Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 4. srpna 2021 Dominik

Elektronický ředitel K2 point optimalizuje sklad a odhalí lajdáky

  10:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Celkem 1200 vylepšení a změn obsahuje nové vydání českého systému pro řízení podniků K2 point. Mezi nejdůležitější patří predikce prodejů, nové uživatelské rozhraní, mobilní klient a integrace modulů řízení skladů a e-shopu přímo do systému. Právě homogennost systému je podle tvůrců jeho největší konkurenční výhodou.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nové grafické uživatelské rozhraní systému K2 Point | foto: K2 atmitec

Na každoročním workshopu představila společnost K2 atmitec novou generaci informačního systému K2, tentokrát pojmenovanou K2 point. Pro ty, kterým se pod tímto názvem nic nevybaví, jen stručné shrnutí: K2 je nástroj pro řízení firem, respektive softwarový balík, který pomůže věci ve firmě lépe zorganizovat, uřídit a dostat pod kontrolu.

ERP systémy jsou dnes nezbytnou součástí většiny společností. Zpracovávají se v nich všechny firemní agendy a při správném využití lze díky analytickým nástrojům získat takzvaný „bigger picture“, tedy komplexní pohled na celou společnost a její fungování. Vedení ji tak může řídit podle skutečných dat, nikoli pouhých dojmů.

Informační systém je jako most přes řeku. V mnoha firmách se jezdí stále po stejném mostě, i když už řeka teče jinudy a existuje kratší a efektivnější cesta.

Luděk Vydra,
šéf K2 atmitec

„ Mnoho společností takový systém využívá pouze jako účetní systém, případně v něm pořizuje doklady. My takto ERP systém nevnímáme. Pro nás je ERP systém tím, co firmu řídí. To znamená, že umožňuje kontrolovat procesy, vytvářet analýzy a vyhodnocovat data,“ vysvětluje Petr Schaffartzik, ředitel vývoje a systémové integrace v K2 atmitec.

„Za nevhodným využitím ERP systému často vidím absenci firemní vize. Pokud si ERP pořizuji na to, abych jím řídil firmu, tak mám představu jakou potřebuji funkcionalitu a co od něj očekávám a pak se musím naučit získaná data a výsledky interpretovat a začlenit je do procesu rozhodování. Ale pokud si systém kupuji s tím, že v něm budu dělat účetnictví a výdejky, ale podnik si budu řídit sám, protože vím nejlépe, jak se to dělá, tak potenciál takového systému zůstane nevyužit,“ doplňuje Pavel Motan, obchodní ředitel společnosti.

Flexibilní uživatelské rozhraní

První čeho si všimnou stávající uživatelé je nové uživatelské rozhraní. Je barevnější, přehlednější a především, snadno upravitelné. Díky nástroji „návrhář formulářů“ není nutné přizpůsobovat přednastaveným formulářům a šablonám, ale vytvořit si je snadno přímo na míru konkrétním potřebám.

Představení novinek K2 Point v Brně.

Představení novinek K2 Point v Brně.

„Flexibilita je jednou z deviz informačního systému K2 point. Uživatelům v něm nabízíme otevřené nástroje, aby si formuláře, funkce a tiskové sestavy mohli snadno přizpůsobovat. Dát tyto nástroje do rukou zákazníka není obvyklé, u mnohé konkurence je pro podobné činnosti třeba využít placené konzultační služby. My zvolili svobodu. Ale nikoli anarchii, nakolik si kdo bude moci co přizpůsobit určí v jednotlivých vrstvách správce systému,“ doplňuje Motan.

Do svého informačního systému K2 se uživatel dostane i přes chytrý telefon, nebo tablet. Slouží k tomu aplikace pro Android a iOS, rozhraní je samozřejmě přizpůsobeno dotykovému ovládání na malé ploše displeje.

Tiskárna s rozhraním K2. Mnoho agendy odbavíte přímo z takovéhoto...

Tiskárna propojená s informačním systémem K2. Mnoho agendy odbavíte přímo z multifunkčního zařízení.

Zajímavou možností je instalace K2 point rozhraní přímo do multifunkčních kopírovacích strojů - k tisku vyplněných formulářů, faktur, dodejek a dalších dokumentů není potřeba počítač, potřebnou šablonu a zdroj dat lze vybrat přímo na displeji tiskárny. Analogicky, byť opačně, to funguje i při skenování.

Optimalizace provozu skladu

Zásadní inovací je integrace modulu WMS, neboli systému pro řízení skladu. Ten dostává informace co je do skladu přijímáno, co v něm přesně je a co z něj má být vyskladněno. Díky „knize umístění“ ví přesně, kde je které zboží (nebo materiál) ve skladu umístěno a díky znalosti „skladových zón“ dokáže optimalizovat rozložení zboží tak, aby se při kompletaci zakázek obsluha co nejméně „nachodila“. Navíc dokáže práci rovnoměrně rozdělit mezi skladníky ve směně tak, aby byli co nejlépe využiti.

Na sklad může úzce navazovat další představená novinka a tou jsou predikce prodejů a pohybu zboží. Systém v čase analyzuje pohyb zboží na skladě a naučí se předpovídat, kdy jej bude kolik potřeba a kdy je doplnit zásoby a v jakém množství. Pomocí stejných algoritmů dokáže identifikovat i nadbytečné skladové zásoby. Zejména u obchodů se širokým sortimentem není fyzicky možné mít všechno zboží stále skladem v dostatečném množství a tak lze na kartě každé položky nastavit takzvaný „service level“. 100% service level znamená, že bude obsloužen každý zákazník, tedy, že vždy bude na skladě dostatečný objem daného zboží. 85% service level znamená, že bude na skladě dostatek zboží na obsloužení 85 zákazníků ze sta a maximálně 15 zákazníků ze sta odejde s nepořízenou.

K2 Point je připraveno i na ovládání dotykem na chytrých zařízeních.

Informační systém K2 je připraven i na ovládání dotykem na chytrých zařízeních.

„Tyto analytické nástroje mohou spolehlivě pracovat právě díky integraci různých modulů do jednoho homogenního systému. Jen tak pracují vždy s aktuálními on-line daty. Oproti heterogennímu prostředí složeného z více systémů také uživatel nemusí řešit nastavení vzájemné komunikace, následky změn v jednotlivých modulech, má jednu licenci, jeden servisní poplatek, jednoho správce,“ vyjmenovává další výhody integrace Pavel Motan a Petr Schaffartzik doplňuje: „Dříve nebyl běžnou součástí ERP ani modul pro řízení výroby, což je dnes úplný standard. Stejný osud čeká i WMS. U nás nyní, u někoho později.“

Soubory reportů v přehledné grafice

Analytické nástroje stojí nad celým systémem a tak lze vhodným počátečním nastavením sběru dat vytvářet rozličné statistiky, reporty a grafická vyjádření jejich souhrnů, tedy dashboardy. Pokud je u každé karty, objednávky a dalších procesních prvků vždy uveden příslušný pracovník, lze snadno zobrazit data o jeho pracovních výkonech a několika kliknutími je, v přehledné grafické podobě, porovnat s jeho kolegy. Snadno lze poznat, komu jde práce dobře od ruky a zda se, v porovnání s náklady, firmě finančně vyplatí.

K2 v cloudu

Zákazník se může rozhodnout, zda mu systém K2 point poběží na vlastním „železe“ (vlastní serverovna, hostingové centrum), nebo v cloudu na serverech společnosti K2 atmitec. U druhé možnosti odpadají starosti se správou infrastruktury.

Úplně stejně můžeme zhodnotit i pracovní stroje. Srovnáním finančních hodnot, které byly jeho prostřednictvím vytvořeny a nákladů na jeho provoz (palivo, servisní práce, náhradní díly ...) bude jasné, zda se ještě vyplatí tento konkrétní stroj nadále provozovat. Ke každé zakázkové kartě a faktuře za palivo (servis ...) stačí doplnit identifikační značku stroje a podle ní pak nechat report vygenerovat.

Vestavěný e-shop nabízí nečekané možnosti

Webový obchod byl do K2 implementován již v předchozí verzi K2 sense, nyní se však rozšířily možnosti jeho nastavení a především schopnosti využívat data uložená v rámci K2.

„U integrace e-shopu do ERP systému můžeme hovořit o podobných výhodách, jako tomu bylo u řízení skladů. V e-shopu zákazník vidí vždy aktuální živá data, takže jakékoli změny v cenotvorbě a blokace zboží na skladě jsou vždy platné. Díky čerpání dat z ERP je samozřejmě mnohem snadnější i jeho údržba,“ vysvětluje Motan.

Příklad e-shopu realizovaného v K2 Point.

Příklad e-shopu realizovaného v systému K2.

„E-shop nabízí i velmi nadstandardní funkce, například možnost sledování své zakázky při výrobě - zákazník uvidí, v jaké fázi procesu se jeho zakázka nachází,“ doplňuje Schaffartzik.

On-line obchod v K2 point je připraven i pro velkoobchodní nasazení, nákupčí objednávající zboží do více různých obchodů si může z připraveného menu snadno vybrat pro který obchod zrovna nakupuje - a podle toho se přepočítají i ceny, které u zboží vidí. Automatické doplnění dodací i fakturační adresy je samozřejmostí.

