Navrhli jste zajímavé aplikace pro Windows 8, dostanete tričko

  18:00aktualizováno  18:00
Od poloviny března jste měli možnost v rámci soutěže "Řekněte nám, co vám chybí ve Windows 8, a získejte unikátní tričko" navrhnout aplikaci pro nové uživatelské rozhraní Windows 8. Zde jsou výsledky.

Unikátní triko pro výherce soutěže o nejlepší návrhy aplikací | foto: Microsoft/Technet

Stačilo poslat zajímavý nápad na aplikaci, která vám zatím v tomto systému chybí, nebo která nefunguje tak, jak by měla. Oceňovali jsme především originalitu nápadu.

Očekávali jsme, že nápad by neměl obsahovat jen obecné vyjádření, ale podrobnější popis funkčnosti aplikace. Většina návrhů nás však v tomto ohledu zklamala.

Ze statistického hlediska byl nejčastějším požadavkem návrat tlačítka Start. Tuto chybu snad Microsoft napraví v chystané verzi Windows 8.1, o které jsme psali zde.

Zde jsou výherci, kteří získají unikátní trička a podporu Microsoftu při případné tvorbě aplikace (podrobnosti v zadání soutěže zde).

Výherci soutěže:

 •  Alex V. - Alex si všiml, že uvést PC s Windows 8 do režimu spánku vyžaduje čtyři úkony. Navrhuje tedy aplikaci, která by to urychlila a nabídla třeba různé vypínací režimy (spánek, hibernace, apod.).
 • Aleš B. - Ve Windows 8 naráží na omezenost aplikace Lidé. Chybí mu aplikace, která by propojila všechny sociální sítě a ukázala v jedné aktivní dlaždici, co se na nich aktuálně děje.
 • Michaela B. - Její komunikační agent by měl uměl rozesílat zprávy napříč komunikačními kanály a využít k tomu třeba i bezplatné SMS brány pro zasílání informací na mobil, pokud právě není u počítače. Čtenářka navrhuje i rozšíření schopností aplikace Lidé, kde například není možné kontakty editovat.
 • Čeněk H. - Navrhuje aplikaci pro správu AdHoc / Bridge připojení (vzájemné přemostění připojení 3G/wi-fi/BT atd.)
 • František D. - Již řadu let využívá dva mobilní telefony s Windows Mobile 6.1. Pro komunikaci s počítačem a zálohování dat do Outlooku používal ActiveSync, který Windows 8 už nepodporují. Rád by tedy viděl aplikaci, která by tuto službu zastoupila.
 • Libor F. - Navrhuje čtečku elektronických knih pro každého, kdo nemá hardwarovou čtečku. Měla by podporovat nejen základní formáty, ale třeba i méně používané AZW a FB2. Chybět nesmí vyhledávání, možnost vložit záložku, nastavení velikosti fontů, atd. Pro listování knihou navrhuje přimapovat klávesy šipek doprava a doleva, případně využít gesta pro dotykové ovládání.
 • Čtenář xxref navrhuje ovládání Windows 8 přes Windows Phone, které se může hodit, třeba když je W8 počítač v domácnosti používán i jako multimediální centrum.
 • Martin D. - Postrádá integrovanou aplikaci, která by umožňovala pracovat naráz s cloudovými úložišti jako jsou Skydrive, Dropbox, Google Drive, atd. a umožnila zálohovat stejná data třeba na více úložišť najednou.
 • Radek N. - Postrádá na jiné platformě běžnou aplikaci pro ruční zapisování a rozpoznávání matematických vzorců.
 • Zdeněk M. - Navrhuje aplikaci pro příjem streamovaných videí a televizí na jednom místě.
 • Michal H. - Navrhuje aplikaci pro mentální a konceptuální mapování kompatibilní MS Office. Tedy možnost zakreslení myšlenkové mapy nebo koncepčního schématu. Zjednodušenou verzi pro nové rozhraní a zachycování nápadů na cestách a plnou pro doladění v desktopovém prostředí.
 • Roman P. - Navrhuje aplikaci, která by zmapovala síť a ukázala dostupné přístroje.
 • Zdeněk U. - Navrhuje Průzkumníka se stromem, který umožní zjistit, co je v počítači, a umožní to tak snadno najít. Při najetí kurzoru na jméno souboru by měl zvládnout přečíst obsah (pokud je čitelný) nebo se podívat na obrázek (pokud je soubor ve formátu obrázku).
 • Jiří F. - Chce aplikaci Schránka (Clipboard), která by umožnila lépe pracovat s nakopírovaným obsahem.
 • Martin Š. - Ten také ve Windows 8 postrádá správu Clipboardu, pokud je do něj nakopírováno více položek.
 • Michal E. - Navrhuje aplikaci, která by vylepšila vkládání myší pomocí programovatelných gest. Měla by zvládnout využívat i rychlost pro různé akce i při stejném gestu.
 • Matúš B. - Navrhuje aplikaci pro třídění obsahu, která v jednom okně otevře seznam obrázků, filmů atd. z celého PC (podle druhu) a v druhém nabídne, kam je uložit s možností vytvářet nové složky a přejmenovávat je.
 • Oldřich D. - Chtěl by nákupní košík, který bude spolupracovat s Windows 8 i Windows Phone 8. Seznam nákupu bude možné editovat a odškrtávat a případně je sám řadit do kategorií.
 • Michal R. - Líbila by se mu aplikace, která by přes dostupné on-line kamery sledovala české hory (sjezdovky) a kromě klasických fotografií umožňovala i on-line stream videí. Vše by bylo doplněno o hydrometeorologické údaje potřebné k turistice či zimním sportům. V aplikaci by také nesměla chybět položka pro sdílení daného streamu ostatním.
 • Petr P. - Navrhuje aplikaci, která by ulehčila vypracování projektové dokumentace nových i stávajících plynových zařízení. Získávala by bezdrátově data z laserového dálkoměru. Obsluha pak určí směr a na displeji se objeví úsečka v daném měřítku. Takto by se postupovalo tak dlouho, dokud by nebyla plánovaná část objektu zaměřena. Pro pozdější úpravy by bylo dobré, aby program uměl alespoň vrstvy. Jako formát zobrazení je pravděpodobně nejvhodnější "DWG".
 • Martin P. - Navrhuje aplikaci pro nevidomé, která by umožnila univerzální hlasovou syntézu pro Windows.
 • František D. - Jeho aplikace Melodie v hlavě by na základě zapískané části melodie poznala, o jakou skladbu jde, vyhledala ji a nabídla k přehrání z veřejně dostupných zdrojů.
 • Čtenář ElMi navrhuje aplikaci slučující aukční portály, jako je Aukro nebo eBay, která by sledovala aktuální částku a čas do konce. Mohla by zvládnout vytvořit druhou virtuální plochu pouze s dlaždicemi těchto aukcí. Jednotlivé dlaždice by byly upravitelné co do tvaru, barvy a pozice.
 • Zuzana K. by chtěla aplikaci virtuálního prasátka, které by sledovalo našetřené peníze a třeba ukazovalo, kolik schází do požadované sumy.
 • Petr K. - Chybí mu aplikace v podobě budíku, kde lze jednak nastavit různý čas probuzení pro jednotlivé dny, ale především by při buzení stáhnul nové zprávy z RSS čtečky, sociální sítě či e-mailového účtu a tyto zprávy nahlas přečetl. Měl by umět nastavit priority jednotlivých informačních, komunikačních a zábavních zdrojů a reagovat na hlasové ovládání.

