Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 8. prosince 2023 Květoslava

Microsoft opravoval chyby a představili jsme vám budoucnost MP3

Tento týden jste si mohli přečíst čím vším se firma Microsoft snaží zvýšit bezpečnost uživatelů OS Windows. Nové MP3přehrávače mají být malé a barevné. Dozvěděli jste se také, jak se na internet připojit přes orbitu a že nás čeká malá revoluce ve využití sluneční energie.

Máme tu další přehled článků za minulý týden. Jestliže vědět o nových článcích na Mobil.cz co nejrychleji, vyzkoušejte náš RSS kanál, který najdete zde.

Pátek

Koukněte na vypečená videa a zažeňte novoroční stres

07.01. - Předvánoční stres, povánoční stres, novoroční stres, jarní únava, podzimní únava a zase stres. Znáte to. Podívejte se s námi na několik veselých filmečků, které vám zaručeně zvednou náladu.
autor: Jan Kužník
rubrika: Internet

Tungsten E2 - první informace a fotografie

07.01. - Jsou známy první detaily o následovníku nejprodávanějšího zařízení palmOne, Tungstenu E. Model E2 má mít Bluetooth, lepší displej a konektor známý z Tungstenu T5 či Trea 650. Zajímá vás více?
autor: Ondřej Lavička
rubrika: Palmare

Cena 80GB pevných disků již klesla pod 1 650 Kč i s DPH

07.01. - První cenový přehled v novém roce se sice nese ve znamení slev, ale ty nejsou až na výjimky nijak výrazné. Mnohem více se v tomto ohledu dařilo pevným diskům než paměťových flash kartám. V obou případech padaly ceny především větších kapacit.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

Microsoft nabízí bezpečnostní nástroj zdarma

07.01. - Americký Microsoft ode dneška nabízí zdarma nový program na odstranění spyware z počítače. Tyto programy mohou vykrádat citlivé údaje z PC a zpomalovat systém.
rubrika: Bezpečnost

Kopírujte data na 1GB Gmail přímo z Windows

07.01. - Opět na vás čekají čtyři programové perličky, které vás možná mile překvapí. Co byste říkali na produkt detekující slabá místa ve Windows? Potřebujete rychle a snadno optimalizovat GIF soubory? Používáte GMail a chcete si na svůj 1GB účet ukládat data? Přivítali byste konvertování titulků z formátu *.sub do *.srt a zpět?
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Tablet PC s Celeronem M za 35 tisíc Kč bez DPH

07.01. - Společnost Acer začala prodávat novou konfiguraci jednoho ze svých dvou Tablet PC s dotykovým displejem. Použití procesoru Intel Celeron M a částečně i změna jiných komponent notebooku měla blahodárný vliv na cenu, která nyní začíná na necelých 35 000,- Kč bez DPH.
rubrika: Notebooky

Sobota

Paměťové karty už mají kapacitu až 2 terabyty

08.01. - Nečekaný krok Microsoftu s vypuštěním nového bezpečnostního software zdarma vzbudil bouřlivou diskusi. Podobně vás zaujaly i tenké foťáky od Sony a Casia.
autor: Vaše redakce
rubrika: Prakticky

Chytré nákupní vozíky přemýšlí za vás

08.01. - Díky nám jste se mohli tento týden dozvědět, že výroba monitorů může zabíjet. Kromě toho jsme zjistili, že Apple chystá nový iPod a internet spojuje oběti tsunami s jejich rodinami.
autor: Vaše redakce
rubrika: Prakticky

Neděle

Náramkové PDA konečně v prodeji, Windows na Palmu, Tungsten E2 a další

09.01. - Pro váš lepší přehled přinášíme týdenní souhrn článků na Palmare. Dozvědět jste se mohli o Wrist PDA - náramkovém kapesním počítači. Prosákly první informace o Tungstenu E2, na veletrhu CES 2005 byla přestavena spousta novinek a mnoho dalšího.
rubrika: Palmare

