Elektronická kuchařka z Česka vám umožní vložit video z vaření

aktualizováno 
Česká aplikace, do které si můžete vložit nejen své recepty, ale i fotografie či videa z přípravy pokrmu, může pomoci i vám. Speciální program zase vypne PC až po dokončení jeho práce. Zaujmout by vás mohly i aplikace, které umí vyrobit z PC wi-fi hotspot, či po určité době vypnout ikony na pracovní ploše.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Shutdown Timer 2.5 – freeware
Existuje celá řada programů pro automatické vypínání PC v určitý čas. Zatímco většina z nich se omezuje na využití jedné funkce Windows (časovač), tak Shutdown Timer toho umí mnohem víc.

Kromě klasického vypnutí, restartu, odhlášení uživatele, zamknutí, hibernace atd. PC v předem stanovený čas (nebo nastaveném odpočtu), umí to samé i v případě, že vytížení procesoru, síťová komunikace nebo obsazení paměti RAM poklesne anebo také stoupne na definovanou hodnotu. Program umí vypnout počítač při dosažení jedné z těchto proměnných.

Dejme tomu, že přes noc dáte renderovat video, stahujete větší objem dat z internetu, či kopírujete data po místní síti. Nastavíte parametry v programu pro záložky CPU Options, respektive Network Options a to je vše. Už se tak nemusíte strachovat o to, že PC se vypne těsně před dokončením renderingu či stahování, což se může stát v případě nastavení časovače.

Možná namítáte, že řada aplikací má v sobě zabudovanou možnost vypnout PC po dokončení určitého úkon. Je to tak, ale ne všechny. Perličkou je možnost nastavit vypnutí i v případě, že CPU dosáhne určité teploty (musíte mít instalovanou aplikaci Core Temp).

Shutdown Timer
Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
+ tři proměnné pro vypnutí PC
+ aktivace při poklesu, ale i nárůstu určité hodnoty
+ k dispozici verze, co se nemusí instalovat
- asi málokdo využije možnost vypnutí podle RAM
- škoda, že události nelze kombinovat
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (673 KB).

Connectify 2.0 – freeware
Co si takhle udělat z počítače wi-fi hotspot. Nemáte-li router s wi-fi, nebo jste s notebookem na cestách a chtěli byste poskytnout své internetové připojení okolí, pak pro vás máme program, který to dokáže jak z PC, tak i notebooku.

Počítač samozřejmě musí být vybaven wi-fi kartou, která musí podporovat Ad Hoc anebo být certifikována jako Access Point. Po instalaci programu Connectify je wi-fi hotspot zapotřebí aktivovat. Použít můžete průvodce, anebo manuální režim (nastavíte parametry sami ručně). Pak již můžete sdělit přihlašovací heslo k vaší síti a ostatní se mohou připojit.

Sdílet lze i místní síť pro přenos souborů z jednoho PC do druhého. Po připojení k vám, uvidíte v programu, jaké zařízení se na vás připojilo. Na závěr musíme zmínit, že wi-fi hotspot lze udělat přímo ve Windows i bez tohoto programu (najdete v Centru síťových připojení a sdílení). Někomu však možná může vyhovovat toto řešení více.

Connectify

Operační systém: Windows 7
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ rychlý Wi-Fi hotspot z PC
+ průvodce nastavením
+ funguje jako router
- pouze pro Windows 7
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,5 MB).

DeskDuster 2010 – freeware
Tento program slouží pro skrytí ikon na pracovní ploše automaticky po uplynutí určitého časového intervalu. Je speciálně navržen pro použití tak, aby vyčistil pracovní plochu a mohli jste případně sledovat tapetu nerušeně v celé kráse, když zrovna na PC nepracujete. Program se automaticky spouští s Windows. Nastavíte si v něm, po jak dlouhé nečinnosti se mají vypnout ikony (od jedné do dvaceti minut).

Pro znovu zobrazení ikon není nutné nic aktivovat, stačí pohnout myší nebo stisknout libovolnou klávesu. DeskDuster nenahrazuje funkci spořiče monitoru, ale někdy může být vhodnější využít právě tento způsob odstranění ikon.

