Objevte 13 užitečných doplňků pro Chrome

aktualizováno 
Poznejte doplňky, které ušetří data při surfování na internetu, budou informovat o nově příchozích e-mailech a aktivují jejich pozdější odesílání či umožní získat informaci o tom, kdy si je příjemce přečetl. Nechte si vytvářet efektní posty pro sociální sítě či z PC posílejte SMS prostřednictvím mobilu.

Ilustrační foto - Chrome | foto: Creative Commons

Spořič dat 2 – freeware

Snižuje množství přenesených dat v prohlížeči tím, že načítání webových stránek optimalizuje pomocí serverů Google a do prohlížeče pošle jakousi upravenou verzi, která však obsahuje veškeré informace. To se může hodit v případě, že pro připojení využíváte například mobilní data. Nefunguje na stránkách s HTTPS a v anonymním režimu. Nechybí statistiky, kolik dat doplněk takto ušetřil.

 • Doplněk stahujte zde.

Checker Plus for Gmail 21.2 – freeware

Rozšíření pro uživatele elektronické pošty Google Gmail. Vedle adresního řádku prohlížeče ikonou informuje o počtu nepřečtených e-mailů. Kliknutím na ikonku lze zobrazit jejich náhled s možností přejít rovnou do Gmail schránky. Má i řadu nastavení, včetně možnosti sledovat více účtů.

 • Doplněk stahujte zde.

Checker Plus for Google Drive 7.5 – freeware

Pracujete-li s Google Drivem, potom s tímto doplňkem máte možnost procházet, otevírat, vyhledávat nebo odstraňovat soubory v tomto cloudovém úložišti, aniž byste museli spouštět novou kartu. Navíc Checker Plus může také zobrazovat upozornění na ploše pro případ, kdy budou upraveny nebo aktualizovány sdílené dokumenty.

 • Doplněk stahujte zde.

Pablo 1.2 – freeware

Bezplatná aplikace dostupná prostřednictvím rozšíření je navržená tak, aby pomohla rychle vytvořit výstřední obrázky pro sociální sítě (Facebook, Twitter, Pinterest atd.). Během několika sekund si tak vytvoříte obrazový prvek s možností doplnit ho o text, efekty a další prvky.

 • Doplněk stahujte zde.

AdBlocker Ultimate 2.2 – freeware

Doplněk odstraňuje z webových stránek reklamu, jako jsou bannery, reklamní videa a vyskakovací okna, a zároveň blokuje celou řadu nástrojů pro sledování vašeho chování na webových stránkách. Máte možnost nastavit whitelist, a tak u vybraných webových stránek volitelně reklamní prvky zobrazovat.

 • Doplněk stahujte zde.

Wikiwand 8.2 – freeware

Rozsáhlá internetová encyklopedie nemá zrovna hezký design. Jestliže byste to chtěli změnit a číst ji v líbivějším, potom použijte toto rozšíření. Kombinuje čisté čitelné textové sloupce s integrovaným bočním menu obsahujícím obsah, vylepšenou galerii médií a další užitečné funkce.

 • Doplněk stahujte zde.

MailTag 2018 – freeware

Přináší do Gmailu řadu užitečných funkcí včetně možnosti sledovat, kdy byl vámi odeslaný e-mail otevřen, či ho odeslat v přesně nastavenou hodinu. Služba MailTag je podporována reklamami a obsahuje vodoznak (placená verze nikoliv).

 • Doplněk stahujte zde.

Save to Google Drive 2.1 – freeware

Do cloudového úložiště Google disk je možné posílat jedním stisknutím screenshoty aktuálně načtených stránek, a to včetně části, která je vidět až po odskrolování. Kromě toho do něj však umí vkládat také obrázky, videa, HTML5 atd. ze stránek, stačí na ně kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat volbu Uložit do Disk Google. Chybí však možnost ukládat třeba soubory, které stahujete.

 • Doplněk stahujte zde.

Unshorten.It! 1 – freeware

Pomůže nejen zkrátit dlouhé a především komplikované internetové odkazy, ale také prověří, zda nejsou podezřelé. Zkrácené odkazy totiž mohou nést riziko v podobě maskování odkazu, který směřuje např. na podvodnou stránku. Tento doplněk zobrazí přesnou adresu před jejím navštívením. V případě, že ho budete používat především pro zkracování, tak poslouží také dobře, protože se snadno ovládá.

 • Doplněk stahujte zde.

Taco 0.1 – freeware

Ocení především uživatelé, kteří používají službu pro vedení seznamu úkolů a využívají přednosti projektového řízení. Formou nové karty vytvoří to-do list s oblíbenými službami. Připojit lze Trello, Asanu, Google Task, iCloud apod., dohromady jich je přes 40. Díky drag and drop lze uspořádat vše potřebné a začít plnit úkoly. Jde o skvělý způsob, jak vidět vše na praktické stránce.

 • Doplněk stahujte zde.

