Dokumenty, programy, filmy, hudbu, fotografie – stahujte z internetu, co je libo

aktualizováno 
Vyzkoušejte novou verzi populárního programu pro stahování souborů z internetu. Přenechte zálohování vašich dat programům, které to budou automaticky dělat za vás. Zda vyšla aktualizace vámi používaného programu, vám ohlídá užitečná utilitka. A s českým gadgetem pro Windows Vista budete mít neustálý přehled o počasí v ČR.

Počítač, internet, business - Počítač, internet, business | foto: Profimedia.cz

µTorrent 1.8 – freeware
Systém BitTorrent je dnes jednou z nejznámějších a zároveň nejvyužívanějších sítí pro stahování prakticky jakéhokoliv obsahu z internetu. Pomocí něho si tak můžete stáhnout obrázky, dokumenty, knihy v PDF, filmy, programy, hry, hudbu, prezentace atd. Při distribuci pomocí BitTorrentu jsou soubory (může jich být víc) rozděleny klientem na menší bloky. Informace o těchto blocích se potom nalézá v tzv. torrent souboru. Abyste torrent soubory, které jsou dostupné na internetu, mohli stahovat, musíte vlastnit tzv. klienta.

BitTorrent klientů existuje celá řada. U nás mezi ty nejrozšířenější patří především µTorrent. Jde o malého, výkonného, na funkce bohatého klienta pro windows, který navíc neobsadí tolik systémových prostředků PC (má malé nároky na procesor, paměť a místo na disku). Tímto způsobem můžete data stahovat rychleji než u jiných sítí, podílet se na sdílení souborů a šířce pásma a jde o nejvhodnější metodu pro nárazový nápor zájemců o aktuálně populární soubor. Právě pro tyto účely byl autorem stvořen. Na rozdíl od jiných P2P služeb (eMule, CZDC++, StrongDC++) jeho výkonnost roste úměrně s počtem aktivních uživatelů. Základní nastavení µTorrent není složité. Po prvním spuštění µTorrent se zobrazí okno Průvodce rychlostí. V něm vyberete typ připojení dle rychlosti uploadu. Dojde k optimalizaci přenosů a ke zvýšení rychlosti. Tlačítkem Otestovat NAT - přesměrování portu zjistíte, je-li nastavený port průchozí pro příchozí spojení a tím, zda jste aktivní, či pasivní uživatel. A to je vše. Nyní na internetu stačí najít soubor, po kterém toužíte, a stáhnout jeho torrent minisoubor (soubor obsahuje všechny potřebné informace ke stažení toho, pro co byl torrent stvořen - obsahuje názvy souborů, jejich velikosti, odkud stahovat atd.). V této nové verzi např. došlo ke změně programové ikony, byla přidána funkce Teredo tunneling, podpora IPv6 a samostatný panel Trackery.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1 MB).

  µTorrent

  Comodo Backup 1.0 – freeware
  Společnost Comodo, která je známá především díky svému firewallu a antiviru, se pustila i do vývoje dalších aplikací. Jejich nejnovějším počinem je tak například program pro zálohování dat na PC.

  Ať už tedy potřebujete přenést přes internet dokumenty či jiné soubory či je uložit někam jinam na bezpečné místo, můžete použít právě Comodo Backup. Po jeho instalaci a rychlém nastavení máte možnost nechat si zcela automaticky zálohovat vybrané či důležité složky, případně jednotlivé soubory, kam si určíte. Není tak problém je nechat vypalovat na CD/DVD, jinou lokální jednotku, či dokonce na FTP. Program nabízí tři různé způsoby zálohování - jednoduché kopírování, přesun či synchronizaci. Zabudovaný plánovač může běžet jako služba windows a umožňuje spustit zálohování automaticky, i když nejste k PC přihlášeni. Ostatní funkce zahrnují podporu pro kompresi zálohy (jeden soubor může být o maximální velikosti 2 GB v ZIP), makro příkazy, možnost nechat si zaslat zprávu o zálohování e-mailem, chránit zálohy heslem, integrovaný mechanismus pro vypalování na CD/DVD disky atd.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (4,1 MB). 

  Comodo Backup


  UpdateStar 2.4 – freeware

  Některé programy obsahují uživateli vítanou funkci – automatickou aktualizaci. Ta dokáže pohlídat a prozradit dostupnost opravy či nové verze produktu. Avšak ne každý software touto funkcí disponuje. Také povolit komunikovat každému softwaru v PC přes váš firewall není zrovna nejbezpečnější. Chcete-li však dostávat informace o aktualizacích a přitom nepovolit komunikaci, máme pro vás jiné řešení. Začněte používat UpdateStar.

