Balík bezplatných programů od Microsoftu pomůže třeba střihnout video

aktualizováno 
Windows Live Essentials je ke stažení ve verzi 2011. Snadno tak dovybavíte počítač a operačním systémem Windows Vista nebo 7 o moderní e-mailový klient, program na správu a úpravy fotografií, dobře vybavený nástroj na stříhání videa a další.

Využijte zdarma nabízený software od Microsoftu! | foto: Profimedia

Krátce po uvolnění první beta verze nejnovější generace internetového prohlížeče Internet Explorer 9 přichází finální verze souboru užitečných aplikací Windows Live Essentials 2011. Co nabízí?

Dříve než začnete

Kromě podporovaného operačního systému (Windows Vista nebo 7) potřebujete k instalaci a používání aplikací z rodiny Windows Live Essentials i tzv. Windows Live ID, tedy jednotný uživatelský účet, otevírající cestu k využití mnoha bezplatných programů i internetových aplikací od Microsoftu.

Mimo to automaticky získáte i e-mailovou schránku na serveru Hotmail a také přístup do internetového úložiště SkyDrive s kapacitou 25 GB pro vaše dokumenty, fotky a další soubory. Hned poté si můžete stáhnout a začít používat Windows Live aplikace.

Windows Live ID získáte ze Slunečnice zde nebo na adrese www.live.com.

Windows Live Essentials

Windows Live Mail

Klíčovou součástí souboru aplikací Windows Live Essentials je Windows Live Mail. Jeho důležitost vychází především z faktu, že Windows v základní instalaci žádného e-mailového klienta neobsahují a ani se již dále nevyvíjí bezplatně použitelný Outlook Express.

Windows Live Mail si poradí s připojením nejen k účtu na serveru Hotmail, ale také s dalšími freemailovými servery jako je třeba Gmail, Yahoo! atd. Nechybí v něm ani funkce kalendáře s upozorněním na zadané události či úkoly.

Nová verze e-mailového klienta přináší například práci s internetovou poštou bez připojení k internetu. V počítači máte k dispozici přijatou poštu a napsané zprávy se seřadí do fronty k odeslání, jakmile se připojíte k síti. S dalšími uživateli můžete sdílet kalendář a i přímo komunikovat, pokud používají Windows Live Messenger.

Novinkou je i automatický odpovídač na e-maily (mimo kancelář) nebo snadné odesílání mnoha fotografií prostřednictvím jejich nahrání na web a odeslání odkazu na snímky. Pro běžného uživatele nahradí Windows Live Mail placeného e-mailového klienta Outlook, navíc nechybí ani možnost synchronizace obsahu s mobilním telefonem.

Windows Live Mail

Windows Live Mail

Windows Live Fotogalerie

Velmi lákavé funkce nabízí program Windows Live Fotogalerie. Pomůže vám stáhnout fotky z fotoaparátu do počítače, organizovat je, třídit, přidávat k nim hodnocení a vyhledávat v nich.

Obsahuje i sadu nástrojů na ruční nebo automatické úpravy snímků (proveditelné nově i u celých sérií fotek). V nové verzi Windows Live Fotogalerie najdete i pokročilé funkce, jako je rozpoznávání obličejů na snímcích nebo skládání ideálního snímku z několika záběrů.

V programu tak můžete složit z více fotografií například snímek, na kterém se budou všichni usmívat, nikdo nebude mrkat atd. Vytvářet můžete i panoramatické fotografie nebo snímky vystavovat na webu.

Windows Live Fotogalerie

Windows Live Fotogalerie

Windows Live Movie Maker

Vedle programu na správu fotek nemůže chybět ani nástroj na zpracování videa. Windows Live Movie Maker si poradí se střihem, přidáváním obrazových efektů, skládáním záběrů do jednoho filmu a vypálením videa na DVD nebo Blu-ray disky.

Přímo z programu můžete hotové video nahrát i rovnou na server YouTube. Při tvorbě vlastních filmů navíc nemusíte používat jen záběry z digitální kamery, ale také fotografie. Snadno si proto vytvoříte efektní prezentaci snímků z dovolené pro přehrávání v televizi.

V nové verzi Windows Live Movie Makeru najdete například grafická témata pro snazší tvorbu filmů i prezentací fotografií, vylepšenou podpora videa ve vysokém rozlišení nebo více možností pro sdílení videa na internetu, včetně jeho uložení do SkyDrive.

