady. Mohou vám nabídnout podobné funkce. A pokud si vystačíte pouze s programem pro psaní dokumentů, zdarma pochopitelně seženete i ten.

Operační systémy Windows nabízejí pro kancelářské potřeby jen velmi málo produktů. Naleznete v nich Poznámkový blok, Wordpad a e-mailového klienta. Tímto jejich výčet končí. Toužíte-li po lepších aplikacích, musíte se poohlédnout po dalším softwaru. Poznámkový blok totiž slouží pouze pro psaní jednoduchých textů. Wordpad toho umí o něco více (umožňuje vytvářet a upravovat jednoduché textové dokumenty, poradí si se složitým formátováním a vkládáním obrázků), chcete-li však ještě více, můžete si pořídit aplikaci Word z kancelářského balíku MS Office, či se poohlédnout po jeho alternativě, která vás nebude stát ani korunu. V našem přehledu však najdete nejen kompletní kancelářské balíky, ale také jednotlivé aplikace nahrazující Word a Wordpad. Kompletních kancelářských balíků zdarma moc neexistuje, zato textových editorů je velké množství a stačí si pouze vybrat.

OpenOffice 2.4 – open source
OpenOffice.org 2.x je plnohodnotný kancelářský balík, který lze provozovat na všech hlavních operačních systémech a platformách, a to zcela zdarma. Obsahuje textový editor Writer, tabulkový procesor Calc, kreslicí nástroj Draw a program na tvorbu prezentací Impress. Podporuje formát OpenDocument, který je mezinárodní ISO normou. Je založen na XML a zajišťuje, aby si uživatelé mohli vyměňovat elektronické dokumenty bez obav, že je druhá strana nebude moci otevřít svou kancelářskou aplikací. Nechybí ani kontrola českého pravopisu či tezaurus a ještě více.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (113 MB).


  OpenOffice.org Software602 Edition 2.4 – bez zkušební verze

  Společnost Software602 už několik let používá jako základ pro svůj kancelářský balík aplikací OpenOffice.org. Avšak obohacuje ho o další funkce. V OpenOffice.org Software602 Edition tak můžete nalézt kromě textového editoru Writer, tabulkového procesoru Calc, prezentačního programu Impress a editoru grafiky a obrázků Draw i e-mailový program s plánovačem Mozilla Thunderbird a relační databázi 602SQL. Užitečnými doplňky jsou desítky šablon či galerie více než 8 000 bitmapových a vektorových obrázků. Jde o komerční balík, zkušební verze neexistuje, ale plnou můžete mít za 99 Kč – lze platit i odesláním SMS.

 • Stahujte na této adrese (120 MB). 


  OxygenOffice Professional 2.4 – open source

  Také balík OxygenOffice Professional je postaven na OpenOffice.org a obohacený o funkce navíc. Naleznete v něm tak stovky doplňků, jakou jsou obrázky, šablony, ukázky dokumentů, fonty, podpora VBA atd. OxygenOffice Professional je dostupný i v češtině.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (216 MB).


  Lotus Symphony 1.0 - freeware

  I IBM má svůj balík. Opět je však postaven na OpenOffice.org, ale přidává některé funkce navíc. Lotus Symphony je zdarma dostupný v 24 jazycích (vč. češtiny), na jeho vývoji pracoval celosvětový tým s centrem v Pekingu a na webu Symphony se na jeho zdokonalování podílela komunita jednotlivců. Pro ukládání používá formát ODF, ale rozumí si i s DOC, PPT, XLS, PDF apod. Balík obsahuje tři programy – IBM Lotus Symphony Documents, Spreadsheets a Presentations.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (192 MB).


  StarOffice 9 – trial

  Kancelářský balík StarOffice 9 je přední světová sada softwaru pro jakoukoli kancelář, kde se provozují operační systémy Linux či Solaris a zároveň i základní alternativa k balíkům pro prostředí Windows. StarOffice je nejen levný, ale také se snadno používá a je založen na otevřených standardech. Nabízí zpracování textů, tabulek, prezentací, kreslení i práci s databázemi. Pro stažení trial verze se musíte bezplatně zaregistrovat.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (320 MB).


  WordPerfect Office X4 – trial

  Také Corel dělá kancelářský balík. Jeho řešení se jmenuje WordPerfect Office a jeho uživatelé mohou otevřít až šedesát různých formátů dokumentů. Problém mu nečiní ani práce s Office Open XML, Open Document Format a PDF. Data do souborů PDF umí nejen ukládat, ale dokonce je i editovat. Balík obsahuje textový procesor, tabulkový procesor Quattro, pro prezentaci Presentations, poštovního klienta Mail a Lightning, pomocí něhož lze ukládat a sdílet dokumenty. Trial verze je dostupná po bezplatné registraci.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (150 MB).