  Jak již sám název napovídá, jde o program, který se specializuje na update, tedy aktualizace. Ve windows dokáže zjistit přítomné softwarové vybavení a zobrazí jeho seznam (podobně, jako to umí například integrovaná funkce windows Přidat nebo odebrat programy). U těchto záznamů dovoluje nejen odebrat aplikace z PC, ale také zobrazit jejich verze a informaci, zda se na internetu nenachází verze nová. Kliknete-li na tlačítko Download, dojde k přesměrování na web výrobce. Budete-li chtít získat více informací o instalované aplikaci, stačí na ni kliknout a v dolním okně získáte podrobné údaje (kdo je výrobce, verze, kde ji stáhnout, popis atd.). To, jak často má kontrolovat nové verze, si můžete nastavit vy sami. V současné době rozpozná celou řadu freeware a shareware aplikací (databáze obsahuje údaje o více než 95 tisících aplikacích). U placené verze softwaru navíc máte možnost přejít ihned na stránku, kde si jej můžete zakoupit.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,2 MB).

  UpdateStar


  Meteopress gadgest 2.1 – freeware

  Poslední náš tip na software jistě potěší všechny, kteří neustále sledují vývoj počasí a zároveň vlastní Windows Vista. Jde totiž o miniaplikaci do postranní lišty Windows Vista, která přináší nejčerstvější informace z Meteopressu.

  Miniaplikace ukazuje počasí, teplotu, stav oblačnosti, směr a rychlost větru v českých městech (téměř 80, např. Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Jihlava, Karlovy Vary, Liberec, Olomouc, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Ústí nad Labem, Zlín atd.). Kliknutím na ikonku meteoradaru se zobrazí animace aktuálních snímků z meteoradaru. Data jsou poskytována českou společností Meteopress, která se od roku 1992 zabývá předpovědí počasí u nás i ve světě. Navíc podobná miniaplikace existuje i pro iGoogle. Pokud tedy používáte jako výchozí stránku iGoogle, můžete si v ní doplněk s předpovědí aktivovat také.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (242 KB).

  Meteopress gadgest

 •  

  Nejčtenější

  Třímachový zabiják letadlových lodí Suchoj T-4 byl velkým žroutem rublů

  Suchoj T-4

  Historie letectví se pozoruhodnými stroji jenom hemží. Jedním takovým byl i sovětský bombardér Suchoj T-4. Vznikl pouze...

  Poslední vrtulník. Začíná předehra zcela zapomenuté letecké tragédie

  Reklama NYA zvoucí k cestování v proudové době

  Byla to budova, kterou by někteří obyvatelé New Yorku nejraději hned po dokončení nechali zdemolovat. Místní bar s...

  Osudový omyl. První a poslední přistání proudového letadla v Olomouci

  MiG-21F trupového čísla 0618 s nímž v Olomouci tragicky havaroval kadet Omran...

  Bylo mu 23 let, když se u Přerova učil létat na vysoce výkonném letounu Mig-21F. Podcenil však zadání úkolu a při...

  Aktualizujte si WhatsApp. Kvůli chybě vás mohli útočníci odposlouchávat

  Aplikace WhatsApp (ilustrační obrázek)

  Nový trik využívající chybu v komunikační aplikaci WhatsApp umožnil na základě zmeškaného hovoru nainstalovat do...

  Statisíce posluchačů přišly o svá internetová rádia, náprava je pomalá

  DAB rádio Pure Oasis Flow

  Mnoha posluchačům internetových rádií zmizely předvolené stanice i jimi přidané streamy. Největší výrobce čipů pro...

  Další z rubriky

  Aktuální seriály ve vašem tabletu či ekologický život

  Tablet pro práci i zábavu

  Ze zajímavých aplikací pro tablety jsme tentokrát vybrali například jednu z těch, které se zaměřují na ekologický...

  Jarní aktualizace Windows 10 je ke stažení. Microsoft se moc nepředvedl

  Světlý motiv v jarní verzi Windows 10 2019

  Microsoft uvolnil ke stažení velkou jarní aktualizaci Windows 10. Nečekejte však žádné velké změny. Většina se odehrála...

  Správné programy vás naučí psaní všemi deseti

  Ilustrační foto - psaní

  Využít při psaní textů všech deset prstů, nebo stále datlovat? Chcete-li i vy dát sbohem druhé a neefektivní variantě,...

  Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
  Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

  Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.

  Najdete na iDNES.cz