Ashampoo MP3 Analyzer 1.1 - rychle najde vadné MP3 soubory

  0:04aktualizováno  0:04
Velmi užitečný a přitom jednoduchý program vám umožní během chvilky najít všechny chybné MP3 soubory ve vaší hudební sbírce. Program je neocenitelný hlavně pro kontrolu souborů z internetu a bezpečné vypalování zvukových CD přímo z MP3.
MP3 Analyzer je užitečnou pomůckou pro hledání chybných MP3 souborů. Firma Ashampoo mířila tímto programem hlavně k bezproblémovému využití svého dalšího softwarového produktu AudioCD MP3 Studio 2000. AudioCD MP3 Studio 2000 byl první program, který umožnil vypalovat zvuková CD přímo z MP3 souborů. Kritickým problémem tohoto a obdobných programů jsou chybné MP3 soubory s chybějícími a vadnými rámci. Výsledkem práce s takovými soubory může být zejména při současné dekomprimaci a zápisu ("on the fly") zkažené CD nebo přinejlepším CD s chybami.

Právě to přivedlo Ashampoo na myšlenku jednoduchého programu, který by uměl rychle identifikovat narušené a zničené MP3 soubory, které mohou při vypalování způsobit problémy. Kontrola poslechem je příliš zdlouhavá a hlavně nepřesná a nedokonalá. Mnohé MP3 přehrávače přitom dokážou chyby MP3 souborů při reprodukci alespoň částečně potlačit. Použijete-li nejprve MP3 Analyzer a ten soubory označí jako OK, můžete je podle Ashampoo s klidným svědomím uložit na zvukové CD (kontrola se přirozeně netýká zvukové kvality souborů). Program má velmi přísné měřítko, odhalí všechny narušené soubory a někdy se mu nelíbí ani soubory, které u jiných programů projdou bez potíží. Protože je MP3 Analyzer primárně pomocným programem pro zmíněné AudioCD MP3 Studio 2000, upozorňuje také na soubory, které je nutno nejprve konvertovat, protože mají jinou vzorkovací frekvenci, než je vyžadováno pro jejich vypálení (44.1 kHz).

Využití tohoto pomocníka není pochopitelně vázáno na zápis zvukových CD a umožňuje každému získat přehled o kvalitě jeho kolekce MP3 souborů. Nejpřínosnější je použít program na kontrolu souborů získaných z internetu a dalších nejistých zdrojů. Zejména soubory z výměnných sítí typu Napster bývají často poškozené mnohonásobným a mnohdy chybným přenosem. MP3 Analyzer je v takovém případě neocenitelnou pomůckou pro rychlé ověření souborů.

Použití programu je opravdu jednoduché. Stačí otevřít všechny soubory, které chcete zkontrolovat a spustit analýzu. Její výsledky si můžete uložit v textovém souboru. Hromadné zpracování souborů je zásadní výhodou proti programu MP3Trim, který také dokáže odhalit chyby a dokonce je umí opravit, ale ve freewarové verzi umožňuje pracovat pouze s jedním souborem a navíc je velikost zpracovávaných souborů omezena. Ani MP3 Analyzer však není dokonalý.Nedokáže zpracovávat více adresářů a počet najednou otevřených souborů také není neomezený. Všechny soubory ke hromadné kontrole musíte umístit do jediného adresáře nebo adresáře zpracovávat postupně. Program také nepůsobí zcela odladěným dojmem a u některých souborů se zasekává. Přes uvedené výhrady však zůstává velmi užitečnou informativní pomůckou.

Program MP3 Analyzer je freeware, ale neregistrovaná verze je částečně omezena. Pro registraci se musíte přihlásit k odběru zpráv firmy Ashampoo, který je zcela zdarma a bez závazků a může být kdykoliv zrušen. Program vám pak umožní jediným tlačítkem přesunout všechny poškozené soubory do určeného adresáře. Soubory identifikované jako vadné budou navíc pro větší přehlednost zobrazeny v červené barvě, takže výsledek bude patrný na první pohled.

Pro úplnost ještě musíme upozornit na program, který Ashampoo distribuuje pod názvem MP3 Check&Convert. Program je zcela totožný s verzí 1.0 MP3 Analyzéru, ale přidává navíc možnost rovnou dekomprimovat poškozené soubory, aby je bylo možné případně opravit. Program nabízí převod do běžných zvukových souborů WAV PCM nebo do WAVu s úspornou, ale nedegradující kompresí 1:4, kterou dobře znají majitelé AudioCD MP3 Studia 2000.

Systémové požadavky:
Pentium 60 MHz; 32 MB RAM

Výrobce: Ashampoo
Website: www.ashampoo.com
Platforma: Windows 95/98/NT/2000
Download: http://www.simtel.net (1.46 MB)
Cena: freeware

Autor:
 

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: rychlé zakódování souborů či generátor fraktálů

Fractal Zoomer

Působivé barevné geometrické útvary vytvoří generátor Fractal Zoomer. Možnost zašifrovat data do samorozbalovacího...

Tipy pro Windows 10: více místa na ploše či vrácení provedených změn

Tipy a triky pro Windows 10

Nechte zmizet hlavní panel a získáte trochu místa na ploše. Poradíme, jak klávesovou zkratkou vrátit provedené změny či...

Aplikace najde přátele na dopisování, jiná prodá a nakoupí bitcoiny

Tablet vás zabaví i něco nového naučí.

Nový nástroj na testování výkonu a výdrže mobilního zařízení vám pomůže zjistit, v jaké kondici je váš telefon....

Najdete na iDNES.cz