Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pondělí 26. července 2021 Anna

Dostupné aplikace pro USB flash disk. Třináct je jich zdarma

Znáte to, přijdete k cizímu PC a zjistíte, že v něm nejsou právě ty programy, které potřebujete pro práci. Většinou jich potřebujete jen několik, a to ty základní. Jestliže si je uložíte na USB flash disk, pak s vámi v PC mohou být, i když v něm nejsou nainstalované.

S technikou až na konec světa - USB flash paměť BulletProof. Cena dle kapacity | foto: Archiv firmy

U cizího PC se vlastně většinou omezíte na možnost přijímat elektronickou poštu, číst a vytvářet e-maily, pracovat se soubory, nemít strach z virů, komprimovat data, používat on-line kecálka, vytvářet dokumenty, uchovávat hesla, prohlížet PDF soubory, vypalovat či si pouštět multimediální soubory a to na počítači s Windows.

Připravili jsme kolekci zdarma dostupných přenosných programů, které se navíc nemusí instalovat.

ClamWin Portable 0.9 – open source
Jako první by na USB flash disku neměl chybět především antivirový program. Tím minimalizujete riziko nakažení škodlivým programovým kódem. S ochranou vám pomůže tento přenosný antivir. Umí zkontrolovat data (i na pevném disku) na výskyt virů a dalšího škodlivého softwaru. ClamWin ovšem nepracuje v reálném čase, proto nezachytí nákazu již při pokusu o průnik do počítače. Pravidelnou kontrolu je třeba spouštět ručně. Aby program nezestárnul, je ho také třeba aktualizovat – např. databázi virů.

 

Operační systém: Windows 95 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE

 

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (24,5 MB).


Spybot - Search & Destroy Portable 1.6 – freeware

Přenosná verze velmi oblíbeného programu pro odhalení a zničení spywaru, adwaru, malwaru, trojských koní a dalších nebezpečí v operačním systému Windows. Zvládne také počítač imunizovat před všemi těmito útoky škodlivého softwaru a rovněž i odstranit pozůstatky po surfování na internetu (historie navštívených stránek, cookies, dočasné soubory).

 

Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: NE

 

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (11,3 MB).


OpenOffice.org Portable 3.0 – open source

Soubor kancelářských programů v přenosné verzi. Obsahuje textový editor Writer, tabulkový kalkulátor Calc, program Impress na vytváření prezentací, databázi Base a kreslicí nástroj Draw. Aplikace z balíku OpenOffice.org nabízejí velmi podobné funkce a možnosti jako programy sady Microsoft Office a umí i s dokumenty v MS Office pracovat. OpenOffice umí exportovat i do PDF a podporuje standardizovaný formát ODF.

 

Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: NE (lze doinstalovat)
Vyžaduje instalaci: NE

 

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (84,5 MB).


Firefox Portable Edition 3.0 – open source

Firefox asi netřeba nijak zvlášť představovat. Tato edice se vyznačuje tím, že není nutné ji instalovat a lze ji používat na většině operačních systémů Windows.

 

Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: NE (lze doinstalovat)
Vyžaduje instalaci: NE

 

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (8 MB).


Thunderbird Portable Edition 2.0 – open source

Kromě svého internetového prohlížeče můžete na cesty vzít i poštovního klienta z dílen Mozilla Foundation. Portable Thunderbird dokáže běžet na přenosných zařízeních s minimální rekonfigurací. Po rozbalení stačí e-mailového klienta spustit, nastavit si svůj poštovní účet a to je vše. Od teď si můžete kontrolovat vaše e-mailové účty přes POP3 a IMAP i na cestách.

 

Operační systém: Windows 95 a novější
Čeština: NE (lze doinstalovat)
Vyžaduje instalaci: NE

 

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (6,7 MB).


