Objevte 13 užitečných doplňků pro Chrome

aktualizováno 
Poznejte doplňky, které ušetří data při surfování na internetu, budou informovat o nově příchozích e-mailech a aktivují jejich pozdější odesílání či umožní získat informaci o tom, kdy si je příjemce přečetl. Nechte si vytvářet efektní posty pro sociální sítě či z PC posílejte SMS prostřednictvím mobilu.

Ilustrační foto - Chrome | foto: Creative Commons

Spořič dat 2 – freeware

Snižuje množství přenesených dat v prohlížeči tím, že načítání webových stránek optimalizuje pomocí serverů Google a do prohlížeče pošle jakousi upravenou verzi, která však obsahuje veškeré informace. To se může hodit v případě, že pro připojení využíváte například mobilní data. Nefunguje na stránkách s HTTPS a v anonymním režimu. Nechybí statistiky, kolik dat doplněk takto ušetřil.

 • Doplněk stahujte zde.

Checker Plus for Gmail 21.2 – freeware

Rozšíření pro uživatele elektronické pošty Google Gmail. Vedle adresního řádku prohlížeče ikonou informuje o počtu nepřečtených e-mailů. Kliknutím na ikonku lze zobrazit jejich náhled s možností přejít rovnou do Gmail schránky. Má i řadu nastavení, včetně možnosti sledovat více účtů.

 • Doplněk stahujte zde.

Checker Plus for Google Drive 7.5 – freeware

Pracujete-li s Google Drivem, potom s tímto doplňkem máte možnost procházet, otevírat, vyhledávat nebo odstraňovat soubory v tomto cloudovém úložišti, aniž byste museli spouštět novou kartu. Navíc Checker Plus může také zobrazovat upozornění na ploše pro případ, kdy budou upraveny nebo aktualizovány sdílené dokumenty.

 • Doplněk stahujte zde.

Pablo 1.2 – freeware

Bezplatná aplikace dostupná prostřednictvím rozšíření je navržená tak, aby pomohla rychle vytvořit výstřední obrázky pro sociální sítě (Facebook, Twitter, Pinterest atd.). Během několika sekund si tak vytvoříte obrazový prvek s možností doplnit ho o text, efekty a další prvky.

 • Doplněk stahujte zde.

AdBlocker Ultimate 2.2 – freeware

Doplněk odstraňuje z webových stránek reklamu, jako jsou bannery, reklamní videa a vyskakovací okna, a zároveň blokuje celou řadu nástrojů pro sledování vašeho chování na webových stránkách. Máte možnost nastavit whitelist, a tak u vybraných webových stránek volitelně reklamní prvky zobrazovat.

 • Doplněk stahujte zde.

Wikiwand 8.2 – freeware

Rozsáhlá internetová encyklopedie nemá zrovna hezký design. Jestliže byste to chtěli změnit a číst ji v líbivějším, potom použijte toto rozšíření. Kombinuje čisté čitelné textové sloupce s integrovaným bočním menu obsahujícím obsah, vylepšenou galerii médií a další užitečné funkce.

 • Doplněk stahujte zde.

MailTag 2018 – freeware

Přináší do Gmailu řadu užitečných funkcí včetně možnosti sledovat, kdy byl vámi odeslaný e-mail otevřen, či ho odeslat v přesně nastavenou hodinu. Služba MailTag je podporována reklamami a obsahuje vodoznak (placená verze nikoliv).

 • Doplněk stahujte zde.

Save to Google Drive 2.1 – freeware

Do cloudového úložiště Google disk je možné posílat jedním stisknutím screenshoty aktuálně načtených stránek, a to včetně části, která je vidět až po odskrolování. Kromě toho do něj však umí vkládat také obrázky, videa, HTML5 atd. ze stránek, stačí na ně kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat volbu Uložit do Disk Google. Chybí však možnost ukládat třeba soubory, které stahujete.

