Zprávy už nebudete hledat, najdou si vás samy. Flipboard nakoupil od CNN

  17:10aktualizováno  17:10
Jedna z nejpopulárnějších čteček zpráv Flipboard pohltila jinou populární službu Zite. Koupila ji od stanice CNN. Zatímco Flipboard nabízí uživatelům dokonalý nástroj na publikování, Zite umí přizpůsobovat tok zpráv podle preferencí uživatele.

Titulní obrazovka aplikace Flipboard. Obsah z jednotlivých serverů je "přetaven" do obrázkových magazínů, které lze dobře prohlížet na dotykových displejích. | foto: Pavel Kasík, Technet.cz

Čtečka Flipboard ukazuje jeden z hlavních budoucích způsobů konzumace obsahu na internetu přes mobilní zařízení. Zprávy díky ní už nehledáte po internetu na jednotlivých serverech a sociálních sítích, ale na jedno kliknutí je máte všechny pohromadě v jedné aplikaci. Program nabízí přednastavené stránky předních světových elektronických periodik rozdělené podle kategorií (zprávy, sport, technologie atd.) a samozřejmě umožňuje i přidání vlastních zdrojů informací.

Patrick Zandl o Flipboardu:

Je to skvělá čtečka obsahu na internetu. Synchronizují se mi do ní různé zdroje, které jsem dříve zpravoval přes Google Reader. Můžete si tam vytvářet vlastní odkazové sbírky - magazíny - a ty si mohou lidé odebírat a nacházet tam zajímavý obsah. Není to špatné, ale nevede to k obsahové čistotě, protože řada lidí si do nich ukládá stejné věci a Flipboard to neumí eliminovat.

Číst "RSS kanály" ve Flipboardu je však příjemný zážitek. Jediné, co zamrzí, že nikdy neodhadnu, kolik si uloží do off-line paměti, takže pak v metru jsem za chvíli nahraný.

Vyzbrojte si tablet jako Patrick Zandl.

Patrik Zandl

Navíc podporuje i tvorbu vlastních magazínů, které jejich autoři dále mohou sdílet s ostatními. Například fanoušek Curlingu může lehce o tomto sportu vytvořit (poskládat) z nejrůznějších zdrojů magazín a ten nasdílet všem uživatelům Flipboardu, kteří budou mít o takto předvybrané informace zájem.

Naproti tomu čtečka Zite umí díky jedinečnému algoritmu navíc nacházet po celém internetu právě jen ty zprávy, které vás opravdu zajímají. Do Flipboardu si je musíte zadat ručně, ale Zite to udělá automaticky. Stačí mu předhodit klíčové slovo nebo nějaký výraz (např. wearable technology) a o zbytek už se postará.

Navíc se umí učit, takže během čtení zpráv máte možnost texty ohodnotit, zda se vám líbí nebo ne. Pokud zprávu "olajkujete", Zite ví, že vás téma zaujalo, příště už bude hledat k němu podobná témata. Podobně můžete do svého seznamu přidávat klíčová slova, která jsou v daném článku uvedena a rozšiřovat tak svůj záběr. Samozřejmě lze klíčová slova ze seznamu i odebírat.

Právě výše uvedenou funkcionalitu Zitu čtečka Flipboard zatím postrádala. Špatnou zprávou je, že Zite přechodem pod Flipboard končí. Flipboard použije technologie a tým programátorů. Samostatnou značku a službu však zachovat nehodlá. Flipboard podle agentury Reuters zaplatil CNN za službu 60 milionů dolarů (1,2 miliardy korun).

Zite založili Mike Klaas a Ali Davar v roce 2005. Projekt tehdy nesl název Worio. O šest let později vznikla aplikace Zite pro tablety iPad a celá firma přešla pod CNN.

Flipboard založili v roce 2010 bývalý vývojář iPhonu Evan Doll a bývalý CEO společnosti Tellme Mike McCue. Aplikace je momentálně dostupná pro operační systémy Android, iOS a Windows 8.1. Zite běží na prvních dvou platformách, Windows Phone i na Blackberry.

Autor:

Nejčtenější

Na Měsíci je život. Pochází ze Země, zanesla jej tam izraelská havárie

Na Měsíci je nyní tisíce želvušek (Milnesium tardigradum), které přežijí...

Člověk na Měsíc nevkročil od roku 1972. Přesto lze říci, že na něm je pozemský život. Izraelská sonda Berešit totiž na...

Co zabilo turisty v Tatrách? Výboj, který urazí miliony metrů za sekundu

Ilustrační snímek

Pět lidí zemřelo a tři desítky jsou zraněny. To vše dokázal způsobit „jen obyčejný“ blesk. Změny, které jsou potřeba...

Na prahu objevu. Hledali středověký příkop, narazili na neznámé podzemí

Nejen na svatého Jiří vylézají hadi a štíři. Na snímku odhalený průhled do...

Mohla to být jen zavezená díra nebo bezcenné zbytky pobořeného zdiva. Na místě georadarem nalezené anomálie se však...

První test v ČR: Sennheiser Ambeo je soundbar z kategorie zázraků

Sennheiser Ambeo

Třináct reproduktorů, třináct zesilovačů, roky vývoje algoritmů a obvodů pro zpracování prostorového zvuku, reprodukce...

Silnice budoucnosti se stává minulostí. Proč solární projekt neuspěl

Solární silnice u obce Tourouvre-au-Perche v Normandii

Nejdelší úsek silnice osázené fotovoltaikou na světě, který se nachází ve Francii, má po pár letech provozu problémy....

Další z rubriky

Tipy a triky pro Windows 10: aktivujte si skrytý Windows Media Player

Windows 10

Windows Media Player žije a stále se nachází i v aktuální verzi Windows. Ukážeme jak ho přimět k životu, dále poradíme,...

Software zdarma: sada nástrojů pro údržbu Windows

Ilustrační foto - počítač

Komplexní softwarové čištění pro počítač s Windows včetně hledání duplicit umí HDCleaner. Nevídané tapety na pracovní...

Nainstalujte si aktualizace, varuje Microsoft uživatele

Logo Windows

Microsoft vydal aktualizace, které mimo jiné řeší i jeden z bezpečnostních problémů. Může ho zneužit útočník k průniku...

JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky
JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky

Znáte milníkové kartičky? Jsou to obrázky s textem, který označuje nějaký milník vašeho děťátka. eMimino si jich pro vás připravilo celou sadu k vytištění. Pojďte se na ně podívat.

Najdete na iDNES.cz