Čtvrtek 21. září 2023, svátek má Matouš
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Čtvrtek 21. září 2023 Matouš

Firefox a IE nejsou jedinými browsery. Zkuste internet prohlížet například v 3D.

Není to tak dlouho, co k prohlížení většina uživatelů používala pouze jeden prohlížeč. V dnešní době tu však existuje celá řada alternativ, která ho nejen překoná, ale navíc každý se hodí pro jiného uživatele. Nechcete i vy surfovat pohodlněji?

Zkuste 3D browser | foto: Stahuj

Ještě nedávno jsme při prohlížení internetových stránek byli odkázáni především na jeden browser. Avšak díky produktům Firefox a nové Opeře dostává prohlížení webů nový rozměr a také vyšší bezpečnost. Před nějakou dobou z mrtvých dokonce vstala i jedna z legend, nové verze se dočkal i nejrychlejší prohlížeč světa, který je nyní zdarma a druhé verze se dočkala i velmi oblíbená nadstavba IE. Nechcete vyzkoušet brouzdat v novém?

Jestliže rádi surfujete na webových stránkách serverů, jistě se neobejdete bez kvalitního, bezpečného a rychlého internetového prohlížeče. Nevyhovuje-li vám váš stávající browser, případně jste usoudili, že je čas na změnu, pak zkuste jiný internetový prohlížeč, nebo si ten stávající doplňte o nějaké nadstandardní funkce.

Těch, které mají vlastní jádro je jen velmi málo. Vlastně mezi uživateli jsou známé pouze tři: IE, Mozilla (jádro Gecko) a Opera. Hnací motor Gecko přitom využívá hned několik prohlížečů, stejně jako IE. Oproti IE má však výhodu ve vyšším zabezpečení a celé řadě vylepšení. Ale pozor! Ani nejlepší prohlížeč nemusí znamenat, že váš systém je chráněn před škodlivými stránkami. Je nutné mít instalovaný i antivirový program, firewall, pravidelně zabezpečovat operační systém a v neposlední řadě neklikat na vše, co vám přijde pod ruku. V samotném prohlížeči je pak dobré ponechat vyšší bezpečnostní nastavení, které je v programu obvykle nastaveno jako základní. Vy potom sami rozhodnete, zda stránku otevřít či prvek stáhnout.

Většina moderních prohlížečů podporuje technologii RSS (oznamování nových článků) a také tzv. plug-iny, díky kterým si prohlížeč můžete vylepšit o řadu nových funkcí.

Firefox 2.0 – open source
Malý a jednoduchý prohlížeč vznikl z balíčku Mozilla Suite a využívá tak jejího renderovacího jádra Gecko. Nabízí řadu užitečných funkcí, jako jsou podpora RSS zdrojů (které se zobrazují v panelu oblíbených), instalace toolbarů pro zlepšení bezpečnosti, ale také možnost velmi snadno měnit vzhled. Firefox obsahuje pomocné toolbary k vyhledávání na www stránkách i prostřednictvím vyhledávačů a má i zabudovaný download manažer, který usnadňuje snadné stahování na pozadí. Velmi oblíbený je systém záložek, jenž umožňuje mít otevřených více stránek v jednom okně zároveň. Browser si lze obohatit celou řadou vylepšení díky tzv. plug-inům.

 • Stahujte na této adrese (5,6 MB).


  SeaMonkey 1.1.4 – open source

  SeaMonkey je nástupce kdysi známého Mozilla Suite. Stejně jako on nabízí webové aplikace, které poskytují prvotřídní komfort pro práci na internetu. Balík obsahuje webový prohlížeč, e-mailový klient, editor webových stránek a IRC klienta. Všechny aplikace kladou velký důraz na bezpečnost. K dispozici je i čeština.

 • Stahujte na této adrese (12,4 MB).


  Internet Explorer 7 – freeware

  Nejnovější a nejmodernější internetový prohlížeč od společnosti Microsoft. Uživatelé i vývojáři internetových stránek po něm volali roky a konečně se všichni dočkali. Internet Explorer 7 přináší oproti staré šesté verzi několik novinek, především možnost prohlížení stránek v panelech nebo lepší integraci RSS kanálů atd. Společnost Microsoft ho navíc doporučuje vyměnit za předešlou verzi.

