Co vám mohlo uniknout na Technetu během Vánoc a Silvestra?

aktualizováno 
Redaktoři Technetu nelenili ani o svátcích a téměř každý "volný" den jste si mohli přečíst alespoň jeden článek. Neunikl vám seriál o Tipech a tricích pro Windows, článek o zlevnění náplní do tiskáren, informace o tom, že video na internetu bude mít již brzy DVD kvalitu, či fakt, že nás opustil starý dobrý DOS a Win 95?

22. prosince

Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 32/2002
Předvánoční vydání přehledu aktuálních programů ze světa počítačového zvuku je opět plné přehrávačů, CD grabberů, vypalovacích a diskových utilit, audio editorů, nástrojů pro práci s ID3 - stačí si jen vybrat.

23. prosince

Rekordmanka v psaní na počítači překonala očekávání pořadatelů
V minulých dnech byl vytvořen nový rekord ve psaní na počítači. Rekordmanka dokonce skončila před časovým limitem, když vyčerpala všechen text na opisování. Zajímá vás, kolik je nutné mít úhozů za minutu, abyste mohli být rekordmanem?

Trojrozměrný obraz bez potřeby speciálních brýlí již příští rok
3D LCD displeje mají najít využití nejen v herním průmyslu, ale také u konstruktérů či lékařů. Na standardizaci se kromě jiných podílí také Microsoft. Cena displeje má postupně klesat až na současnou hodnotu LCD monitoru.

VIA vyhrála spor s Intelem o čipsety a procesory
Dva roky trvající spor mezi společnostmi VIA a Intel, který se týkal údajného porušení práv Intelu, skončil u odvolacího soudu. Výsledek soudce okomentoval poněkud šalamounským rozhodnutím.

24. prosince

18 tipů pro stabilnější a výkonnější Windows - díl 1.
Pro bezproblémový chod náročných aplikací, jakými jsou grafické programy, střih videa či hraní her, je zapotřebí mít počítač vyladěný na optimální výkon. I když instalace nového systému proběhne bez problému, ne vždy to znamená, že operační systém šlape na nejvyšší výkon.

Vánoce, Vánoce přicházejí - co nám Ježíšek nadělil po internetu?
Nejkrásnější svátky v roce už jsou tady. Redakce Technetu vám jako dárek nabízí výběr těch nejlepších animovaných klipů, filmů a flashových her s vánoční tématikou. Všem čtenářům přejeme dobrou zábavu a bohatou štědrovečerní nadílku.

25. prosince

18 tipů pro stabilnější a výkonnější Windows - díl 2.
V dnešních několika tipech vám poradíme, co dělat po neúspěšné instalaci nových driverů či programů, aby operační systém běžel jako dříve. Pakliže se chystáte reinstalovat OS a nevíte, jak na to, neváhejte a nahlédněte pod pokličku tipů Windows.

Náplně do tiskáren budou levnější. Tiskárny naopak podraží
Nový zákon zakazuje výrobcům budovat do cartridgí čipy zamezující dalšímu plnění náplní. Umožněno bude i používání neznačkových zásobníků s barvou. Tiskárny za babku tak nejspíš zdraží, náplně naopak půjdou s cenou dolů.

26. prosince

18 tipů pro stabilnější a výkonnější Windows - díl 3.
Udělejte si pořádek na pevném disku a optimalizujte jeho výkon na maximální obrátky. Operačnímu systému to jen prospěje, stejně jako aktualizace veškerých driverů. Poradíme vám, jak na to, a tím ulehčíme trápení i samotným Windows.

27. prosince

Video přes internet v DVD kvalitě
V polovině prosince byla dokončena práce na technologii, která má umožnit vysílat video přes internet v DVD kvalitě. Bude to však trvat ještě více než tři měsíce, než se dostane na veřejnost.

18 tipů pro stabilnější a výkonnější Windows - díl 4.
Dnešní závěrečné rady se budou týkat grafického rozhraní. Grafická karta je prakticky nejvíce vytěžovanou komponentou v celém PC. Na sladění rozhraní DirectX a jejich ovladačů závisí výkon grafického subsystému. Nevíte, jak ho optimalizovat? Poradíme vám.

28. prosince

Pouze dvě země EU přijaly nové protipirátské zákony
Těsně před Štědrým dnem vypršel pro státy Evropské unie termín přijetí nového společného zákona, upravujícího ochranu autorských práv na internetu. Do 23. prosince však adoptovaly právní normu do vlastní legislativy pouze Dánsko a Řecko.

30. prosince

Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 33/2002
Poslední letošní vydání přehledu nejnovějších programů ze světa MP3 a počítačového zvuku obecně přináší aktualizace nejlepších MP3 přehrávačů, dávku konvertorů a audio CD grabberů, software pro převod nástrojů pro různé samplery i něco pro zpracování videa.

