Tipy pro Windows 10: dejte herní panel do tmava a nahraje obrazovku

aktualizováno 
Herní panel ve Windows 10 usnadňuje kontrolu nad herními aktivitami. V poslední verzi došlo k jeho vylepšení. Pojďme se podívat, k čemu všemu slouží a jak si ho přizpůsobit tak, aby byl zážitek z hraní na PC co nejlepší.

Tipy a triky pro Windows 10 | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

1.Jak na vylepšený Herní panel

Díky balíčku Windows 10 April se drobných změn v systému dočkal také Herní panel. Vyvolat lze klávesovou zkratkou Windows + G. Nejde si nevšimnout nového designu, za který může nový fluent design a který dostává čím dál tím více součástí Windows a v budoucnu by měl vévodit veškerému grafickému rozhraní. Kromě toho došlo ke změně jeho rozměrů, z neprůhledné barvy se stala průhledná, (transparentní) a k dispozici je jak tmavý, tak světlý režim. Objevily se hodiny a vše bylo přizpůsobeno k tomu, aby uživatel snadněji našel požadované funkce.

Tipy a triky pro Windows 10

2.Jak změnit klávesové zkratky herního panelu

Kliknete-li na Start -> Nastavení -> Hraní otevře se vám konfigurační okno funkce Herní panel. Hned první záložka s názvem Herní panel slouží k otevírání a rozpoznávání her. Máte v ní možnost prostřednictvím přepínače volit, zda má docházet k zaznamenávání herních klipů, snímků obrazovky a vysílání pomocí něho. Určovat je možné, zda má být panel otevřen prostřednictvím tlačítka na ovladači. Vítaná je možnost změnit si klávesové zkratky - takže místo Windows + G lze pro vyvolání nabídky Herní panel nastavit jinou volbu. Takto lze přiřadit nové klávesové zkratky k osmi funkcím.

Tipy a triky pro Windows 10

3.Jak nastavit parametry pro záznam ze hry

Druhá záložka s názvem Záznam ze hry slouží k nastavení parametrů pro pořízení klipů ze hry. Kromě toho, že je zde možné definovat složku, kde se budou nacházet uložená videa, máte možnost přepínačem nastavit, že bude docházet k zaznamenávání hry na pozadí, tedy při hraní (s možností nastavit si dobu). Dalšími volbami je možné ovlivnit, jak se bude zaznamenávat zvuk (měnit lze kvalitu, hlasitost mikrofonu, hlasitost systému nebo zaznamenat pouze zvuky ze hry) a video (snímková frekvence, kvalita videa či možnost zachytit kurzor myši). To vše se může hodit například jak pro sdílení, tak následné podívání, jak jste si vedli.

Tipy a triky pro Windows 10

4.Jak na live stream z hraní

Výhodou je, že hraní lze prostřednictvím tohoto Herního panelu také rovnou streamovat na internet. Není nutné tak instalovat nějaký další software, ale z panelu stačí tuto funkci spustit. Upravovat nastavení máte možnost panelem Vysílání. Opět je k dispozici změna parametrů jak pro zvuk, tak video a možnost určovat, co se bude přenášet směrem k divákům. Nechybí ani volba pro připojení vysílání z kamery.

Tipy a triky pro Windows 10

5.Jak hrát fair play

Už v aktualizaci Fall Creators Update se objevila ochrana proti cheatování – tzv. TruePlay. Tento prvek umožňuje hrám připojit se na specifické API, a tak si ověřit, že hráč nepodvádí a nepoužívá například cheaty. Ve vylepšení Windows 10 April je funkce ve výchozím nastavení stále vypnutá. Chcete-li ji aktivovat, přepněte se na záložku TruePlay a proveďte to.

Tipy a triky pro Windows 10

6.Jak otestovat výkon sítě pro hraní

Poslední záložkou je Síť pro Xbox. Ta má za úkol zkontrolovat stav připojení k internetu. Takže pokud na záložku přejdete, automaticky dojde k diagnostice stavu připojení – odeslání a přijmutí kontrolních paketů. Výsledkem je potom informace o výkonu jako latence, ztrátě paketů atd. Tlačítkem níže je možné provést kontrolu kdykoliv znovu a v případě problému s připojením se ho pokusit opravit.

Tipy a triky pro Windows 10
Autor:
 

Nejčtenější

Třímachový zabiják letadlových lodí Suchoj T-4 byl velkým žroutem rublů

Suchoj T-4

Historie letectví se pozoruhodnými stroji jenom hemží. Jedním takovým byl i sovětský bombardér Suchoj T-4. Vznikl pouze...

Poslední vrtulník. Začíná předehra zcela zapomenuté letecké tragédie

Reklama NYA zvoucí k cestování v proudové době

Byla to budova, kterou by někteří obyvatelé New Yorku nejraději hned po dokončení nechali zdemolovat. Místní bar s...

Osudový omyl. První a poslední přistání proudového letadla v Olomouci

MiG-21F trupového čísla 0618 s nímž v Olomouci tragicky havaroval kadet Omran...

Bylo mu 23 let, když se u Přerova učil létat na vysoce výkonném letounu Mig-21F. Podcenil však zadání úkolu a při...

Statisíce posluchačů přišly o svá internetová rádia, náprava je pomalá

DAB rádio Pure Oasis Flow

Mnoha posluchačům internetových rádií zmizely předvolené stanice i jimi přidané streamy. Největší výrobce čipů pro...

YouTube Music dorazila do ČR. Hudbu vybírá i podle toho, kam jdete

YouTube Music

Každý den umíchá „mix“ skladeb na míru vašemu vkusu a automaticky jej stáhne do paměti pro poslech na cestách. K obřím...

Další z rubriky

Windows mohou spadnout, pokud se budete chtít vrátit k předchozí záloze

Logo Windows

Microsoft přiznává další problém ve Windows. Pokud se chcete vrátit ke staršímu bodu obnovy, nemusí se to podařit.

Software zdarma: nenechte se sledovat

Ilustrační foto

Anonymně poslat komukoliv, jakýkoliv i objemný soubor zprostředkuje program OnionShare. Bez možnosti vystopovat vaše...

Záplatujte hned, nabádá Microsoft. Opravil chybu, brzy ji někdo zneužije

Nebezpečná chyba se týká vzdáleného přístupu na pracovní plochu a postihuje...

Firma Microsoft našla ve starších operačních systémech Windows závažnou chybu umožňující útočníkům ovládnout počítač a...

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.

Najdete na iDNES.cz