 • Stahujte na této adrese (14 MB).


  Opera 9 – freeware

  Společnost Opera Software před nějakou dobou konečně vydala dlouho očekávanou finální verzi internetového prohlížeče s pořadovým číslem devět. Ta je již navíc všem k dispozici zcela zdarma a tudíž za její používání nemusíte platit – jak tomu bylo u předešlých verzí browseru. Má vestavěný IRC chatovacího klienta a také vlastního poštovního klienta. Obsahuje funkce, jako je vyhledávání na samostatných stránkách a mnoha internetových vyhledávačích, podporuje i RSS kanály. Opera také umožňuje zvětšování a zmenšování stránek (i obrázků) stejně jako modifikaci rozložení panelů prohlížeče či snadnou změnu celkového vzhledu. Co do rychlosti je nejrychlejším prohlížečem pro Windows na světě. Nechybí volba vzhledu programu a multijazyková podpora.

 • Stahujte na této adrese (4,8 MB).


  Netscape 9 – freeware

  Po nějaké době se objevila již devátá verze kdysi tak slavného internetového prohlížeče Netscape z dílny AOL. Vyznačuje se mnohem větší rychlostí, stabilitou a příjemným uživatelským rozhraním. Browser je založen na stejném jádře jako stále populárnější prohlížeč Firefox, ale dokáže pracovat v režimu využívajícím jádro Internet Exploreru. Nechybí poštovní klient a možnost prohlížet stránky v záložkách.

 • Stahujte na této adrese (5,6 MB).


  Maxthon 2 – freeware

  Po delší době se i velmi oblíbená nadstavba IE dočkala další verze. Maxthon tak po několika mini verzích poskočil již do druhé verze. Přináší záložky a mnoho nových voleb, které podstatně zvyšují kvalitu a pohodlí při prohlížení stránek na internetu. Druhou významnou funkcí je možnost využít metodu uchop a pusť, která vám umožňuje otevřít odkaz v novém okně pouze táhnutím odkazu na plochu. Maxthon je dále možno vylepšovat moduly plugin, je plně skinovatelný, umí blokovat pop-up okna a má mnoho dalších funkcí. Navíc ho je možné počeštit.

 • Stahujte na této adrese (2,2 MB).


  Avant Browser 11.5 - freeware

  Avant prohlížeč je rychlý, stabilní, uživatelsky přívětivý, všestranný prohlížeč, který lze otevřít ve více oknech. Pomocí něho lze prohlížet obsah internetových stránek a blokovat všechna vyskakovací okna a také flash animace. Disponuje funkcí pro změnu vzhledu a v sobě má zabudovanou lištu pro vyhledávání v Google a Yahoo, nechybí RSS čtečka. Mezi nadstandardní funkce patří manažer hesel a možnost blokovat libovolné součásti internetových stránek. Je založen na jádru IE.

 • Stahujte na této adrese (1,8 MB).


  Flock 0.9 – freeware

  Chcete prohlížet internetové stránky a zároveň blogovat? Tak právě vám je určen produkt Flock. Navíc je založený na technologiích Firefoxu, takže jde o jakousi jeho nadstavbu. Kromě běžných funkcí Firefox obsahuje ještě moduly pro přímé blogování z prohlížeče, sdílení fotoalb pomocí Flickru, sdílení záložek pomocí del.icio.us a skvěle zpracovanou RSS/Atom čtečku.

 • Stahujte na této adrese (10 MB).


  Amaya 9.5 – open source

  HTML editor a prohlížeč konsorcia W3C, který definuje jazyk HTML a CSS. Je sice určen především pro vývojáře, z čehož také vyplývá, že je šířen v rámci licence open source, ale i ostatní uživatelé si ho jistě oblíbí. Amaya začal jako stylový editor HTML + CSS.

 • Stahujte na této adrese (7,8 MB).


  Browse3D 3.5 – freeware
   
  Na závěr jsme si nechali prohlížeč, který se pyšní přídavkem 3D. Co to v praxi znamená? To, že Browse3D se oprostil od jedné obrazovky, nezakládá si ani na přepínání panelů nebo oken. Internetové stránky zobrazuje jako místnost se stěnami. Na každé stěně můžete najít internetovou stránku.

