Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Antivirové aplikace (Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma 45/04)

Dnes jsme pro vás připravili přehled antivirových programů, které jsou prověřeny uživateli z celého světa a nabízejí vysokou míru odhalení škodlivých počítačových kódů napadajících PC za přijatelnou cenu. Některé z nich jsou dokonce k dispozici zcela zdarma!

Počítačové viry hýbou světem. Na rozdíl od skutečných virů je tvůrcem těch počítačových vždy člověk a jejich šíření je omezeno pouze na počítače. Proto je na místě chránit data. Procento červů, virů, trojských koňů a dalších záškodných prográmků, které napadají pracovní stanice, se den ode dne zvyšuje. V posledních letech se však tvůrci virů zaměřují již i na kapesní počítače. Ano, už i PDA se stávají terčem útoků, a proto je namístě chránit v nich uložená data.

Technet.cz nebere nebezpečí virů na lehkou váhu a proto vám v rámci speciální přílohy přináší přehled některých nejpoužívanějších antivirových programů, které by vás před různými útoky měly bezpečně uchránit. A samozřejmě vám nabízíme i jejich stažení.

Každá firma má k dispozici celou řadu řešení. Většinou jsou však rozdělená pro domácí a firemní použití, což naštěstí nabídku zpřehledňuje. Pokud si nyní myslíte, že instalací antivirového programu ochrana PC před útoky zvenčí končí, jste na velkém omylu. Teprve spolehlivý antivir v kombinaci s kvalitním firewallem může snížit procento infikace vašeho PC. Proto dávají přední antivirové firmy k dispozici i tzv. Security balíky. Ty většinou kromě antiviru a firewallu obsahují i další funkce pro ochranu osobních údajů a zastavení útoků či spamů.

Antivirové aplikace:

AVG Professional 7.280 – 30ti denní zkušební verze
Program AVG 7.0 je kompletní antivirový systém z produkce české společnosti Grisoft. Tento produkt umožňuje jak vyhledávání známých virů na vyžádání, tak i rezidentní kontrolu spouštěných a ukládaných programů, dokumentů a také kontrolu došlé i odesílané elektronické pošty. Kvalitní fungování systému je podpořeno vždy dostupnými pravidelnými i mimořádnými aktualizacemi a nepřetržitou technickou podporou. Uživatel může program ovládat buď základním rozhraním, nebo pokročilým.

Antivirové aplikace

Společnost nabízí nejen produkty pro pracovní stanice, ale i pro souborové či poštovní servery. Nezapomíná chránit ani poštovní servery vybavené Linuxem. Dále svým zákazníkům nabízí speciální akci, ve které je možné objednat zabezpečení vašeho počítače proti počítačovým virům, a také kontrolovat výměnu informací, pomocí Kerio Personal Firewall mezi vaším počítačem a jinými počítači. Dostáváte tak dva produkty za jednu cenu.

Nesmíme zapomenout ani na verzi AVG Free Edition 6.0. Ta je dostupná pouze v anglické jazykové mutaci, což je určitá daň za nulovou pořizovací cenu. Tento produkt můžete využívat výhradně pro domácí použití, takže se nesmí objevit v komerční sféře. Omezením je i to, že nemáte nárok na technickou podporu společnosti Grisoft a oproti placené verzi obsahuje několik omezení.

Upozornění: Podle posledních informací ze společnosti Grisoft, bude podpora šestkové řady (nejen Free Edition) ukončena posledním dnem tohoto roku! Virové definice, budou vydávány do té doby dokud to technické možnosti umožní. Nezapomeňte tedy včas přejít na verzi jinou. 

 • Stahujte na této adrese (11.9 MB).
 • NOD32 2.12.2 – 30ti denní zkušební verze
  Antivirový systém NOD32, který pochází z produkce slovenské společnosti Eset, lze považovat za jeden z komplexních antivirových produktů, určených pro pracovní stanice a domácí počítače, a to nejen na slovenském, ale i na českém trhu. Čtvrtá generace antivirového systému nabízí nové technologie, jakými je například rozšířená heuristická analýza, která dokáže odhalit HLL WIN32 viry, které se šíří elektronickou poštou a také unikátní a nezávislou kontrolu HTTP komunikace.

  Antivirové aplikace

  K dispozici je jak verze pro koncové uživatele s nainstalovanými Windows, tak i pro ochranu počítačových sítí. Vývojáři však nezapomínají ani na Linux, když nabízejí řešení i pro souborové a poštovní servery postavené na tomto systému. NOD32 se často objevuje mezi nejlepšími programy pro odhalování počítačových rizik, kde zaujímá přední příčky žebříčků (zveřejňuje např. www.virusbulletin.com). K tomu napomáhá také kvalitní skenovací motor a jeho vysoká rychlost. Také společnost Eset připravila pro své uživatele dárek v podobě Virového radaru. Ten lze nalézt na stránkách www.virovyradar.cz. Zde jsou umístěny statistiky aktivity virů, pořízené antivirem NOD32. Na projektu spolupracuje s portálem Seznam.cz. 

