Co nabízí nový vypalovací balík Nero 6 od Ahead?

aktualizováno 
Novinka od Aheadu v sobě zahrnuje skoro 20 programů, které jsou nepostradatelnými pomocníky pro kompilaci nejednoho CD či DVD disku. Tyto plně profesionální aplikace doplňují nástroje pro tvorbu a editaci jak video, tak audio formátů.

Program Nero Burning ROM z programátorských dílen Ahead je v současné době jednou z nejpoužívanějších a uživatelsky nejpřívětivějších vypalovacích aplikací, které jsou k dispozici pro širokou veřejnost. Jeho sláva ho předchází, a tak ho není zapotřebí nijak sáhodlouze představovat. Protože i nadále chce být špičkovým nástrojem pro práci nejen s optickými médii, představuje Ahead v těchto dnech zcela novou verzi, obsahující kompletní balík pro vypalování - Nero 6 Ultra Edition.

Oficiální start se odehrál ve středu 18. června 2003 na americkém veletrhu CeBIT 2003 v New Yorku. Ke stažení na webu Aheadu bude ovšem až za měsíc, tedy 18. července tohoto roku. Novinka nahradí dosavadní pětkovou verzi, jež vychází s železnou pravidelností každý měsíc. Tyto verze v posledních několika měsících nepřinesly nic nového. V drtivé většině z nich došlo k odladění objevených chyb a ke zlepšení spolupráce s DVD médii.

V šestkovém Neru se objeví mnoho nových nástrojů  pro co nejlepší spolupráci s CD i DVD. Nabídne ještě spolehlivější a dokonalejší vytváření filmů, s čímž souvisí i podpora video formátu MPEG-4. Pojďme se tedy podívat blíže, jaké aplikace najdete v horké novince.

Nero StartSmart
Jde o manažera, který by měl dopomoci ke snadnějšímu spouštění všech obsažených součástí celého balíku. Všechny programy jsou tak jednoduše přístupné ihned po stisknutí tlačítka myši.

Nero Burning ROM 6
S největší pravděpodobností půjde o nepatrně vylepšenou verzi stávajícího programu, s přepracovanou grafikou. Autoři i přesto zaručují, že dokáže pokrýt i ty nejnemožnější požadavky, jaké uživatel může vůbec od podobného software chtít.

Nero Express 6
Přestože jde ještě stále o čerstvou součást Nera, získala si tato aplikace hodně příznivců, zejména u začínajících uživatelů, pro které je ostatně i určena. Ovšem i pokročilý uživatel jistě přivítá její jednoduchý interface.

Nero Vision Epress 2
Tato aplikace má  za úkol jen jedno: zachytávání a vypalování videa ve formátech DVD, VCD a SVCD. Existující soubory navíc budete moci libovolně editovat (přidávat přechody, vlastní nabídky, titulky a dokonce i hudbu) a tudíž tak odpadne nutnost připravovat video v jiném nástroji pro střih.

Nero Wave Editor 2
Wave Editor 2 si poradí s editací a záznamem zvukových souborů. Obsahuje různé filtry a efekty, se kterými budete moci vytvářet dokonalé zvukové soubory velmi rychle a snadno.

Nero SoundTrax
SoundTrax je profesionální program pro tvorbu zvukových cédéček. Kompilace jednotlivých Audio CD disků bude pro všechny doslova hračkou.

Nero Cover Designer
Uživatelsky lépe funkční grafická aplikace pro vytváření a návrh bookletů a obalů. Ta totiž zhmotní vaše vlastní nápady a budete tak moci vytvořit efektní CD potisky a s tím další související obaly.

Nero Media Player
Přehrávač, s jehož pomocí přehrajete zvukové soubory ve formátech MP3, WAV, AAC a Audio CD.

Nero ShowTime
Také o vaše oblíbené filmové nahrávky bude dobře postaráno. ShowTime si poradí nejen s reprodukcí nejrozšířenějších video formátů, ale také s integrovanou TV kartou.

Nero ToolKit
Obsahuje trojici programů Nero CD-DVD Speed, Nero DriveSpeed a Nero InfoTool pro testování a monitorování CD a DVD mechanik a disků. První zmiňovaný program testuje rychlost médií, druhý upravuje rychlost otáček mechanik, čímž snižuje hluk. InfoTool poskytuje informace o nejdůležitějších rysech mechanik, vložených discích a nainstalovaném software.

InCD 4
Speciální nástroj pro naformátování médií. Ty lze pak následně používat stejně jako normální pevný disk. Jednoduchým uchopením a přetáhnutím (např. v Průzkumníku) se data zapíší na cílové médium.

EasyWrite Reader 4
Slouží ke čtení disků zapsaných ve formátu MRW na systémech, které MRW nepodporují.

Nero ImageDrive
Jednoduchý prohlížeč image souborů. Připraví virtuální CD-ROM jednotku, která se bude chovat jako skutečná.

Nero BackItUp
Neslouží k ničmu jinému než ke kompletní záloze vašich dat. Vy můžete odpočívat a program bude dělat vše za vás.

MPEG-2/DVD Plug-in
Rozšiřující plug-in pro kódování videa do DVD a SVCD formátu.

HE-AAC Plug-in
O kódování a přehrávání souborů v MP4 formátech se postará tento plug-in, který nabídne neomezené nastavení komprese a dekódování.

Zn.: Cena je lidová
I přesto, že jde o all-in-one kompletní balík pro tvorbu a editaci video, audio souborů a jejich následný zápis na CD či DVD médium, je cena velmi přijatelná. Za plnou verzi (při stažení z internetu) zaplatíte jen 59.99 USD a krabicová vás pak vyjde na 79.99 USD. Ten, kdo již vlastní jakoukoliv verzi předchozí, může si koupit pouze aktualizaci za 39.99 USD a tím upgradovat na Nero 6 Ultra Edition.

Novinka od Aheadu toho nabízí opravdu hodně, otázkou ovšem zůstane, zda by se většina těch nástrojů nedala vložit do jedné aplikace...

Autor:
 

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Ochutnali jsme hamburger z umělého masa. Ani masožrout se neušklíbne

… i po kousnutí.

Před stánkem „Impossible burger“ na lasvegaském výstavišti byla k vidění nevídaná věc. Vegetariáni i „masožrouti“ jedli...

Těšte se na bezdotykové ovládání, revoluční radar od Googlu má zelenou

Miniaturní radar v čipu Soli

Miniaturní radar s názvem Google Soli umí rozpoznávat jemná gesta lidské ruky. Hodí se jako vstupní zařízení pro...

Další z rubriky

Vybavte nový počítač či notebook vhodnými aplikacemi

Ilustrační foto - notebook

Ať už jste pod vánočním stromečkem nalezli notebook či desktopový počítač, je vhodné probrat programy, které jste s ním...

Aplikace: nabídka bydlení či vzpomínka na Michaela Schumachera

Tablet pro práci i zábavu

Nová aplikace serveru s nabídkami prodeje a pronájmu nemovitostí umožní uzavřít obchod bez zprostředkovatele. Vyzkoušet...

Aplikace najde přátele na dopisování, jiná prodá a nakoupí bitcoiny

Tablet vás zabaví i něco nového naučí.

Nový nástroj na testování výkonu a výdrže mobilního zařízení vám pomůže zjistit, v jaké kondici je váš telefon....

Najdete na iDNES.cz