Hubněte a žijte zdravěji

aktualizováno 
Byla vaším novoročním předsevzetím lepší životospráva? Chtěli byste shodit nějaké to kilo a přitom vylepšit svou tělesnou zdatnost? Nebo jen chcete znát svůj biorytmus a tím tak mít pod kontrolou období větší či menší aktivity a klidu? Zkuste aplikace, které vám v tom pomohou.

Pokud jste si jako každý rok dali předsevzetí, že letos už určitě zhubnete, ale první měsíc z roku vám utekl jako voda, týden z února je také pryč a vy jste stále ještě nezačali, zkuste to ještě napravit. Dnes jsme pro vás však nenachystali pouze aplikace pro vylepšení tělesné hmotnosti. Na své si tak mohou přijít všichni, kteří chtějí zdravě žít a lépe se vyživovat.

Při hubnutí pořád platí: Je nutné snížit příjem energie a začít se hýbat. Proto jsme pro vás připravili hned několik aplikací, které vám umožní sledovat tělesnou hmotnost, vypočítat Body Mass Index či vám ukáží energetické hodnoty nejpoužívanějších potravin a výrobků. Navíc jsme přidali i program pro výpočet biorytmu, alkoholu v krvi či informace o první pomoci. Perličkou na závěr je databáze drog a aplikace pro výpočet dne k početí dítěte.

Zdraví a životní styl

http://zdravi.idnes.cz/

FitLinie – shareware
Program, který vám pomůže snížit vaši tělesnou hmotnost, kterou jste nabrali právě o nejkrásnějších svátcích v roce. Jak tedy zhubnout? Máte nějakou naději? Co funguje spolehlivě? FitLinie jednoduchým způsobem umožní sledovat každou část vašeho výživového, sportovního a silového programu. V sobě obsahuje několik modulů, přitom každý z nich slouží k něčemu jinému. Tak např. změnit tělesnou hmotnost vám pomůže modul „příjem energie“. Ten obsahuje databázi 1600 potravin včetně nutričních hodnot.

 • Stahujte na této adrese (7.2 MB).

 • Váha 10 – freeware
  Trápí vás nadváha? Nevíte jaká váha je pro vaši postavu ideální? Stále si myslíte, že jste v normě, a že nepotřebujete jíst méně? Pak zkuste vyzkoušet tuto českou aplikaci, která vám zjistí vaše BMI (Body Mass Index) a vy se tak přesvědčíte, jak na tom s tělesnou hmotností ve skutečnosti jste. Pro výpočet indexu stačí zadat pouze vaši váhu a výšku.

 • Stahujte na této adrese (4 MB).

 • Energotab 3.1 - freeware
  Energotab je další verze energetických tabulek. Je to sloučená databáze energetických hodnot potravin a výrobků s početním a grafickým vyhodnocením. Tento program je určen všem těm, kteří se snaží o zlepšení své postavy. Soubor je ve formátu pro MS Excel.

 • Stahujte na této adrese (321 kB).

 • BMI+ - freeware
  BMI+ není jen klasickým programem pro výpočet indexu tělesné hmoty, ale nabízí více informací o výživě. V této verzi tak najdete kromě výpočtu BMI a optimální hmotnosti i výpočet hodnoty bazálního metabolismu, denního výdeje energie, výdeje energie při klasickém, kulturistickém a kruhovém tréninku, množství spáleného tuku při různých aerobních aktivitách, základní osvědčené metody snižování hladiny tělesného tuku, jako např. aerobní trénink, dělená strava, cyklování diety (vlny), FPH (fyziologicky prospěšné hladovění), doplňky výživy s orientační cenou a kompletní přehled vitamínů s denními doporučenými dávkami i přirozenými zdroji. Program mluví a na pozadí hraje hudba.

 • Stahujte na této adrese (679 kB).

 • Jáchyme, hoď ho do stroje 1.00 – freeware
  Jednoduchý program pro výpočet vašich biorytmů. Do políček stačí zadat pouze vaše datum narození a datum, od kdy má program biorytmy vypočítat. Kladné a záporné dny ukazuje v procentech, přičemž nuly jsou kritické! Aplikace se nemusí instalovat.

 • Stahujte na této adrese (268 kB).

 • Alhohol 1.0 - freeware
  Potřebujete-li zjistit, kolik máte alkoholu v krvi a nemáte po ruce žádný měřící přístroj, zkuste využít tohoto programu. Pomocí něho můžete totiž získat představu o alkoholu v krvi. Stačí zadat pár údajů (množství spotř. alkoholu, procenta alkoholu, vaši hmotnost) sdělit, zda jste muž či žena a ihned uvidíte, jak na tom jste.

 • Stahujte na této adrese (469 kB).

 • First Aid Basics 1.0 – freeware
  Program First Aid Basics (První pomoc - základy) obsahuje základní informace o první pomoci, data o umělém dýchání, nepřímé masáži srdce, angíně pektoris, infarktu, bolestech, kousnutích, bodnutích hmyzem, frakturách a vykloubeninách, základech obvazování, lékárničce atd. Vhodné i pro studium.

 • Stahujte na této adrese (884 kB).

 • Drogy 2.1 - freeware
  Potřebujete vědět více informací o drogách? Zkuste tento produkt, v němž najdete databázi nejběžnějších drog, vč. informací o alkoholu, nikotinu či literatuře, která o nich píše.

 • Stahujte na této adrese (553 kB).

 • Pohlaví dítěte 1.0 - freeware
  Nevíte, ve který rok, měsíc či den počít dítě? Zkuste program Pohlaví dítěte. Podle data narození muže a ženy program vypočítá období vhodnější pro početí syna nebo dcery. Aplikace je ve formátu nápovědy pro Windows a tudíž se ani neinstaluje.

 • Stahujte na této adrese (15 kB).

 • Recepty 2.1 – freeware
  Ne každý z nás se narodil s kuchařským talentem. Pokud si však dokážete čas od času uvařit sami, ale chybí vám fantazie, můžete si koupit kuchařskou knihu, ve které najdete slušnou zásobu receptů. A nebo si místo utrácení peněz za knihu stáhněte prográmek Recepty. Tedy pokud vám nevadí, že sbírka receptů je ve slovenském jazyce. Aplikace obsahuje vyhledávací funkci a selektivní zobrazení podle druhu jídla. Listovat mezi recepty můžete i jednotlivě, podle abecedy. Nesmírně zajímavá je i další funkce, která po zadání několika surovin, nacházejících se ve vaší domácnosti, vyhledá pouze realizovatelné recepty.

 • Stahujte na této adrese (1.1 MB).

 •  

  Nejčtenější

  Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

  Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

  Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

  Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

  Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

  Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

  Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

  Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

  Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

  Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

  GRAF

  Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

  V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

  Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

  Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

  Další z rubriky

  Tipy pro Windows 10: objevte nové funkce velké aktualizace

  Windows 10

  Po původním pozdržení se již několik týdnů na počítače s Windows dostávají postupně výzvy k přechodu na nejnovější...

  Software na nevratnou likvidaci dat na discích

  Ilustrační foto - disk

  Vybraná data, celé disky či jen jejich část umí nekompromisně odstranit digitální skartovačky. Neslouží k pouhému...

  Aplikace vám najde programy zdarma i zábavu na večer

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si hned dvě aplikace pro zařízení s Androidem a iOS, které souvisí s filmy a seriály na internetu. Dále se...

  Najdete na iDNES.cz