Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Jak na vlastní fotogalerii během několika minut a zdarma

Dnes již není problém vystavit své fotografie na internetu. Existuje mnoho různých on-line fotoalb, která vám s tím pomohou. Chcete-li si však vytvořit fotoalbum na vašich stránkách či ho umístit na CD nebo DVD, pak vám v tom mohou pomoci aplikace pro tvorbu HTML fotogalerií.

Fotogalerie

Pro jednoduchou prezentaci snímků z dovolené, prázdnin či různých oslav na webu bylo dříve zapotřebí ovládat programovací jazyk HTML. Dnes to lze zvládnout i bez znalosti tohoto jazyka. Stačí vám k tomu nějaký program, který umožňuje vytvářet webové galerie za vás.

Těchto aplikací existuje nepřeberné množství a je pro ně snadné vytvořit je doslova na míru dle vašich potřeb. Vy přitom nemusíte znát ani programovací jazyk internetových stránek. Rychlostí blesku vytvoří náhledy snímků či je rovnou dávkově zpracují pro web. Ty nejlepší nabízejí nejen jednoduchého průvodce, možnost umístit popisky či přednastavené šablony, ale také integrovaného FTP klienta (vytvořené album pošlete nebo zaktualizujete ihned na vašich stránkách) či možnost umístit album na CD či DVD. Vybrali jsme pro vás jednoduché nástroje, jenž se specializují především na tvorbu HTML galerií a navíc jsou zdarma.

 Vyzkoušejte také internetové fotoalbum:

Rajce.net

PPSee 1.2 – freeware
Jde o typického zástupce softwaru pro tvorbu HTML galerií. Náplní jeho práce je především tvorba internetových stránek s fotografiemi či obrázky. Do aplikace lze snímky vkládat jak z pevného disku počítače, tak přímo i z digitálního fotoaparátu, ale i ze skeneru a jiných zdrojů. Po stažení archivu a instalaci je zapotřebí do PC doinstalovat modul Java Runtime Environment. Program lze pustit i přes Java Web Start.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,7 MB).


  XnView 1.95 – freeware

  Program XnView je nejen vynikající prohlížeč, editor a konvertor obrázků, ale zároveň i nástroj pro tvorbu HTML galerií. Pro vytvářenou galerii si můžete zvolit velikost náhledů, formát obrázků, počet sloupců a řádků. U náhledu si lze definovat, jaké informace se s nimi budou zobrazovat (jakýkoliv text, EXIF informace, datum, čas apod.). Vybrat si můžete i metodu řazení snímků.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (5 MB).


  Free Album Creator 0.8 - freeware

  Slovenský počin, který není tolik známý. Pyšní se však tvorbou fotoalb, které můžete prezentovat na internetových stránkách nebo vypálit přímo na optický disk. Mezi přednosti patří: lehké používání, velký počet funkcí, žádná reklama na vygenerovaných stránkách a nemusí se instalovat. Po stažení a spuštění se zobrazí průvodce, který vás tvorbou HMTL galerie provede krok za krokem.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,2 MB).


  Porta 1.0 – freeware

  Porta je nástroj pro rychlou a snadnou tvorbu HTML galerií z digitálních fotek. K dispozici je několik různých vzorů galerií, které se liší velikostí a kvalitou obrázků. Ke každému obrázku můžete přidat ochranný vodotisk a EXIF data. Zmenšené obrázky můžete pomocí filtru zaostřit. Na stránkách se pyšní, že je jedním z nejrychlejších programů z této kategorie při tvorbě alb, a srovnává se s konkurencí.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (605 KB).


  Jalbum 8.0 – freeware

  Program, který byl od začátku psán jako konkurent všech HTML generátorů alb. Jeho autor nebyl spokojen s kvalitou různých generátorů alb, a tak vytvořil tento. Díky tomu máte plnou kontrolu nad tvorbou vaší galerie. Dokáže pracovat i s EXIF informacemi z digitálních fotografií, podporuje metodu táhni a pusť a obsahuje jednoduchého FTP klienta. Pracuje s nejpoužívanějšími formáty obrázků. Lze provozovat na windows, ale i na linuxu či MAC OS. Vytvořené fotoalbum poté můžete vystavit i na stránkách produktu, kde máte k dispozici 30 MB volného místa.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (13,7 MB).


  Photo! Web Album – freeware

  Photo! Web Album vám umožní vytvořit on-line fotoalba z vašich fotografií a vybrat si jednu z mnoha šablon, na kterou je poté umístíte. Stačí si zvolit šablonu a obrázky, které mají být v albu obsaženy, a za chvilku máte před sebou náhled. Album lze dále přizpůsobovat, pracovat s EXIF informacemi, přidávat patičku či hlavičku a odkazy na domovskou stránku. Vítaná je jistě i možnost používat několik nástrojů pro vylepšení fotografie (vylepšení barev, odstranění červených očí atd.). Hotové album si lze uložit na pevný disk pro pozdější použití anebo rovnou na své stránky.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (18,7 MB).


  AAA Photo Album 2.1 – freeware

  AAA Photo Album umožňuje vytvářet webové galerie z vašich fotografií, aniž by bylo nutné znát HTML kód. Můžete použít různé styly a miniatury, masky či si přizpůsobit vzhled své galerie, nastavit velikost a kvalitu obrázků a nahrát kompletní galerie na svůj FTP server pomocí vestavěného klienta. K obrázkům lze přiřadit i komentáře, nastavit pořadí fotografií, aplikovat různé styly snímku, stíny a další.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,8 MB).


