Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Kdo se skrývá v ICQ?

Používáte některého z on-line messengerů a máte podezření, že se před vámi některé osoby schovávají, respektive jsou neviditelné? Pak si ověřte, zda tomu opravdu tak je. Díky jednoduché službě a během několika okamžiků lehce zjistíte jejich momentální stav. Konečně si tak potvrdíte, zda jsou v invisible módu.

Komunikace v nejširším slova smyslu představuje reakci organizmu na určitý podnět. Schopnost komunikovat je stará, jako lidstvo samo. Lidská komunikace má řadu forem. I díky moderní výpočetní technice se zrodila tzv. digitální. Ta umožňuje lidem komunikovat na obrovské vzdálenosti bez nutnosti větších investic. O to se zasloužila celosvětová síť. Mezi výrazové prostředky tak patří e-mailová korespondence, videokonference, hlasové konference nebo různé síťové komunikační nástroje, nazývané obecně – instant či on-line messengery.

O instant messagingu (IM)
Dnes již jen málokdo neslyšel o IM. Pro ty, kteří používají počítač dnes a denně a potřebují být v neustálém kontaktu se svými kolegy, či přáteli, je tento způsob komunikace nepostradatelným pomocníkem. Pomáhá jim nejen v soukromí, ale především při práci. Mezi u nás nejznámější a nejpoužívanější on-line kecálky patří zejména klient ICQ, pracující na stejnojmenné výměnné síti. Někdy je však zapotřebí být pro určité uživatele služby tzv. neviditelný. Zkušenější tuto funkci znají pod značením invisible. Je-li tato funkce u klienta ICQ aktivní, potom se zelená ikonka kytičky v systémové liště mění na zelenou ikonku kytičky s okem.

Status osob
Tito uživatelé jsou potom pro všechny ostatní v kontakt listu neviditelní, respektive tváří se, jako by byli offline (nedostupní). Ptáte se, jak je možné, že vy osobu kterou máte jako offline váš kolega vidí? Jednoduše. Dotyčný si ho totiž přidal to tzv. visible listu, tedy do seznamu osob, které ho mohou vidět, i když je v invisible módu. Ačkoli se na první pohled může zdát, že osoby v tomto módu jsou pro „nevyvolené“ nedostupné - nevystopovatelné, opak je pravdou.

Hackerem v ICQ?
Již nějakou dobu po startu ICQ sítě, existovalo velké množství různých utilitek a nástrojů na odhalení lidí v neviditelném módu. To se samozřejmě nelíbilo společnosti stojící za vývojem služby a tak se prosadila o vyřazení většiny těchto špehovacích agentů. Některé z nich však přežili. Mezi ně se počítá i služba Universal Status Checker, se kterou vás nyní seznámíme.

Tip: V závěru článku naleznete informaci o checkerech pro některé další konkurenční on-line messengery. A také internetové adresy na checkery, umístěné přímo na webových stránkách serverů.

I tento projekt, stejně jako jeho předchozí kolegové není jistě tím, co by se programátorům ICQ, nyní ve službě AOL, líbilo či co by vítali. Jde totiž o službu využívající hackerských způsobů, pomocí kterých dochází ke zveřejnění statutu uživatelů ICQ. Pracuje na principu využití chyb(y) v síti komunikátoru. Díky tomu potom dokáže předat informaci o tom, zda je vybraný uživatel sítě přihlášen či nikoliv.

Invisible či offline?
Utilitu můžete stahovat na této internetové adrese - Universal Status Checker (285 kB). Práce s ní je velmi jednoduchá a až primitivní. Po stažení a spuštění souboru se otevře hlavní a také jediné okno. V první polovině se nachází kolonky pro vyplnění vašeho UIN. UIN je univerzální internetové číslo pro každého jednoho ICQ uživatele na světě. Pod tímto řádkem je zapotřebí vložit heslo, kterým se ke svému UIN, respektive ICQ účtu přihlašujete. Zatrhnutím boxíku Hide Password dáte příkaz, aby se v řádku heslo neukazovalo přímo, ale ve formě hvězdiček. Nyní klikněte na tlačítko Connect. Tím jste se přihlásili ke službě, ale jste pro všechny uživatele vč. těch ve vašem kontakt listu neviditelní! Byli jste-li navíc aktuálně přihlášeni k ICQ, oznámí klient, že číslo používá jiný PC.

Universal Status Checker

Do druhé poloviny okna vyplňte či zkopírujte číslo uživatele, u kterého chcete zjistit status. Vyberte tedy uživatele z vašeho kontakt listu v ICQ (jakékoliv verze) a zjistěte si jeho UIN (stačí nad kontakt umístit ukazatele myši a chvilku si počkat). Nemusíte však vkládat pouze čísla vašich kontaktů. Stejně dobře lze totiž pracovat i s těmi, jenž nejsou uvedeny ve vašem listu osob. Nyní stiskněte tlačítko Check. Během okamžiku se zobrazí výsledek, určující nejen stav uživatele (Invisible, Online, Away, N/A, Offline atd.), ale také informace o kontaktu (přezdívka, jméno, příjmení, adt.). Tím získáte přehled o tom, v jakém momentálním statutu se číslo (uživatel) nachází a další info. Lehce odhalíte osoby, které nechtějí, abyste je viděli :).