Výherce prosíme o zaslání adresy a požadované velikosti trika (S, M, L, XL, atd.). Tyto informace nám zašlete na soutez@technet.cz ze stejné e-mailové adresy, z níž jste posílali návrhy.


50. výročí přistání na Měsící

Americký kosmický let Apollo 11 splnil svoji misi 20. července 1969. Na povrch Měsíce jako první člověk vstoupil velitel posádky Neil Armstrong. Doprovázel jej Edwin "Buzz" Aldrin, zatímco Michael Collins zůstal na palubě vesmírné lodi.

Téma Apollo 11 v článcích Technet.cz:
O čem si povídali kosmonauti Apolla 11. Poslechněte si tisíce hodin „ticha“
Co kdyby Apollo 11 zůstalo na Měsíci? Pohřbili by je přes rádio zaživa
Vlajky na Měsíci stále stojí. Podívejte se na důkaz ze sondy LRO

Nejčtenější

U Prochorovky to bylo jinak. Němci nám kradou tankovou bitvu, zuří Rusko

U Prochorovky se v červenci 1943 odehrála jedna z největších tankových bitev.

Nejslavnější tanková bitva u Prochorovky je ruská propaganda, napsal Die Welt s odkazem na zjištění německých a...

K síti se připojila největší solární elektrárna. Rekord dlouho nevydrží

Pohled na elektrárnu Nur Abú Zabí ze vzduchu

Ve Spojených arabských emirátech k začátku července spustili největší fotovoltaickou elektrárnu na světě. Má maximální...

Amatérský astronom vyfotografoval supertajný americký raketoplán X-37B

Americký raketoplán X-37B na orbitě

Nizozemský pozorovatel satelitů a vědecký novinář Ralf Vandebergh nejspíš udělal nejlepší fotku svého života. Podařilo...

Jeho formule chtěl každý. Autor slavných vystřihovánek slaví devadesátiny

Richard Vyškovský se svým modelem cisternové stříkačky CAS 32 na podvozku Tatra...

Richard Vyškovský je pro laickou veřejnost nepříliš známé jméno, v modelářské komunitě je však doslova celebritou. S...

Největší dobrodružství 20. století začalo o tři čtvrtě sekundy později

Tři Američané právě odstartovali na misi, kterou bedlivě sleduje celý svět.

Ani ostřílený hlasatel vesmírného střediska na Mysu Canaveral nedokáže zakrýt pohnutí. Je 16. července 1969, 9:32 ráno...

Další z rubriky

Budete to vědět jako první. RSS čtečky ukážou, co se právě děje

Ilustrační foto - informace

Co se děje na internetu, se dozvíte prakticky ihned. Umožní to hlídači webového obsahu, tedy RSS čtečky. Poslouží...

Tipy a triky pro Windows 10: jak zrušit automatické spouštění Skype

Windows 10

Vyřadit automatický start aplikace Skype společně s Windows je složité. Klasické metody nepomáhají. Podíváme se však i...

Software zdarma: udržte PC v optimálním stavu

Ilustrační foto - výkon

Odstraňte nepotřebné soubory, vyčistěte registr, zameťte stopy po brouzdání na internetu a optimalizujte počítač, stačí...

Advantage Consulting, s.r.o.
KONTROLOR KVALITY VE STROJÍRENSTVÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.cz