Movie Organizer: Pořádek ve vaší filmotéce

  5:00aktualizováno  5:00
Aplikací pro evidenci videokazet, DVD a podobných médií existuje mnoho, ale jen málo z nich obsahuje takové možnosti jako program Movie Organizer, a je navíc zcela zdarma!

Pokud vaše filmotéka obsahuje již několik desítek či stovek videokazet, přestává být „papírová“ evidence na štítcích či formou zápisu v knize přehledná. Máte-li doma osobní počítač, je škoda jej nevyužít. Jednou z aplikací určených pro evidenci videokazet a filmů je program Movie Organizer.

Instalace
Instalační soubor, který lze získat na domovských stránkách produktu, má velikost o něco málo větší než 11 MB, což je na podobný typ aplikace poměrně mnoho. Samotný program pak zabírá na pevném disku necelých 9 MB. V průběhu rychlé instalace má uživatel možnost změnit prakticky jen adresář. Při prvním spuštění lze v rámci dialogového okna zvolit jazyk, ve kterém bude aplikace s uživatelem komunikovat, s tím, že později lze toto nastavení měnit. Na výběr je však pouze mezi anglickým, švédským a italským jazykem.

Jak to pracuje
Movie
Program Movie Organizer disponuje jednoduchým a přehledným uživatelským rozhraním, které prakticky tvoří dvě okna. První z nich obsahuje seznam titulů uložených v databázi, druhé pak informace o vybraném titulu. V rámci druhého okna je možné přepínat mezi sedmi záložkami, které obsahují základní a rozšířené údaje k danému filmu a rozhraní pro „Movie Organizer Online Database“ – rozsáhlou internetovou databázi audiovizuálních děl. Aplikace umožňuje i výstup a vstup dat v jiném než vlastním formátu. Data je možné exportovat ve formátech XML a CSV. Import dat je možný pouze ve formátu CSV.

Jednotlivé záložky slouží k záznamu a editaci dat o konkrétním titulu. První z nich je určena pro základní údaje o filmu – tj. název, médium, na kterém je uložen, délku snímku, kategorii, informace o tvůrcích a hercích, rok výroby, formáty apod. Druhá záložka obsahuje detailní technickou specifikaci o médiu, na kterém je film uložen, a o parametrech záznamu. Na tomto místě je možné označit např. i původ záznamu, rychlost, se kterou byl pořízen, a televizní normu, pro kterou je určen. Třetí záložka slouží k zaznamenání hodnocení filmu z hlediska kvality, a to nejen obsahu a zvuku. Pro případ, že uživatel častěji zapůjčuje více médií s filmy, je zde čtvrtá záložka, v rámci které je možné uložit informaci o tom, kdy a komu byl produkt zapůjčen. Pátá záložka je určena k záznamu informací typu umístění média (místnost, skříň, police), barevnosti filmu či pořizovací ceny. Pro záznam textové informace k titulu je možné využít prostor v rámci šesté záložky. Zde však platí omezení, kdy tento záznam nesmí přesáhnout jeden tisíc znaků. Poslední záložka obsahuje již výše zmíněné rozhraní pro „Movie Organizer Online Database“.

Obsahy položek, jako jsou např. herci, obrazové formáty, regiony pro DVD a další, lze snadno vytvářet i editovat mimo vlastní záznam konkrétního titulu. V položce základního nastavení je pak také možné určit obsah některých nastavení, která pak budou považována za implicitní. Konkrétně jde např. o nastavení televizní normy (PAL a SECAM) či implicitního média (VHS, DVD, LaserDisc apod.). Po nastavení filtru je možné v přehledu titulů zobrazovat např. jen zapůjčené tituly či tituly, které je nutné znovu nahrát.

Závěr
Movie Organizer je databázová aplikace umožňující přehlednou a komplexní evidenci obsahu filmotéky uživatele, která zároveň umožňuje přímé propojení s „Movie Organizer Online Database“. Program patří do kategorie freeware, a je tedy dostupný zcela zdarma. V této souvislosti je nutné ocenit fakt, že uživatel není obtěžován jakoukoliv reklamou – např. ve formě zobrazování reklamních proužků.

 

Nejčtenější

Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: výuka morseovky a pohodlné screenshotování

Ilustrační foto - kod

Porozumět, ale také se naučit morseovku pomůže výukový program Moresovka. Vytvořit screenshot nebo animovaná videa...

Deset nejlepších stahovačů s nadstandardními funkcemi

Ilustrační foto - počítač

Video, audio, obrázky, torrenty, soubory z download serverů, a ještě mnohem více si lze snadno stáhnout prostřednictvím...

Software zdarma: obnovte pokažený systém do několika minut

Ilustrační foto - data

Přenést snadno všechna data v počítači na rychlejší či jiný HDD, případně do nového počítače. Na první pohled nesnadný...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz