Předpověď počasí a další vychytávky v tabletu

aktualizováno 
Když se chystáte ven, není třeba dívat se z okna - informaci o aktuálním počasí vám poskytne i tablet s Androidem či iOS. Další aplikace určené speciálně pro tablety vám usnadní život i v mnoha dalších situacích.
Práce i zábava s tabletem (Ilustrační snímek)

Práce i zábava s tabletem (Ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

AccuWeather for iPad

Speciálně pro iPady je určena aplikace AccuWeather, která vám poskytne aktuální informace o povětrnostních podmínkách i předpověď počasí pro místo, kde se právě nacházíte nebo kam se chystáte odjet. Kromě teploty a informaci o oblačnosti se dozvíte třeba i časy východu a západu slunce a nechybí také údaje o aktuální vlhkosti, viditelnosti a samozřejmě i rychlosti větru. Bezplatná verze aplikace zobrazuje reklamu, které se zbavíte pořízením edice Premium za pár desetikorun.

Aplikace AccuWeather je dostupná rovněž pro zařízení s operačním systémem Android, ovšem nenabízí speciální verzi pro tablety. To se projeví především v absenci upraveného rozložení prvků aplikace při horizontální orientaci tabletu. Z toho důvodu vám pro tablety se systémem Android doporučíme spíše aplikaci Weather HD Free, která má podobné funkce a pracuje naopak pouze v horizontálním režimu.

Dostupnost: Android, iPad.

AccuWeather vás bude průběžně informovat o aktuálním počasí, ve verzi pro

AccuWeather vás bude průběžně informovat o aktuálním počasí, ve verzi pro Android však postrádá režim "na šířku"

Wikipanion for iPad

Další aplikace, určená exkluzivně pro tablety iPad, vám pomůže s rychlým vyhledáváním hesel a článků v internetové encyklopedii Wikipedia. Samozřejmě se můžete při používání Wikipedie v tabletu obejít i bez speciální aplikace a použít internetový prohlížeč, Wikipanion for iPad však slibuje podstatně pohodlnější práci s obsahem encyklopedie. Hesla můžete vyhledávat v libovolném jazyce a nechybí ani funkce pro ukládání záložek nebo prohledávání aktuálně otevřeného článku.

Majitelé tabletů s Androidem mají na výběr hned z několika různých aplikací pro přístup k obsahu Wikipedie, žádná z nich ovšem není designovaná speciálně pro tablety a jejich rozměrnější displeje. Vyzkoušejte například aplikaci Wikipedia Beta, kterou poskytuje přímo správce Wikipedie. Nabídne vám přehledné vyhledávání a listování v článcích, více funkcí ale nečekejte.

Dostupnost: Android, iPad.

Účelem aplikace Wikipanion for iPad je pohodlné prohledávání a studování obsahu

Účelem aplikace Wikipanion for iPad je pohodlné prohledávání a studování obsahu Wikipedie.

PaperDesk LITE

Poznámkový blok, dostupný jen ve verzi pro iPad, nabízí zajímavou kombinaci zdrojů poznámek. Kromě běžného psaní je k dispozici i bohatá paleta kreslicích nástrojů a vkládat můžete i fotografie a zvukové nahrávky. V bezplatné verzi LITE je omezen počet poznámkových bloků na tři a tyto navíc mohou mít jen tři stránky. Jestliže si ovšem za pár desetikorun pořídíte placenou verzi, tato omezení zmizí a navíc budete moci využívat i export poznámek do cloudového úložiště Dropbox, jejich odesílání e-mailem, publikování na Twitteru a další možnosti.

Pro platformu Android existuje celá řada různých poznámkových bloků, pokud však upřednostňujete zejména možnost synchronizace poznámek mezi různými zařízeními, je jasnou volbou aplikace Evernote, která je samozřejmě dostupná i pro tablety a telefony s iOS.

Dostupnost: Android, iPad.

Aplikace PaperDesk je určena exklusivně pro tablety iPad, pro Android je třeba

Aplikace PaperDesk je určena exklusivně pro tablety iPad, pro Android je třeba hledat jiné alternativy

Dictionary.com

Majitelé tabletů iPad a zařízení s Androidem mají zdarma k dispozici také slovníkovou aplikaci Dictionary.com, která obsahuje anglický slovník s více než dvěma miliony hesel. Používat přitom můžete jak výkladovou část (osvětlí vám význam a původ anglických slov), tak i thesaurus, který vám pomůže najít výrazy se stejným nebo opačným významem. Obrovskou výhodou slovníku Dictionary.com je off-line práce - tedy možnost vyhledávání slov i bez připojení k internetu. Kompletní slovník je totiž obsažen v instalaci aplikace.

Dostupnost: Android, iPad.

Zatímco pro platformu iOS je slovník Dictionary.com k dispozici jen pro iPady,

Zatímco pro platformu iOS je slovník Dictionary.com k dispozici jen pro iPady, u Androidu jej lze instalovat jak na tablety, tak i smartphony

eBay for iPad

Aukční portál eBay samozřejmě nabízí aplikace pro výběr zboží a nakupování pro všechny myslitelné platformy. Speciální variantu aplikace má ovšem pro tablety iPad. Většímu displeji iPadu jsou uzpůsobeny ovládací prvky pro vyhledávání a prohlížení zboží (včetně náhledů obrázků ve vysokém rozlišení) a jeho nákup nebo přihazování v aukci.

Majitelé tabletů s operačním systémem Android se oproti tomu musí spokojit s univerzální verzí pro telefony i tablety.

Dostupnost: Android, iPad.

Aplikace speciálně pravená pro tablety iPad nabídne daleko přehlednější způsob

Aplikace speciálně pravená pro tablety iPad nabídne daleko přehlednější způsob výběru a nákupu zboží na portálu eBay

Zapomněli jsme na vaši oblíbenou aplikaci, optimalizovanou pro iPad nebo tablety s Androidem? Podělte se o svoje tipy s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:
 

Nejčtenější

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

Kapitán nedosáhl na pedály. Začátek proudové éry přinesl zvláštní nehody

B-707 N7071  Braniff

Nová technika není vždy nutně bezpečnější. Dokládá to vývoj v letectví na přelomu 50. a 60. let. Piloti se s novými...

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Další z rubriky

Software zdarma: zůstaňte v kontaktu s kýmkoliv z celého světa

Ilustrační foto - komunikace

Komunikace nebyla nikdy snadnější a dostupnější. Umožňují to speciální klienty nové generace a navíc zdarma. Také umí...

Stáhněte si zdarma: tvorba působivých videoklipů nebo sledování dat

Ilustrační fotografie - film

Domácí zábavná videostřižna Filmora nabízí několik automatických i poloautomatických režimů. Aktuální počasí včetně...

Vyzkoušejte multifunkční designové hodiny pro Windows

Ilustrační foto - hodiny

Hodiny jako spořič monitoru, nebo zobrazující aktuální stav počasí. Podívejte se po netradičních a designových...

Najdete na iDNES.cz