Pondělí

Zasuňte kartu z fotoaparátu rovnou do PC

10.01. - Na veletrhu CES v Las Vegas společnost SanDisk představila nové speciální karty SD s integrovaným konektorem USB. Díky němu bude možné přenášet data rovnou do počítače, bez adaptérů a čteček.
rubrika: Notebooky

Internet dostupný přes satelit

10.01. - Technologie satelitní digitální komunikace umožňuje poskytovat vysokorychlostní připojení k internetu bez závislosti na existující pozemní komunikační infrastruktuře. V počátcích bylo nabízeno především jednosměrné spojení, dnes však už je běžně k dispozici i obousměrný přenosový kanál.
autor: Týdeník Computerworld
rubrika: Byznys

Fotoaparát pro podvodní akce nebo rychlé snímání

10.01. - Dva nové digitální fotoaparáty přibyly do již tak nepřehledné nabídky digitálních kompaktů. Ricoh chce zaujmout zpracováním, rychlým chodem či 1cm makrem. Pentax zase sází na odolnost proti vodě.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Digitál

Vypínejte PDA jako Windows XP, šifrujte své poznámky a pište si, kde se vám zlíbí

10.01. - Osm programů z naší freewarové rubriky čeká na vaše stažení. Můžete si přečíst o aplikaci visNotes, která se postará o zaheslování a šifrování vašich poznámek. Photolog pomůže s evidencí fotek a Emerald Sounds ozvučí PDA.
rubrika: Palmare

CES 2005: ve velkém stylu

10.01. - Vyšší rozlišení, větší úhlopříčky, rostoucí kapacity i výkony. K tomu jednodušší uživatelské rozhraní a hlavně personalizace. To vše nabízí letošní CES.
rubrika: Digitál

Úterý

Pirátská daň zdraží počítače a tiskárny v Německu

11.01. - Němci se mohou pomalu připravit na vyšší ceny počítačů a tiskáren. Budou z nich totiž muset platit „pirátskou“ daň. Během posledního měsíce hned dva německé soudy rozhodly o letitých sporech, které vede svaz majitelů autorských práv VGWort s výrobci počítačové techniky.
rubrika: Hardware

Cooperative Linux umožňuje soužití MS Windows a Linuxu na jednom PC

11.01. - Potřebujete na jednom počítači provozovat více operačních systémů? Program Cooperative Linux vám umožní souběžně spouštět více operačních systémů najednou.
autor: Tým autorů magazínu Telnet.cz
rubrika: Digitál

Chcete svetr, co vám dobije mobil?

11.01. - Díky nanotechnologii by se mohly stát skutečností chytré zdi citlivé na prostředí v pokoji, digitální kamery a fotoaparáty, které by mohly pracovat v úplné tmě. Nebo oblečení, které ze slunečního záření vyrábí elektrickou energii. To, co se zdá jako sci-fi, se tak může stát skutečností.
autor: Pavel ŠkopekRoman Všetečka
rubrika: Hardware

Vyberte si správce vašeho počítače

11.01. - S trochou nadsázky by se dalo říci, že počítač není nic jiného, než jen kupa železa a plastů. Pokud se však zapojí tak, jak má, může pak sloužit, jako velmi šikovný pomocník. Co však dělat, pokud nevíte, zda v něm vše pracuje správně? Potom mohou přijít vhod tzv. diagnostické a optimalizační nástroje.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Chcete mít své miminko on-line?

