Deset doplňků, které vymáčknou z Firefoxu ještě více

aktualizováno 
Firefox Quantum je nejnovější verze internetového prohlížeče od Mozilly s novým a vylepšeným rozhraním, rychlejším načítáním stránek a lepším využitím paměti. Představíme vám doplňky, které jeho možnosti ještě zlepší a udělají ho bezpečnější, praktičtější a na používání příjemnější.

Firefox | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Firefox Multi Account Containers 6 – freeware

Užitečný doplněk přímo od tvůrců Firefoxu umožní v prohlížeči používat uživatelské profily pro různé online účty. V praxi to znamená, že otevřením jedné záložky se lze přihlásit např. do Facebooku pod jedním účtem a otevřením druhé záložky jiným. Nechybí ani možnost profily označovat a používat barevné panely, díky čemuž od sebe udržíte rozdílné aktivity - nakupování online, plánování cest nebo kontrolování e-mailu. Kontejnery ukládají cookies zvlášť, a tak sledovací nástroje nemohou spojit vaše chování na webu v jednom kontejneru s jiným.

  • Stahujte doplněk zde.

LastPass 4.1 – freeware

Jestliže si neradi pamatujete hesla a věříte jednomu, potom si pořiďte LastPass. Nabízí možnost uložení všech hesel v šifrované podobě na svém serveru, kde jsou k dispozici po zadání jednoho primárního hesla k vyzvednutí. Díky automatickému vyplňování formulářů za vás může vyplnit i přihlašovací údaje do formulářů.

  • Stahujte doplněk zde.

Privacy Badger 2018 – freeware

Doplněk, který blokuje trackery a další elementy webových stránek, prostřednictvím kterých může být sledováno vaše chování na webu. Funguje ve všech anonymních oknech, umožňuje export/import uživatelského nastavení a chrání vás před nechtěným prozrazením IP adresy.

  • Stahujte doplněk zde.

TinEye 1.2 – freeware

Prohledá internet a najde na něm totožné obrázky. Po aktivaci doplňku stačí pomocí pravého tlačítka myši kliknout na vybranou fotografii a v kontextovém menu vybrat volbu, která službou TinEye zjistí, kde všude se obrázek nachází. Vhodné je to tak třeba pro zjištění, zda někdo neoprávněně nepoužívá vaše fotografie.

  • Stahujte doplněk zde.

HTTPS Everywhere 2018 – freeware

Další bezpečnostní prvek vytvoří bezpečnější šifrované spojení mezi vámi a webem. I přestože dnes už řada webů používá komunikaci zabezpečenou prostřednictvím HTTPS, jsou tu ještě stále takové, které nikoliv. Tento doplněk to napraví.

  • Stahujte doplněk zde.

SearchPreview 11 – freeware

Vyhledávat na Googlu a přitom rovnou získávat náhledy na webové stránky, díky kterým se dozvíte, jak vypadají, a snadno zjistit, zda je to ta, kterou hledáte? Potom zkuste tento doplněk. Po aktivaci tak máte možnost udělat si názor na webovou stránku, ještě než na ni vstoupíte.

  • Stahujte doplněk zde.

Marker 5.2 – freeware

Existuje mnoho doplňků umožňujících zachytit obrazovku ve Firefoxu, ale Marker jde dále. Nejenže udělá snímek, ale umožní k němu přidat poznámky a předat kolegům či přátelům, a to třeba i prostřednictvím Trella či Slacku. Stačí kliknout na ikonu značky na panelu nástrojů a vybrat, co chcete zachytit.

  • Stahujte doplněk zde.

České slovníky pro kontrolu pravopisu 1.1 – freeware

Tento doplněk vás bude upozorňovat na gramatické chyby. Jestliže tak do webového formuláře budete něco psát, dozvíte se, zda jste nenapsali chybně slovo (bude podtrženo červenou vlnovkou), ale pokud na něj kliknete pravým tlačítkem myši, zobrazí se kontextové okno (podobně jako například ve Wordu) s různými správnými možnostmi. Díky tomu vás už nemusí trápit nejen překlepy, ale ani případy, kdy si nevíte rady, které i/y napsat.

  • Stahujte doplněk zde.

Download Statusbar 0.9 – freeware

Zpřehlední a zjednoduší stahování souborů z internetu. Do levého dolního rohu umístí informaci o rychlosti stahování, času, velikosti, kolik procent je hotovo, odkud a kam se stahuje atd. Stahování lze kdykoliv pozastavit a zase spustit.

  • Stahujte doplněk zde.

Evernote 6.1 – freeware

Zapomeňte na blok a tužku a pořiďte si Evernote. A to jak do PC, tak smartphonu. Takto lze kdykoliv a kdekoliv uchovat nejen textové, ale také obrazové a zvukové poznámky (stačí je nahrát prostřednictvím mikrofonu) či si vystřihnout kousek internetové stránky. Ve Firefoxu stačí cokoliv označit, kliknout pravým tlačítkem myši a rovnou poslat do Evernote.

  • Stahujte doplněk zde.

Který z doplňků byste doporučili?

celkem hlasů: 504

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 23. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

Žádný 145
Firefox Multi Account Containers 48
Download Statusbar 44
Jiný 36
LastPass 35
České slovníky pro kontrolu pravopisu 35
Privacy Badger 32
Evernote 30
HTTPS Everywhere 27
SearchPreview 27
TinEye 23
Marker 22
 

Nejčtenější

Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Severní magnetický pól se vydal na cesty. Co když doputuje až na jih?

Posun severního magnetického pólu

Naši planetu čeká přehození magnetických pólů. Nebude to zřejmě brzy, proč k tomu ovšem vůbec dojde a co může změna...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: tvorba působivých videoklipů nebo sledování dat

Ilustrační fotografie - film

Domácí zábavná videostřižna Filmora nabízí několik automatických i poloautomatických režimů. Aktuální počasí včetně...

Aplikace vám najde programy zdarma i zábavu na večer

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte si hned dvě aplikace pro zařízení s Androidem a iOS, které souvisí s filmy a seriály na internetu. Dále se...

Stáhněte si zdarma: výuka morseovky a pohodlné screenshotování

Ilustrační foto - kod

Porozumět, ale také se naučit morseovku pomůže výukový program Moresovka. Vytvořit screenshot nebo animovaná videa...

Najdete na iDNES.cz