Doplňky, bez kterých se v MS Office neobejdete. Stahujte zdarma

aktualizováno 
Nejpoužívanějšímu souboru kancelářských aplikací Microsoft Office se dostává od Microsoftu náležité péče. Na stránkách věnovaných kancelářskému balíku Microsoft Office najdete celou řadu užitečných doplňků, které jsou vám k dispozici zcela zdarma.

Na výběr máte také ze stovek obrázků a šablon. Představíme si i několik užitečných doplňků pro Office aplikace, které nepocházejí z dílny Microsoftu.

Sady klipartů

Kliparty jsou kreslené obrázky či fotky, kterými můžete vylepšit dokumenty nebo třeba prezentace vytvářené pomocí programů z balíku MS Office. Na webu Microsoftu je ke stažení a volnému použití připraveno několik tisíc těchto obrázků roztříděných podle témat do desítek galerií. Na stránkách galerií si prohlédnete obrázky, vyberete si ty, které se vám líbí, a pak je zcela jednoduše jedním kliknutím všechny hromadně stáhnete do svého počítače. Obrázky je možné používat bez ohledu na to, s jakou verzí MS Office pracujete.

Galerii klipartů najdete zde.

01

Šablony

Při vytváření různých dokumentů v aplikacích MS Office jistě přijdou vhod i šablony, které vám mohou výrazně ušetřit práci. Na webu Microsoftu najdete stovky šablon pro aplikace Word, Excel i PowerPoint, se kterými můžete dále pohodlně pracovat a upravit si je do podoby, která vám bude vyhovovat. Mezi desítkami kategorií najdete například šablony vizitek, brožur, letáků, smluv, seznamů, dopisů, faktur, diplomů a mnoho dalších. U nabízených šablon je třeba hledět na verzi aplikací z MS Office, pro které jsou šablony určeny. Ty nejnovější, určené pro programy ze sady MS Office 2007, vyžadují před použitím ověření pravosti sady MS Office.

Šablony najdete zde.

02

Word Search and Replace

Nástroj Word Search and Replace je makro pro textový editor Word, které slouží k vyhledávání a nahrazování částí textů. Funkce tohoto makra jsou podstatně vyspělejší než u standardního nástroje pro hledání a nahrazování textu ve Wordu, například je možné současně nahrazovat text ve více souborech. Na domovském webu nástroje jsou k dispozici i podobná makra pro aplikace Excel a PowerPoint.

Word Search and Replace 2.30 stahujte zde. (0,05 MB, freeware)

Excel Search and Replace 2.0 stahujte zde. (0,05 MB, freeware)

PowerPoint Search and Replace 1.0 stahujte zde. (0,05 MB, freeware)

03

Metadata  Analyzer

Dokumenty vytvářené v aplikacích ze sady MS Office obsahují celou řadu uživateli běžně skrytých dat, která prozrazují například datum vytvoření a poslední úpravy dokumentu, název použité šablony, informace o autorovi a mnoho dalšího. Program Metadata Analyzer umí dokumenty z Wordu, Excelu i PowerPointu prohledat a vypsat informace o skrytých datech, která dokumenty obsahují. Tato data je pak možné v příslušném programu z MS Office upravit nebo odstranit.

Metadata  Analyzer  stahujte zde. (0,7 MB, freeware)

04

Compare Sheets

Aplikace Compare Sheets umí porovnávat tabulky vytvořené v programu Excel. Compare Sheets porovnává tabulky podle zvolených kritérií, výsledkem srovnání je tabulka s vyznačenými odlišnostmi.

Compare Sheets 1.1.1 stahujte ze Slunečnice zde. (0,4 MB, freeware)

05

Presentation Manager

Program Presentation Manager slouží k organizaci a snadnějšímu přehrávání prezentací z aplikace PowerPoint. Pomocí nástroje Presentation Manager si snadno vytvoříte playlist s pořadím prezentací, není pak třeba prezentace přepínat a spouštět každou zvlášť. K použití nástroje Presentation Manager není nutná instalace PowerPointu.

Presentation Manager 5.5 stahujte zde. (26 MB, freeware)

06

SpreadsheetWEB

Program SpreadsheetWEB umí převádět tabulky z aplikace Excel do formátu HTML při zachování funkčnosti celé řady funkcí. Pomocí tohoto nástroje tedy můžete vytvářet různé webové aplikace jako kalkulátory, interaktivní formuláře atd. Podporováno je asi 300 různých funkcí Excelu. SpreadsheetWEB vyžaduje instalaci .NET Frameworku.

SpreadsheetWEB 1.0 stahujte ze Slunečnice zde. (1,4 MB, freeware)

07

  • Nejčtenější

Poslední přistání chtěli utajit. Přístroje se tak třásly, že nešly odečíst

Do přistání zbývá 20 sekund a i teď přijde celá akce kapitánovi Kallbachovi jako šílený nápad. Krátká a ještě ke všemu...

Příprava na šílené přistání. IL-62 bude doslova lízat vrcholky stromů

Osmdesátitunový Iljušin IL-62 přistál na hrbolaté travnaté louce na kopci za lesem. To není začátek nepovedeného vtipu,...

Nejlepší zkratka, kterou neznáte. Snímek obrazovky oříznete za sekundu

Jak nejrychleji udělat screenshot? Na vytvoření snímku obrazovky existuje řada specializovaných programů. Pokud ale...

Model dronu Airbusu ukazuje technologie budoucí evropské stíhačky

Společnost Airbus v jihoněmeckém Manchingu odtajnila program bezosádkového stealth letadla LOUT (Low Observable UAV...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Fatální omyl. Jak Američané napadli Rusy a zabili generála Kotova

Mezi nepříjemné válečné omyly patří střelba do vlastních řad, případně po spojencích. Jedna taková událost se stala i...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

  • Další z rubriky

Aplikace pro nadšence: souborový správce či test počítače

V minulém týdnu jsme od vývojáře SoftwareOK přinesli první várku, ve druhé nyní nabízíme mimo jiné souborového správce,...

Listopadový update Windows 10 se nahraje nebývale rychle, ale má málo změn

Společnost Microsoft právě nyní klasickým uživatelům distribuuje větší vylepšení Windows 10, které nese označení...

Aplikace vám spočítá kalorie, jiná ochrání soukromí na internetu

Vyzkoušejte nástroj na řízení firemních financí, VPN aplikaci na zabezpečení připojení k internetu nebo pomůcku ke...

Microsoft asi chystá nové logo prohlížeče Edge, který má jádro od Googlu

Microsoft již nějakou dobu testuje novou verzi svého prohlížeče Edge, který má běžet na jádře systému Chromium. Tedy na...

PRÁZDNÁ NÁRUČ: Kde vzít sílu a nezbláznit se?
PRÁZDNÁ NÁRUČ: Kde vzít sílu a nezbláznit se?

S někým se život nemazlí a naděluje mu ránu za ranou. Mezi ty „vyvolené“ se řadím i já. Nepíši to kvůli lítosti, ale spíš se potřebuji vypsat, dostat to ze sebe.

Najdete na iDNES.cz