11.01. - Miminko ve žluté zavinovačce právě zavřelo oči. „Anička se s vámi pro dnešek loučí a přeje dobrou noc,“ stojí na archu papíru opřeném o pelest postýlky. Ten vzkaz je určen někomu, kdo tu zrovna není. Nemůže být. Ale vidí. Před postýlkou stojí internetová kamera.
rubrika: Internet

3 v 1 routeru: WiFi, Ethernet a Internet ze zásuvky

11.01. - Společnost AllNet nabízí univerzální řešení pro domácnost a kancelář - All1681 připojí PC i notebook takřka libovolným způsobem: přes klasickou síť Ethernet, bez drátů a la WiFi - a nebo jednoduše přes elektrickou zásuvku. Stačí si jen vybrat, jak chcete sdílet Internet.
rubrika: Notebooky

CES 2005: Flash paměti se staly komoditou

11.01. - Produkce paměťových karet, založených na bázi flash paměťových obvodů roste. Jaké jsou aktuální trendy v této oblasti? Patří budoucnost CF kartám nebo spíše miniaturním MMC, SD, XD?
rubrika: Digitál

Středa

Slownik 2.0 - Hledejte rychlostí blesku

12.01. - Možná si ještě vzpomínáte na slovník, který prorazil tím, že byl levný. Od svých soupeřů se kvalitou výrazně nelišil, přesto se našlo pár nedostatků. Nyní vám představíme jeho následovníka, verzi 2.0. V čem je lepší?
rubrika: Palmare

Přinese nový produkt od Novellu revoluci na desktopu?

12.01. - Společnost Novell dříve zaměřená výhradně na servery, se nyní rozhlíží i v oblasti desktopů. Její nový produkt Novell Linux Desktop 9 je následovníkem oblíbeného SUSE Linux Desktopu.
autor: Tým autorů magazínu Telnet.cz
rubrika: Digitál

Fotobanka Flashtrax má multimediální ambice

12.01. - Fotobanka SmartDisk FlashTrax slouží především ke spolehlivému zálohování fotografií z paměťových karet typu CF I, II. Disponuje 40GB diskem a velkým barevným displejem. Přehrává navíc i MP3 a některé video formáty.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

Recenze kouzelného kablíku: paralelní tisk přes USB kabel

12.01. - USB to IEEE-1284 Printer Cable společnosti ATEN umožňuje používat tiskárnu s paralelním rozhraním i s přenosnými zařízeními a notebooky vybavenými jen porty USB. Kabel funguje jako obousměrný konvertor a najde využití s libovolnou tiskárnou či zařízením s rozhraním IEEE 1284.
rubrika: Notebooky

Opravte si dva kritické nedostatky v produktech Microsoft

12.01. - Microsoft vydal v rámci svého „záplatovacího“ druhého úterý v měsíci tři nové opravy. Dvě z toho jsou označeny jako kritické. Minimálně jedna se týká v podstatě každého uživatele, takže nezbývá než instalovat. Microsoft navíc vydal svůj avizovaný program na odstraňování závadných kódů z vašeho PC.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Přicházejí MP3 novinky pro letošní rok

12.01. - Překotný vývoj v oblasti MP3 přehrávačů pomalu ustává. Stoupá kapacita flashových přehrávačů a klesá u HDD jukeboxů. Integrovaný fotoaparát, port USB HOST, barevný displej, dotykové ovládání, přehrávání filmů - to všechno budou mít přehrávače v roce 2005.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

Zahoďte video a nahrávejte na harddisk

12.01. - DVD rekordéry vytlačují stále více videorekordéry z jejich pozic. Na rozdíl od nich nabízí například rychlé vyhledávání nahraných pořadů, možnost editace či tvorbu playlistů. Pokud k tomu přidáte i vestavěný harddisk, tak není co řešit. Dnes vám přinášíme test jednoho harddiskového rekordéru.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Bill Gates svou prezentací na CESu zklamal

12.01. - Keynote Billa Gatese patřila do kategorie těch úvodních řečí, o které je na CESu velký zájem. Každý chtěl vidět Billa naživo a poslechnout si jeho vizi budoucnosti IT a spotřební elektroniky. A v tomto směru nás představitel Microsoftu poněkud zklamal. Nejenom že nás neoslnil svými novinkami, ale zvládnutá nebyla ani technická stránka celé keynote.
rubrika: Digitál