Windows Live Movie Maker

Windows Live Movie Maker

Windows Live Messenger

Internetový komunikátor Windows Live Messenger vám zprostředkuje nejen textovou komunikaci s přáteli po internetu, ale rovněž i přenos hlasu a obrazu.

Program umí sledovat také aktivity vašich přítel v sociálních sítích nebo sdílet fotografie při komunikaci v reálném čase. Při hovoru přes internet díky tomu můžete ve svém počítači rovnou ukazovat i fotky. Novinkou ve verzi 2011 je podpora video hovorů s obrazem ve vysokém rozlišení.

Windows Live Messenger

Windows Live Messenger

Windows Live Writer

Sice by se mohlo zdát, že Windows Live Writer je bezplatná verze textového editoru, ale realita je trochu jinde. Windows Live Writer je textovým editorem pro bloggery, kteří mohou přímo z jeho prostředí publikovat nové příspěvky do svého deníčku.

Nová verze programu nabízí například vylepšenou kontrolu gramatiky i spolupráci s textovým editorem Word při přenášení formátovaného textu mezi oběma aplikacemi.

Windows Live Writer

Windows Live Writer

Windows Live zabezpečení rodiny

Nástroj Windows Live zabezpečení rodiny oceníte především v případě, pokud máte v rodině děti a potřebujete kontrolovat jejich pohyb na internetu.

Pomocí vytvoření uživatelského účtu a nastavení filtrování internetových stránek podle obsahu a klíčových slov i omezení chatování prostřednictvím Windows Live Messengeru můžete dobře kontrolovat pohyb svých ratolestí po webu.

Veškeré aktivity jsou navíc zaznamenávány. Nová verze nástroje Windows Live zabezpečení rodiny především vylepšuje podporu češtiny při filtrování obsahu internetových stránek.

Windows Live zabezpečení rodiny

Windows Live zabezpečení rodiny

Používáte nástroje ze souboru Windows Live Essentials nebo raději jiné alternativy? Podělte se o svoje zkušenosti s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:

Nejčtenější

Na Měsíci je život. Pochází ze Země, zanesla jej tam izraelská havárie

Na Měsíci je nyní tisíce želvušek (Milnesium tardigradum), které přežijí...

Člověk na Měsíc nevkročil od roku 1972. Přesto lze říci, že na něm je pozemský život. Izraelská sonda Berešit totiž na...

Co zabilo turisty v Tatrách? Výboj, který urazí miliony metrů za sekundu

Ilustrační snímek

Pět lidí zemřelo a tři desítky jsou zraněny. To vše dokázal způsobit „jen obyčejný“ blesk. Změny, které jsou potřeba...

Na prahu objevu. Hledali středověký příkop, narazili na neznámé podzemí

Nejen na svatého Jiří vylézají hadi a štíři. Na snímku odhalený průhled do...

Mohla to být jen zavezená díra nebo bezcenné zbytky pobořeného zdiva. Na místě georadarem nalezené anomálie se však...

První test v ČR: Sennheiser Ambeo je soundbar z kategorie zázraků

Sennheiser Ambeo

Třináct reproduktorů, třináct zesilovačů, roky vývoje algoritmů a obvodů pro zpracování prostorového zvuku, reprodukce...

Silnice budoucnosti se stává minulostí. Proč solární projekt neuspěl

Solární silnice u obce Tourouvre-au-Perche v Normandii

Nejdelší úsek silnice osázené fotovoltaikou na světě, který se nachází ve Francii, má po pár letech provozu problémy....

Další z rubriky

Nainstalujte si aktualizace, varuje Microsoft uživatele

Logo Windows

Microsoft vydal aktualizace, které mimo jiné řeší i jeden z bezpečnostních problémů. Může ho zneužit útočník k průniku...

Software zdarma: správný čas udělat přestávku u PC

Ilustrační foto - pauza

Analýza programu SmartBreak upozorní na potřebnou přestávku při práci na počítači. Nástroj sloužící k hromadné úpravě...

Chyby ohrožují stovky milionů zařízení. Jsou v OS, který asi neznáte

Bezpečnostními chybami v operačním systému VxWorks mohou být postiženy i výtahy.

Bezpečnostní společnost objevila chyby v systému, který využívají například výtahy nebo tiskárny.

Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi
Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi

Fyzické i psychické násilí v přítomnost dětí může mít ještě větší dopad, než tomu bylo doposud. Násilník se totiž nedopouští trestného činu pouze na partnerovi, ale také na nezletilých. Jaké následky může domácí násilí mezi partnery na dětech zanechat?

Najdete na iDNES.cz