Radeon 9100: Nová grafika od ATI má být především levná
Společnost ATI nezapomíná ani na uživatele, kteří si nemohou dovolit či prostě nechtějí nejvýkonnější grafické karty. Začíná pro ně nabízet čip s označením Radeon 9100. Ten se vyznačuje jak vysokým výkonem, tak nízkou cenou. Co vlastně pohání nový Radeon?

Prodej hudby v roce 2002: proti loňsku 10 procent dolů
Ačkoliv se nahrávací průmysl snažil oživit před Vánoci prodej hudebních nosičů, zůstal pro letošní rok v červených číslech. Vydavatelství viní z poklesu on-line piráty a černý trh, zákazníci si zase stěžují na špatný výběr v obchodech.

Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - silvestrovský nářez
Do konce letošního roku zbývá pouze tento den. Proto se dnes nebudeme věnovat ničemu jinému než legraci a zábavě. Připravili jsme pro vás sadu zajímavých downloadů, které vám při čekání na dnešní půlnoc zajisté zkrátí nejednu dlouhou chvíli. Good Luck.

31. prosince

Celé město na prodej v internetové aukci
Pokud nevíte, kam investovat své peníze, zkuste si vzít příklad z vlastníka jednoho malého města ve Spojených státech. Ten své městečko vydražil na elektronickém tržišti EBay za „pouhých“ 1,7 miliónu USD.

1. ledna

Windows 95 a MS DOS zemřely včera, v roce 2004 nás opustí Win98
Včerejším dnem přestal Microsoft poskytovat podporu pro některé operační systémy. Ty nebude již možné zakoupit a svým způsobem tak zanikají. A ostatní budou následovat, každý systém má svůj život přesně nalinkovaný.

2. ledna

EUCD chrání pouze zájmy labelů, ne práva hudebních fanoušků
Na četné dotazy čtenářů se dnes vracíme k evropské obdobě amerického copyrightového zákona DMCA. Směrnice EU Copyright Directive pro hudební fanoušky na starém kontinentu znamená významné omezení práv při manipulaci se zakoupenými nosiči.

Které články na Technetu byly v uplynulém roce čteny nejvíce?
Konec roku starého i začátek nového patří rekapitulacím. Zajímá vás, jaké články jste vy, čtenáři, četli nejvíce? Nás to zajímalo také. A jaký že je výsledek?

Víte co „neinternetoví“ lidé očekávají od internetu?
Patrně vás nepřekvapí, že podle průzkumu, jehož výsledky byly zveřejněny před koncem roku, se internet jeví především jako informační médium. Možná vás ale budou zajímat tématické okruhy a další funkce, které jsou internetu přisuzovány.

3. ledna

Sun Microsystems dá studentům v Dánsku zdarma program StarOffice
Dánská odnož americké společnosti Sun Microsystems uzavřela s tamním ministerstvem školství smlouvu, na jejímž základě dá firma studentům a učitelům zdarma svou novou verzi programu StarOffice. Ten bude moci používat asi 1,1 milionu žáků a učitelů základních a středních škol.

Které výrazy byly v roce 2002 nejvyhledávanější aneb Kam zmizel "sex"?
Lidé v roce 2002 již nevyhledávali předloňské "TOP" výrazy jako "Nostradamus", "Anthrax" či "WTC." Rovněž slůvko "sex" v první desítce nefiguruje. Svět se chtěl bavit a většina výsledků tomu odpovídá.

A-MAX NAPA DAV326: MP3/WMA discman za pár kaček (recenze)
Exemplář jednoho z nejočekávanějších výrobků konce loňského roku uvízl v redakční síti. Nabízíme vám pohled na zbrusu nový MP3/WMA discman hongkongské značky A-MAX. NAPA DAV326 má na našem trhu nahradit starší výběhové modely.

Otevřte šampaňské - Internet oslavil 20 let. Už zase?!
Poměrně výraznou revoluční událostí se stal 1. ledna 1983 přechod sítě ARPANET na protokol TCP/IP. Letos tedy slavíme 20 let od okamžiku, který znamenal pro rozvoj internetu možná stejně jako vznik samotného ARPANETu.

 

Nejčtenější

Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Severní magnetický pól se vydal na cesty. Co když doputuje až na jih?

Posun severního magnetického pólu

Naši planetu čeká přehození magnetických pólů. Nebude to zřejmě brzy, proč k tomu ovšem vůbec dojde a co může změna...

Další z rubriky

Tipy pro Windows 10: objevte nové funkce velké aktualizace

Windows 10

Po původním pozdržení se již několik týdnů na počítače s Windows dostávají postupně výzvy k přechodu na nejnovější...

Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

Windows umožní přímý přístup k linuxovým souborům

Nabídka linuxových distribucí pro Windows.

Windows se stále více sbližují s Linuxem. Nejnovějším počinem v této oblasti bude možnost otevírat linuxové soubory...

Opepřete si vztah lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout
Opepřete si vztah lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se kterými si můžete užít nejen na svátek zamilovaných. Stačí vytisknout, nastříhat a obdarovat partnera i sebe.

Najdete na iDNES.cz