DeepBurner Free Portable 1.9 - freeware

Přenosný nástroj pro vypalování CD a DVD disků. Vytvořit lze vlastní datové, bootovací či zvukové kompilace. Přátelské a intuitivní uživatelské rozhraní přispívá k pohodlné práci. Poradí si i s tvorbou obalů pro právě vytvořené disky, ale neumí vypalovat na Blu-ray disky.

 

Operační systém: Windows 95 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE

 

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,9 MB).


FreeCommander Portable 2009 – freeware

Díky tomuto přenosnému správci souborů (podobný Total Commanderu) máte na každém počítači s Windows možnost spravovat data, ale i prohlížet běžné typy dokumentů a obrázků či funkce pro rozdělování a spojování velkých souborů, FTP klienta nebo funkci pro hromadné přejmenovávání souborů a složek. Doplňkové funkce zajistí ještě například i bezpečné mazání souborů několikanásobným přepisem, vyhledávání a filtrování souborů a další úkoly.

 

Operační systém: Windows 95 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: NE

 

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,2 MB).


CCleaner Portable 2.1 – freeware

Dochází-li operačnímu systému Windows dech, můžete ho zkusit očistit. Programů pro zaručené očištění Windows od různého balastu existuje opravdu obrovské množství. Avšak ne všechny se k systému chovají šetrně. Pár dobrých programů se přece jen najde. Mezi ně patří i CCleaner. Kromě odstranění neplatných a nepoužívaných záznamů v registru Windows umí také ušetřit místo na pevném disku odstraněním dočasných a nepotřebných souborů a rovněž i vyčistit stopy po činnosti běžně používaných programů. Navíc nic nedělá sám. Pouze vyhledá problematická místa, zobrazí o nich zprávu a na vás pak je, zda přijmete řešení navrhované tímto programem. Recenze tohoto programu naleznete zde.

 

Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: NE

 

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (916 KB).


Miranda Portable 0.7 – open source

Miranda je jedním z několika klientů, který dokáže komunikovat na několika sítích. Nemá svůj komunikační protokol, ale dokáže se připojit na ICQ, Jabber, MSN, Yahoo! AOL atd. Pak máte možnost komunikovat s kontakty v různých sítích a přitom není nutné používat několik klientů najednou. Tato Miranda je čistá, ale existuje mnoho tzv. balíčků, které již obsahují řadu doplňků. Více o Mirandě jsme psali v tomto článku.

 

Operační systém: Windows 95 a novější
Čeština: NE (lze doinstalovat)
Vyžaduje instalaci: NE

 

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,1 MB).


KeePass Password Safe Portable 1.1 – open source

KeePass Password Safe je bezpečný manažer hesel, který vám umožní ukládat si vaše hesla do zašifrované databáze (používá AES a algoritmus Twofish) a hesla jsou chráněna ještě 256bitovým systémem SHA-256. Přístupová jména a hesla si lze organizovat do kategorií. A v aplikaci naleznete i generátor hesel, automatické uzamčení databáze, vyhledávání v databázi, import/export a ještě více.

 

Operační systém: Windows 95 a novější
Čeština: NE (lze doinstalovat)
Vyžaduje instalaci: NE

 

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,1 MB).


Foxit PDF Reader Portable 3.0 – freeware

Foxit PDF Reader je alternativou k Adobe Readeru. Jde o malého a nenáročného pomocníka, který umožňuje prohlížet PDF dokumenty. Díky tomu, že se nemusí instalovat, je ideálním řešením pro USB klíčenky. PDF dokumenty na jakémkoliv PC vás tedy již nemohou zaskočit.

 

Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: NE

 

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3 MB).


VLC Media Player Portable 0.9 – open source

Univerzální přehrávač VLC Media Player si poradí s hudbou i videem ve všech běžných formátech, včetně například i filmových DVD-Video, hudebních CD, streamovaného videa a hudby z internetu atd. Potřebné filtry pro přehrávání jsou přímo v programu, na hostitelském počítači tedy není třeba žádná další výbava.

 

Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: NE

 

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (17,7 MB).


