Kdo se skrývá v ICQ?

aktualizováno 
Používáte některého z on-line messengerů a máte podezření, že se před vámi některé osoby schovávají, respektive jsou neviditelné? Pak si ověřte, zda tomu opravdu tak je. Díky jednoduché službě a během několika okamžiků lehce zjistíte jejich momentální stav. Konečně si tak potvrdíte, zda jsou v invisible módu.

Komunikace v nejširším slova smyslu představuje reakci organizmu na určitý podnět. Schopnost komunikovat je stará, jako lidstvo samo. Lidská komunikace má řadu forem. I díky moderní výpočetní technice se zrodila tzv. digitální. Ta umožňuje lidem komunikovat na obrovské vzdálenosti bez nutnosti větších investic. O to se zasloužila celosvětová síť. Mezi výrazové prostředky tak patří e-mailová korespondence, videokonference, hlasové konference nebo různé síťové komunikační nástroje, nazývané obecně – instant či on-line messengery.

O instant messagingu (IM)
Dnes již jen málokdo neslyšel o IM. Pro ty, kteří používají počítač dnes a denně a potřebují být v neustálém kontaktu se svými kolegy, či přáteli, je tento způsob komunikace nepostradatelným pomocníkem. Pomáhá jim nejen v soukromí, ale především při práci. Mezi u nás nejznámější a nejpoužívanější on-line kecálky patří zejména klient ICQ, pracující na stejnojmenné výměnné síti. Někdy je však zapotřebí být pro určité uživatele služby tzv. neviditelný. Zkušenější tuto funkci znají pod značením invisible. Je-li tato funkce u klienta ICQ aktivní, potom se zelená ikonka kytičky v systémové liště mění na zelenou ikonku kytičky s okem.

Status osob
Tito uživatelé jsou potom pro všechny ostatní v kontakt listu neviditelní, respektive tváří se, jako by byli offline (nedostupní). Ptáte se, jak je možné, že vy osobu kterou máte jako offline váš kolega vidí? Jednoduše. Dotyčný si ho totiž přidal to tzv. visible listu, tedy do seznamu osob, které ho mohou vidět, i když je v invisible módu. Ačkoli se na první pohled může zdát, že osoby v tomto módu jsou pro „nevyvolené“ nedostupné - nevystopovatelné, opak je pravdou.

Hackerem v ICQ?
Již nějakou dobu po startu ICQ sítě, existovalo velké množství různých utilitek a nástrojů na odhalení lidí v neviditelném módu. To se samozřejmě nelíbilo společnosti stojící za vývojem služby a tak se prosadila o vyřazení většiny těchto špehovacích agentů. Některé z nich však přežili. Mezi ně se počítá i služba Universal Status Checker, se kterou vás nyní seznámíme.

Tip: V závěru článku naleznete informaci o checkerech pro některé další konkurenční on-line messengery. A také internetové adresy na checkery, umístěné přímo na webových stránkách serverů.

I tento projekt, stejně jako jeho předchozí kolegové není jistě tím, co by se programátorům ICQ, nyní ve službě AOL, líbilo či co by vítali. Jde totiž o službu využívající hackerských způsobů, pomocí kterých dochází ke zveřejnění statutu uživatelů ICQ. Pracuje na principu využití chyb(y) v síti komunikátoru. Díky tomu potom dokáže předat informaci o tom, zda je vybraný uživatel sítě přihlášen či nikoliv.

Invisible či offline?
Utilitu můžete stahovat na této internetové adrese - Universal Status Checker (285 kB). Práce s ní je velmi jednoduchá a až primitivní. Po stažení a spuštění souboru se otevře hlavní a také jediné okno. V první polovině se nachází kolonky pro vyplnění vašeho UIN. UIN je univerzální internetové číslo pro každého jednoho ICQ uživatele na světě. Pod tímto řádkem je zapotřebí vložit heslo, kterým se ke svému UIN, respektive ICQ účtu přihlašujete. Zatrhnutím boxíku Hide Password dáte příkaz, aby se v řádku heslo neukazovalo přímo, ale ve formě hvězdiček. Nyní klikněte na tlačítko Connect. Tím jste se přihlásili ke službě, ale jste pro všechny uživatele vč. těch ve vašem kontakt listu neviditelní! Byli jste-li navíc aktuálně přihlášeni k ICQ, oznámí klient, že číslo používá jiný PC.