 • Doplněk stahujte zde.

Unshorten.It! 1 – freeware

Pomůže nejen zkrátit dlouhé a především komplikované internetové odkazy, ale také prověří, zda nejsou podezřelé. Zkrácené odkazy totiž mohou nést riziko v podobě maskování odkazu, který směřuje např. na podvodnou stránku. Tento doplněk zobrazí přesnou adresu před jejím navštívením. V případě, že ho budete používat především pro zkracování, tak poslouží také dobře, protože se snadno ovládá.

 • Doplněk stahujte zde.

Taco 0.1 – freeware

Ocení především uživatelé, kteří používají službu pro vedení seznamu úkolů a využívají přednosti projektového řízení. Formou nové karty vytvoří to-do list s oblíbenými službami. Připojit lze Trello, Asanu, Google Task, iCloud apod., dohromady jich je přes 40. Díky drag and drop lze uspořádat vše potřebné a začít plnit úkoly. Jde o skvělý způsob, jak vidět vše na praktické stránce.

 • Doplněk stahujte zde.

OneTab 1.1 – freeware

Do Chromu přidá tlačítko a po jeho stisknutí se všechny karty v daném okně schovají do seznamu. Odtud je můžete znovu otevřít nebo se jich zbavit nadobro. Důležité je, že karta na seznamu nezabírá operační paměť. Schované karty můžete také jedním kliknutím obnovit. Tímto způsobem se lze zbavit nekonečného množství otevřených karet a přitom je třeba třídit podle témat. Jde tedy o jakýsi živý seznam, který se vytváří na jedné stránce.

 • Doplněk stahujte zde.

MightyText 23 – freeware

Umožní prostřednictvím vašeho mobilu posílat a číst SMS a MMS v počítači. Doplňkem tak zjednodušíte práci na počítači tak, že se již nebude muset natahovat po mobilu a vyťukávat na něm zprávy. Vše pohodlně obstaráte ze svého počítače. Zprávy posílá přes telefon, takže jsou zpoplatněny podle vašeho tarifu. Nechybí ani možnost oznamovat příchozí hovory či vytočit kontakt ze seznamu. Oceňujeme možnost sledovat stav baterie či zálohovat zprávy.

 • Doplněk stahujte zde.

StayFocusd 1.5 – freeware

Chcete omezit surfování na internetu, používání sociálních sítí a stále se vám to nedaří? Potom si nainstalujte tento doplněk. V něm si nadefinujete, kolik minut maximálně máte denně strávit na tom kterém webu, a pokud „kredit“ vyčerpáte v nastaveném součtu, již na něj nebudete moci přistupovat. V nastavení najdete řadu přizpůsobení.

 • Doplněk stahujte zde.

Který z doplňků pro Chrome byste doporučili?

celkem hlasů: 619

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 čtvrtek 13. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

AdBlocker Ultimate 257
OneTab 104
Žádný 65
MightyText 24
Checker Plus for Gmail 19
Spořič dat 17
Checker Plus for Google Drive 17
Taco 16
Jiný 16
Wikiwand 15
Save to Google Drive 15
Pablo 14
MailTag 14
Unshorten.It! 13
StayFocusd 13
 

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

Další z rubriky

Vybavte nový počítač či notebook vhodnými aplikacemi

Ilustrační foto - notebook

Ať už jste pod vánočním stromečkem nalezli notebook či desktopový počítač, je vhodné probrat programy, které jste s ním...

Učiňte Start nabídku ve Windows odlišnou a efektivnější

Ilustrační foto - notebook

Tlačítko Start a nabídka ukrývající se pod ní může vypadat zcela jinak. Lze ji personifikovat a naučit novým funkcím,...

Aplikace: rychlý prohlížeč či hesla v bezpečí

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte nový internetový prohlížeč od Xiaomi, alternativní fotogalerii nebo třeba šikovného správce hesel, který...

Najdete na iDNES.cz