 • Stahujte verzi pro Windows 95/98/ME (6.8 MB).
 • Stahujte verzi pro Windows NT/2000/XP/2003 (7.2 MB)
 • avast! 4.1 Home - freeware
  Aplikace avast! 4.1 je komplexní antivirový produkt další české společnosti Alwil Software, který umožňuje hledat známé počítačové viry, trojské koně, vytvářet a kontrolovat databázi integrity, spouštěné i ukládané programy, otevírané dokumenty a elektronickou poštu. Je vyvíjen již od roku 1988.

  Antivirové aplikace

  K dispozici je široké portfolio produktů, ve kterém dominují nejen produkty určené pro koncové stanice s Windows a počítačové sítě (Windows a Linux), ale také programy pro kapesní počítače (PDA). Důležitost těchto zařízení v poslední době významně narůstá, a proto je důležité chránit i je. PDA Edition v současné době podporuje následující PDA platformy: Palm OS a Windows CE (vč. SmartPhone Edition).

  Pro koncové uživatele je jistě potěšitelnou zprávou, že společnost nabízí také jeden program pro své uživatele zcela zdarma. Avast! 4 Home je pro domácí nekomerční použití zdarma, po instalaci je nutné pro trvalé použití zdarma provést registraci! K dispozici jsou tyto prostředky antivirové ochrany: jednoduše ovládaný vyhledávací program, rezidentní vyhledávací program, kontrola integrity dat a monitor chování systému.

 • Stahujte na této adrese (7.5 MB).
 • Norton Antivirus 2005 – 15ti denní zkušební verze
  Tak, jako ostatní produkty své kategorie, i tento produkt nabízí vyhledávání známých virů na vyžádání, rezidentní kontrolu spouštěných i ukládaných programů, dokumentů a také kontrolu došlé i odesílané elektronické pošty. Produkt Norton Antivirus je uznávaným antivirovým řešením, o čemž svědčí i jeho vysoká prodejnost. Získal ocenění: Nejprodávanější antivirový softwarový produkt v období od prosince 2000 do března 2004 podle hodnocení maloobchodního prodeje společnosti NPD Group Top Selling Business Software.

  Antivirové aplikace

  Pomalu končí rok 2004 a tak společnost Symantec stejně jako každý rok připravila nové verze svých nástrojů zastavujících počítačové viry. Tradiční funkce v Norton Antivirus 2005 (z předchozích verzí) byly samozřejmě zachovány, a některé z nich vylepšeny. Dokáže kontrolovat archívy souborů ještě před jejich otevřením. Automaticky odstraňuje viry, červy a trojské koně, kontroluje příchozí a odchozí poštu, přílohy zpráv on-line komunikace, automatická aktualizace.

  Symantec má pro své uživatele připravený i produkt chránící před napadením ze sítě. Toto řešení se jmenuje Norton Internet Security 2005 a obsahuje v sobě Norton Antivirus 2005 a Norton Personal Firewall. V jednom balíku jsou k dispozici i další programy, které vám pomohou chránit vaše osobní údaje, filtrovat nevyžádanou poštu, či aplikovat rodičovský zámek. 

 • Stahujte na této adrese (24 MB).
 • Kaspersky Anti-virus Personal 5 – 30ti denní zkušební verze
  Ačkoliv v zahraničí jsou antivirové produkty uznávané ruské společnosti Kaspersky Labs poměrně známé, v České republice nejsou příliš rozšířeny. Kaspersky Anti-virus Personal kontroluje všechny vstupní brány, které mohou využít různé viry pro infikaci vašeho PC. Program se skládá z několika komponent (Monitor, Scanner, Mail Checker, Updater, Script Checker, Control Center a Office Monitor) a lze ho využít na platformách Windows 95/98/ME/NT/2000 a XP. Aktualizace virových definic je zajišťována v jednodenních intervalech. Díky integrovaným funkcím je správa programu maximálně jednoduchá.

  Antivirové aplikace

  Společnost Kaspersky nabízí také produkt určený pro koncové počítače vybavené Linuxem (Linux, Linux Red Hat, Linux SuSE, Linux Mandrake a Linux NSS version 1.). Jde o jeden z mála antivirových programů určených pro tento operační systém. Začátkem října 2004 představila své nové bezpečnostní řešení pro linuxové a unixové systémy. Nová SMTP brána je jakýmsi prostředníkem mezi PC a internetem. V jejich nabídce nechybí ani řešení pro PDA. Většinu produktů ruské společnosti najdete v nabídce české společnosti AEC. 

 • Stahujte na této adrese (11 MB).
 • F-Secure Anti-Virus 2005 – 30ti denní zkušební verze
  F-Secure AntiVirus je komplexní antivirový systém z produkce finské společnosti F-Secure Corporation. I zde jde o velmi kvalitní antivirový systém. A to jak pro domácí nasazení, tak i firemní prostředí. Z nabídky si lze vybrat jak řešení pro Windows, tak i Linux. Chránit můžete osobní počítače, sítě a také souborové a poštovní servery.