Další vývoj urychlí aplikační statistiky

Uživatelsky nenápadnou, ale přesto podstatnou novinkou jsou aplikační statistiky. Systém v anonymizované podobě odesílá informace o četnosti a způsobech využívání jednotlivých funkčních celků systému a prvků uživatelského rozhraní a tyto informace poté výrobce zužitkuje při dalším vývoji K2. Velké množství z 1200 mezigeneračních změn a vylepšení bylo založeno na požadavcích a představách uživatelů systému, aplikační statistiky tuto zpětnou vazbu vhodně rozšíří.

Zároveň se tak mohou odhalit části systému, ve kterých není využíván jejich plný potenciál a na ně zaměřit některý z webinářů nebo instruktážních videí. Jejich archiv má každý uživatel dostupný přímo z aplikace, což pomáhá v rychlém zaškolení i novým uživatelům.

  • Nejčtenější

Setkání, která se nekonala. Olympioniky přenáší do studia šikovný trik

V přenosech olympijských studií kanálů Eurosport se střídá jedna sportovní hvězda za druhou, přitom fyzicky od sebe...

Jak začalo pátrání po ztracené liberecké ponorce U-206 Reichenberg

Převzít městský patronát nad ponorkou patřilo během druhé světové války k politickým aktům, které byly tradicí...

První oceánský kabel měl dráty tak dlouhé, že by nás spojily s Měsícem

V létě roku 1866 byl po několika neúspěšných pokusech položen na dno Atlantiku první dlouhodobě fungující telegrafní...

Firma napsala software jen pro sebe, dnes jej kupují obří korporace

Pokud chce laik pochopit, co vlastně stejnojmenný produkt pražského startupu Manta nabízí, nejspíše musí googlovat....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Stávka letových dispečerů před 40 lety navždy proměnila americké nebe

V pondělí 3. srpna 1981 vstoupilo ve Spojených státech na 14 000 řídících letového provozu do stávky za řešení svých...

Brnem otřásla brutální vražda. Podezřelý je boxer, útočil pod vlivem drog

Premium Na dveřích garáže jsou patrné skvrny od krve, před ní stojí několik svíček. Toto místo v ulici Černovičky v brněnské...

Mnoho Rusů v sobě skrývá ukřivděného a žlučovitého Rusáka, říká cestovatel

Premium Na východě leží obrovská země, kterou jsme ještě před 30 lety museli povinně milovat. Fero Richard Hrabal-Kronďák ji...

Zmrzlinová mapa Česka. Přinášíme čtyřicet tipů, kde si dát blaho v kornoutu

Premium Zmrzliny jsou sladké, pikantní, plné ovoce nebo čabajkové, ze smetany či veganské, ale vždy řemeslně připravené a...

  • Další z rubriky

Objevte utajenou nabídku Windows 10 a hned si ji přizpůsobte

Tlačítko Start kromě klasické nabídky v sobě ukrývá i jednu další. Méně známou. Jmenuje se Power menu a slouží k...

Firma napsala software jen pro sebe, dnes jej kupují obří korporace

Pokud chce laik pochopit, co vlastně stejnojmenný produkt pražského startupu Manta nabízí, nejspíše musí googlovat....

Aplikace českého startupu se vám z mobilu podívá na účet a poradí co dál

Rozumíte financím jako koza petrželi a zároveň vám to není jedno? Pak i na vás míří takzvaný „personal finance...

Nejlepší způsoby, jak můžete poslat velké soubory přes internet

Při zasílání větších souborů elektronickou poštou můžete narazit, pokud příloha přesáhne určitou velikost. Ve většině...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Orgasmy předstírám. Muži to mají horší, říká pornoherečka Daisy Lee

Karolína Urbanová (23), známá pod uměleckým jménem Daisy Lee, patří k nejznámějším českým pornoherečkám. Dcera bývalé...

Podtrženo, sečteno, potvrzeno, říká Vondráčková o vztahu s Vojnarem

Zpěvačka Lucie Vondráčková (41) má nový vztah. Informoval o tom web Expres.cz, podle kterého je jejím novým partnerem...

Zemřel herec Vladimír Marek, roky bojoval s rakovinou

V nedožitých 70 letech zemřel ve čtvrtek divadelní, muzikálový i televizní herec Vladimír Marek. Podle Blesk.cz se od...

Dubrovník se konečně připojil ke zbytku země, most se vyhýbá Bosně

Připevněním posledního segmentu budovaného mostu na poloostrov Pelješac se ve čtvrtek spojila dosud oddělená oblast...

Teď už se nestává, že bych si místo peněz odvezl auto, říká podnikatel

Táta Ivo byl původně horníkem, syn stejného jména automechanikem. Hned po revoluci skočili rovnýma nohama do podnikání...