Hledáte text písničky, která vám právě hraje v PC?

aktualizováno 
Zkuste jeden z programů, který se pokusí najít text k písničce, kterou posloucháte například ve Winampu či jiném multimediálním přehrávači.
Hudba

Hudba | foto: Profimedia.cz

Dříve se o nás říkalo, že co Čech, to muzikant. Dnes už toto neplatí, ale stále se mezi námi nalezne řada těch, kteří si rádi zazpívají u oblíbené písničky. Pokud patříte právě k této skupině lidí, možná někdy narážíte na problém, že zpívat by se vám chtělo, ale bohužel k písničce nemáte text. Vyřešte tento problém.

Na internetu totiž existují velké databáze textů k písničkám. Proto vznikly programy, které je dokáží využívat a jenž při spuštění hudby dokáží na monitoru PC zobrazovat text k právě hrajícímu songu. Tak proč toho nevyužít?

EvilLyrics  0.1 – freeware
EvilLyrics jednoduchým způsobem rozšiřuje možnosti multimediálních přehrávačů (Winamp, WMP, iTunes apod.). Pokud zatoužíte po textu k libovolné písni, pak je pro vás tento nástroj jak stvořený. Aplikace totiž automaticky vyhledává na internetu texty písniček, které právě posloucháte ve svém přehrávači, a okamžitě je zobrazí. Nástroj si stačí pouze stáhnout a nainstalovat. Po svém spuštění si sám zjistí, který přehrávač je momentálně otevřen, a pokusí se o vyhledání textu pro právě hrající song. Dokáže vyhledat všechny texty písní z playlistu v jednom kroku. Díky tomuto nástroji si můžete i vyzkoušet, jak by vám šlo karaoke.

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (792 KB).


  G-Lyrics 0.8 - freeware

  Jednoduchá utilitka, která automaticky hledá na internetu texty k právě přehrávaným skladbám ve vašem počítači. Pracuje tak, že k vyhledávání používá internet, na kterém se nachází řada serverů, které mají databáze s texty volně k dispozici. Texty umožňuje také následně ukládat. Mezi podporované přehrávače patří Winamp a Windows Media Player.

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (29 KB).


  MP3Trim 2.1 – freeware

  MP3Trim je jedním z nejlepších pomocných programů pro práci s MP3 (a dalšími MPEG audio) soubory. Jeho základní výhodou je možnost pracovat přímo s MP3 soubory, tzn. bez ztráty jejich kvality. Kontroluje celistvost MP3 souborů, dokáže je čistit, ořezávat (například začátek či konec) či hudbu zesilovat.

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (212 KB).


  ALSong 1.5 – freeware

  Přehrávač MP3 skladeb, který je nejen skinovatelný, ale hlavně dokáže zobrazovat texty přehrávaných písní. Text lze najít a přiřadit pomocí integrovaného vyhledávače. Program obsahuje i ekvalizér a umožňuje poslech internetových rádií. Přehrává soubory typu MP3, OGG, WAV, APE, FLAC, audio CD a další.

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (8,3 MB).


  Winamp Lyrics 1.0 - freeware

  Winamp Lyrics je program spolupracující s multimediálním přehrávačem Winamp, který během přehrávání zobrazuje text právě hrané písně. Texty přiřazujete ke skladbám pomocí vyhledávače textů na internetu.

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (37 KB).


  Lyrics Viewer 1.0 – freeware

  Nástroj, který slouží ke čtení textů písniček při poslechu. Takže pokud chcete poslouchat své oblíbené písničky a máte jejich text v souboru, můžete si ho v tomto programu číst při písničce. Zadáte soubor *.txt s textem písně a text začne skrolovat v malém okně, a to rychlostí, jakou zvolíte vy sami. Jako přehrávač písní můžete vybrat jakýkoliv.

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (1,4 MB).


  LyricGrabber 0.8 – freeware

  Používáte-li k přehrávání hudby Winamp, tak tímto doplňkem se v něm mohou automaticky zobrazovat texty k přehrávaným písním. Vyhledávání textů probíhá přes velké databáze (např. seeklyrics.com, darklyrics.com, lyricwiki.org atd.). Nechybí informace jako zobrazení názvu interpreta a písně, zobrazení vyhledaných lyrics v přehledném okně či možnost vyhledávání lyrics i bez přítomnosti přehrávače Winamp a možnost texty ukládat.

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (314 KB).


  LyricsJoy Plugin – freeware

  Další nástroj pro zobrazování textu právě puštěné písničky. Tento doplněk spolupracuje s hudebními přehrávači jako je WinAmp, Foobar 2000, Realplayer atd. Dokonce umí zobrazovat texty písní k videoklipu (třeba na YouTube).

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (517 KB).


  Lyrics 1.0 – freeware

  Aplikace, která nevyhledává texty na internetu, ale je jakousi off-line databází. Obsahuje totiž přes 235 000 textů k písničkám. Vyhledávat můžete pomocí interpreta či kapely nebo podle názvu písničky. Pokud na výsledek dvakrát kliknete, zobrazí se vám text dané písničky.

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (137 MB).


  MiniLyrics 5.6 – shareware

  Profesionální, ale také placený software, který dokáže zobrazit text přehrávané písně. Avšak navíc ho lze využít i jako jednoduchý karaoke přehrávač. Spolupracuje s osmnácti přehrávači – Winamp, Windows Media Player, Itunes, MusicMatch Jukebox, Foobar2000, RealOne Player, JetAudio, BSPlayer, AlbumPlayer a dalšími.

 • Stahujte  ze Slunečnice na této adrese (1,3 MB).
 •  

  Nejčtenější

  Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

  Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

  Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

  Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

  Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

  Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

  Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

  GRAF

  Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

  V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

  Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

  Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

  Severní magnetický pól se vydal na cesty. Co když doputuje až na jih?

  Posun severního magnetického pólu

  Naši planetu čeká přehození magnetických pólů. Nebude to zřejmě brzy, proč k tomu ovšem vůbec dojde a co může změna...

  Další z rubriky

  Stáhněte si zdarma: výuka morseovky a pohodlné screenshotování

  Ilustrační foto - kod

  Porozumět, ale také se naučit morseovku pomůže výukový program Moresovka. Vytvořit screenshot nebo animovaná videa...

  Aplikace: Vyčistěte si úložiště nebo nahrajte vlastní kresby

  Tablet pro práci i zábavu

  Šikovný správce souborů vám roztřídí data. Další aplikace zase optimalizuje výkon. Vyzkoušet můžete i výborně vybavený...

  Tipy pro Windows 10: objevte nové funkce velké aktualizace

  Windows 10

  Po původním pozdržení se již několik týdnů na počítače s Windows dostávají postupně výzvy k přechodu na nejnovější...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz