IE7Pro – vytuňte si Internet Explorer 7

aktualizováno 
Nová verze Internet Exploreru 8 přijde až za několik měsíců. Nechcete-li čekat a raději byste nějaké nové funkce přivítali již nyní, vyzkoušejte příjemnou nadstavbu pro IE7.

IE7Pro | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Používáte-li pro brouzdání internetem aplikaci Internet Explorer, a tudíž vás nezaujala jiná jeho alternativa, např. v podobě aplikace Firefox, Opera, Chrome atd., pak pro vás máme zajímavou nadstavbu pro její rozšíření. Jmenuje se IE7Pro a přináší ke starému známému Internet Exploreru 7 nové funkce.

IE7 je venku již téměř dva roky. V současné době se usilovně pracuje na další jeho verzi, a to s pořadovým číslem 8. Nechcete-li však čekat, než vyjde její finální podoba – plánována na první čtvrtletí roku 2009 – pak máte možnost získat některé nové funkce již nyní. Stačí, pokud si stáhnete a nainstalujete speciální doplněk pro tu verzi stávající.

IE7Pro rozšiřuje Internet Explorer o mnoho nových a vylepšených funkcí, které učiní IE uživatelsky přívětivějším, bezpečnějším a přizpůsobitelným. IE7Pro zahrnuje funkce pro zlepšenou správu surfování v záložkách, kontrolu pravopisu, on-line vyhledávání na stránce, automatické vyplňování formulářů, super přetažení, obnovení poslední relace po pádu prohlížeče, rychlé přepínání proxy, gesta myší, historii naposledy otevřených záložek, snímání webové stránky jako obrázku, blokování reklam, uživatelské skripty a zásuvné moduly, správce stahování (MiniDM), vyhledávání založené na technologii Google, urychlovač IE a mnoho dalších skvělých funkcí. To vše naleznete na domovské stránce tohoto nástroje. Pojďme se na něj však podívat blíže.

Stažení a instalace
Domovské stránky naleznete na této adrese . Počeštěný soubor s instalačním archivem si můžete stáhnout přímo zde – IE7Pro (2,4 MB). Určen je operačním systémům Windows 2000 a vyšším. Pro instalaci však musíte mít minimálně IE 6.x či IE 7.x. Potěšující je jistě i fakt, že aplikace je k dispozici zdarma. Instalace je jednoduchá a stačí se jí doslova proklikat.IE7Pro

Jedna ikonka ke všemu
Po spuštění IE7 s již nainstalovaným doplňkem se objeví hned dvě otevřené záložky. První s tzv. Rychlými stránkami a druhá je startovací. Přítomnost doplňku je poté signalizována modrou ikonkou vpravo dole. Kliknete-li na ni pravým tlačítkem myši, zobrazí se dialogové okno s různými volbami. Podobnou ikonku naleznete i v systémové oblasti hlavní lišty, kde je připravena k rychlému spuštění (součást MiniDM).

IE7Pro

Online služby
Volba Online služby umožňuje vytvořit a posléze se přihlásit ke svému účtu v IE7Pro. Pokud tak učiníte, máte možnost nahrávat oblíbené záložky (které si uložíte) na server nadstavby a tím je tak například synchronizovat s více PC. Nechybí však také zálohování nastavení aplikace, které se hodí v případě, že ho všude budete chtít mít stejné.

IE7Pro

Správce stahování
Přejdeme-li možnost Vymazat soukromá data – stará se o smazání citlivých dat, jako jsou uložená hesla, cookies apod. – pak tu najdete možnosti Otevřít a Povolit správce stahování. Konečně tak dostáváte do ruky použitelného správce pro stahování souborů z internetu. Zvolit si lze nejen to, kam se vždy bude obsah stahovat, ale také lze třeba vyvolat dotaz před začátkem stahování, automaticky uzavřít správce stahování či ho nepoužívat pro vybrané a vámi definované typy souborů.

IE7Pro

Formuláře
Nechcete-li stále dokola vyplňovat některé formuláře, například pro přihlášení ke svému e-mailovému účtu prostřednictvím IE či k diskusnímu serveru, pak máte možnost využít službu Formuláře. Na vybrané stránce vyplňte prázdná políčka a z dialogového okna zvolte Formuláře -> Uložit formulář. V případě, že budete chtít poté formulář vyplnit, stačí vybrat Formuláře -> Vyplnit formulář.

IE7Pro

Blokování reklamy
Volbu Rychlé stránky asi netřeba nijak představovat, a tak se zaměříme na možnosti blokování reklamy. Nastavit si lze, zda chcete blokovat reklamy, či dokonce i Flash animace. Definovat si však můžete i filtry na vybraných stránkách a zbavit se tím reklamy zcela.

Další funkce
Z jiných funkcí máte k dispozici možnost měnit velikost okna, nechat si automaticky posouvat stránku, aktualizovat záložku dle nastaveného intervalu, uložit aktuální záložku jako obrázek či si nechat zobrazit informace o stránce. K dispozici však máte i správce relací a možnost vrátit se k naposledy otevřeným záložkám. Pokud tak nějakou třeba omylem zavřete a nezapamatujete si její URL adresu, máte možnost ji zde opět otevřít. Uchovává se až 20 naposledy otevřených adres. Uživatelé přistupující k internetu přes proxy tu dále najdou položku Nastavení proxy.

IE7Pro

Nastavení
Samozřejmě nemůže chybět detailnější konfigurace. Najdete ji pod tlačítkem Nastavení nebo stačí dvakrát poklikat na ikonku. Zde si lze chování IE7Pro přizpůsobit vlastním potřebám. Povolit či zakázat lze funkce v základním nastavení, skrýt vyhledávací pole či vybrané panely, nastavovat gesta myší, měnit klávesové zkratky, upravovat adresní řádek (nastavte si tak zkratku pro vaši oblíbenou stránku), přidávat vyhledávače, používat zásuvné moduly přidávající další funkce, nastavovat skripty, či dokonce povolit ukládání textů (napíšete-li např. příspěvek do diskuse, můžete si ho zaznamenat).

IE7Pro

Závěrem
IE7Pro přináší nové funkce a vlastnosti do starého dobrého Internet Exploreru 7. Jeho použitím můžete tento browser přizpůsobit svému vkusu a potřebám. Již dnes obsahuje funkce, které nebudou přítomny ani v připravovaném IE8. Pro jeho volbu hovoří i to, že je zdarma a navíc v češtině.

 

Nejčtenější

Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Další z rubriky

Prohlížeče šifrují data, aplikace pomůže v matematice. Otestovali jsme

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte si funkci hned dvou internetových prohlížečů, aplikaci na pořizování zvukových záznamů nebo třeba nové...

Vyzkoušejte multifunkční designové hodiny pro Windows

Ilustrační foto - hodiny

Hodiny jako spořič monitoru, nebo zobrazující aktuální stav počasí. Podívejte se po netradičních a designových...

Windows umožní přímý přístup k linuxovým souborům

Nabídka linuxových distribucí pro Windows.

Windows se stále více sbližují s Linuxem. Nejnovějším počinem v této oblasti bude možnost otevírat linuxové soubory...

Najdete na iDNES.cz