  Antivirové aplikace

  Hlavní změnou nového řešení společnosti je pro české uživatele kompletní lokalizace produktu F-Secure Internet Security 2005 a F-Secure Client Security. Kromě mnoha vylepšení, která obsahují, s sebou přináší dobré detekční schopnosti v kombinaci s rychlým a automatizovaným systémem aktualizací virových databází, které jsou třeba ke spolehlivému odhalení nových škodlivých kódů. F-Secure Anti-Virus 2005 je maximálně nenáročný na používání a údržbu. Jeho instalace je jednoduchá a zvládne ji i uživatel se základními počítačovými dovednostmi. Poté v systému bdí a kontroluje data na výskyt viru.

  F-Secure Internet Security 2005 představuje podobné řešení jako Norton Internet Security 2005 a nyní mu může směle konkurovat. Obsahuje totiž množství nových funkcí a vylepšení. Anti-spyware chrání uživatele před nežádoucími aplikacemi, které mohou být instalovány s některým softwarem (např. klienty P2P sítí). Další nové funkce zabraňují úniku citlivých informací, které mohou být odeslány z chráněného počítače do internetu některými škodlivými kódy. Produkt u nás distribuuje spolčenost AEC.

 • Stahujte ENG verzi na této adrese (25.1 MB).
  • Nejčtenější

  Ilustrátora Wintera věznili nacisté. Kreslil erotické i historické vtipy

  Malíř, karikaturista, ilustrátor a humorista Jiří Winter-Neprakta, který se narodil před 100 lety, byl rekordmanem v počtu kreslených vtipů, zajímal se však například i o antropologii a tajemno všeho...

  14. července 2024

  Rusko v září zablokuje YouTube. Může za to Google, ne my, hlásí Kreml

  Po Facebooku a Instagramu Rusové zřejmě přijdou i o YouTube. Od pátku začali ruští uživatelé pociťovat výrazné zpomalení jeho služeb. Později vyšlo najevo, že jde jen o první fázi, v září totiž bude...

  12. července 2024  13:13

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Padouši dostali další balík ukradených hesel. Není tam náhodou i to vaše?

  Aktualizovaná databáze deseti miliard ukradených hesel koluje po internetu a je k dispozici kyberpadouchům. Ověřte, zda tam není i vaše heslo. V textu vás naučíme používat jedinečná a silná hesla,...

  15. července 2024

  KOMENTÁŘ: Požárů fotovoltaik může přibývat. Rizikoví jsou patlal a kutil

  Požár nebo výbuch je asi to poslední, co by si majitel rodinného domu přál. V příštích letech jich může přibývat v souvislosti s tím, jak budou stárnout některé nepovedené fotovoltaické instalace ze...

  15. července 2024

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Důmyslné zbraně příkazového řádku Windows

  Někomu tento způsob ovládání může přijít archaický, jiný na něj nedá dopustit. Řeč je o ovládání Windows prostřednictvím příkazů. Příkazový řádek je nedílnou součástí tohoto operačního systému od...

  12. července 2024

  Online pomocníci na cestách pomohou s PDF, QR i editací textu či zvuku

  Premium

  Jsou na internetu dostupné zdarma, navíc mohou v řadě případů vytrhnout trn z paty. Tedy pokud jste někdy potřebovali vytvořit nebo upravit textový dokument, tabulku či prezentaci, změnit něco v PDF,...

  18. července 2024

  Budeme je jednou nosit všichni? Svět chytrých brýlí je opravdu rozmanitý

  Chytré brýle jsou poměrně široký pojem, který v tuto chvíli nemá úplně jasnou formu. Každý si totiž vykládá takovou věc po svém a podle toho i láká konkrétní zákazníky. Víte, jaké typy jsou aktuálně...

  18. července 2024

  Z torpédometu se ozývalo volání o pomoc. Nehody prvních amerických ponorek

  V minulé části seriálu o prvních amerických ponorkách jsme se věnovali technickým potížím, které první stroje tohoto druhu sužovaly. S nehodami tzv. prasečích člunů však souvisely i „přehmaty“...

  17. července 2024

  OBRAZEM: Náš poslední meziválečný rychlý motorák doplatil na německou okupaci

  Nový rychlý motorový vůz pro ČSD, jehož prototypový exemplář byl oficiálně představen 14. března 1939, dostal přezdívku Stříbrný šíp. Doba mu však nepřála, následujícího dne vpadla do okleštěné...

  16. července 2024

  Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
  Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

  Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...

  Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

  Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média. Proslavil ji seriál...

  Princezna Kate přišla s dcerou na Wimbledon, setkala se i s Krejčíkovou

  Princezna Kate (42) přišla na mužské finále letošního Wimbledonu spolu se svou dcerou Charlotte (9). V zákulisí se...

  Restauratéři chtějí zakázat vstup Biance Censori, vadí jim její odhalování

  Přítelkyně rappera Kanyeho Westa (47) Bianca Censori (29) je známá svým stylem „oblečená neoblečená“ a snaží se šokovat...

  Rytmusovi shořelo auto na dálnici, podařilo se mu vyváznout bez zranění

  Slovenský raper Rytmus (47) zveřejnil na Instagramu video hořícího vozu. Je to auto jeho manželky Jasminy Alagič (35),...

  Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

  Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...