Bankovky s vaším portrétem? Proč ne?

aktualizováno 
Do dnešního přehledu zajímavých programů pro práci s grafikou a videem se vešlo hned několik zajímavých nástrojů na konverzi různých formátů videa. Pokud se ale chcete spíš bavit, vyzkoušejte aplikaci FunPhotor, která obsahuje desítky šablon na vytvoření humorných fotomontáží.

Prohlížeče, přehrávače a editory

FunPhotor 3.5

trialware; homepage; download; 5,6 MB  

FunPhotor je zábavný program, který obsahuje více než 100 šablon, do kterých můžete vložit své fotky a vytvořit tak například bankovku se svým portrétem. Program se velmi snadno ovládá a užijete si s ním jistě spoustu legrace.

MakeGIF 1.3

shareware; homepage; download; 0,7 MB  

Již z názvu programu MakeGIF je jasné, že slouží k vytváření animovaných GIF souborů. Program pracuje v režimu příkazového řádku a stačí do něj vložit snímky ve formátu BMP, JPG, GIF, ICO, PSD, PNG, PCX a dalších. Program obsahuje také funkci pro optimalizaci velikosti výsledného souboru, definici průhlednosti, přesuny či odebrání snímků z animace nebo třeba zpětný export do samostatných souborů.

EasyDVD 1.0

freeware; homepage; download; 0,3 MB  

EasyDVD je malý a na systémové prostředky velmi nenáročný přehrávač DVD. Program má vestavěné všechny důležité ovladače a tak není třeba instalovat žádné dodatečné kodeky. EasyDVD je možné využívat zdarma, je však nutná bezplatná registrace. Konverze obrázků a videa

ASF Converter 2.12

shareware; homepage; download; 2 MB  

ASF Converter je šikovný konverzní nástroj, který si poradí nejen se soubory ASF ale také s formáty WMV, AVI a MPEG. Nechybí samozřejmě podpora různých verzí MPEG, DivX a XviD kodeků, konverzi je možné provádět dávkově.

All Video Converter 1.8.0

trialware; homepage; download; 2,1 MB  

Další konverzní nástroj v dnešním přehledu – All Video Converter umožňuje konverzi videosouborů ve formátu AVI, MPEG1, MPEG2, DVD, VCD a SVCD, spolupracuje také s různými verzemi DivX a XviD.

WinMPG Video Convert 5.7

trialware; homepage; download; 3,1 MB  

WinMPG Video Convert umí mezi sebou převádět formáty AVI (DivX, XviD), MPEG1, MPEG2, ASF, MOV, DVD, VCD a SVCD, DivX, ASF, WMV) do DivX a AVI. Poradí si také s animacemi ve formátu Flash SWF. Program je snadno ovladatelný, ve zkušební verzi je však možné zkonvertovat jen 5 minut videa.

SuperAVConverter 5.2

trialware; homepage; download; 12,5 MB  

Nabídku konverzních nástrojů uzavírá program SuperAVConverter. Spolupracuje nejen s video soubory (AVI, VCD, SVCD, DVD, MPEG, ASF, RM, MOV…) ale také s audio formáty WAV, MP3, WMA a OGG a umí rovněž grabovat stopy hudebních CD. Užitečná je také funkce pro spojování a rozdělování audio a video souborů nebo dávkovou konverzi.

Advanced JPEG Compressor 4.7

shareware; homepage; download; 1 MB  

Advanced JPEG Compressor umí optimalizovat velikost JPG souborů pomocí nastavení stupně komprese. Program má vestavěný prohlížeč, je tedy možné průběžně kontrolovat zda-li vyšší stupeň komprese příliš nedegraduje kvalitu obrázku. V nabídce je i mnoho dalších funkcí pro optimalizaci JPG souborů.

Nástroje pro DVD

Apollo DVD Copy 4.5.2

shareware; homepage; download; 2 MB  

Apollo DVD Copy slouží k zálohování filmových DVD. V případě že se film z původně dvouvrstvého disku nevejde na jednovrstvý, je možné odstranit nepotřebné zvukové stopy, titulky, bonusy atd. Jestliže se ale tohoto obsahu nechcete zříct, umí Apollo DVD Copy rozdělit film na 2 jednovrstvá DVD.

DVD Disko-téka 1.5.0

shareware; homepage; download; 2,2 MB  

S pořádkem ve vašich DVD filmech vám pomůže česká aplikace DVD Disko-téka. V programu si vytvoříte seznam DVD filmů a informací o nich, ve kterém je možné vyhledávat. DVD Disko-téka hlídá také vypůjčené filmy.

FilmManager 2.8.3

demoverze; homepage; download; 5,7 MB  

Další organizér filmových sbírek nese název FilmManager. Program umí zaevidovat DivX filmy, DVD a VHS nosiče. Popisky filmů umí aplikace importovat z internetové databáze, hotové seznamy lze tisknout a exportovat do Excelu či HTML.

Další utility

Photo Frame Show 1.3

shareware; homepage; download; 7,8 MB  

Photo Frame Show je program se kterým můžete ke svým fotografiím přidávat stylové rámečky, které vylepší vaše elektronické album. Připravena je celá řada různých rámečků, zarámované fotografie lze uložit v běžných grafických formátech. Snímky je také možné rovnou tisknout a odesílat v e-mailech.

Watermark Factory – advanced watermark creator 2.0

shareware; homepage; download; 6,5 MB 

Program s předlouhým názvem Watermark Factory – advanced watermark creator, slouží k rychlému vkládání vodoznaku do celých sérií obrázků. Jednoduché a přehledné uživatelské prostředí umožňuje nejen dávkové vkládání vodoznaku, ale také změnu velikosti, ořezávání, otáčení, přidávání efektů nebo vkládání textů.

Subtitles Wizard 0.91

freeware; homepage; download; 0,5 MB  

Subtitles Wizard je nástroj určený k práci s filmovými titulky ve 13 různých formátech. Aplikace zvládne jejich vzájemnou konverzi, úpravy textů, posouvání, zalamování delších titulků, opravy chyb, spojování a rozdělování, odstranění akcentů atd.

GalerieFX beta

freeware; homepage; download; 1,9 MB  

GalerieFX je jednoduchý nástroj od českého autora, určený k vytváření webových galerií z vašich digitálních fotografií. Program vloží do alba fotografie ve standardních formátech, pro vytvoření webové galerie není třeba znát HTML.

Autor:
 

Nejčtenější

Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Kapitán nedosáhl na pedály. Začátek proudové éry přinesl zvláštní nehody

B-707 N7071  Braniff

Nová technika není vždy nutně bezpečnější. Dokládá to vývoj v letectví na přelomu 50. a 60. let. Piloti se s novými...

Další z rubriky

Tipy a triky pro Windows 10: domluvte nechtěným automatickým opravám

Tipy a triky pro Windows 10

Ukážeme vám, kde hledat slova přidaná do slovníku ve Windows a upravit je. Také se můžete podívat, jak zaznamenat kroky...

Prohlížeče šifrují data, aplikace pomůže v matematice. Otestovali jsme

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte si funkci hned dvou internetových prohlížečů, aplikaci na pořizování zvukových záznamů nebo třeba nové...

Stáhněte si zdarma: výuka morseovky a pohodlné screenshotování

Ilustrační foto - kod

Porozumět, ale také se naučit morseovku pomůže výukový program Moresovka. Vytvořit screenshot nebo animovaná videa...

Najdete na iDNES.cz