  AbiWord 2.6 – freeware

  AbiWord je freewarovou náhradou za program Microsoft Word. Je vhodný k psaní textů, dopisů, zpráv, sdělení a dalších dokumentů. Program má atraktivní, profesionální rozhraní a všechny funkce, které potřebujete. Navíc nabízí mnoho plug-inů, které mohou dále zlepšit funkčnost. Současně dostupné moduly zahrnují několik nástrojů - encyklopedii, Babelfish překladatele atd. Jeho výbornou funkcí je i velmi rychlé spouštění oproti konkurenci. Doinstalovat lze i kontrolu českého pravopisu.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (5,9 MB).


  PSpad editor 4.5 – freeware

  Český editor nejen pro programátory se zvýrazněním syntaxe. Nabízí neomezenou délku editovaného textu, práci s projekty, práci s více dokumenty současně, porovnávání textu, konverzi češtiny, export do RTF či HTML a ještě mnohem, mnohem více.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,8 MB).


  Jarte 3.3 – freeware

  Jarte je jednoduchý textový editor. Má velké množství funkcí, např. formátování textu, práce s více dokumenty najednou, měnění barevných schémat, kontrola pravopisu (angličtina, němčina, francouzština, španělština, holandština). K dispozici je i více vybavená Plus verze.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,8 MB).
   

  NoteTab Light 5.7 - freeware

  Editor s možností vkládání tagů, který toho umí mnohem více. Například hledat slovo na celém harddisku, formátovat odstavce, spojit krátké řádky na celou délku stránky, předělat text z malé abecedy na velkou, z obyčejného textu udělat HTML a naopak, kterýkoliv font překódovat na ASCII, přidat datum, otevírat internetové odkazy, prohlížet text ve vašem prohlížeči, poslat poštu. Navíc v něm lze otevřít i několik dokumentů naráz.
 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,8 MB).
 • Přechod na DVB-T2

  Od 27. 11. bude zahájen postupný přechod na vysílací standard DVB-T2. Proces by měl být dokončen do poloviny roku 2020. Diváci si tak musí pořídit televizi s podporou kódování H.265 (HEVC) nebo starší televizi doplnit vhodným set-top boxem.

  • Nejčtenější

  Poslední přistání chtěli utajit. Přístroje se tak třásly, že nešly odečíst

  Do přistání zbývá 20 sekund a i teď přijde celá akce kapitánovi Kallbachovi jako šílený nápad. Krátká a ještě ke všemu...

  Sílu nesmíte použít! Gorbačov v listopadu 1989 vyhrožoval KSČ tanky

  Konec socialistických režimů ve střední a východní Evropě přišel nečekaně rychle i díky pasivitě Sovětského svazu. Jeho...

  Premium

  Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

  Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

  Příjemné roky u pumpy? Na trh vstupuje ropa z nových nalezišť

  Těžaře ropy zřejmě čekají poměrně těžké roky, spotřebitele naopak příjemnější. Suroviny na trhu v příštích letech...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Nenechal se vyprovokovat, stejně ho StB uvěznila. Ze strachu se zabil

  Poslední byli z komunistického vězení propuštěni až na jaře v roce 1990. Říkalo se jim „iniciativníci“ a StB po nich v...

  Premium

  Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

  Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

  Premium

  Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

  „Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

  Premium

  Vémoly je mi líto. Bez něj bychom O2 arenu nevyprodali, říká šéf Oktagonu

  Karlos Vémola a Attila Végh. První jmenovaný po dvou minutách padá v Oktagonu k zemi a píše tím další část příběhu,...

  • Další z rubriky

  Software zdarma: změna textu v PDF nebo kopie celého webu

  Pro úpravy nedobytných PDF dokumentů použijte PDF Replacer. Pro zvětšení vybrané části na monitoru slouží program...

  Vyzkoušejte důkladné zabezpečení mobilu i tabletu nebo předpověď počasí

  Vyzkoušejte aplikaci s aktuálními informacemi o Měsíci, Slunci a planetách, novou aplikaci s předpovědí počasí,...

  Listopadový update Windows 10 se nahraje nebývale rychle, ale má málo změn

  Společnost Microsoft právě nyní klasickým uživatelům distribuuje větší vylepšení Windows 10, které nese označení...

  Aplikace vám spočítá kalorie, jiná ochrání soukromí na internetu

  Vyzkoušejte nástroj na řízení firemních financí, VPN aplikaci na zabezpečení připojení k internetu nebo pomůcku ke...

  Najdete na iDNES.cz