Universal Status Checker

Program navíc obsahuje i pokročilé funkce. Kliknete-li na záložku Spy on Users ,objeví se další formulář, kde si můžete zadat hlídání až 4 uživatelů. To znamená, že vyplnění UIN a zatrhnutím boxíku Spy docílíte logování údajů o statusu do textového souboru. Kliknutím na Log se soubor otevře a vy si můžete prohlédnout aktivitu daného UIN. Frekvenci ukládání si lze měnit v minutách. Ještě lepší a vynikající funkce je možnost nechat si zasílat na vybrané ICQ číslo změnu stavu hlídaných uživatelů. Což je pro sledování opravdu super.

Universal Status Checker

Pokud aplikaci minimalizujete, objeví se v podobě ikonky na systémové liště. Máte-li aktivováno sledování, potom po najetí kurzoru myši zobrazí stavy uživatelů.

Universal Status Checker

Dva tipy na závěr
Tuto službu můžete využívat nejen k odhalení osob v invisible módu, ale také jako způsob získání přehledu o právě přihlášených uživatelech v síti. Nechcete-li tak, aby vás někdo třeba jen na sekundu zahlédl jako on-line, může se vám dozajista hodit.

Využíváte ke komunikaci v reálném čase konkurenčního „kecálka“ MSN Windows Messenger (Microsoft), Yahoo či AIM (AOL)? Potom můžete pro zjištění statutu uživatelů využít služeb dalších aplikací či on-line služeb. Tady je krátky přehled některých z nich:

MSNStatus
Muskurahat
Online Status Indicator
Blockstatus
...

ICQ Status Checker

  • Nejčtenější

Námořníci USA propašovali před 100 lety na palubu bitevní lodi prostitutku

v diskusi je 29 příspěvků

13. dubna 2024

V dubnu 1924 zažilo americké námořnictvo obrovský skandál, který se dostal na titulní stránky...

Skvělý filmový zvuk bez velké instalace. Test nejzajímavějších soundbarů

v diskusi je 16 příspěvků

15. dubna 2024

Položíte jej na polici před televizor, propojíte kabelem, zapojíte do zásuvky a během pár chvil se...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Na méně používané dráze se potkalo několik obrů i návštěva z pouště

v diskusi jsou 2 příspěvky

10. dubna 2024  10:13

Letiště Václava Havla využívá při tzv. západním proudění jako hlavní dráhu pro starty a přistání...

OBRAZEM: Po zkušenostech s Moskvou neponechává Litva otázku výzbroje náhodě

v diskusi je 19 příspěvků

11. dubna 2024

Litva se stala členem obranné aliance NATO v roce 2004. Pro zajištění vlastní bezpečnosti v...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Patnáct zbytečných obětí. Před 100 lety vybuchl důl Gabriela na Ostravsku

v diskusi jsou 4 příspěvky

12. dubna 2024

Dvanáctý duben 1924 přinesl vážnou důlní katastrofu v Československu. Výbuch v dole Gabriela v...

Musk chce přimět nové uživatele, aby za příspěvky na síť X platili

v diskusi je 18 příspěvků

16. dubna 2024  11:26

Pokud chcete být na sociální síti X aktivní, budete muset nejspíš platit. Tedy pokud budete noví...

Dawesův plán na čas stabilizoval Německo, ale nástup Hitlera neodvrátil

v diskusi je 15 příspěvků

16. dubna 2024

Německá vláda přijala před 100 lety, v dubnu 1924, Dawesův plán. Byl to americký projekt na...

OBRAZEM: Drážďanská MHD má i dvě lanovky. A blízko sebe, co by lanem dohodil

v diskusi je 1 příspěvek

16. dubna 2024

Kromě jiných zajímavých věcí najdeme v Drážďanech i dvě historické lanové dráhy, jednu pozemní a...

Copilot od Microsoftu nabízí zdarma mnoho schopností placeného ChatGPT

v diskusi nejsou příspěvky

16. dubna 2024

Byl to ChatGPT, který na konci roku 2022 začal psát revoluci na poli nástrojů generativní umělé...

Čechy poznám podle outdoorové módy. Nosí ji bohužel i ženy, říká Kerekes

Vica Kerekes (43) si postěžovala na to, že Češi nosí outdoorové oblečení často i na místa, která k tomu nejsou vhodná...

Náhle zemřel zpěvák Maxim Turbulenc Daniel Vali, bylo mu 53 let

Ve věku 53 let zemřel zpěvák skupiny Maxim Turbulenc Daniel Vali. Letos by se svou kapelou oslavil 30 let na scéně....

Rohlík pro dítě, nákup do kočárku. Co v obchodě projde a kdy už hrozí právník?

V obchodech platí pravidla, která občas zákazník nedodržuje. Někdy se navoní parfémem, aniž by použil tester, nebo...

Roman Šebrle ukázal novou lásku, s kolegyní z práce vyrazili do Málagy

Roman Šebrle (49) je po čase opět šťastně zadaný. Jeho partnerka se na Instagramu pochlubila společnou fotkou z...

Ve StarDance zatančí Vondráčková, Paulová, hvězda Kukaček i mistryně světa

Tuzemská verze celosvětově mimořádně úspěšné soutěže StarDance britské veřejnoprávní televizní společnosti BBC se už na...