Čtvrtek

PDA Waipoint - stvořeno pro GPS

13.01. - Pokud jste hledali PDA opravdu uzpůsobené pro GPS, bylo tu pouze pár modelů. Zařízení Waypoint přichází s plnohodnotnými funkcemi kapesního počítače, avšak je uzpůsobeno také pro GPS - zejména speciálními tlačítky.
rubrika: Palmare

Naučte se snadno vytvářet vlastní dokumenty ve formátu PDF

13.01. - Minulý a předminulý týden jsme se v článcích o zajímavých programech a utilitkách ke stažení zdarma věnovali nástrojům sloužícím k tvorbě, respektive k úpravě formátu PDF. Protože tento formát získává stále více na popularitě a někteří z vás, by si chtěli převést své dokumenty právě do této podoby, ukážeme si v tomto článku, jak si vlastní PDFko vytvořit snadno, rychle a hlavně zadarmo.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Uvedení procesoru Turion 64: mnoho otázek a pár odpovědí

13.01. - AMD uvádí mobilní procesor pro lehké a velmi lehké notebooky. Při příležitosti křestu procesoru Turion 64 jsme se u AMD poptali, co vlastně můžeme od nového procesoru čekat. Zatím to vypadá na převážně marketingovou kontrakampaň proti Intelu a uvedení čipu Alviso.
rubrika: Notebooky

Budoucnost MP3: Přehrávače budou jednoduché, malé a barevné

13.01. - Na největším veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas se mimo jiné diskutovalo i o tom, kam se ubírá vývoj v oblasti MP3 přehrávačů. Nastupují mini HDD jukeboxy s barevným displejem.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

Pátek

Zatočte se spyware a počítačovými viry

14.01. - V dnešním vydání jsme pro vás připravili hned dvě nové aplikace společnosti Microsoft, které pomohou s bojem proti spyware a virům. Poradíme, jakým programem si lze vytvořit rozvrh hodin přesně na míru a nezapomeneme ani na příznivce Linuxu, pro které máme připravenou novou distribuci SUSE.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Chcete porozumět psí řeči?

14.01. - V dnešním jubilejním dvacátém díle našeho seriálu o hračkách a zajímavostech vám přinášíme překladač psího štěkání, abyste mohli lépe porozumět, co si váš mazlíček o vás myslí. Kutilové a hračičkové naopak ocení soupravu nářadí, kterou se podařilo vměstnat do pera, a děti potěší chodící ruka.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Athlony XP levnější až o 15 % a 512MB DDR je již pod 2 000 Kč s DPH

14.01. - Slevy v oblasti počítačového hardware sice nedosahují úrovně slev výprodejů oblečení či spotřební elektroniky, ale na druhou stranu je nabízených produktů většinou dostatek. Také se dá očekávat, že ještě nějaký týden vydrží a tak v celkovém součtu sníží cenu více, než boty či pračky.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

Zničte sviště a nakupte armádě stíhačky

14.01. - Dnešní díl S Technetem za zábavou a poučením věnujeme obchodu se stíhačkami, otravným svišťům a také sexu. Vybaveni paličkou, peříčkem a desetikorunou pobrouzdáme internetem.
autor: Jan Kužník
rubrika: Internet

Vysbírejte všechny diamanty v Ball 2 a řešte zapeklité hádanky v adventuře Acedior

14.01. - S dalším příjemným pátkem přichází nové číslo Her do kapsy. Fade-Team vypustil nejočekávanější logickou adventuru Acedior a Astraware vydalo novou multiplatformní hru Zuma. V rubrice Klasika si připomeneme akční Ball 2.
rubrika: Palmare

Z mobilu či počítače na televizi přes Bluetooth

14.01. - Chcete si na vašem televizním přijímači přehrávat zvukové záznamy a prohlížet fotografie pořízené na mobilním telefonu či soubory uložené na pevném disku notebooku, to vše navíc bez kabelů? Pak se vám možná bude hodit Bluetooth kompatibilní adaptér společnosti Anycom.
rubrika: Notebooky

  • Nejčtenější

Vymysleli je kvůli vesmírným misím, nyní je používáme v našich domovech

v diskusi je 30 příspěvků

4. prosince 2023

Čističky vzduchu, solární články, vývoj LED technologie, sušení potravin, bateriové domácí...