Universal Status Checker

Do druhé poloviny okna vyplňte či zkopírujte číslo uživatele, u kterého chcete zjistit status. Vyberte tedy uživatele z vašeho kontakt listu v ICQ (jakékoliv verze) a zjistěte si jeho UIN (stačí nad kontakt umístit ukazatele myši a chvilku si počkat). Nemusíte však vkládat pouze čísla vašich kontaktů. Stejně dobře lze totiž pracovat i s těmi, jenž nejsou uvedeny ve vašem listu osob. Nyní stiskněte tlačítko Check. Během okamžiku se zobrazí výsledek, určující nejen stav uživatele (Invisible, Online, Away, N/A, Offline atd.), ale také informace o kontaktu (přezdívka, jméno, příjmení, adt.). Tím získáte přehled o tom, v jakém momentálním statutu se číslo (uživatel) nachází a další info. Lehce odhalíte osoby, které nechtějí, abyste je viděli :).

Universal Status Checker

Program navíc obsahuje i pokročilé funkce. Kliknete-li na záložku Spy on Users ,objeví se další formulář, kde si můžete zadat hlídání až 4 uživatelů. To znamená, že vyplnění UIN a zatrhnutím boxíku Spy docílíte logování údajů o statusu do textového souboru. Kliknutím na Log se soubor otevře a vy si můžete prohlédnout aktivitu daného UIN. Frekvenci ukládání si lze měnit v minutách. Ještě lepší a vynikající funkce je možnost nechat si zasílat na vybrané ICQ číslo změnu stavu hlídaných uživatelů. Což je pro sledování opravdu super.

Universal Status Checker

Pokud aplikaci minimalizujete, objeví se v podobě ikonky na systémové liště. Máte-li aktivováno sledování, potom po najetí kurzoru myši zobrazí stavy uživatelů.

Universal Status Checker

Dva tipy na závěr
Tuto službu můžete využívat nejen k odhalení osob v invisible módu, ale také jako způsob získání přehledu o právě přihlášených uživatelech v síti. Nechcete-li tak, aby vás někdo třeba jen na sekundu zahlédl jako on-line, může se vám dozajista hodit.

Využíváte ke komunikaci v reálném čase konkurenčního „kecálka“ MSN Windows Messenger (Microsoft), Yahoo či AIM (AOL)? Potom můžete pro zjištění statutu uživatelů využít služeb dalších aplikací či on-line služeb. Tady je krátky přehled některých z nich:

MSNStatus
Muskurahat
Online Status Indicator
Blockstatus
...

ICQ Status Checker

 

Nejčtenější

Ochranka prezidenta Putina mate GPS. Lodě se přemístily na pevninu

Obrázek ukazuje pozice rušených lodí na letišti ruského města Gelendžik, ležící...

Americká nezisková organizace C4ADS si všimla, že když se ruský prezident Vladimir Putin přiblíží k přístavu, satelitní...

Hodinky, které zachránily astronautům život, když vše ostatní selhalo

Budoucí legenda. Omega Speedmaster za nedlouho těmto hodinkám nikdo neřekne...

Před čtyřiceti devíti lety se ve vesmíru odehrála jedna z nejnapínavějších událostí. Havárie Apolla 13 mohla lehce...

Neuvěřitelné množství chyb! Jako zázrakem většina lidí havárii přežila

Pohled na kokpit, patrný je splasklý skluz. Boeing 707 společnosti BOAC...

Piloti letu BA712 společnosti BOAC udělali koncem šedesátých let jednu fatální chybu. Neaktivovali hasicí zařízení...

Černé díry mohou ovlivnit celé galaxie, řekl astrofyzik v Rozstřelu

Astronom Jiří Svoboda v diskusním pořadu Rozstřel (12. dubna 2019)

Ve středu astronomové z projektu Event Horizon Telescope ukázali vůbec první fotografii černé díry. Co to pro vědu...

OBRAZEM: „Největší“ letadlo světa se vydalo na svůj první let

První let stroje Stratolaunch (13. duben 2019)

Speciální letadlo Stratolaunch, které bude sloužit jako platforma pro vypouštění kosmických raket, absolvovalo v sobotu...

Další z rubriky

Software zdarma: učiňte svá data neviditelná nebo vytáhněte zvuk z videa

Ilustrační foto - tajné

Skrýt soubory, složky, ale třeba i celé USB flash disky umí SecretFolder a Wise Folder Hider. Extrahovat zvukovou...

Microsoft po problémech s Windows 10 umožní opravdu odložit aktualizaci

Microsoft konečně umožní v jarním sestavení Windows 10 pro rok 2019 opravdu...

Microsoft už má v podstatě hotový jarní balík aktualizací Windows 10 a spolu s ním přichází i nový pohled na šíření...

Provozujete vlastní server? O2 nabízí ochranu proti DDoS útokům

„Chcete vyřadit z provozu konkurenční firmu?“ Společnost O2 si zaplatila...

Objednat si dnes na internetu DDoS útok například na server konkurence není nijak obtížné, ani nákladné. Naopak ubránit...

Najdete na iDNES.cz