DeskDuster

Operační systém: Windows 98 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ možnost nastavit časovač 1 až 20 minut
+ ikony se opět objeví posunutím myši či klávesou
- mohl by skrýt i hlavní panel
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,6 MB).

eCookBook 3.1 – freeware
Kuchařkám a kuchařům, kteří si chtějí evidovat své recepty v elektronické verzi, či se nechat inspirovat, vřele doporučujeme program eCookBook.

Tento český program umí zaznamenávat a vést recepty k oblíbeným jídlům. U každého pokrmu máte možnost zaznamenat řadu údajů a vložit i obrázek a video. Pro přehlednost je k dispozici i tvorba podkategorií k receptům. Nechybí rychlé vyhledávání receptů podle jakýchkoliv údajů.

Přijít vhod by vám mohla funkce pro tvorbu vlastního jídelníčku a jeho export pro Google kalendáře. Samozřejmostí jsou funkce jako nákupní seznam, výpočet BMI indexu, Alkoholtester, nástroj na zjištění nebezpečných přísad éček, minutky pro odpočítávání přípravy receptu, přepočet surovin podle zadaného množství a přepočítávání množství mezi jednotkami. Aplikace neobsahuje recepty, můžete si je však koupit (jednorázově přes 16 tisíc za 120 Kč).

eCookBook

Operační systém: Windows 98 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ export pro Google kalendář
+ řada funkcí navíc
+ možné vkládat obrázky a videa
- nelze spustit na 64bitové verzi Windows (problém s databázi)
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (8,7 MB).

Nejčtenější

Na Měsíci je život. Pochází ze Země, zanesla jej tam izraelská havárie

Na Měsíci je nyní tisíce želvušek (Milnesium tardigradum), které přežijí...

Člověk na Měsíc nevkročil od roku 1972. Přesto lze říci, že na něm je pozemský život. Izraelská sonda Berešit totiž na...

Družici se marně snažili dostat pod kontrolu. Jaderný reaktor zasáhl Kanadu

Druhý největší nalezený díl Kosmosu 954 na zamrzlém Velkém Otročím jezeře....

Co se stane, když satelit s jaderným reaktorem na palubě spadne na Zem? O tom se mohli nejlépe přesvědčit Kanaďané v...

Byl mocný a vlivný. Poprvé můžete vidět, jak se v Evropě zatýká diktátor

Zadržení Slobodana Miloševiče

Když přistáli v Bosně, Milošević si demonstrativně utřel kapesníkem boty, jakoby mu je tento stát zamazal něčím...

Na prahu objevu. Hledali středověký příkop, narazili na neznámé podzemí

Nejen na svatého Jiří vylézají hadi a štíři. Na snímku odhalený průhled do...

Mohla to být jen zavezená díra nebo bezcenné zbytky pobořeného zdiva. Na místě georadarem nalezené anomálie se však...

První test v ČR: Sennheiser Ambeo je soundbar z kategorie zázraků

Sennheiser Ambeo

Třináct reproduktorů, třináct zesilovačů, roky vývoje algoritmů a obvodů pro zpracování prostorového zvuku, reprodukce...

Další z rubriky

Nainstalujte si aktualizace, varuje Microsoft uživatele

Logo Windows

Microsoft vydal aktualizace, které mimo jiné řeší i jeden z bezpečnostních problémů. Může ho zneužit útočník k průniku...

Tipy a triky pro Windows 10: aktivujte si skrytý Windows Media Player

Windows 10

Windows Media Player žije a stále se nachází i v aktuální verzi Windows. Ukážeme jak ho přimět k životu, dále poradíme,...

Chyby ohrožují stovky milionů zařízení. Jsou v OS, který asi neznáte

Bezpečnostními chybami v operačním systému VxWorks mohou být postiženy i výtahy.

Bezpečnostní společnost objevila chyby v systému, který využívají například výtahy nebo tiskárny.

Najdete na iDNES.cz