7-Zip 4.6 – open source

Jde o volně distribuovatelný komprimační program s vlastním formátem 7z, který může být ve většině případů účinnější než formát RAR či ACE. Pracuje s formáty - 7z, ZIP, CAB, RAR, ARJ, GZIP, BZIP2, Z, TAR, CPIO, RPM a DEB. Vytváří samorozbalovací archivy pro 7z formát.

 

Operační systém: Windows 98 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: NE

 

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,3 MB).
 • Nejčtenější

Opravdová vesmírná turistika začala. Bezos s hosty strávili minuty v kosmu

O něco málo více než deset minut trvala celá cesta od startu do přistání pro čtyři vesmírné turisty, kteří se v úterý...

Rusko ukázalo novou „neviditelnou“ stíhačku. Šach mat má vzlétnout za dva roky

Rusko představilo chystaný „neviditelný“ letoun 5. generace. Stíhačka s přezdívkou Šach mat má jeden motor, v budoucnu...

Událost, která vyhubila dinosaury, přichází průměrně za 500 milionů let

Nové poznatky o kosmickém zabijákovi dinosaurů ukazují, že Chicxulubský asteroid byl temný kosmický tulák. Na zkoumání...

Jak začalo strategické bombardování a budování první protivzdušné obrany

Pod pojmem letecký souboj si většina lidí představí boj dvou letounů. V počátcích letectví se však utkávaly i letouny...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Poprava v přímém přenosu. Superzeppelin L 48 podlehl britským stíhačům

Červnový hromadný nálet šesti německých vzducholodí na Británii, v roce 1917, přišel hned na začátku o třetinu své...

Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

Tajemství letu z Prahy do Tokia: kryli sportovce před přísnou izolací?

Premium Ten let už zaujal japonská média, napsali o něm třeba i v Indii a podrobnosti v pátek zjišťoval také americký Wall...

Česko stavělo Afgháncům školy, farmy i základny. Co z nich zbylo?

Premium Více než čtvrt miliardy korun investovala Česká republika do rekonstrukce Afghánistánu. V době, kdy naše vojenské...

 • Další z rubriky

Dotáhnout úkoly do zdárného konce vám pomůže správná strategie i aplikace

O Češích se často říká, že jsou málo efektivní. Jedním z důvodů, proč někdo není produktivnější, může být v organizaci...

Kliknout, nebo nekliknout? Sedm způsobů, jak prověřit bezpečnost odkazu

Premium Odkaz může být tím, co vás dělí od toho, co právě hledáte, ale také posledním kliknutím do průšvihu. U internetového...

Využijte aplikace pro zamykací obrazovku Windows a uložte z ní fotografie

Přestože se zamykací obrazovka Windows 10 může zdát nepodstatná, svojí funkčností přispívá k zabezpečení vstupu do...

Kritická chyba ohrožuje všechny verze Windows, aktualizaci neodkládejte

Bezpečnostní specialisté omylem publikovali technické detaily o nalezené a zkoumané bezpečnostní zranitelnosti. Tím...

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.

Holanová: Rozvod s Šípem? Do vztahu se nám vloudila mlaďounká chybička

Rozhovor s Marcelou Holanovou vznikal v Chateau Šanov na soustředění s finalisty soutěže Muž roku 2021. Zpěvačka, která...

Královská rodina znovu pohromadě. Palác ukázal společné foto

Členové švédské královské rodiny se po delší době opět setkali. Snímek, na kterém je král Carl XVI. Gustaf (75) s...

Pornoherečka se zastřelila kvůli rakovině. Její kolega se zabil na motorce

Americká pornoherečka Dahlia Sky spáchala sebevraždu. Měla rakovinu prsu a podle lékařů poslední fáze nemoci provázely...

Opravdová vesmírná turistika začala. Bezos s hosty strávili minuty v kosmu

O něco málo více než deset minut trvala celá cesta od startu do přistání pro čtyři vesmírné turisty, kteří se v úterý...

Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...