 • Stahujte na této adrese (2,1 MB).
  • Nejčtenější

  Američané upravili tank Abrams na nebezpečné výlety do města

  Tank M1 Abrams byl vyvinutý jako náhrada zastarávající řady tanků M48/M60 Patton a protiváha nové generace sovětských...

  Ta podoba. Vlaky světových diktátorů jsou luxusní pevnosti

  S nedávnou cestou severokorejského diktátora Kim Čong-una do Ruska se do popředí zájmu veřejnosti dostaly pancéřové...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  KOMENTÁŘ: Fetiš jménem Apple a zbytečný humbuk kolem jeho novinek

  Hodinu a půl jsem čekal na nějaké pořádné inovace a pak přišly titulky. Tak nějak bych shrnul svůj dojem z úterního...

  Jak by mohl vypadat svět, kdyby dinosauři nevyhynuli

  Na konci křídy rozpoutal dopad planetky Chicxulub procesy, které vedly k vyhynutí neptačích dinosaurů. Co by se však...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Legrační cena, spousta funkcí, výborný zvuk. Streamery Wiim se povedly

  Premium Jen málokdy lze u ultralevných zařízení hovořit o zcela bezproblémovém provozu, skvělé funkční výbavě a ještě o...

  Kdo vládne Hradu. Co jsou zač lidé kolem prezidenta a o co spolu válčí

  Premium Z Hradu se půl roku po inauguraci Petra Pavla stává mocenské sídlo, v němž hlava státu nemá vždy hlavní slovo....

  Prapor Azov vrací úder. S Rusy si srovnává účty za jatka v Mariupolu

  Premium Za zprávou o osvobození dvou malých vesnic na východě Ukrajiny se skrývá zajímavý příběh. Osudy obránců Mariupolu,...

  Agáta a Soukup: Nečekaný zvrat u soudu. Co se stalo při předání dcery Rozárky?

  Premium Rozchod slavné herečky Agáty Hanychové (38) a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa (54) má mnohem složitější pozadí, než...

  Malý úvod do cloudu, byznysu, který firmám přináší miliardové zisky

  Cloud computing je jedním z nejdynamičtějších odvětví současnosti. Společnosti, které se věnují tomuto rychle...

  V Google fotkách vám s úpravou snímků pomůže i umělá inteligence

  Google fotky je služba nabitá různými nástroji pro organizaci fotografií i videí, jejich úpravu, zálohování a sdílení....

  Umělá inteligence potřebuje rozhodčího, řekl Musk za zavřenými dveřmi

  Šéfové velkých technologických společností jednali s americkými senátory o umělé inteligenci. Z jednání, kam nebyla...

  Blíží se vystřízlivění? Možná. Generativní umělá inteligence ztrácí na síle

  Premium Už více než půl roku si může každý vyzkoušet schopnosti velkých jazykových modelů a na ně navázaných systémů na...

  Cítím se jako vítěz, říká Brzobohatý. Manželé ukázali fotky ze svatby v Itálii

  Ondřej Gregor Brzobohatý (40) a Daniela Brzobohatá (44) se pochlubili fotkami i zážitky z víkendové svatby. Muzikant a...

  Až oči přecházejí. Jak vypadá jídlo z fast foodů na fotkách a v realitě

  Nadýchané housky, šťavnaté hovězí, zelený salát a lahodně rozteklý sýr. Obrázky hamburgerů na reklamních fotografiích...

  Helena Vondráčková si po pádu zlomila žebro. Léčit se bude doma

  Helena Vondráčková (76) musela přeložit páteční koncert v Havlíčkově Brodě. Jak informoval její manžel Martin Michal...

  Dvacetileté babičky. Generace Z podlehla novému virálnímu trendu na sítích

  Květovaná sukně, košile a na ní pletená vestička s divokým vzorem. Ještě donedávna jsme podobné kreace vídali maximálně...

  Velmi mi to pomohlo, říká o plastice prsou herečka Aneta Krejčíková

  Aneta Krejčíková (32), která nedávno zazářila v roli sekretářky Květy v seriálu Volha, promluvila o modelaci prsou i...