Uživatelé hlásili výpadky i dalších sítí a služeb společnosti Meta, tedy Instagramu, Threads a Facebook Messengeru. Výpadek byl zřejmě celosvětový, hlásili ho uživatelé v Evropě i ve Spojených státech. Týkal se webového rozhraní, kde uživatele síť sama odhlásila z profilů a nechtěla je ani po zadání správných přihlašovacích údajů pustit zpět. Mobilní aplikace těchto sítí měly také problémy s přihlášením a aktualizací obsahu.
Všechny sociální služby a sítě společnosti Meta se začaly probouzet k životu asi hodinu po prvních hlášeních výpadků, který tak trval od úterní půl páté do půl šesté odpoledne. Podle některých hlášení se i po nápravě problémů na Facebooku vyskytovaly problémy na straně Instagramu, který nenačítal správně nové příspěvky a také se do Facebooku některým uživatelům šlo přihlásit až na několikátý pokus.
Server Down Detector, který hlídá výpadky velkých webů, napočítal přes 500 tisíc nahlášených problémů s přihlášením k Facebooku a 47 tisíc hlášení ohledně Instagramu. Problémy se začaly objevovat od úterní půl páté odpoledne. Problémy hlásili i uživatelé platformy pro virtuální realitu Meta Quest, kterým se nešlo přihlásit do uživatelských účtů.
Šéf komunikace společnosti Meta, Andy Stone, musel k vyjádření použít konkurenční platformu X, kde napsal, že si jsou si vědomi problémů s přihlašováním do uživatelských účtů a pracují na nápravě. Později po odstranění problémů se ještě znovu omluvil za nepříjemnosti.
Z faktu, že k oficiálnímu vyjádření výpadku sítí společnosti Meta musela být využita konkurenční sociální síť X, si už utahuje i sám majitel X, americký miliardář Elon Musk. Na svůj profil napsal, že „pokud si tento příspěvek čtete, tak naše servery fungují“, a následně ještě doplnil obrázek:
Meta provozuje také chatovací službu WhatsApp, která jako jediná služba této společnosti fungovala bez problémů. Stále není jasné, co za výpadkem sítí stálo, zda to byla pouze vnitřní chyba serverů společnosti Meta, nebo za něj mohl například hackerský útok.
Podle listu The Wall Street Journal sledovali situaci i představitelé americké vlády, protože dnes je tzv. superúterý, kdy se konají primárky nebo stranická volební shromáždění v 16 různých státech. Podle vyjádření vyššího úředníka Agentury pro kybernetickou bezpečnost a bezpečnost infrastruktury ale nebyly zaznamenány konkrétní nebo důvěryhodné hrozby, které by se pokoušely narušit volby.
Podobný výpadek nastal v roce 2021, kdy kvůli problému s konfigurací na několik hodin vypadl přístup na Facebook, Instagram a WhatsApp.