  Web Picture Creator 1.8 – freeware

  Web Picture Creator vám umožní vytvářet fotoalba, která mohou být zveřejněna na internetu jako vaše fotogalerie. Po výstupu tedy vytvoření fotoalba nabízí i možnost upravit si ještě HTML kód podle svých představ, a tak vám dává možnost, aby galerie odpovídala designu vaší stránky. K fotografiím během vytváření lze samozřejmě přidat popisky, miniatury, zvolit si velikosti fotografií a druh výstupu. Program je určen nejen začátečníkům, ale také pokročilým uživatelům tvořícím HTML galerie.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (589 KB).


  Google Picasa 3.0 – freeware

  Také program Google Picasa od známé jedničky na vyhledávání informací na internetu umí vytvářet kromě jiného jednoduchá HTML fotoalba. Jeho vytvořením vás provede ve dvou krocích. Nastavit si můžete název alba, velikost obrázků, vybrat šablonu (předdefinovaných je 6 a vlastní si lze dotvořit).

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (7,4 MB).


  IMGPublic 1.3 – freeware

  Český produkt, který vytvoří nejen album obrázků pro web, ale také k němu může přiřadit hudbu ve formátu midi. Pracuje však bohužel pouze s obrázky ve formátu JPG, vzhled stránek si lze měnit pomocí šablon. Na výběr máte hned z několika přiložených a další najdete na internetové stránce programu, stejně jako několik melodií.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1 MB).
  • Nejčtenější

  Spotify končí s „věcí do auta“, posluchači mají zánovní zařízení vyhodit

  v diskusi je 36 příspěvků

  26. května 2024  13:28

  Je to jak z příručky „jak naštvat zákazníky“. Spotify ukončuje podporu svého jediného fyzického...

  Druhá světová válka měla i své dinosauří oběti

  v diskusi jsou 4 příspěvky

  25. května 2024

  Psal se 24. duben roku 1944 a nacistická válečná mašinérie už nebyla schopna zabránit konečné...

  {NADPIS}

  {LABEL} {POPISEK}

  KVÍZ: Znáte letadla československých pilotů?

  v diskusi nejsou příspěvky

  24. května 2024

  Typů letadel, do kterých usedali českoslovenští letci, bylo nepřeberné množství. Zlomkové množství...

  Nejzajímavější sluchátka na trhu? Novinka Sonosu je první svého druhu

  v diskusi je 17 příspěvků

  21. května 2024

  Úderem patnácté hodiny skončilo embargo na první sluchátka společnosti Sonos, které po krátkém...

  {NADPIS}

  {LABEL} {POPISEK}

  Rusko vypustilo družici schopnou sledovat a ničit jiné satelity, míní Američané

  v diskusi je 55 příspěvků

  22. května 2024  8:30

  Rusko 16. května vypustilo satelit, o němž se americké zpravodajské služby domnívají, že je to...

  Jsou tu už skoro 40 let. Pamatujete si na starší verze Windows?

  v diskusi jsou 2 příspěvky

  27. května 2024

  Operační systém Windows příští rok oslaví 40 let od svého vzniku. Za tu dobu si prošel mnoha...

  Spotify končí s „věcí do auta“, posluchači mají zánovní zařízení vyhodit

  v diskusi je 36 příspěvků

  26. května 2024  13:28

  Je to jak z příručky „jak naštvat zákazníky“. Spotify ukončuje podporu svého jediného fyzického...

  Na olympiádě v Paříži propukly před 100 lety výtržnosti proti sportovcům USA

  v diskusi je 7 příspěvků

  26. května 2024

  Olympiáda v Paříži začala 4. května 1924 a trvala až do 27. července. Soutěžilo přes 3 tisíce...

  OBRAZEM: Na Dračí skálu. Nejstarší německá zubačka má všechny pražce ocelové

  v diskusi jsou 2 příspěvky

  26. května 2024

  Nejstarší německou ozubnicovou železnicí je Drachenfelsbahn. Při svém zprovoznění v roce 1883 byla...

  Párkům odzvonilo. Podnikatel lije do rohlíků svíčkovou a dobývá benzinky

  Na pracovních cestách se podnikatel v gastronomii Lukáš Nádvorník přejedl párků v rohlíku. Napadlo ho, že by do pečiva...

  Herec Lukáš Vaculík se oženil, dívčí idol 80. let si vzal ředitelku z Primy

  Lukáš Vaculík (61) se tajně oženil. Vzal si výrobní ředitelku a producentku FTV Prima Luciu Kršákovou (46). Herec a...

  Klavírista Petr Malásek si zlomil obě ruce. Mohlo to dopadnout hůř, říká

  Klavírista Petr Malásek (59) spadl z kola a zlomil si obě ruce. V pořadu 7 pádů Honzy Dědka popsal nehodu i jaká je...

  Milan Hein odhalil neshody mezi Simonou Postlerovou a její matkou

  Smrt herečky Simony Postlerové (†59) byla ranou pro celou její rodinu. Na parte ale chybělo jméno hereččiny matky Jany...

  BMW prohrálo soud s budějovickým prodejcem ojetin o právo na užití loga

  Exkluzivně Může nezávislý prodejce ojetých aut používat na provozovně logo automobilky, i když s ní nemá žádnou smlouvu? Vrchní...