OneTab 1.1 – freeware

Do Chromu přidá tlačítko a po jeho stisknutí se všechny karty v daném okně schovají do seznamu. Odtud je můžete znovu otevřít nebo se jich zbavit nadobro. Důležité je, že karta na seznamu nezabírá operační paměť. Schované karty můžete také jedním kliknutím obnovit. Tímto způsobem se lze zbavit nekonečného množství otevřených karet a přitom je třeba třídit podle témat. Jde tedy o jakýsi živý seznam, který se vytváří na jedné stránce.

 • Doplněk stahujte zde.

MightyText 23 – freeware

Umožní prostřednictvím vašeho mobilu posílat a číst SMS a MMS v počítači. Doplňkem tak zjednodušíte práci na počítači tak, že se již nebude muset natahovat po mobilu a vyťukávat na něm zprávy. Vše pohodlně obstaráte ze svého počítače. Zprávy posílá přes telefon, takže jsou zpoplatněny podle vašeho tarifu. Nechybí ani možnost oznamovat příchozí hovory či vytočit kontakt ze seznamu. Oceňujeme možnost sledovat stav baterie či zálohovat zprávy.

 • Doplněk stahujte zde.

StayFocusd 1.5 – freeware

Chcete omezit surfování na internetu, používání sociálních sítí a stále se vám to nedaří? Potom si nainstalujte tento doplněk. V něm si nadefinujete, kolik minut maximálně máte denně strávit na tom kterém webu, a pokud „kredit“ vyčerpáte v nastaveném součtu, již na něj nebudete moci přistupovat. V nastavení najdete řadu přizpůsobení.

 • Doplněk stahujte zde.

Který z doplňků pro Chrome byste doporučili?

celkem hlasů: 619

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 13. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

AdBlocker Ultimate 257
OneTab 104
Žádný 65
MightyText 24
Checker Plus for Gmail 19
Spořič dat 17
Checker Plus for Google Drive 17
Taco 16
Jiný 16
Wikiwand 15
Save to Google Drive 15
Pablo 14
MailTag 14
Unshorten.It! 13
StayFocusd 13

Mohlo by vás zajímat: Černobyl

Černobylská havárie se stala 26. dubna 1986 v černobylské jaderné elektrárně na Ukrajině (tehdy část Sovětského svazu). Vzpomínka na tragédii v těchto dnech oživila televizní minisérie Černobyl.

Téma Černobyl v článcích Technet.cz:
Brzda místo plynu a plyn místo brzdy. To byl Černobyl
Havárie neskončí před rokem 2065. Černobyl polyká tuny vody a miliardy eur
Výbuch roztavil beton a tisícitunový poklop létal vzduchem. Černobyl 1986

Nejčtenější

Scéna jako z hororu. Na střeše mrakodrapu vrtule rozsekala cestující

Havárie vrtulníku N619PA na střeše budovy PAN AM 16.5. 1977

Části zdeformované vrtule se do ulic New Yorku řítily jako smrtící neřízené projektily. Vrtulník společnosti New York...

Třímachový zabiják letadlových lodí Suchoj T-4 byl velkým žroutem rublů

Suchoj T-4

Historie letectví se pozoruhodnými stroji jenom hemží. Jedním takovým byl i sovětský bombardér Suchoj T-4. Vznikl pouze...

Osudový omyl. První a poslední přistání proudového letadla v Olomouci

MiG-21F trupového čísla 0618 s nímž v Olomouci tragicky havaroval kadet Omran...

Bylo mu 23 let, když se u Přerova učil létat na vysoce výkonném letounu Mig-21F. Podcenil však zadání úkolu a při...

Kilogram má novou definici. Jeho fyzická podoba ztratila 50 mikrogramů

Kopie originálu kilogram z Paříže v americké laboratoři Sandia. Podobné vzory

Od 20. května začala platit nová definice kilogramu. Ta již nebude mít fyzickou podobu, ale bude odvozená od pevné...

Jarní aktualizace Windows 10 je ke stažení. Microsoft se moc nepředvedl

Světlý motiv v jarní verzi Windows 10 2019

Microsoft uvolnil ke stažení velkou jarní aktualizaci Windows 10. Nečekejte však žádné velké změny. Většina se odehrála...

Další z rubriky

Jak na převod textů pro pohodlné čtení v čtečce elektronických knih

Ilustrační foto - čtečka knih

Elektronické čtečky knih nemusí nutně sloužit pouze ke čtení zakoupených digitálních verzí knih. Pokud se v nich chcete...

Aktuální seriály ve vašem tabletu či ekologický život

Tablet pro práci i zábavu

Ze zajímavých aplikací pro tablety jsme tentokrát vybrali například jednu z těch, které se zaměřují na ekologický...

Vyzkoušejte program, který zmenší a zefektivní Windows

Ilustrační foto - notebook

Program Auslogics Windows Slimmer dokáže zbavit Windows zbytečností, které již operační systém nepotřebuje. Další...

Najdete na iDNES.cz