Nejsou peníze. Česko odmítlo poslat astronauta Svobodu na krátkou misi

v diskusi je 139 příspěvků

6. prosince 2023  22:14

Česká republika nevyužije nabídku americké společnosti Axiom na let do vesmíru pro českého...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

OBRAZEM: Šest nápadů, které se neujaly, byť to jejich tvůrci mysleli dobře

v diskusi je 44 příspěvků

3. prosince 2023

Velké i menší technologické firmy hýří mnoha nápady, ale ne vždy jsou jejich snahy korunovány...

Staré weby vznikly v devadesátých letech a stále běží. Ukážou počasí i film

v diskusi je 12 příspěvků

5. prosince 2023

Ač se historie webu začala psát teprve v roce 1990, kdy se zrodila vůbec první webová stránka,...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Letadla na odstřel. Největší tragédii způsobili proruští separatisté

v diskusi je 59 příspěvků

7. prosince 2023

Minule jsme se zabývali největšími leteckými katastrofami způsobenými technickými závadami nebo...

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Klobásy a temná ezoterika. Jak jsem si zajel s KSČM do Polska za nákupy

Premium Ještě že jsem dorazil s předstihem. Autobus z temného náměstí v Lysé nad Labem vyráží o dvě minuty dříve, než bylo...

Nová princezna. Herečka Sára Korbelová o vánoční pohádce i intimních scénách

Premium Je jí jednadvacet, ale už má za sebou slušnou řádku rolí. A zajímavých, od těhotné studentky po slečnu trpící úzkostmi....

K letectvu ho nejdřív pustit nechtěli. Izraelský stíhač se stal esem es

v diskusi je 1 příspěvek

8. prosince 2023

Premium Giora „Hawkeye“ Epstein se stal nejlepším stíhačem v kategorii soubojů proudových letadel, ne...

Letecký svátek. Taková byla letošní airshow Air Legend v Melun Villaroche

v diskusi nejsou příspěvky

8. prosince 2023

Letecká show Air Legend na letišti Melun Villaroche jihovýchodně od Paříže přinesla v roce 2023...

Generativní AI Gemini od Googlu překonala v testu i lidské experty

v diskusi nejsou příspěvky

7. prosince 2023  16:06

Google je zatím v oblasti generativní umělé inteligence spojován především se svým chatbotem Bard....

Anglické Wikipedii letos vévodil ChatGPT, v Česku Petr Pavel

v diskusi nejsou příspěvky

7. prosince 2023

Anglická verze internetové encyklopedie Wikipedia zveřejnila čísla návštěvnosti svých stránek....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Zemřela slovenská zpěvačka Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara

Ve věku 43 let zemřela na Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se v...

České croblihy končí. Špatné rozhodnutí srazilo pekárně vaz

Pekárna Oh Deer Bakery, kterou v roce 2017 otevřel Lukáš Vašek, v polovině prosince zavírá své provozy v Praze. Důvodem...

StarDance opustil cukrář Josef Maršálek. V děkovné řeči padla peprná slova

Osmé kolo StarDance bylo posledním pro cukráře Josefa Maršálka a Adrianu Maškovou. V rozstřelu byli s kajakářem...

Nádor ho připravil o část úst, teď Kvasnička míří do Událostí. Výzvu přijímám, říká

Moderátor Josef Kvasnička (51) v minulosti kvůli zhoubnému nádoru v čelisti přišel o čtvrtinu úst a zubů a musel se...